Printed fromfjc.org.ua
ב"ה

У Дрогобичі відкрили лавку Бруно Шульца - письменника, який об’єднює три великі нації – єврейську, польську та українську.

Среда, 23. Ноябрь, 2022 - 14:33

Мистецтво поза часом та викликами сьогодення – Дрогобич та польське місто-побратим Битом спільно реалізували культурний проект на спомин про митця з світовим іменем Бруно Шульца – відкрили лавки його пам’яті. 

У Дрогобичі Лавка Мрій Блакитноокого – саме так називається мистецька інсталяція – постала 19 листопада, у день 80-річниці смерті письменника в університетському парку, навпроти центрального корпусу альма-матері. В цьому приміщенні свого часу і навчався Бруно Шульц. Бруно Шульц є тим мостиком, який об’єднює три великі нації – єврейську, польську та українську.

До Дрогобича на пам’ятний захід завітало чимало поважних гостей із Польщі, зокрема Наталія Рудчик, консул Республіки Польща у Львові, Галина Бєда, сенаторка Республіки Польща, Станіслав Корман, Міська управа Битома, Павел Прухняк, професор Краківського педагогічного університету та багато інших. 

Відкриття лавок пам’яті в Битомі та Дрогобичі закладає цеглинку майбутньої розбудови всієї Європи. 

Місто Битом одним із перших під час повномасштабного вторгнення окупантів на українські землі почало допомагати Дрогобичу – президент Битома Маріуш Волош особисто привіз перший реанімобіль на польсько-український кордон. Тепер дружнє місто скеровує генератори, гуманітартну допомогу та необхідні ліки.

 

Джерело

Комментарии: У Дрогобичі відкрили лавку Бруно Шульца - письменника, який об’єднює три великі нації – єврейську, польську та українську.
Нет добавленных комментариев