Printed fromfjc.org.ua
ב"ה

Новини

Тегілім у кишені

У ці складні часи, коли стійкість та сила духу є необхідними для кожного, ми пропонуємо вам можливість долучитися до нашої ініціативи, яка принесе підтримку тим, хто цього потребує.

Кишеньковий Тегілім, надрукований у місті-герої Харкові, стане надійним джерелом внутрішнього спокою та натхнення для військових, лікарів, волонтерів та всіх, хто стоїть на захисті нашого майбутнього.

Ваша благодійна пожертва у розмірі 200 грн дозволить отримати 18 Тегілім, які допоможуть розповсюдити надію та віру.

Заповніть форму за посиланням, щоб підтримати цю важливу ініціативу і отримати Тегілім.

 photo_2024-09-16_19-07-32.jpg

Новий проєкт від ФЄГУ — «Подарунок до Дня народження»!

Отримайте особливий подарунок до єврейського дня народження: книга Псалмів з персоналізованою обкладинкою та листівка, що пояснює звичаї цього дня за вченням Ребе. 

Зверніться до вашої громади, щоб отримати свій подарунок!

photo_2024-09-02_19-10-13.jpg 

Капелан ФЄГУ передав генератори українським захисникам

Капелан Федерації єврейських громад України Яків Синяков відвідав українських захисників на Покровському напрямку.  

Під час візиту військовим були передані генератори на суму 120 000 грн, які стануть важливою підтримкою для наших воїнів, допомагаючи їм продовжувати боронити нашу землю. Під час візиту також відбулася спільна молитва за мир і перемогу України.

Щиро дякуємо Олександру Рутману та компанії "Алан" за вагомий внесок у цю добру справу. Також висловлюємо вдячність Олексію Неживому, другу Федерації єврейських громад України, за допомогу нашим військовим. 

Разом до перемоги!

 photo_2024-10-29_16-59-08.jpg

Більше фото: тут

Діти з єврейських громад різних міст України приєдналися до святкування Суккота

Цьогоріч свято Суккот об’єднало єврейські громади з різних куточків України, наповнивши ці дні радістю та глибоким змістом. Маленькі учасники з їхніми родинами активно долучилися до виконання головних заповідей цього свята.  

У дитячому садку «Бейт Циндлихт» у Дніпрі діти з батьками піднесли лулав і скуштували святкові страви в спеціально облаштованій суккі. Директор садка Риша Гуревич розповіла, що цього року в їхньому закладі вперше з’явилася власна сукка. Дітлахи також брали участь у спортивних і танцювальних активностях та створювали власні символічні сукки.  

Учні ліцею Хабад "Ор-Авнер" в Одесі разом із їхніми сім’ями провели свято у форматі інтерактивних розваг: майстер-класи, конкурси, кулінарні шоу та інші активності зробили день особливим для всіх учасників.  

У Києві наймолодші члени сім'ї рабина Гопіна активно допомагають гостям Оболонської синагоги виконувати заповідь «Нетілат Лулав», вже відчуваючи себе посланцями Любавицького Ребе.

У Кам'янському щодня, починаючи з 15 Тішрея, діти виконували заповідь «Нетілат Лулав». А в Миколаєві учасники Jewish Junior Club NOEK дізнавалися про традиції Суккота та символіку Арба Мінім – чотирьох видів рослин.

Усі ці заходи подарували радість і відчуття єднання. Діти, батьки та громади об'єднувалися в атмосфері свята, відчуваючи особливий дух Суккота.

 photo_2024-10-28_17-00-28.jpg

Більше фото: тут

Члени єврейських громад Кам'янського та Кривого Рогу зустрілися для святкування Суккот-5785

Під час святкування Суккот члени єврейської громади Кривого Рогу відвідали єврейську громаду м. Кам'янське. Гостей радо зустріли Рав Леві Стамблер і ребецн Діна Стамблер, які організували незабутній фарбренген. У теплій та духовно насиченій атмосфері учасники мали змогу ближче познайомитися, дізнатися більше про значення свята Суккот та виконати важливу заповідь – благословення на чотири види рослин – етрог, лулав, адас і араву.

День був наповнений радістю, натхненням і веселощами. А дорогою додому члени громади Кривого Рогу завітали до Центру народного мистецтва в Петриківці. Там вони дізналися більше про історію та традиції Петриківського розпису – одного з найдавніших мистецьких стилів України.

photo_2024-10-27_17-36-33.jpg 

Більше фото: тут 

Капелан ФЄГУ відвідав українських військових під Вовчанськом

Капелан Яків Синяков побував у зоні бойових дій, всього за 20 км від кордону з росією, де підтримав наших захисників під час свята Суккот. Для солдат була встановлена Сукка, а також привезені чотири види рослин — Арба Мінім, щоб кожен єврей, який перебуває на фронті, зміг виконати заповіді свята та зробити благословення.  

Висловлюємо щиру подяку Рафаелю Сапожнікову та Олександру Рутману за надану гуманітарну допомогу для наших військових.

photo_2024-10-22_16-23-41.jpg 

Більше фото: тут 

У єврейській громаді Запоріжжя відбулася урочиста церемонія внесення нового Сувою Тори!

Під час святкування Суккот в єврейській громаді Запоріжжя відбулася важлива та радісна подія – церемонія внесення нового Сувою Тори!

Згідно з традицією, Сувій Тори був урочисто піднесений, прикрашений спеціальним вишитим футляром та короною. Під звуки нігунім та в атмосфері великої радості, він був пронесений вулицями міста під Хупою та внесений до синагоги, де відбулися святкові акафот.

photo_2024-10-21_18-46-49.jpg 

У єврейських громадах України розпочали святкування Суккот-5785

Для виконання заповіді «Арба Мінім» Федерація єврейських громад України забезпечила громади чотирма видами рослин, направлених до єврейських громад напередодні свята. 

Протягом восьми днів Суккоту є заповідь приймати їжу та напої в суккі — спеціальному курені, який нагадує про перебування єврейського народу в пустелі після виходу з Єгипту. Тора називає цей період «часом радості нашої», спонукаючи до духовного зростання та єднання.

У Дніпрі найбільшу сукку встановили у внутрішньому дворі Центральної синагоги «Золота Роза» та в центрі «Менора». Також сукку розмістили біля Дому для літніх людей «Бейт Барух», де з радістю зустрічали гостей із Лівобережжя.

Святкові сукки з’явилися й у єврейських громадах Києва, Харкова, Одеси, Кривого Рогу, Кам'янського та інших міст. Усі присутні виконували заповідь «Нетілат Лулав», підносячи чотири види рослин. Атмосфера тепла й єднання панувала на всіх святкових заходах, а гості смакували святкові страви.

Суккот – це час радості, єдності та спільного духовного зростання. Бажаємо всім миру, добра і благословення на весь рік!

Хаг Суккот Самеах!

 photo_2024-10-20_15-47-23.jpg

Більше фото: тут 

Фінальні приготування до Суккот у «Machne Chabad»

У «Machne Chabad» тривають останні приготування до святкування Суккот — свята, що символізує єдність єврейського народу. Згідно з традицією, збирають «лулав», який складається з чотирьох елементів: плід етрогу (цитрон), листя фінікової пальми (лулав), гілки мирта (гадас) і вербові гілки (арава). Ці рослини уособлюють різні частини єврейської громади і нагадують про важливість виконання заповідей Тори та наших обов’язків один перед одним.

photo_2024-10-16_18-03-23.jpg 

Більше фото: тут 

Будівництво сукки у таборі для переселенців «Machne Chabad»

Одразу після Йом Кіпура, як і щороку за традицією, у таборі для переселенців «Machne Chabad» почалося будівництво сукки. Доєднавшись до цієї важливої заповіді, голова ради ФЄГУ рабин Мейєр Стамблер разом із членами єврейської громади створюють простір для радості та духовного єднання.

У суці протягом святкового тижня прийнято вивчати Тору, молитися, їсти, відпочивати — використання сукки як тимчасового житла вважається виконанням заповіді. Незабаром десятки сімей зберуться тут разом для святкування.

 «Machne Chabad» продовжує свою місію з моменту заснування у квітні 2022 року. Завдяки підтримці ФЄГУ, EMIH та угорського уряду, більше ніж 10 000 переміщених осіб вже отримали тут притулок та допомогу.

photo_2024-10-16_14-47-52.jpg 

Більше фото: тут 

У Дніпрі пройшов траурний мітинг, присвячений 83-м роковинам масових розстрілів євреїв

У парку Гагаріна відбувся траурний мітинг, присвячений 83-й річниці початку масових розстрілів євреїв у Дніпрі. Попри дощ, члени єврейської громади зібралися, щоб вшанувати загиблих.

Під час заходу пролунали слова підтримки та надії на швидке встановлення миру в Україні та Ізраїлі. Мітинг відкрив доктор Єгор Врадій, заступник директора музею «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні». Зі словами звернення виступили рабин міста Шмуель Камінецький, директор Єврейської громади реб Зеліг Брез, член громади Олег Ростовцев, директор музею доктор Ірина Радченко та член Опікунської ради Леві Шарінов. Поминальні молитви провів рабин Ісроель Ар’є-Лейб Гуревич.

Завершилася церемонія запаленням шести «Свічок пам’яті», що символізують шість мільйонів загиблих у Голокості.  

Після офіційної частини учасники поклали камені та запалили поминальні свічки біля монументу, продовжуючи традицію вшанування жертв масових розстрілів.

photo_2024-10-15_15-19-39.jpg 

Джерело: djc.com.ua

13 Тішрея 5784 / 15.10.2024 - Йорцайт четвертого Любавицького Ребе, Рабі Шмуеля Шнеєрсона - Ребе Маараша

Знаменитий вираз Ребе Маараша: "лехатхіла арібер".  Ребе говорив так: "Весь світ вважає, що, зіткнувшись з перешкодою, треба спробувати проповзти під нею. І тільки якщо це неможливо, треба перестрибнути через неї. А я кажу вам: відразу переступайте через перешкоду (лехатхіла арібер), не намагаючись пригнутися і  проповзти під нею!

Таким чином, Ребе вчить, що єврей має йти не пригинаючись перед глибокою темрявою вигнання та використовувати всі свої сили, щоб додати світло Тори і заповіді у світ і так наблизити настання Звільнення.

photo_2024-10-15_11-58-53.jpg 

Йом-Кіпур-5785 у єврейських громадах України

Цьогоріч єврейські громади по всій Україні урочисто відзначили одне з найважливіших свят в єврейському календарі — Йом-Кіпур, день спокути та прощення.

Напередодні свята пройшов традиційний обряд Капарот. У Запоріжжі, Дніпрі, Києві, Чернігові та інших містах члени громад тримали над головами птахів або передавали гроші на благодійність, просячи прощення у Вс-вишнього. 

В багатьох громадах пройшли уроки та підготовчі заходи. У Запоріжжі для жінок провели особливий урок, присвячений законам та значенню Йом-Кіпуру, де обговорювали молитву Неїла та трапезу перед постом. У Кам’янському, як і в інших містах, провели традицію роздачі леках — медового пирога, який символізує побажання, щоб наступного року не довелося просити про допомогу, а якщо і доведеться, то лише про щось солодке, як цей пиріг.  

У синагогах Одеси, Дніпра, Києва та інших міст відбулися урочисті молитви, які зібрали сотні людей. 

У Чернігові й Києві проводили обряд із монетками, символічний шум яких зменшує суворість вироків.  

Цьогорічні заходи показали силу єдності єврейського народу в Україні та важливість духовного оновлення у цей святий день. Нехай Йом-Кіпур принесе всім очищення, прощення та благословення на новий рік. 

Гмар хатіма това!

photo_2024-10-13_10-48-14.jpg 

Більше фото: тут 

Обряд капарот у Machne Chabad: Як родини переселенців готуються до Йом Кіпур

У таборі для переселенців ФЄГУ в Угорщині десятки родин зібралися, щоб підготуватися до Йом Кіпур, провівши стародавній обряд капарот. Ця традиція є глибоким нагадуванням про справедливість Вс-вишнього та Його безмежне милосердя, закликаючи до розкаяння напередодні найсвятішого дня єврейського календаря.

Згідно з єврейською традицією, також роздали леках — шматочок медового пирога, який символізує єднання та взаємне прощення, що є невід'ємною частиною свята Йом Кіпур.

 photo_2024-10-11_15-00-00.jpg

 Більше фото: тут

Учні ліцею "Ор Авнер" м. Житомира пройшли Маршом пам'яті до Меморіалу жертв Голокосту

Щороку, напередодні свята Йом Кіпур, учні Приватного ліцею "Ор Авнер" м.Житомира відвідують Меморіал жертв Голокосту у с.Іванівка для вшанування пам'яті євреїв міста Житомира, вбитих в роки Другої світової війни.

Учні разом із членами Житомирської юдейської громади пройшли Маршом пам'яті до братських могил та запалили свічки для підняття душ загиблих. Рабин Шломо Вільгельм прочитав Теїлім на місці поховання. Всі учасники жалобної процесії почули історію знищення єврейських громад Європи і міста Житомира, зокрема від директорки ліцею "Ор Авнер" м.Житомира - Еліни Табаченко.

Народ, який пам'ятає своє минуле, сміливо рухається до свого майбутнього.

photo_2024-10-10_17-08-35.jpg 

Ищите старые сообщения? Найдите на полях меню "Архив".