Printed fromfjc.org.ua
ב"ה

Новини

Єврейська громада м.Чернівці отримала посилки з усім необхідним на Седер Песах

Наближається Песах, свято Виходу з Єгипту, яке цього року відзначається 5-13 квітня. Його можна назвати часом народження єврейського народу.

 

 

Щоб забезпечити кожну єврейську громаду, кожну єврейську сім'ю мацою до Пасхального Седера, Федерація єврейських громад України продовжує активно працювати і докладати багато зусиль пакуючи та доставляючи святкові набори.

 

 

Ми підтримуємо і будемо продовжувати підтримувати Україну, тому вперше видали українською мовою: довідник про свято Песах та інструкцію по проведенню Седера (коротка Агада), які містяться в кожному святковому наборі.

1.jpg 

 

 


 

Шосткинська Іудейська громада виготовляє спеціальні ноші для українських воїнів

Найбільшою цінністю у світі є життя людини. Особливо гостро це відчувається під час війни – коли кожного дня на фронті гинуть наші військові. Часто буває, що рятує життя захиснику своєчасно надана медична допомога.

Тому, аби оперативно доправляти поранених бійців до медиків, члени Шосткинської Іудейської громади почали виготовляти спеціальні ноші, які використовують ізраїльські військові. Ноші, виготовлені за ізраїльською технологією відрізняються компактністю, простотою використання та багатофункціональністю. Їх можна використовувати не тільки для транспортування військових з поля бою, а й у роботі рятувальників - вони витримують до 200 кг.

Сергій Кацман, голова єврейської громади, розповів у інтерв'ю ТРК “Акцент”, що Шосткинська Іудейська громада єдина в Україні, де виготовляють такі ноші, але вони готові поділитися технологією їх пошиття з іншими містами, оскільки зараз у всіх жителів України одна спільна мета - Перемога.

1.jpg

 

Федерація єврейських громад України доставила до єврейських громад теплий одяг

Окупанти продовжують завдавати масованих ракетних ударів по території України. Дефіцит електроенергії, ризики з відсутністю теплопостачання та зниженням температури в оселях, перебування у холодних бомбосховищах — все це впливає на здоров'я людей.

Цього разу Федерація єврейських громад України потурбувалася про теплий одяг для нужденних, який допоможе зігріти їх у цей складний час.

До єврейських громад м.Горішні Плавні (Полтавської області), м.Коростень (Житомирської області) та м. Кам'янка (Черкаської області) був направлений гуманітарний вантаж з теплими речами.

Нас оточують люди, які потребують нашої уваги, підбадьорення, підтримки - давайте разом творити добро!

1.jpg 

Більше фото: тут 

 

 

Федерація єврейських громад України, незважаючи на складні часи, продовжує допомагати нужденним

Федерація єврейських громад України продовжує піклуватися про найбільш вразливі категорії населення, надаючи їм гуманітарну підтримку.

До єврейської громади м.Миргород було доставлено засоби особистої гігієни - підгузки для дорослих.

Під час війни багато людей залишилися сам на сам з лихом та опинилась у складних економічних умовах, адже для бюджету сім'ї витрати на підгузки іноді становлять значні суми.

Федерація єврейських громад України завжди готова надати допомогу всім, хто її потребує та підтримати кожного.

Повага до людського життя є найвищою цінністю!

1.jpg 

 Більше фото: тут

Не збавляючи темпів: Федерація єврейських громад України розпочала доставку наборів до свята Песах!

Не зупиняючись ні на мить, волонтери ФЄГУ продовжують робити свою справу, а саме: комплектувати та відправляти набори до свята Песах.

Цьогоріч, не зважаючи на військові дії в країні, ми підготували святкові набори, які допоможуть кожній єврейській родині зустріти Песах та провести Седер в колі рідних, дотримуючись законів та традицій свята.

Кожен святковий набір містить: вперше видані українською мовою - довідник про свято Песах та інструкцію по проведенню Седера (коротку Агаду), машинну Мацу та Мацу ручної роботи, виноградний сік, Шабатні свічки, Кеару та Кідушні стакани, скатертини.

1.JPG

Більше фото: тут

Спеціальне засідання в Кнесеті було присвячене Тижню єврейської діаспори та річниці початку війни.

Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук сказав, що він "дуже вдячний за те, що вперше в ізраїльському Кнесеті ми маємо таке велике засідання з настільки важливого питання".

Відкриваючи захід, Аміхай Чіклі наголосив: "Як міністр у справах діаспори, я бачу величезну відповідальність за те, щоб очолити цей рух і надати йому максимальну повагу та належну увагу.

"Це також нагода особливо подякувати та пошанувати різні організації та органи, які працюють на місцях, в надзвичайно складних умовах війни. Ми тут, щоб сказати їм - Держава Ізраїль стоїть з вами і поруч з вами". - продовжив він.

Ці слова є дуже важливими для великої єврейської громади в Україні, яка, за словами д-ра Шукі Фрідмана, віце-президента Інституту єврейської народної політики, налічує "від 45 000 до 50 000 євреїв...".

За словами рабина Дніпра та Дніпропетровської області Шмуеля Камінецького, кількість євреїв у країні насправді більша. "Під час війни ми раптом відкрили для себе все більше і більше євреїв, яких ніколи раніше не зустрічали, бо вони не ідентифікували себе як євреї. Колись вони приховували свій юдаїзм, але раптом багато хто з них зацікавився вивченням свого єврейського коріння", - сказав він через Zoom з України.

Рабин Меєр Стамблер, голова Ради Федерації єврейських громад України, розповів, що до складу організації входять 179 громад та 940 активістів, серед яких міські рабини, голови громад, емісари ХАБАДу, освітяни та інші.

"Ми отримали допомогу від Держави Ізраїль, але цього недостатньо: Нам потрібні кошти для забезпечення безпеки наших єврейських установ".

Рабин Стамблер переконаний, що Держава Ізраїль може підтримати єврейські громади України, багато членів яких зараз перебувають у скрутному становищі через економічну ситуацію в країні, і наполягає на тому, що тільки сильна єврейська громада може вижити, захистити себе і розвиватися. Особливо це буде важливо в післявоєнний період, коли ізраїльський досвід у сфері безпеки буде безцінним.

04.jpg 

Більше фото: тут 

 

Україна потребує всілякої допомоги, а члени єврейських громад по всій Україні повинні розуміти, що їх підтримує Ізраїль.

Саме тому сьогоднішня спеціальна конференція, організована і проведена Міністром у справах діаспори Ізраїлю Аміхаєм Чіклі в Кнесеті, присвячена стану єврейських громад в Україні з нагоди першої річниці війни, мала виняткове значення.

У конференції взяли участь представники МКС, ізраїльські гуманітарні НУО, безліч дипломатів, українські рабини, Голова ради ФЄГУ рабин Меїр Стамблер та Посол Ізраїлю в Україні - Михайло Бродський. Чимало слів було пролунало про діяльність Федерації єврейських громад України, активну позицію і підтримку, яку вона надає євреям та народу України.

Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук зазначив: "З перших днів ми відчули величезну підтримку ізраїльського народу, ізраїльських компаній, ізраїльських неурядових організацій, всіх і кожного".

Він також підкреслив, що єврейський народ вважає Україну своїм домом, і висловив свою вдячність і повагу рабинам України, сказавши, що "попри все, ці рабини залишилися зі своєю громадою і ми цінуємо їхню величезну допомогу єврейській громаді, а також українцям в цілому".

photo_2023-03-21_09-54-47.jpg 

Більше фото: тут 

Попри всі тягарі, які приносить війна, діти єврейських громад продовжують навчатися та займатися творчістю.

Незважаючи на війну та інтенсивні бойові дії, завдяки хоробрості та відвазі Збройних Сил, діти єврейських громад мають змогу продовжувати навчання, проводити творчі заходи та екскурсії.

Учні початкових класів єврейської школи Дніпра "Ор Авнер Хабад-Любавич" ім. Леві-Іцхака Шнеєрсона, в рамках передпасхальної підготовки, здійснили екскурсії до знаменитої дніпровської мацепекарні «Тіферет Мацот» та ознайомилися з процесом виробництва маци-шмури, що користується великим попитом в Америці, Ізраїлі та країнах Європейського Союзу.

Діти побачили весь технологічний процес - від з'єднання води, що переночувала, з борошном (яка знаходилася під постійним контролем від моменту, коли вона ще була колосом на полі), і всі подальші етапи - заміс, поділ на порції, розкочування, перфорування - аж до випічки в розпеченій кам'яної печі, охолодження та упаковки у фірмові коробочки різного об'єму.

В шевченківські березневі дні учні старшої школи НВК "Хабад Ор-Авнер" м.Одеса вшанували пам'ять Кобзаря, згадавши під час літературної гри важливі моменти його життя. 

Об'єднані у три різновікові команди, діти змагалися як історики, реставратори, математики, літератори та шифрувальники. 

Точилася напружена боротьба в якої справедливе суддівство визначило переможців.

Вже 21 день діти єврейської громади м.Житомир беруть участь у цікавій акції, де кожного дня вони отримують нове завдання: вивчення Тори, читання Тегілім, запалювання шабатніх свічок, тфілін, мезуза, допомога ближньому та інші, адже так наше майбутнє покоління стає все ближче до Вс-вишнього.

Минулого тижня до єврейської школи м.Кривий Ріг у рамках 17 туру чемпіонату України завітали гравці FC SHAKHTAR, а саме Андрій Тотовицький та Лукас Тейлор. Футболісти провели майстер-клас, поспілкувались з дітьми, подарували м’ячі та емоційно підзарядили молодих футболістів.

 1.jpg

Більше фото: тут 

Федерація єврейських громад України надала гуманітарну допомогу КЗ "Могилівський геріатричний пансіонат" ДOP"

Найстрашнішим для людини є щоденна самотність: у побуті, під час кволості та у хворобі, у складних життєвих ситуаціях. Для вирішення цієї проблеми були створені геріатричні пансіонати для самотніх пенсіонерів, інвалідів, або несамотніх літніх людей та з певних життєвих ситуаціях які залишилися наодинці з життєвими проблемами.

 

 

Федерація єврейських громад України доставила гуманітарну допомогу до КЗ "Могилівський геріатричний пансіонат" Дніпропетровської обласної ради", бо знаємо, як важливо допомагати та підтримувати нужденних.

 

 

Адміністрація та підопічні закладу висловили велику вдячність за надану благодійну допомогу у вигляді підгузків для дорослих.

 

 

" - Дякуємо Вам, що Ви допомагаєте у такий тяжкий для нас усіх час." - написали слова подяки працівники пансіонату, адже добрі справи для тих, хто потребує допомоги не залишаються поза увагою.

1.jpg 

 

 


 

Федерація єврейських громад України продовжує піклуватися про тих, хто потребує допомоги

Через ракетні удари по критичній інфраструктурі частина міст залишається без опалення, світла, води та зв’язку. Люди зараз перебувають у складній життєвій ситуації та змушені знаходитись у холодних бомбосховищах і вдень, і вночі, бо ворожі обстріли не припиняються. 

Цього разу ФЄГУ потурбувалася про теплий одяг для нужденних, який допоможе зігріти їх у цей складний час.

До єврейських громад м.Чернігів, м.Черкаси та м.Шостка був направлений гуманітарний вантаж з теплими речами, адже саме зараз, люди потребують більшої турботи та допомоги.

Нехай теплом і добротою зігріваються серця кожного.

Допомагаймо й надалі!

1.jpg

Більше фото: тут 

Федерація єврейських громад України передала до БО БФ "Хесед Менахем" м.Дніпро антисептичні засоби

Війна перетворила життя кожного на "до" та "після". Люди мусять навчитися жити у новій реальності, коли замість теплої постілі, особистої ванної кімнати та гарячої води з крану - тепер спальник у бомбосховищі замість ліжка та вода з ковшику замість ранкового душу.

Щоб мінімізувати ризики, пов'язані з бактеріальними, грибковими і вірусними зараженнями, застосовувати антисептичні засоби вкрай необхідно.

До Благодійного Фонду "Хесед Менахем" м.Дніпро були доставлені засоби дезінфекції, які допоможуть захистити здоров’я кожного у цей не простий час.

1.JPG

Більше фото: тут 

 

Духовна допомога українським військовим, які зараз знаходяться в Донецькій області - бути поруч, коли боляче і тяжко

Для військовослужбовців необхідне спілкування та морально-духовна підтримка, щоб вони відчували себе сильними.

За підтримки Федерації єврейських громад України Українсько-єврейський центр духовно-психологічної допомоги армії та цивільним відвідав бійців ЗСУ, які надійно тримають лінію оборони, попри щоденні багаточисельні обстріли позицій українських бійців. 

Цей виїзд практично на "нуль" був небезпечним, адже окупанти продовжують нещадно обстрілювати населені пункти Донецької області, завдаючи ударів по житлових будинках та руйнуючи цивільну інфраструктуру. 

Були привезені Теіліми, буклети про Машіаха, вуха Амана, а також проведені групові бесіди та надана особиста підтримка, яка бійцям зараз вкрай необхідна.

01.jpg 

Більше фото: тут 

Програма Федерації єврейських громад України «Пурим у кожен дім».

Цього року Пурим, свято порятунку євреїв від рук ворогів у дні перського царя Ахашвероша (Артаксеркса), свято порятунку від лиходія Амана, який задумав знищити весь єврейський народ, випав на 7 березня. 

Сьогодні, під час війни, це свято набуває особливого значення, адже символізує боротьбу із запеклими ворогами та перемогу над ними.

Щоб кожна родина змогла виконати всі заповіді свята за зустріти Пурим-5783, Федерація єврейських громад України напередодні свята доставила спеціальні набори єврейським громадам м. Балта (Одеської обл.), м.Горішні Плавні (Полтавської обл.), м.Звенигородка (Черкаської обл.), м.Шепетівка (Хмельницької обл.), м. Покров (Дніпропетровська обл.), м.Коростень (Житомирської обл.), м.Тростянець (Сумської обл.), с. Ободівка (Вінницької обл.).

Пурим - веселе свято перемоги!

1.jpg

Більше фото: тут 

ФЄГУ розпочала підготовку до свята Песах

Одразу після свята Пурим, незважаючи на чергову масовану ракетну атаку по всій країні, ми активізуємо наші зусилля, щоб забезпечити єврейським сім'ям можливість відсвяткувати свято Песах безпечно і з дотриманням традицій та законів. Ми раді оголосити про початок нашої кампанії "Песах у кожен дім", яка має на меті забезпечити сім'ї всіма необхідними інгредієнтами та продуктами для свята, доставленими прямо до їхніх дверей. 

Наші віддані волонтери вже отримали кошерний виноградний сік та мацу і незабаром почнуть пакувати набори. Однак, ми все ще стурбовані можливістю нових обстрілів і прагнемо завершити підготовку якомога швидше, щоб кожна сім'я і громада України була готова до кошерного святкування Песаху.

 IMG_0905.JPG

Більше фото: тут 

У Києві відзначили Пурим 5783 – свято перемоги добра над злом

Найвеселіше і найрадісніше єврейське свято припало саме на військовий час — Пурім під час війни.

Незважаючи на війну, у синагозі все одно зібралося багато людей. Заступник голови ради Федерації єврейських громад України рабин Рафаель Рутман прочитав «Мегілат Естер». Як належить, у потрібних місцях зал вибухав громом тріскачок, свистків, тупотінням ніг – і ім'я головного лиходія майже ніхто не міг почути. Також чоловіки змогли накласти тфілін. Завершило читання Свитка проникливе звернення та вітання всіх присутніх із Пуримом.

Після молитви у синагозі відбулася святкова пуримська трапеза, де всі присутні сиділи за спільним столом, були численні делікатеси і особливі пуримські ласощі - гоменташн. Було дуже весело, як і годиться у рік Акель – рік всенародного зібрання.

На заході були присутні: мер Києва Віталій Кличко та його молодший брат Володимир Кличко, а також консул, заступник та виконувач обов'язків посла Ізраїлю.

Свято вийшло теплим та веселим, були пісні, танці та лехаїм на честь найвеселішого свята, з побажаннями миру та приходу Мошіаха.

1.jpg 

Більше фото: тут 

Ищите старые сообщения? Найдите на полях меню "Архив".