Printed fromfjc.org.ua
ב"ה

Художник Анатолій Федірко завершив роботу над вітражами для головної синагоги Буковини

Вторник, 16. Апрель, 2024 - 9:30

Чернівецький митець Анатолій Федірко виготовив вітражі для головної синагоги Буковини, якій більш ніж сто років. Робота тривала понад два роки.

Перший і найскладніший ярус художник завершив саме перед початком війни. Це два великі круглі вітражі, кожний діаметром майже два метри.  Вони називаються "12 колін Ізраїлю" і символізують племена, які були нащадками 12 синів патріарха Якова.

На другому ярусі, який складається із напівовалів, зображені сакральні місця Ізраїлю: Стіна Плачу в Єрусалимі, гробниця Рахілі, пейзажі. На інших вітражах, яких загалом вісім, можна побачити плоди Ізраїлю: жито, пшеницю, інжир, гранат, виноград, оливки й фініки.

Сюжети рав Менахем Мендл Гліцнштейн розробляв разом з художником Анатолієм Федірко, який потім втілив їх у вітражі, виконані за технологією Тіффані. 

"- Це чудовий подарунок нашій Чернівецькій громаді, та й усьому місту, до свята Песах! Цими сюжетами вітражів ми висловлюємо свою мрію про мир в Україні і в Ізраїлі. І нехай благословить Вс-вишнiй!" - зазначили у єврейській громаді. 

Що цікаво, колись у цій синагозі, якій понад сто років теж були вітражі. Однак у часи СРСР їх понищили, а саму синагогу перетворили на фабрику. Коли ж єврейській громаді повернули приміщення, вони захотіли відновити вітражі, однак жодної світлини із ними не збереглося. Але люди запам’ятали, якими вони були. На основі цих спогадів їх і відтворили.

Джерело: c4.com.ua

photo_2024-04-15_22-01-32.jpg

Більше фото: тут

Комментарии: Художник Анатолій Федірко завершив роботу над вітражами для головної синагоги Буковини
Нет добавленных комментариев