Printed fromfjc.org.ua
ב"ה

Вшановуючи пам’ять 6-ти мільйонів: Президент України Володимир Зеленський відвідав Бабин Яр

Воскресенье, 29. Январь, 2023 - 8:28

Захід був організований Федерацією єврейських громад України спільно з Babyn Yar Holocaust Memorial Center.

Меморіальним центром Голокосту "Бабин Яр" та Національним історико-меморіальним заповідником "Бабин Яр" за участі представників влади.

Захід відбувся в одному з найвизначніших меморіалів Голокосту в Європі - Бабиному Яру, який був частково пошкоджений під час нищівних обстрілів Києва у березні 2022 року.

Сьогодні, Президент України Володимир Зеленський разом з послами різних країн взяв участь у молитві та церемонії запалення свічок.

Урочиста церемонія, організована віце-головою Федерації єврейських громад України - рабином Рафаелем Рутманом, розпочалася з промови Президента Зеленського, після якої виступили посли. Президент та всі посли запалили пам'ятні свічки. Церемонія завершилася спеціальною поминальною молитвою, яку виголосив рабин Рутман.  

На церемонії були присутні посли Німеччини, США, Великобританії, Канади, Японії, Італії, Швейцарії, Польщі, Бельгії, Іспанії, Австрії, голова Представництва Європейського Союзу в Україні, голова Представництва ООН в Україні.

27 січня 1945 року розпочалося звільнення нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцимі. Під час Другої світової війни в результаті Голокосту було вбито понад 6 мільйонів євреїв, з них 1,5 мільйона осіб - на території сучасної України.

Бабин Яр став страшним символом Голокосту та однією з найбільших масових могил у Східній Європі. Лише за два дні, 29 та 30 вересня 1941 року, нацисти розстріляли в ямі 33 771 єврея.

Як зазначив голова Ради ФЄГУ рабин Меїр Стамблер: «Сьогодні, як ніколи, важливо нагадати собі про універсальні уроки Голокосту, адже війна в Україні має тривожне відлуння 1930-40-х років. Ми ніколи не повинні забувати про жахливий злочин проти людства, що стався багато років тому, ми повинні зупинити спотворення і привласнення історії Голокосту. Всі народи мають об'єднатися перед обличчям терору і не допустити повторення історії.»

32776336_n.jpg 

Більше фото: тут 

 

Комментарии: Вшановуючи пам’ять 6-ти мільйонів: Президент України Володимир Зеленський відвідав Бабин Яр
Нет добавленных комментариев