Printed fromfjc.org.ua
ב"ה

Новини

У стінах БО БФ "Хесед Хана"/ЕОЦ "Beit Graham" м.Кривий Ріг відбулася презентація книги

Цього тижня була презентована книга "Образ жизни - журналистика" криворізького журналіста і публіциста Олександра Степаненко. Ця книга присвячена видатному журналісту, поету, прозаїку Криворіжжя і видатному члену єврейської громади м.Кривий Ріг - Давиду Кану. 

Також на цій зустрічі у режимі онлайн змогли бути присутні учасники проєкту "Турботливий зв'язок".

Цікаво, пізнавально і дуже затишно члени єврейської громади провели цей день.

01.jpg 

У дитячому садочку "Хабад Ор-Авнер" м.Одеса відсвяткували новий місяць, Кисльов

Діти слухали історії про Любавицького Ребе, а також власноруч прикрасили повітряні кульки. Під кінець цього заходу діти станцювали радісний танець на честь початку місяця вогнів та Хануки, святкування якої припадає на цей місяць.

1.jpg 

У залі Культурного центру БФ"Хесед Шаарей Ціон" м. Одеса відбувся День відкритих дверей для ВПО

На зустріч були запрошені люди, які вимушено залишили свої будинки і опинилися у місті Одеса.

Керівник Культурного центру Ганна Розен познайомила всіх із роботою центру, з гуртками, клубами та студіями. На зустрічі танцювали, співали, читали вірші, показували сценки.

Ганна Розен розповіла про клуби, що знову відкрилися, - "Любителів опери" і "Знайомство з Одесою".

Наприкінці зустрічі слово взяла мешканка Херсона і сказала, що вони не переселенці, а біженці, бо переселяються за бажанням, а тікають від війни та погроз. Зі сльозами на очах вона подякувала за чуйність, турботу та теплоту, з якою біженців зустрічають в Одесі.

01.jpg 

Учасники недільної школи "Ніцанім" ВЄБФ "Хесед-Ар'є" м.Львів взяли участь у хореографічному конкурсі "Фольклорний Дивосвіт-22

Колектив школи, батьки та викладачі протягом кількох тижнів, незважаючи на об'єктивні перепони, напружено готувалися, зустрічались вечорами на репетиціях. І результатом плідної   праці стали перші місця у двох категоріях! Нагороди також здобули педагог з хореографії Світлана Леденцова та керівник недільної школи Валентина Огороднікова.

 

Чернігівці вшанували пам’ять євреїв, розстріляних нацистами у Березовому рову

У Чернігові вшанували пам’ять євреїв, розстріляних нацистами у Березовому рову у листопаді та грудні 1941 року. Тоді загинуло щонайменше 800 чоловік.

Вшанували пам’ять розстріляних у Березовому рову також представники міської влади та громадськості. Українці, які в Чернігові гинули сотнями від російських обстрілів, добре розуміють трагедію єврейського народу.

Людей, які пережили Голокост, нині залишилося небагато. В Чернігові їх проживають 22. В 1941-му вони ще були малими дітьми, і їх рятували від нацистів місцеві жителі. Бася Ройтберг, наприклад, під час Другої Світової перебувала в селі Озаринці на Вінниччині.

На меморіальній стелі, встановленій на місці злочину нацистів у Березовому рову, в радянські часи про розстріляних євреїв взагалі не згадувалося. Лише зі здобуттям Україною незалежності єврейська громада встановила тут додатково пам’ятний знак, а у 2021-му році меморіальний комплекс повністю реконструювали, і він набув свого остаточного охайного вигляду.

1.jpg 

Джерело

У Нью-Йорку проходить глобальний Форум Посланців Сьомого Любавічного Ребе – Кінус Шлухім 5783

Цими днями в Нью-Йорку відбувається Кінус – щорічна міжнародна конференція посланців Ребе.

У цій найважливішій у єврейському світі міжнародній події беруть участь понад 5000 посланців з усіх куточків світу. Також цей захід відвідали рабини з України.

Одним із центральних заходів Форуму Посланників стала спільна молитва на Оелі – місці поховання Шостого та Сьомого Любавічних Ребе – Йосифа-Іцхака та Менахема-Мендела Шнеєрсонів.

За традицією також провели церемонію групового фотографування, яка є важливою, невід'ємною частиною Форуму. Ця фотографія визнана найбільшою фотографією у світі.

За допомогою спеціальної технології вдалося зробити знімок, на якому відображено

близько 5 тисяч посланців Любавицького Ребе з усього світу.

Фото зроблено перед синагогою Ребе в Нью-Йорку на 770 Eastern Parkway.

Під час пандемії коронавірусу Кінус не проходив і відновив свою роботу минулого року. На торішньому фото посланці, дотримуючись запобіжних заходів, стояли на невеликій відстані один від одного, а цього року все було як у старі добрі часи.

 

В НВК "Хабад Ор-Авнер" м.Одеса пройшов методичний семінар "Інноваційні технології в школі".

Незважаючи на складну ситуацію в місті, сигнали повітряної тривоги, відключення світла,  в НВК "Хабад Ор-Авнер"  м.Одеса пройшов методичний семінар "Інноваційні технології в школі". 

Педагоги провели відкриті уроки, ділилися досвідом зі своїми колегами.

Вчителі школи кожного дня дарують дітям любов, позитив, підтримують в них вогник надії на повернення до мирного звичного життя та бажання вчитися.

01.jpg 

У Дніпрі учасниці проекту «Єврейський дім» розпочали вивчення книги «Цариця Субота»

Перше заняття за першим розділом книги «Цариця Субота», яке отримало назву «Тохем – Молоть», для єврейських жінок «Єврейський дім» провів рабин синагоги «Альтер Шил» реб Адам Смілянський. Даний освітній проект єврейської громади Дніпра спрямований на вивчення Тори, Танії, хасидута, законів та звичаїв єврейського народу і проходить під керівництвом ребецн Хани Каминецької.

 

 Більше фото: тут

У виданні "Полтавська хвиля" опублікували історію єврейської громади Полтави

11 листопада в онлайн-виданні "Полтавська хвиля" була опублікована стаття про історію єврейської громади м.Полтава. 

" Таке враження, що вся доля євреїв у Полтаві, а це щонайменше 130 років, написана на одному камені, що на меморіалі Скорботній матері. Важлива впливова частина суспільства враз зникла з терен міста так само несподівано, як і з’явилась.

Документів про проживання євреїв у Полтаві до 1802 р не було виявлено. Основна маса єврейського населення Європи проживала у Німеччині та Польщі, куди вони тікали з Західної Європи від антисемітизму.

Але відомо, що окремі євреї у Полтаві служили в козацькому війську і обіймали в ньому командні посади. Наприклад, полтавський полковник Герцик, що мав зв’язки з Пилипом Орликом та Мазепою, був євреєм.

Росіяни дискримінували євреїв, це була справжня антисемітська держава. Російські купці звинувачували євреїв у «підриві торгівлі», бо не витримували з ними конкуренцію. Тому влада забороняла євреям в’їзд до країни.

Зараз у Полтаві лишилося багато згадок про єврейську громаду.

Зірка Давида на одному зі старих особняків про існування єврейської громади говорить найпромовистіше.

Також є найголовніша єврейська пам’ятка — колишня Хоральна синагога, яка пам'ятає не одну пожежу. За радянських часів вона була клубом, а нині відома як філармонія. 

У 1850 році збудували Першу кам’яну синагогу Полтави. Згодом на сусідніх ділянках з'явились власне Хоральна синагога, Будинок Рабина та синагога Міснагдім, яка не збереглася. Відтоді Першу кам’яну синагогу використовували як молитовний будинок, школу та для інших конфесійних потреб. Були ще синагоги. Наприклад, Солдатська і Хабатська на вулиці Поштамтській, (зараз Чорновола). "

Повна версія статті

Волонтери ЄОЦ "Мазаль Тов"м.Запоріжжя намагаються допомогти кожному, хто звернувся.

З жовтня у Запоріжжі триває підвищена інтенсивність обстрілів. Багато житлових будівель та об’єктів інфраструктури зруйновані. Оскільки першочерговим завданням залишається безпека учасників, співробітники ЄОЦ “МазальТов” консультують членів громади з питань евакуації, отримання допомоги, проводять щотижневі супервізії. Також, у м. Трускавець знаходиться 30% волонтерів “Твори добро, Україно”, включаючи тих, хто був поранений або постраждав від обстрілів. Знаходячись у безпечному місці, вони можуть й надалі продовжувати свою діяльність, допомагати тим людям, які евакуювалися, і тим, хто залишився в Запоріжжі.

Але головне те, що Запорізька єврейська громада продовжує жити, незважаючи на всі перешкоди. Клуби ЄОЦ “Мазаль Тов” продовжують працювати і приносити позитивні емоції своїм учасникам. Співробітники центру надають клієнтам інформаційну та емоційну підтримку, волонтери оперативно обробляють запити та надають необхідну гуманітарну допомогу.

Серед отримувачів: люди з інвалідністю, багатодітні родини, люди похилого віку, одинокі батьки, переселенці з окупованих територій.

 

Єврейська громада Херсона отримала гуманітарну допомогу!

Напередодні Федерація єврейських громад України направила гуманітарний вантаж до щойно звільненого міста Херсон, а вже сьогодні Єврейська громада його отримала та найближчим часом почне видавати вкрай важливу допомогу.

 photo_2022-11-15_20-05-17.jpg

Волонтери проекту "Клубок добра" БО "Хесед Хаїм" м.Суми в'яжуть для ЗСУ теплі шкарпетки

Волонтерський проект "Клубок добра" БО "Сумський єврейський фонд Хесед Хаїм" продовжує працювати і волонтери тепер допомагають солдатам - в'яжуть для них теплі шкарпетки. До перемоги разом!

31680574_n.jpg 

У Львівському ВЄБФ "Хэсэд-Арье" відбувся «Всесвітній День Єврейських Знань»

13 листопада у Львівському Хеседі відбувся «Всесвітній День Єврейських Знань». Тема заходу: «Втрачено VS Відроджено».

Головними цінностями щорічного «Всесвітнього Дня Єврейських Знань» є зміцнення єврейської єдності, духовне збагачення особистості шляхом розширення індивідуальних єврейських знань, а також можливість взаємного обміну унікальним досвідом.

Учасники говорили про відродження єврейських пам’яток Львівщини та мови іврит. Завідуюча бібліотекою Ольга Фадєєва презентувала путівник «Єврейські адреси України», а керівник музею Ольга Лідовська провела екскурсію музеєм «Слідами галицьких євреїв». Пісні та молитви івритом виконували учениці недільної школи «Ніцанім»,а нігуни та пісні ідишем - ансамбль «Шейне Мейделах».

1.jpg 

В єврейській громаді м.Кам'янське провези заходи з нагоди 162-ї річниці від дня народження Ребе Рашаба

14 листопада 2022 року (20 Хешвана 5783) у благодійному центрі "Бейт Барух" синагозі "Бейт Реувен" міста Кам'янського були проведені заходи, присвячені Дню народження  П'ятого Любавічного Ребе, рабі Шолом-Дов-Бера, відомого також як Ребе Рашаб, на яких були присутні учні НВК "Ор-Авнер" та чоловіки програми "Золотий вік".

1.jpg 

У єврейській громаді Підгородного пройшла зустріч напередодні 20 хешвана

 

У громаді «Бней Ноах» Підгородного, завдяки допомозі та підтримці єврейської громади Дніпра, відбулася зустріч напередодні 20 хешвана – дня, коли виповнюється 162 роки від дня народження П'ятого Любавічного Ребе, раби Шолом-Дов-Бера.

Спочатку провели регулярний урок з тижневого розділу Тори і Танії, рабин єврейської громади Підгородного реб Залман Шикула допоміг покласти тфілін чоловікам, поговорили про місяць Мар-хешван, а також про життя, діяльність великого праведника Шолом-Дов-Бера і значенні цього дня для всього єврейського народу.

 

1.jpg 

Більше фото: тут 

Ищите старые сообщения? Найдите на полях меню "Архив".