Сьогодні, у честь 80-ї річниці звільнення нацистського концтабору Аушвіц-Біркенау, президент України
Володимир Зеленський взяв участь у меморіальній церемонії, що відбулася в Бабиному Яру. Захід, організований Федерацією єврейських громад України (ФЄГУ) та Національним історико-меморіальний заповідником «Бабин Яр», нагадав світу про трагедію, яка не повинна повторитися.
Церемонію відкрив рабин Рафаель Рутман, заступник голови ФЄГУ, який виголосив молитву кадиш і «Б-г повний милосердя» за загиблих.
Делегацію рабинів очолив голова Федерації єврейських громад України рабин Мейєр Стамблер. Разом із ним участь у заході взяли рабини Києва Пінхас Вишедський, Левенгартц та Шолом Гопін.
Серед почесних гостей – десятки міжнародних послів, включно з послом Держави Ізраїль в Україні Михайлом Бродським. Їхня присутність стала доказом того, що уроки Голокосту залишаються актуальними для всього світу.
«Пам’ять – це зброя проти ненависті. На відміну від радянського періоду, коли тема Голокосту замовчувалася, сучасна Україна за підтримки президента Зеленського виховує молоде покоління на уроках минулого, формуючи справедливе та гуманне суспільство», – зазначив голова ФЄГУ рабин Мейєр Стамблер.
Президент вже вдруге бере участь у меморіальних заходах у Бабиному Яру під час війни. Його увага до збереження пам’яті жертв Голокосту підтверджує важливість історії для формування нової України.
Федерація єврейських громад України нагадує, що збереження історичної пам’яті – це не лише спосіб вшанування минулого, а й фундамент для боротьби з ненавистю, нетерпимістю та антисемітизмом у сучасному світі.