Printed fromfjc.org.ua
ב"ה

Новини

Напередодні свята Песах пройшла зустріч представників ФЄГУ із послом Польщі в Україні

 

Заступник голови Ради Федерації єврейських громад України, директор з міжнародних зв'язків рабин Рафаель Рутман напередодні свята Песах провів зустріч із послом Польщі в Україні Бартошом Ціхоцьким, послом Республіки Австрія в Україні Арадом Бенке, а також зустрівся із міністром культури України Олександром Ткаченко.

У ході зустрічі дипломатам було вручено спеціальні набори до свята Песах, які містить Мацу-Шмуру ручної роботи, яка виготовляється у дніпропетровській мацепекарні «Тіферет Мацот» відповідно до найсуворіших вимог єврейського закону, а також все необхідне для проведення Пасхального Седера.

Бажаємо Вам щасливого та кошерного Песаха!

 

photo_2023-03-30_18-31-18.jpg 

Федерація єврейських громад України доставила захисникам України набори до свята Песах-5783

Песах – найважливіше іудейське свято, присвячене Виходу з Єгипту та звільненню євреїв від 400-річного рабства. Це свято свободи, яке символізує визволення людини та оновлення світу.

Євреї хоробро воюють у лавах ЗСУ, обіймають військові посади та чесно виконують свій обов'язок, надаючи допомогу не лише бійцям, а й усьому населенню, не залишаючи бойових порядків навіть у важких ситуаціях.

Завдяки підтримці Федерації єврейських громад України, незважаючи на війну та службу в армії, солдати-євреї зможуть так само зустріти це свято за всіма законами та традиціями.

2я свеча.jpg 

Федерація єврейських громад України продовжує доставляти набори до свята Песах-5783

Незважаючи на обставини, що склалися в країні, труднощі логістики, Федерація єврейських громад України продовжує доставляти набори до свята Песах, щоб кожна єврейська сім'я змогла провести Пасхальний Седер за всіма законами та традиціями.

Єврейські громади м.Суми та м.Біла Церква (Київської обл.) отримали і роздали спеціальні святкові набори єврейським сім'ям до Песаха, Свята свободи.

01.jpg 

 Більше фото: тут

Духовна допомога українським військовим, які ризикують власним життям, боронячи українську землю та кожного з нас.

За підтримки Федерації єврейських громад України Українсько-єврейський центр духовно-психологічної допомоги армії та цивільним відвідав бійців 199 навчального центру Десантно-штурмових військ ЗСУ.  

Це єдиний в Україні навчальний центр, який призначений для підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації особового складу для військових частин та підрозділів Десантно-штурмових військ Збройних Сил України. Весь інструкторсько-викладацький склад навчального центру брав участь в бойових діях на Сході України та продовжує виконувати службові обов’язки щодо захисту територіальної цілісності України під час повномасштабного вторгнення.

Керівник українсько-єврейського центру духовної та психологічної допомоги армії та цивільним Яків Синяков провів духовно-психологічну роботу з військовими інструкторами, які передадуть знання далі.

1.jpg 

Більше фото: тут 

Єврейська громада м.Чернівці отримала посилки з усім необхідним на Седер Песах

Наближається Песах, свято Виходу з Єгипту, яке цього року відзначається 5-13 квітня. Його можна назвати часом народження єврейського народу.

Щоб забезпечити кожну єврейську громаду, кожну єврейську сім'ю мацою до Пасхального Седера, Федерація єврейських громад України продовжує активно працювати і докладати багато зусиль пакуючи та доставляючи святкові набори.

Ми підтримуємо і будемо продовжувати підтримувати Україну, тому вперше видали українською мовою: довідник про свято Песах та інструкцію по проведенню Седера (коротка Агада), які містяться в кожному святковому наборі.

1.jpg 

 Більше фото: тут

 

Шосткинська Іудейська громада виготовляє спеціальні ноші для українських воїнів

Найбільшою цінністю у світі є життя людини. Особливо гостро це відчувається під час війни – коли кожного дня на фронті гинуть наші військові. Часто буває, що рятує життя захиснику своєчасно надана медична допомога.

Тому, аби оперативно доправляти поранених бійців до медиків, члени Шосткинської Іудейської громади почали виготовляти спеціальні ноші, які використовують ізраїльські військові. Ноші, виготовлені за ізраїльською технологією відрізняються компактністю, простотою використання та багатофункціональністю. Їх можна використовувати не тільки для транспортування військових з поля бою, а й у роботі рятувальників - вони витримують до 200 кг.

Сергій Кацман, голова єврейської громади, розповів у інтерв'ю ТРК “Акцент”, що Шосткинська Іудейська громада єдина в Україні, де виготовляють такі ноші, але вони готові поділитися технологією їх пошиття з іншими містами, оскільки зараз у всіх жителів України одна спільна мета - Перемога.

1.jpg

 

Федерація єврейських громад України доставила до єврейських громад теплий одяг

Окупанти продовжують завдавати масованих ракетних ударів по території України. Дефіцит електроенергії, ризики з відсутністю теплопостачання та зниженням температури в оселях, перебування у холодних бомбосховищах — все це впливає на здоров'я людей.

Цього разу Федерація єврейських громад України потурбувалася про теплий одяг для нужденних, який допоможе зігріти їх у цей складний час.

До єврейських громад м.Горішні Плавні (Полтавської області), м.Коростень (Житомирської області) та м. Кам'янка (Черкаської області) був направлений гуманітарний вантаж з теплими речами.

Нас оточують люди, які потребують нашої уваги, підбадьорення, підтримки - давайте разом творити добро!

1.jpg 

Більше фото: тут 

 

 

Федерація єврейських громад України, незважаючи на складні часи, продовжує допомагати нужденним

Федерація єврейських громад України продовжує піклуватися про найбільш вразливі категорії населення, надаючи їм гуманітарну підтримку.

До єврейської громади м.Миргород було доставлено засоби особистої гігієни - підгузки для дорослих.

Під час війни багато людей залишилися сам на сам з лихом та опинилась у складних економічних умовах, адже для бюджету сім'ї витрати на підгузки іноді становлять значні суми.

Федерація єврейських громад України завжди готова надати допомогу всім, хто її потребує та підтримати кожного.

Повага до людського життя є найвищою цінністю!

1.jpg 

 Більше фото: тут

Не збавляючи темпів: Федерація єврейських громад України розпочала доставку наборів до свята Песах!

Не зупиняючись ні на мить, волонтери ФЄГУ продовжують робити свою справу, а саме: комплектувати та відправляти набори до свята Песах.

Цьогоріч, не зважаючи на військові дії в країні, ми підготували святкові набори, які допоможуть кожній єврейській родині зустріти Песах та провести Седер в колі рідних, дотримуючись законів та традицій свята.

Кожен святковий набір містить: вперше видані українською мовою - довідник про свято Песах та інструкцію по проведенню Седера (коротку Агаду), машинну Мацу та Мацу ручної роботи, виноградний сік, Шабатні свічки, Кеару та Кідушні стакани, скатертини.

1.JPG

Більше фото: тут

Спеціальне засідання в Кнесеті було присвячене Тижню єврейської діаспори та річниці початку війни.

Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук сказав, що він "дуже вдячний за те, що вперше в ізраїльському Кнесеті ми маємо таке велике засідання з настільки важливого питання".

Відкриваючи захід, Аміхай Чіклі наголосив: "Як міністр у справах діаспори, я бачу величезну відповідальність за те, щоб очолити цей рух і надати йому максимальну повагу та належну увагу.

"Це також нагода особливо подякувати та пошанувати різні організації та органи, які працюють на місцях, в надзвичайно складних умовах війни. Ми тут, щоб сказати їм - Держава Ізраїль стоїть з вами і поруч з вами". - продовжив він.

Ці слова є дуже важливими для великої єврейської громади в Україні, яка, за словами д-ра Шукі Фрідмана, віце-президента Інституту єврейської народної політики, налічує "від 45 000 до 50 000 євреїв...".

За словами рабина Дніпра та Дніпропетровської області Шмуеля Камінецького, кількість євреїв у країні насправді більша. "Під час війни ми раптом відкрили для себе все більше і більше євреїв, яких ніколи раніше не зустрічали, бо вони не ідентифікували себе як євреї. Колись вони приховували свій юдаїзм, але раптом багато хто з них зацікавився вивченням свого єврейського коріння", - сказав він через Zoom з України.

Рабин Меєр Стамблер, голова Ради Федерації єврейських громад України, розповів, що до складу організації входять 179 громад та 940 активістів, серед яких міські рабини, голови громад, емісари ХАБАДу, освітяни та інші.

"Ми отримали допомогу від Держави Ізраїль, але цього недостатньо: Нам потрібні кошти для забезпечення безпеки наших єврейських установ".

Рабин Стамблер переконаний, що Держава Ізраїль може підтримати єврейські громади України, багато членів яких зараз перебувають у скрутному становищі через економічну ситуацію в країні, і наполягає на тому, що тільки сильна єврейська громада може вижити, захистити себе і розвиватися. Особливо це буде важливо в післявоєнний період, коли ізраїльський досвід у сфері безпеки буде безцінним.

04.jpg 

Більше фото: тут 

 

Україна потребує всілякої допомоги, а члени єврейських громад по всій Україні повинні розуміти, що їх підтримує Ізраїль.

Саме тому сьогоднішня спеціальна конференція, організована і проведена Міністром у справах діаспори Ізраїлю Аміхаєм Чіклі в Кнесеті, присвячена стану єврейських громад в Україні з нагоди першої річниці війни, мала виняткове значення.

У конференції взяли участь представники МКС, ізраїльські гуманітарні НУО, безліч дипломатів, українські рабини, Голова ради ФЄГУ рабин Меїр Стамблер та Посол Ізраїлю в Україні - Михайло Бродський. Чимало слів було пролунало про діяльність Федерації єврейських громад України, активну позицію і підтримку, яку вона надає євреям та народу України.

Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук зазначив: "З перших днів ми відчули величезну підтримку ізраїльського народу, ізраїльських компаній, ізраїльських неурядових організацій, всіх і кожного".

Він також підкреслив, що єврейський народ вважає Україну своїм домом, і висловив свою вдячність і повагу рабинам України, сказавши, що "попри все, ці рабини залишилися зі своєю громадою і ми цінуємо їхню величезну допомогу єврейській громаді, а також українцям в цілому".

photo_2023-03-21_09-54-47.jpg 

Більше фото: тут 

Попри всі тягарі, які приносить війна, діти єврейських громад продовжують навчатися та займатися творчістю.

Незважаючи на війну та інтенсивні бойові дії, завдяки хоробрості та відвазі Збройних Сил, діти єврейських громад мають змогу продовжувати навчання, проводити творчі заходи та екскурсії.

Учні початкових класів єврейської школи Дніпра "Ор Авнер Хабад-Любавич" ім. Леві-Іцхака Шнеєрсона, в рамках передпасхальної підготовки, здійснили екскурсії до знаменитої дніпровської мацепекарні «Тіферет Мацот» та ознайомилися з процесом виробництва маци-шмури, що користується великим попитом в Америці, Ізраїлі та країнах Європейського Союзу.

Діти побачили весь технологічний процес - від з'єднання води, що переночувала, з борошном (яка знаходилася під постійним контролем від моменту, коли вона ще була колосом на полі), і всі подальші етапи - заміс, поділ на порції, розкочування, перфорування - аж до випічки в розпеченій кам'яної печі, охолодження та упаковки у фірмові коробочки різного об'єму.

В шевченківські березневі дні учні старшої школи НВК "Хабад Ор-Авнер" м.Одеса вшанували пам'ять Кобзаря, згадавши під час літературної гри важливі моменти його життя. 

Об'єднані у три різновікові команди, діти змагалися як історики, реставратори, математики, літератори та шифрувальники. 

Точилася напружена боротьба в якої справедливе суддівство визначило переможців.

Вже 21 день діти єврейської громади м.Житомир беруть участь у цікавій акції, де кожного дня вони отримують нове завдання: вивчення Тори, читання Тегілім, запалювання шабатніх свічок, тфілін, мезуза, допомога ближньому та інші, адже так наше майбутнє покоління стає все ближче до Вс-вишнього.

Минулого тижня до єврейської школи м.Кривий Ріг у рамках 17 туру чемпіонату України завітали гравці FC SHAKHTAR, а саме Андрій Тотовицький та Лукас Тейлор. Футболісти провели майстер-клас, поспілкувались з дітьми, подарували м’ячі та емоційно підзарядили молодих футболістів.

 1.jpg

Більше фото: тут 

Федерація єврейських громад України надала гуманітарну допомогу КЗ "Могилівський геріатричний пансіонат" ДOP"

Найстрашнішим для людини є щоденна самотність: у побуті, під час кволості та у хворобі, у складних життєвих ситуаціях. Для вирішення цієї проблеми були створені геріатричні пансіонати для самотніх пенсіонерів, інвалідів, або несамотніх літніх людей та з певних життєвих ситуаціях які залишилися наодинці з життєвими проблемами.

 

 

Федерація єврейських громад України доставила гуманітарну допомогу до КЗ "Могилівський геріатричний пансіонат" Дніпропетровської обласної ради", бо знаємо, як важливо допомагати та підтримувати нужденних.

 

 

Адміністрація та підопічні закладу висловили велику вдячність за надану благодійну допомогу у вигляді підгузків для дорослих.

 

 

" - Дякуємо Вам, що Ви допомагаєте у такий тяжкий для нас усіх час." - написали слова подяки працівники пансіонату, адже добрі справи для тих, хто потребує допомоги не залишаються поза увагою.

1.jpg 

 

 


 

Федерація єврейських громад України продовжує піклуватися про тих, хто потребує допомоги

Через ракетні удари по критичній інфраструктурі частина міст залишається без опалення, світла, води та зв’язку. Люди зараз перебувають у складній життєвій ситуації та змушені знаходитись у холодних бомбосховищах і вдень, і вночі, бо ворожі обстріли не припиняються. 

Цього разу ФЄГУ потурбувалася про теплий одяг для нужденних, який допоможе зігріти їх у цей складний час.

До єврейських громад м.Чернігів, м.Черкаси та м.Шостка був направлений гуманітарний вантаж з теплими речами, адже саме зараз, люди потребують більшої турботи та допомоги.

Нехай теплом і добротою зігріваються серця кожного.

Допомагаймо й надалі!

1.jpg

Більше фото: тут 

Федерація єврейських громад України передала до БО БФ "Хесед Менахем" м.Дніпро антисептичні засоби

Війна перетворила життя кожного на "до" та "після". Люди мусять навчитися жити у новій реальності, коли замість теплої постілі, особистої ванної кімнати та гарячої води з крану - тепер спальник у бомбосховищі замість ліжка та вода з ковшику замість ранкового душу.

Щоб мінімізувати ризики, пов'язані з бактеріальними, грибковими і вірусними зараженнями, застосовувати антисептичні засоби вкрай необхідно.

До Благодійного Фонду "Хесед Менахем" м.Дніпро були доставлені засоби дезінфекції, які допоможуть захистити здоров’я кожного у цей не простий час.

1.JPG

Більше фото: тут 

 

Духовна допомога українським військовим, які зараз знаходяться в Донецькій області - бути поруч, коли боляче і тяжко

Для військовослужбовців необхідне спілкування та морально-духовна підтримка, щоб вони відчували себе сильними.

За підтримки Федерації єврейських громад України Українсько-єврейський центр духовно-психологічної допомоги армії та цивільним відвідав бійців ЗСУ, які надійно тримають лінію оборони, попри щоденні багаточисельні обстріли позицій українських бійців. 

Цей виїзд практично на "нуль" був небезпечним, адже окупанти продовжують нещадно обстрілювати населені пункти Донецької області, завдаючи ударів по житлових будинках та руйнуючи цивільну інфраструктуру. 

Були привезені Теіліми, буклети про Машіаха, вуха Амана, а також проведені групові бесіди та надана особиста підтримка, яка бійцям зараз вкрай необхідна.

01.jpg 

Більше фото: тут 

Програма Федерації єврейських громад України «Пурим у кожен дім».

Цього року Пурим, свято порятунку євреїв від рук ворогів у дні перського царя Ахашвероша (Артаксеркса), свято порятунку від лиходія Амана, який задумав знищити весь єврейський народ, випав на 7 березня. 

Сьогодні, під час війни, це свято набуває особливого значення, адже символізує боротьбу із запеклими ворогами та перемогу над ними.

Щоб кожна родина змогла виконати всі заповіді свята за зустріти Пурим-5783, Федерація єврейських громад України напередодні свята доставила спеціальні набори єврейським громадам м. Балта (Одеської обл.), м.Горішні Плавні (Полтавської обл.), м.Звенигородка (Черкаської обл.), м.Шепетівка (Хмельницької обл.), м. Покров (Дніпропетровська обл.), м.Коростень (Житомирської обл.), м.Тростянець (Сумської обл.), с. Ободівка (Вінницької обл.).

Пурим - веселе свято перемоги!

1.jpg

Більше фото: тут 

ФЄГУ розпочала підготовку до свята Песах

Одразу після свята Пурим, незважаючи на чергову масовану ракетну атаку по всій країні, ми активізуємо наші зусилля, щоб забезпечити єврейським сім'ям можливість відсвяткувати свято Песах безпечно і з дотриманням традицій та законів. Ми раді оголосити про початок нашої кампанії "Песах у кожен дім", яка має на меті забезпечити сім'ї всіма необхідними інгредієнтами та продуктами для свята, доставленими прямо до їхніх дверей. 

Наші віддані волонтери вже отримали кошерний виноградний сік та мацу і незабаром почнуть пакувати набори. Однак, ми все ще стурбовані можливістю нових обстрілів і прагнемо завершити підготовку якомога швидше, щоб кожна сім'я і громада України була готова до кошерного святкування Песаху.

 IMG_0905.JPG

Більше фото: тут 

У Києві відзначили Пурим 5783 – свято перемоги добра над злом

Найвеселіше і найрадісніше єврейське свято припало саме на військовий час — Пурім під час війни.

Незважаючи на війну, у синагозі все одно зібралося багато людей. Заступник голови ради Федерації єврейських громад України рабин Рафаель Рутман прочитав «Мегілат Естер». Як належить, у потрібних місцях зал вибухав громом тріскачок, свистків, тупотінням ніг – і ім'я головного лиходія майже ніхто не міг почути. Також чоловіки змогли накласти тфілін. Завершило читання Свитка проникливе звернення та вітання всіх присутніх із Пуримом.

Після молитви у синагозі відбулася святкова пуримська трапеза, де всі присутні сиділи за спільним столом, були численні делікатеси і особливі пуримські ласощі - гоменташн. Було дуже весело, як і годиться у рік Акель – рік всенародного зібрання.

На заході були присутні: мер Києва Віталій Кличко та його молодший брат Володимир Кличко, а також консул, заступник та виконувач обов'язків посла Ізраїлю.

Свято вийшло теплим та веселим, були пісні, танці та лехаїм на честь найвеселішого свята, з побажаннями миру та приходу Мошіаха.

1.jpg 

Більше фото: тут 

Святкування Пурима 5783 в єврейських громадах України

Пурим в єврейській історії символізує боротьбу та перемогу. Ця тема, як ніколи актуальна для нашої країни, тому в цьому році члени єврейської громади м.Чернівці вирішили відзначити свято Пурим в українському стилі. 

В прикрашеному з буковинським колоритом ресторані "Брізоль", за гарно накритими столами зі смачною кошерною їжею (навіть український холодець з хріном був кошерний) зібралося біля 300 гостей - єврейська громада, до якої вже рік як приєдналися сім'ї переселенців. 

У єврейській громаді м.Ужгород також пройшло велике свято з дотриманням усіх заповідей Пурима.

Цього року на Пурим харківська синагога, була заповнена молоддю та людьми похилого віку, які святкували, ніби немає війни.

Кожен Пурим протягом більш ніж 30 років єврейська громада Харкова проводила свято у цирку, а цього року цирк прийшов до синагоги.

Клоуни та акробати розважали глядачів. Роздали сотні мишлоах манот, чоловіки та хлопчики одягали тфілін, всюди були посмішки.

Мер Харкова, Ігор Терехов, подякував рабину міста Мойше Московичу за допомогу, яку єврейський народ надає Харкову під час війни.

Напередодні веселого свята Пурим, вбрані в яскраві пуримські костюми учні 1-го класу НВК “Ор-Авнер” благодійного центру “Бейт Барух” синагоги “Бейт Реувен” (м. Кам'янське) за доброю традицією відвідали людей похилого віку єврейської громади міста.

У Дніпрі, у вечір Пурима, відбувся захід «Night Rarty» у форматі «Вечірка для Пап та Синів». Читання Мегілат Естер його учасники провели у Центральній синагозі «Золота Роза», а потім усі вирушили до «Р-кафе», що розташоване у галереї центру «Менора».

У приватному ліцеї «Ор Авнер» міста Житомира зібралися всі учні, вчителі і працівники, щоб весело відсвяткувати Пурим. Через сигнали повітряної тривоги святкування було частково перенесене в укриття, але невдовзі учасники заходу змогли вийти і продовжити карнавал у залі Ребе.

Також до ліцею приїхав рабин Шломо Вільгельм, щоб прочитати «Мегілат Естер» та власноруч вручити всім учям, вчителям і працівникам мішлоах манот.

Клієнти Запорiзького БФ "Хесед Мiхаель" з Запоріжжя, Трускавця, Мелітополя святкували Пурим в онлайн просторі. Учасники поринули в історію свята Пурим за переглядом пісочної анімації. До заходу також долучився рабин Запорізького регіону Нохум-Коен Ерентрой.

В єврейській громаді м.Одеса, в понеділок, після прочитання Сувою Естер молодь громади була запрошена на трапезу та святкову програму. Кожен учасник отримав свій подарунок - таємний Мішлоах Манот - та мав змогу і сам виконати цю заповідь. Для дітей єврейської школи "Ор-Авнер" також провели святкові заходи.

Запас радості і бадьорості у цей непростий час потрібний усім. 

Нехай сила духу наближає нашу Перемогу!

01.jpg 

Більше фото: тут 

У єврейських громадах України відзначили свято Пурим-5783

У Дніпрі, у головному залі Центральної синагоги «Золота Роза» відбулося читання Свитка Естер – «Мегілат Естер», на яке прийшли сотні євреїв Дніпра. Атмосфера в залі була дуже незвичайною – багато людей, як дорослі, так і діти, були в карнавальних костюмах, що створило пуримську святкову атмосферу ще до початку читання.

Неймовірний настрій Пуриму був у єврейської громади м.Одеса.  В одеській синагозі зібралося достатньо людей, щоб там було як завжди весело та гамірно. Присутні одягли карнавальні костюми, розважалися та відзначали Пурим з радістю та веселощами.

У синагозі єврейської громади м.Житомир також відзначили Пурим: діти та викладачі приватного ліцею "Ор Авнер" подарували присутнім Пурімшпіль та створили чудову атмосферу свята. Всі охочі були запрошені виконати всі заповіді і відзначити разом веселе свято Пурим. Також було проведене читання Мегілат Естер, трапеза, конкурси та багато іншого.

На честь свята Пурим у молитовній залі благодійного центру "Бейт Барух" і синагозі "Бейт Реувен" (м. Кам'янське) 13 Адара 5783 (6 березня 2023) для членів єврейської громади міста відбулася святкова програма “Purim Party”. Читання Сувою Естер, розважальна програма з участю команди СМТ “Ліга сміху” , Мішлоах Манот, розіграш лотереї, святкові подарунки. Атмосфера веселощів і радості панувала в синагозі. 

У єврейській громаді м.Хмельницький напередодні свята Пурим провели з дітьми майстер-класи та розкрили з учасниками таке поняття як гостинність в юдаїзмі, а саме заповідь приймати гостей. На майстер-класах діти зробили брелок-сердечко, а також малювали ниткою. На кулінарному майстер-класі - приготували дуже не звичні "вуха Амана" - різнокольорові та смачні. 

У єврейській громаді м.Шостка до свята Пурим члени громади фантазували над карнавальними масками та капелюхами. Випікали Гоменташен - вухи Амана, символ свята.

За традицією, на свято готують солодкі подарунки дітям та близьким, це дуже приємна традиція допомоги та піклування про близьких.

Цієї неділі у сімейному клубі БО БФ "Хесед Хана"/ЕОЦ "Beit Graham" м.Кривий Ріг пройшов кулінарний майстер-клас по приготуванню однієї з найважливіших страв єврейської кухні - запеченої риби. На заході встигли не тільки приготвувати два види страв: рибу фаршировану та шматочками, а й поговорили про Пурім, його історію, традиції, заповіді . 

У Запорiзькому благодiйному фонді "Хесед Мiхаель" в рамках клубної онлайн-програми "Арт-психологія" дівчата з Запоріжжя та Мелітополя власноруч робили яскраві, святкові маски, а ще займалися ліпленням виробів з пластеліну та малюванням.

У БО "Полтавський єврейський фонд Хесед Нефеш" м.Полтава провели читання свитка Естер та вивчення міцвот свята. Звичайно були ще й веселощі, смаколики та різноманітні ігри.

Щасливого Пуриму!

1.jpg 

Більше фото: тут 

Федерація єврейських громад України доставила святкові набори до свята Пурим.

Незважаючи на непростий час, Федерація єврейських громад України продовжує доставляти спеціальні святкові набори до свята Пурим, у рамках програми "Пурим у кожний дім", щоб єврейські сім'ї по всій Україні змогли виконати всі заповіді свята.

Єврейські громади м.Нікополь та м. Новомосковськ (Дніпропетровської обл.), м.Канів (Черкаської обл.), м.Олександрія (Кіровоградської обл.), м. Жмеринка (Вінницької обл.) вже отримали святкові набори від ФЄГУ, які допомогли їм зустріти Пурим-5783.

Бажаємо Вам продовжити радість цього свята на цілий рік!

Пурім - свято чудес.

1.jpg 

Більше фото: тут 

До свята Пурим Федерація єврейських громад України доставила святкові набори єврейським громадам

Єврейські громади м.Київ, м.Лубни (Полтавської обл.), м.Бобринець (Кіровоградської обл.), м.Прилуки (Чернігівської обл.), м.Покров (Дніпропетровської обл.) отримали святкові набори від ФЄГУ у рамках програми «Пурим у кожен дім».

Уся продукція для наборів замовлена і виготовлена виключно в Україні, адже ми підтримуємо українську економіку у найважчий рік з часів Незалежності. 

В Оболонській синагозі, одразу ж після  ранкової молитви, відбулося вручення подарунків до свята Пурим, які були надані Федерацією єврейський громад України, з рук шановного рабина Шалома Гопіна. 

Нехай Пурім-5783 всім принесе веселощі та радість!

01.jpg 

Більше фото: тут 

Народжений у річницю початку війни:сім'я біженців, евакуйована з окупованого Бердянська,прийняла свого сина в Заповіт Авраама

Рабин Яків Гайсинович, головний моель України, сам біженець, мав честь провести церемонію брит-міли для хлопчика, народженого біженцем. Під час проголошення молитви, дитину назвали Авірам. Сім'я Розманів була евакуйована з окупованого Бердянська в травні і була розміщена у «Machne Chabad» в Угорщині. Історія цієї родини є зворушливим нагадуванням про те, що незалежно від того, звідки ми походимо і з якими викликами стикаємося, ми завжди можемо знайти розраду і підтримку в колі наших громад і традицій, які нас єднають.

Церемонія стала ще більш особливою завдяки присутності рабина Шломо Ковіша, який був цадиком Авірама. Рабин Ковіш є лідером єврейської громади EMIH zsido.com в Угорщині і відіграє важливу роль у допомозі таким біженцям, як Авірам і його сім'я.

Історія сім’ї Розман не єдина. Мільйони людей з України були змушені покинути свої домівки через війну, залишаючи все, що їм дорого. Табір для біженців «Machne Chabad», де зараз проживає Авірам і його сім'я, є місцем підтримки для тих, хто покинув свої домівки. Табір був створений FJCU у тісній співпраці з EMIH та угорським урядом і допоміг тисячам людей подолати труднощі війни.

Для Авірама та його сім'ї брит-міла стала символом надії та стійкості перед лицем випробувань. В умовах війни та вимушеного переселення ця церемонія слугувала нагадуванням про незламну силу єврейської традиції та важливість громади.

332035541_n.jpg 

Більше фото: тут 

Програма Федерації єврейських громад України «Пурим у кожен дім».

Наближається свято Пурим, яке випадає в цьому році на 6-7 березня. Федерація єврейських громад України цілодобово працює та докладає максимум зусиль, щоб забезпечити членів єврейських громад спеціальними святковими наборами та кожен зміг виконати заповіді свята. 

Єврейські громади м.Дніпро, м.Львів, м.Черкаси, м.Гадяч (Полтавської області) та м.Шостка (Сумської області) вже отримали спеціальні святкові набори у рамках програми ФЄГУ «Пурим у кожен дім».

2.jpg 

Більше фото: тут 

Єврейська громада м.Івано-Франківськ продовжує допомагати українським військовим.

З початку повномасштабної війни допомогу для бійців на передову передають звідусіль. 

Єврейська Івано-Франківська громада, при фінансовій підтримки GalVapno, передали два автомобіля для ЗСУ для виконання військових задач.

1.jpg 

Федерація єврейських громад України доставила єврейським громадам святкові набори до свята Пурим

Федерації єврейських громад України попри нестабільні та складні умови, під звуки сирен та ракетні обстріли продовжує доставляти єврейським сім'ям по всій Україні набори до одного з головних іудейських свят - Пурим.

Єврейські громади м.Івано-Франківськ та м.Суми вже отримали спеціальні святкові набори у рамках програми «Пурим у кожен дім». 

До складу наборів входить продукція, яка замовлена і виготовлена виключно в Україні, адже зараз вкрай важливо підтримувати українські підприємства.

1.jpg 

 Більше фото: тут

Ищите старые сообщения? Найдите на полях меню "Архив".