Printed fromfjc.org.ua
ב"ה

Данина традиціям. Пасхальний седер в ОРЦ "Маале" м.Дніпро

Четверг, 25. Апрель, 2024 - 15:24

Седер Песах – ритуальна сімейна трапеза, що проводиться наприкінці 14 Нісана за єврейським календарем. Увечері юдейські сім'ї збираються для того, щоб прочитати Пасхальну Агаду, в якій розповідається про Вихід єврейського народу з єгипетського рабства. Під час седеру запалюють свічки, читають та обговорюють Агаду, їдять мацу та інші ритуальні страви, випивають чотири келихи вина, співають пісні. Ролі старших та молодших членів сім'ї чітко регламентовані, і вечір проходить у послідовності дій, встановленій мудрецями Талмуду багато століть тому.

Тож порядок пасхального Седеру відтворили і в Освітньому Ресурсному центрі для дітей з особливими потребами. Координатор освітніх програм Вікторія Пінькас та корекційний педагог Людмила Навротська виконали ролі тата і мами, а в образах домочадців виступили діти та їхні батьки.

Наприкінці заходу всі родини отримали пасхальні подарунки від Федерації єврейських громад України. Седер пройшов стримано і тихо, як і належить у Песах, в пам'ять про подвиг народу, який дві тисячі років тому зробив прорив із рабства до свободи.

photo_2024-04-25_12-09-11.jpg

 

Комментарии: Данина традиціям. Пасхальний седер в ОРЦ "Маале" м.Дніпро
Нет добавленных комментариев