Printed fromfjc.org.ua
ב"ה

У єврейських громадах України відсвяткували Ту Бі-Шват

Среда, 08. Февраль, 2023 - 15:12

В єврейській громаді м.Одеса до вихованців дитячого садка "Хабад Ор-Авнер" завітало в гості "Квітуче дерево". А веселі пісні, таночки та солодкий фруктовий майстер-шеф принесли дітям багато задоволення.

У 15 день єврейського місяця Швата у благодійному центрі «Бейт Барух» та синагозі «Бейт Реувен» (м. Кам’янське) учасниці та учасники клубу «Золотий Вік», учні НВК “Ор-Авнер”, дітки дитячого садочка “Хая Мушка” традиційно відсвяткували «Новий рік дерев» — свято Ту бі-Шват.

Учасниці жіночого клубу єврейської громади м.Ужгород на честь свята Ту бі - Шват також цього дня зібрались разом за святковим столом.

У єврейській громаді м.Вінниця Новий рік дерев члени громади зустріли за святковим столом, адже в цей день прийнято їсти фрукти, особливо виноград, фіги, гранати, оливки та фініки - тобто ті плоди, якими Тора прославляє Ізраїль - "країну пшениці та ячменю, і виноградних лоз".

До Ту Бі-Шват для учнів єврейської школи Дніпра "Ор Авнер Хабад Любавич" ім. Леві-Іцхака Шнеєрсона пройшла святкова програма, на якій діти вивчали закони та звичаї, брали участь у майстер-класі та отримували призи.

Як завжди, активно та цікаво відбулося святкування Ту Бі Шват для вихованців дошкільного освітнього центру «Бейт Ціндліхт» м.Дніпро – з конкурсами, іграми, веселими заняттями та «перетвореннями».

У м.Суми члени громади посадили домашні квіти, петрушку та цибульку, посіяли кріп та руколу. Квіти планують навесні висадити на подвір'я, а коли проросте петрушка та кріп, подарують іх літнім клієнтам "Хесед Хаїм", щоб вони отримували вітаміни.

В Кам‘янець-Подільському представництві ХБФ «Хесед Бешт» також висадили в горщики квіти та відмітили, що головне – робити це з дітками, щоб вони знали про таке чудове свято і в майбутньому прагнули дбати про екологію. Ту бі-Шват, новий рік дерев – особливе свято, що здатне змінити ландшафт і прикрасити землю. 

Члени єврейської громади м.Миколаїв провели це свято разом. Рабин Шолом Готтлiб, привітав діток з цим чудовим святом,подарував подарунки та побажав всього найкращого.

У м.Хмельницький провели майстер-клас для дітей з незвичного малювання на холсті, кулінарний майстер-клас з виготовлення яблук у шоколаді, карвінг із фруктів та овочів та організували солодкий стіл. Діти згадали історію свята та розібрались які якості дерева можна перебрати на себе.

Члени єврейської громади м.Шостка посадили насіння на свято Ту Бі-Шват, яке являється новим життям. Були посаджені екзотичні види насіння: авокадо, лимон, мандарин, фіник, етрог, гранат. Насіння, яке посадили члени громади нехай в найближчому часі подарує кожному віру та надію до Перемоги, а кожна добра справа розцвітає та росте, стає сильнішою та принесе нові плоди!

2.jpg 

Більше фото: тут 

Комментарии: У єврейських громадах України відсвяткували Ту Бі-Шват
Нет добавленных комментариев