Printed fromfjc.org.ua
ב"ה

Голова ради ФЄОУ Меїр Стамблер дав інтерв'ю виданню "Jewish Report" - виданню єврейської громади Південної Африки.

Пятница, 02. Декабрь, 2022 - 5:19

Оскільки російське вторгнення в Україну розтяглося на дев'ять місяців, жителі країни зіткнулися з ще болісними проблемами: суворими зимовими місяцями з відсутністю електрики, опалення, теплого одягу, нестачею води та жахливими умовами.

Єврейські громади України зараз переживають дуже важкий час.

«Це часи, які ми ніколи не думали, що побачимо. Пройти через таке нещастя це неймовірно! В Україні досі мешкають сотні тисяч євреїв. Зараз -2 за Цельсієм, але може доходити до -20 за Цельсієм. Останні два тижні були дні без води та електрики.

У Шабат ми були в синагозі і почули вибухи від двох ракет. У нас були часи відключень електроенергії, мобільного зв'язку, газу. Люди помирають. Світ не розуміє, що це війна проти людей. Це справжній терор».

«На початку війни ФЄГУ вдалося допомогти більш ніж 30 000 євреїв евакуюватися з країни. Ми відкрили табори для біженців у всій Європі. У нас ще відкритий великий табір в Угорщині. Багато євреїв переїхали до Ізраїлю». — каже рабин Меїр Цві Стамблер в інтерв'ю кореспондентові SA Jewish Report. Рабин, незважаючи на небезпеку та військові дії, залишився в Україні, бо «я посланник Любавичського Ребе та голова єврейської громади України і відчуваю відповідальність.»

ФЄГУ продовжує допомагати ще 33 000 сімей у 298 населених пунктах по всій Україні, надаючи продукти та гігієнічні набори з початку вторгнення. Тепер «ми боремося з часом, намагаючись отримати якнайбільше коштів, щоб привезти генератори, батареї, обігрівачі, теплий одяг та ковдри», — каже рабин Стамблер.

 

Повна версія інтерв'ю

Комментарии: Голова ради ФЄОУ Меїр Стамблер дав інтерв'ю виданню "Jewish Report" - виданню єврейської громади Південної Африки.
Нет добавленных комментариев