Printed fromfjc.org.ua
ב"ה

Новини

Понад 150 громад вже отримали свої святкові подарунки від Федерації єврейських громад України!

У цих дбайливо підготовлених пакунках сім'ї знайдуть:

  • Брошури про Шавуот та Десять заповідей українською мовою 
  • Спеціально надруковану дитячу книжку про царя Давида українською мовою
  • Засоби для прибирання будинку та предмети особистої гігієни
  • Солодощі та шабатні свічки 

Але це ще не все! Десятки тисяч книг Тори, дитячі Тори і святкова горілка були розіслані в громади для святкувань і в якості подарунків для членів громади.

Щасливого свята Шавуот! 

photo_2024-06-11_14-30-35.jpg

Більше фото: тут

Щиро вітаємо вас зі святом Шавуот - святом дарування Тори.

Шановні Друзі!

Щиро вітаємо вас зі святом Шавуот - святом дарування Тори. 

3336 років тому ми отримали Десять Заповідей біля гори Синай. Деякі з них прості і зрозумілі для кожної моральної людини: не вбивай, не кради. Навіщо Вс-вишній дав людству такі прості істини? 

Любавицький Ребе Менахем Мендел Шнеерсон пояснює, що людина, виконуючи ці заповіді, повинна усвідомлювати, що у цього світу є Володар, 

справедливий та милосердний, який все бачить і все чує. 

Коли людина виконує ці заповіді тільки з внутрішнього морального переконання, може настати момент, коли вона порушить їх та переступить закон. Дуже легко, виправдати будь-які вчинки та дії життєвою необхідністю. 

Тільки віра в Б-га допоможе нам виконувати всі заповіді з радістю і готувати світ до приходу Мошиаха. Покладайтеся в усьому на Вс-вишнього! 

Бажаємо вам щасливого та радісного свята Шавуот!

photo_2024-06-11_09-54-28.jpg 

У єврейській громаді Дніпра відбулася церемонія Завершення написання Сувою Тори

Сувій Тори був подарований завдяки щедрості шановних родин Черток, Зайончик, Майслас, Марголіних, Рогових та Расліних.

Церемонія Завершення Сувою проходила у конференц-залі громади на 18 поверсі центру «Менора».  Шановних гостей запрошували вписати свою літеру до Сувою Тори. Цього разу вперше, за потреби, їм допомагав син Головного сойфера «Національного сойферського Центру» рабина Реувена Марголіна та його дружини Леї, Менахем Мендел Марголін. Найбільш почесне право завершити Свиток було надано меценатам та їхнім представникам.

Потім Сувій був піднесений, як наказує традиція, на нього були одягнені спеціальний унікальний футляр і корона, а потім він був пронесений Галереєю центру «Менора», як по символічній єврейській вулиці, вздовж фасадів єврейських будинків, представлених у дванадцяти барельєфах, і внесений до  синагогу «Золота Троянда», де відбулися святкові акафоти.

Джерело:djc.com.ua

photo_2024-06-10_23-39-32.jpg

Більше фото: тут

Молитва Ізкор

Особливий момент на другий день свята Шавуот - поминання Ваших покійних близьких.

Якщо у Вас немає змоги відвідати синагогу - ми з радістю зробимо це для Вас біля сувоя Тори. Надішліть імена Ваших померлих близьких, і ми помолимося за піднесення їхніх душ.

Форма для заповнення.

Головна частина молитви Ізкор - обіцянка, що дається про себе, зробити після свята пожертву на честь покійного. Даючи цдоку, ми фізично робимо добру справу в цьому матеріальному світі - те, що сам померлий вже зробити не в змозі. Тим не менше, коли це робиться кимось на згадку про нього, душа його отримує додаткову заслугу і духовне піднесення.

Також у зв'язку з «Ізкором» прийнято робити пожертву (тільки перед святом або після свята, не в саме свято!) Це можна зробити на сайтах громад, в яких Ви бажаєте пожертвувати або перейшовши за посиланням.

photo_2024-06-06_19-58-02.jpg 

Дніпро (Україна) та Нетанья (Ізраїль) підписали Меморандум про дружбу

Попри значні виклики і загрози національній безпеці, з якими стикаються Україна і Держава Ізраїль, сторони знаходять можливості для розширення міжрегіональної співпраці.

Про це повідомили на Facebook-сторінці посольства України в Ізраїлі.

Заступник міського голови Дніпровської міської ради Володимир Міллер і Мер м. Нетанья Мірям Фірберг-Ікар підписали Меморандум про дружбу між містом Дніпро, Україна і містом Нетанья, Держава Ізраїль.

В рамках церемонії відбулися розширені переговори делегацій міст.

Сторони зобов’язалися заохочувати і розширювати співробітництво у сферах освіти, культури, спорту, туризму, місцевого самоврядування, охорони навколишнього природного середовища і безпеки.

photo_2024-06-09_17-22-38.jpg 

Члени єврейської громади, волонтери та працівники Луцького ХБФ "Хесед Бешт" зібрали кошти на дрон для військових

Члени єврейської громади м. Луцьк підтримали керівника чеського товариства "Матиці Волинське" у зверненні про допомогу зібрати кошти на дрони для воїнів 10-ї ВДШБР "Едельвейс". 

Спільними зусиллями вже було зібрано на чотири дрони, але для повного комплекту бракувало ще одного. За два дні члени єврейської громади, волонтери та працівники Луцького представництва ХБФ "Хесед Бешт" зібрали необхідну суму, і дрони вже в дорозі до українських захисників.

 photo_2024-06-06_22-24-48.jpg

Наближається Свято Шавуот!

З 11 по 13 червня ми святкуємо Шавуот – день дарування Тори! Це свято об’єднує єврейські сім'ї, дарує можливість виконати заповіді та провести час разом.

Федерація єврейських громад України (FJCU) з гордістю повідомляє, що цього року ми підготували понад 37 000 святкових наборів, щоб кожна єврейська родина могла належно відзначити цей особливий день. 

У наборах ви знайдете:

•  Брошури про свято Шавуот та Десять Заповідей українською мовою

•  Спеціально видану дитячу книжку українською мовою про царя Давіда

•  Побутову хімію та засоби особистої гігієни

•  Солодощі та шабатні свічки

Крім того, ми відправляємо до громад десятки тисяч книг Тори, дитячі Тори та святкову горілку для святкувань і дарунків членам громади.

Ми робимо все можливе, щоб свято Шавуот принесло тепло, радість та єдність у кожну єврейську родину. Святкуймо разом!

photo_2024-06-06_16-55-57.jpg

Більше фото: тут

Капелан ФЄГУ Яків Синяков знову на передовій!

Капелан Федерації єврейських громад України Яків Синяков продовжує місію підтримки українських захисників у найгарячіших точках бойових дій. Цього разу він відвідав 93-ю окрему механізовану бригаду "Холодний Яр ", яка від самого початку бере участь у війні на сході України.

Яків Синяков надав військовим духовну підтримку, провів спільні молитви та передав гуманітарну допомогу. Особлива подяка членам єврейської громади Дніпра Йосефу Давиду Беляєву та Михоэлю Пинкусу за надану підтримку українським військовим.

Віримо в перемогу!

photo_2024-06-05_14-54-31.jpg 

 

Делегація FJCU взяла участь у щорічній конференції EJA в Амстердамі разом з європейськими єврейськими лідерами

Понад 100 єврейських лідерів зібралися на цю визначну подію, щоб обговорити питання зростання антисемітизму в Європі.

Голова EJA, рабин Менахем Марголін, зазначив на відкритті конференції: 

«Ми ведемо боротьбу за продовження єврейського життя в Європі. Євреї в традиційному одязі або з мезузами на дверях зазнають постійних принижень. Єврейські студенти стикаються з загрозами для свого життя, їх виключають з університетських курсів, в той час як гасла ненависті вільно з'являються на єврейських будинках, синагогах і кладовищах. Ми повинні розробити плани боротьби з антисемітизмом на всіх фронтах: політичному, правовому, громадському, а також шляхом посилення громадської та особистої безпеки».

На конференції прозвучали потужні доповіді та відбулися цікаві панельні дискусії, зосереджені на стратегіях боротьби з антисемітизмом. Учасники також відвідали Португальську синагогу та будинок Анни Франк, збагативши своє історичне та культурне розуміння.

EJA сформулювала резолюції, серед яких - створення механізму онлайн-повідомлень про антисемітські інциденти, а також підтримка всебічної підготовки поліцейських. Резолюція вимагає, щоб європейські уряди прийняли визначення антисемітизму, дане IHRA, на законодавчому рівні і впровадили його в університетах. Ця резолюція буде надіслана європейським чиновникам, і EJA зобов'язується забезпечити прийняття цих заходів. 

Об'єднавшись у боротьбі проти антисемітизму, FJCU підтримує зусилля, спрямовані на зміцнення єдності та безпеки в єврейській громаді.

photo_2024-06-05_20-04-42.jpg

Більше фото: тут

Жінки Одеської єврейської громади здійснили подорож до Ізраїлю

Жінки Одеської єврейської громади здійснили подорож до Ізраїлю завдяки організації «Моментум» у співпраці з жіночим клубом «Хабад» в Одесі.

Подорож розпочалася з відвідування Кфар-Хабаду, де жінки оглянули копію будівлі 770, що викликало особливі емоції у тих, хто побував у Ребе в Нью-Йорку. Наступним етапом подорожі стало відвідування місця катастрофи в «Нова» на півдні країни, де учасниці відчули глибокий біль і співчуття, а також взяли участь у початку написання сувою Тори для піднесення душ загиблих.

Головним моментом подорожі стало відвідування Єрусалима. Жінки мали екскурсію по музею «Яд Вашем», молилися біля Стіни плачу і зустрілися з випускником школи, який записався в ЦАХАЛ як «одинокий солдат». Учасниці підтримали його на церемонії складання присяги, оскільки його родина не змогла приїхати.

Під час подорожі жінки зустрічалися з представницями єврейських громад з усього світу, обмінювалися досвідом, навчалися і навчали. Ця подорож наповнила учасниць оптимізмом, миром та гордістю за свій юдаїзм.

photo_2024-06-04_20-15-44.jpg

Більше фото: тут

У Кременчуці розпочато будівництво евакуаційного виходу з укриття

Розпочато будівництво евакуаційного виходу з бомбосховища, яке розташоване на цокольному поверсі синагоги у Кременчуці. Новий вихід розміщено з іншого боку синагоги, що забезпечить додатковий шлях для евакуації та підвищить ефективність і надійність захисту для людей, які перебувають в укритті під час повітряної тривоги.

Будівництво евакуаційного виходу здійснюється за фінансової підтримки Федерації єврейських громад України в рамках проєкту "Промінь відродження".

photo_2024-06-03_16-49-28.jpg 

У КДЦ "Менора" м.Дніпро пройшов шаховий фестиваль "Стратегія незламних" для гравців будь-якого рівня підготовки.

Призовий фонд турніру становив 300 000 гривень.

Турнір пройшов за підтримки Дніпропетровської обласної військової адміністрації та Благодійного фонду «Хто як не ми?». Організувала турнір «Федерація шахів міста Дніпра», під керівництвом шановного члена Опікунської ради єврейської громади Дніпра Олексія Маркова. Головним суддею був міжнародний гросмейстер Геннадій Гутман, член єврейської громади Дніпра, він же турнірний директор та головний організатор фестивалю.

Під час проведення турніру було встановлено новий рекорд України – відбулася наймасовіша партія у шахи на одній локації – у грі одночасно взяло участь 648 осіб!

Сергій Лисак, голова Дніпропетровської ОВА, повідомив: «З усього регіону учасники з’їхалися на другий фестиваль «Стратегія Незламних». Більшість серед них – це діти. Доєдналися й дорослі. Цивільні, діючі оборонці та ветерани, які стали амбасадорами проєкту #ТитаниUA.

Такі події важливі. Вони підбадьорюють та заохочують не зупинятися. Попри війну розвиватися, досягати цілей. А шахи ще й вчать мислити стратегічно. Прораховувати все на декілька кроків вперед. Потрібне вміння, яке згодиться у житті.

Тож дякую всім, хто допоміг зібрати таку круту компанію».

Джерело

 photo_2024-06-02_21-12-57.jpg

Більше фото: тут 

Посол України Євген Корнійчук провів робочу зустріч із керівником Управління народонаселення та імміграції Держави Ізраїль

Сторонами обговорено оновлений порядок вʼїзду іноземців до Ізраїлю через сервіс ETA-IL для громадян держав, які мають безвізовий режим з Ізраїлем (у т.ч. України). 

З 1.06.2024 проєкт запрацює в тестовому режимі для громадян США та ФРН, а з 1.07.2024 для інших країн (у т.ч. України).

З 1.08.2024 платформа стане обов’язковою для використання перед приїздом до Ізраїлю.

В рамках зустрічі сторони обмінялись думками стосовно практичних питань реалізації проєкту та домовились про незастосування ізраїльською стороною адміністративного збору для громадян України за сервіс до 2025 року. 

Довідково: згідно із опублікованим повідомленням Управління народонаселення та імміграції Держави Ізраїль, починаючи з 1 серпня ц.р. громадяни країн, між якими діє безвізовий режим із Ізраїлем (у т.ч. Україна), повинні будуть подавати заявки на отримання дозволу ETA-IL  (Electronic Travel Authorization ) для в'їзду до Ізраїлю на термін до 90 днів, з туристичною або діловою метою.

Заявку можна подати перед поїздкою в Ізраїль онлайн через ресурс.

Ізраїльська сторона рекомендує подавати заявку на в’їзд принаймні за 72 години до подорожі.

Отриманий громадянином дозвіл (ETA-IL ) на поїздку буде дійсний для багаторазової поїздки протягом двох років з дати авторизації або до закінчення терміну дії паспорта, залежно від того, що настане раніше. 

Більш детальну інформацію щодо сервісу ETA-IL можна знайти за посиланням.

photo_2024-05-30_20-26-14.jpg 

Члени єврейської громади м.Івано-Франківськ відновили огорожу на старому Єврейському кладовищі

Силами єврейської громади було відновлено огорожу на старому Єврейському кладовищі, зламану невідомими вандалами. Ініціативні члени громади у свій вільний час власноруч відновили пошкоджені частини огорожі.

photo_2024-05-29_18-33-13.jpg

Більше фото: тут

Члени єврейських громад України відсвяткували Лаг-Баомер-5784

26 травня у єврейських громадах України відсвяткували свято Лаг-Баомер. У багатьох громадах провели традиційні паради, де під звуки барабанщиків, члени громад пройшли свій шлях, щоб продемонструвати свою відданість заповіді "Агават Ісроель", єдність та згуртованість. У учасників парадів в руках були різнокольорові повітряні кульки та прапори із закликами до виконання заповідей Тори та 10 мівцоім Любавицького Ребе.

Також були прочитані молитви за мир в Україні та в Святій Землі Ізраїлю.

У єврейських громадах провели духовні уроки та майстер-класи, святкові концерти, спортивні змагання, а всі охочі мали змогу традиційно постріляти з лука.

Учасники заходів запалювали багаття, танцювали під нігуни, влаштовували пікніки та гарно проводили час у колі друзів.

photo_2024-05-27_20-39-22.jpg

Більше фото: тут

Ищите старые сообщения? Найдите на полях меню "Архив".