Printed fromfjc.org.ua
ב"ה

Новини

Кам'янець-Подільська єврейська громада вшанувала память розстріляних в'язнів гетто

26–28 серпня 1941 року, Кам’янець-Подільський — одне з перших місць масових розстрілів євреїв під час Другої світової війни. У ці дні в місті було вбито понад 23 тисячі людей.

У ці скорботні дні єврейська громада Кам'янця-Подільського разом із Благодійним Фондом «Хесед Бешт» зібралися біля меморіалу у сквері Пам’яті для вшанування пам'яті розстріляних в'язнів гетто. До мітингу приєдналися представники влади на чолі з мером Михайлом Посітком, громадські організації, польська та вірменська громади, жителі міста та іноземці з Угорщини, Чехії, Словаччини, Німеччини.

Присутні схилили голови у хвилину мовчання, поклали квіти, вінки та камінчики до меморіалу, щоб вшанувати тих, хто став жертвою цього жахливого злочину. Іноземні гості висловили щирі вибачення за дії своїх пращурів.

Пам'ятаємо. Вшановуємо. Ніколи не забуваємо.

 photo_2024-08-29_19-36-35.jpg

Нацгвардії було передано новий автомобіль

Завдяки підтримці друзів українців та членів єврейської громади Дніпра було зібрано кошти на автомобіль для бойових підрозділів Національної гвардії України.

Капелан Федерації єврейських громад України, Яків Синяков, вже передав цей автомобіль нашим військовим. Вони будуть використовувати його для виконання важливих бойових завдань, які наближають нас до перемоги.

На знак вдячності, представник Нацгвардії вручив Подяку активним діячам, членам єврейської громади Дніпра, за їхню активну громадянську позицію, щире серце, патріотизм та вагомий внесок у здобуття Перемоги України.

photo_2024-08-28_21-00-25.jpg 

В Ужгороді вшанували пам’ять жертв депортації євреїв часів Другої світової війни

В Ужгороді 23 серпня 2024 року в приміщенні колишньої синагоги, яке сьогодні є обласною філармонією, відбувся захід «Примирення та зцілення заради України». Ця подія була організована за підтримки ОВА та зібрала представників релігійних конфесій, єврейської громади міста, а також ВЄБФ «Хесед-Ар’є».

Захід був присвячений вшануванню пам’яті жертв депортації євреїв часів Другої світової війни. У ньому взяли участь керівництво області та департаменту стратегічних комунікацій, національностей та релігій ОВА. Програма заходу включала спогади та історичні факти, молитви представників релігійних громад, а також молитву за Україну.

Ця подія в Ужгороді стала частиною масштабного духовного проєкту, в межах якого у Словаччині, Угорщині та в Україні впродовж тижня тривають реквієми за жертвами Голокосту. Учасники ініціативи також здійснять пішу покутничу прощу до Кам’янця - Подільського, де в 1941 році було закатовано понад 23 тисячі євреїв, серед яких були й тисячі закарпатців.

photo_2024-08-27_18-42-30.jpg 

Шосткинська єврейська громада разом із волонтерами впорядкували територію єврейського кладовища

Шосткинської єврейської громади разом із волонтерами Shostka Volunteer Community Ukr провели важливу акцію - прибрали територію єврейського кладовища.

«Шанувати померлих - це наш святий обов'язок, а тому важливо не забувати дорогу до місць поховання своїх рідних, аби їхні могили не перетворювалися на пагорби і не заростали бур'яном. Кожен з нас прибирає могили своїх близьких, але, крім того, є спільна прилегла територія, яка потребує догляду. Гарно і зручно ходити охайно прибраними стежками, а не пробиратися крізь хащі» - нагадує єврейська громада.

Разом із волонтерами, члени громади покосили траву, прибрали сухостій та зібрали сміття. Завдяки спільним зусиллям кладовище тепер виглядає доглянутим і охайним.

photo_2024-08-26_15-41-40.jpg 

До Дня Незалежності України капелан ФЄГУ та капелан Нацгвардії відвідали військових

До Дня Незалежності України капелан Федерації єврейських громад України, Яків Синяков, разом із капеланом Національної гвардії України відвідали поранених військових Нацгвардії. Вони висловили слова підтримки, провели молитву та подарували солодкі подарунки, щоб підняти бойовий дух наших захисників. 

Особлива подяка членам єврейської громади Дніпра, Леві Шарінову та Глебу Урицькому, за постійну підтримку наших захисників. 

Разом ми сильніші! 

photo_2024-08-25_19-51-35.jpg 

Вітаємо з Днем Незалежності України!

24 серпня буде відзначатись День Незалежності України! 

Федерація єврейських громад України щиро вітає з цим святом!

У цей День Незалежності ми знову боремося за нашу свободу та майбутнє. Нехай всі наступні роки пройдуть під мирним небом, з процвітанням, добробутом та розумінням, що жоден ворог не зламає нас!

Хочемо побажати миру, добра, злагоди, порозуміння і щастя кожній родині! Нехай кожен прийдешній день буде наповнений радісними митями! Натхнення, щастя і гармонії! Тепла та нових досягнень!

Віримо у Вс-вишнього, який не дасть у біду тих, хто на правильному боці та віримо у справедливість!

photo_2024-08-23_17-06-49.jpg 

Літо в Machne Chabad: Ще Більше Яскравих Моментів

Літо в Machne Chabad продовжується, і ми раді поділитися новими враженнями від цього сезону. На мальовничих берегах озера Балатон наш табір знову зібрав разом українських дітей, сімей, рабинів та міжнародних учасників. У ці непрості часи Machne Chabad став місцем єднання і зміцнення єврейської громади.

Наші дні були наповнені натхненними зустрічами з рабинами, майстер-класами, квестами, уроками івриту та іудаїзму та захоплюючими заняттями з водних видів спорту. Кожен зміг знайти тут щось своє – від духовного зростання до активного відпочинку.

Дякуємо всім, хто приєднався до нас цього літа! Слідкуйте за нашими оновленнями та не пропустіть нові цікаві події. 

photo_2024-08-23_14-42-07.jpg 

20 ава | 24.08.2024

20 ава євреї по всьому світу відзначають 80-ту річницю відходу з матеріального світу праведника, великого каббаліста та знавця Тори, рабі Леві-Іцхака Шнеєрсона.

Раббі Леві-Іцхак, батько Сьомого Любавицького Ребе Менахема-Мендела Шнеєрсона, у 1909-1939 роках був Головним рабином Катерислава-Дніпропетровська та керував єврейством по всьому Радянському Союзу.

Раббі Леві-Іцхак вступив у безстрашну боротьбу з будь-якими переслідуваннями на релігію. 9 Нісана 1939 року він був арештований та відправленний на заслання до Казахстану. 

Раббі Леві-Іцхак помер 20 Ава 1944 року. Він був похований на єврейському цвинтарі в Алма-Аті, а його могила стала місцем, куди приходять тисячі паломників з усього світу.

photo_2024-08-22_17-11-19.jpg 

У Дніпрі провели захоплюючі заняття для дітей із єврейських таборів

Літні канікули – це не лише відпочинок, а й чудова можливість для розвитку. У Центрі психологічної підтримки «Ор Шалом Дніпро» пройшли захоплюючі заняття для дітей із денних таборів єврейської громади Дніпра.

Дівчатка поринули у світ АРТ-терапії, де через творчість висловили свої мрії та навчилися вірити у їх здійснення. А хлопчики освоїли основи фінансової грамотності в ігровій формі, що зробило навчання легким та цікавим.

Ці зустрічі допомагають дітям розкрити свої таланти, розвивають впевненість у собі та готують їх до успішного та усвідомленого життя.

Джерело: djc.com.ua

photo_2024-08-22_20-14-43.jpg 

У Варшаві стартував літній табір для членів єврейської громади Кам'янського

Минулого тижня розпочався літній оздоровчий табір у Варшаві для дітей з мамами та людей похилого віку з єврейської громади Кам'янського (Дніпропетровська область). Табір був організований завдяки реб Леві та ребецн Діни Стамблер, засновників благодійного центру "Бейт Барух" та синагоги "Бейт Реувен".

Тиждень пролетів у вирі активностей! Діти та дорослі мали змогу насолодитися цікавими майстер-класами, захопливими поїздками та різноманітними челенджами. Програма табору була ретельно складена з урахуванням віку учасників, їхніх інтересів і, звісно, єврейських традицій.

photo_2024-08-21_19-46-44.jpg 

Рабин Одеси відвідав музей геноциду "Територія пам'яті"

Рабин Одеси та півдня України Авраам Вольф та рабаніт Хая Вольф відвідали музей геноциду "Територія пам'яті". Павло Козленко, директор Одеського центру дослідження Голокосту та засновник музею геноциду «Територія пам'яті», розповів про те, як створювався концепт музею, про команду Наталіі Мержіевської, що проєктувала територію пам'яті, про авторів експозицій та експертів. 

Рабина Вольфа глибоко вразили свідчення трагедій, зокрема періоду Другої світової війни, Голодомору, геноциду єврейського народу в Одесі та інших народів.

У книзі почесних гостей рабин залишив свої теплі побажання для команди музею. На завершення, команда музею подарувала рабину Вольфу конверт і марку, випущені разом з Укрпоштою на честь відкриття музею.

photo_2024-08-20_17-56-50.jpg 

Вразливі категорії населення у м.Бобринець отримали гуманітарну допомогу

Федерація єврейських громад України доставила підгузки для малят до єврейської громади м. Бобринець, допомагаючи сім'ям, які переживають важкі часи.

"Шановна Федерація єврейських громад України! Щоразу, коли ми отримуємо від вас допомогу, на душі стає тепло, бо члени бобринецької єврейської громади розуміють, що їх не залишають і піклуються про них в такий складний час. Це ж яке треба мати добре серце, любов до людей, щоб постійно і системно творити добро!" - діляться вдячністю у громаді.

Зробити добро – це не просто дія, це стиль життя. Разом ми можемо досягти неймовірного та зробити життя кращим для кожної дитини та родини. 

 photo_2024-08-19_18-29-54.jpg

Капелани ФЄГУ та Нацгвардії відвідали звільнених з полону українських захисників

Капелан Федерації єврейських громад України, Яків Синяков, разом із капеланом Національної гвардії України відвідали наших героїв, які повернулися з полону. Вони надали воїнам необхідну духовно-психологічну підтримку та провели спільні молитви.

Віра і підтримка – це те, що допомагає долати труднощі, які випали на долю наших захисників.

photo_2024-08-18_13-41-32.jpg 

15 Ава - 19.08.2024

"Не було в Ізраїлі більших свят, ніж 15-е Ава та Йом-Кіпур".

Після величезного падіння 9-го Ава приходить день величезного духовного піднесення.

Єврей на кожному етапі свого життя повинен знати, що підйом після падіння має бути на такий рівень, який на порядок вищий, ніж стан до падіння. Адже, якщо після падіння повернутися до стану, який був до падіння – навіщо тоді взагалі сталося це падіння?

В молитвах в цей день не вимовляється таханун (покаяна молитва).

photo_2024-07-23_16-01-29.jpg 

Програма про Єрусалимський Храм відбулася в клубі Хеседу All-Ukrainian Jewish Charitable Foundation "Hesed-Arieh" м. Львів.

Захід був присвячений сумній пам'ятній даті з історії єврейського народу - Посту 9 ава.

Завдяки яскравим слайдам та відео, учасники змогли краще зрозуміти історію, устрій та пророцтва про відродження Храму. Завідуюча бібліотекою доповнила розповідь цікавими фактами, а завершенням зустрічі стало прослуховування Псалма 137 («На ріках вавилонських…») та перегляд світлового шоу про історію Єрусалиму. Серед інших сюжетів були представлені кадри про руйнування Храму, що особливо запам'яталися учасникам.

photo_2024-08-15_17-33-02.jpg 

Благодійний фонд "СЕРЦЕ НЕСКОРЕНИХ" та єврейська громада Славути доставили автомобілі для ЗСУ на схід України

Благодійний фонд "СЕРЦЕ НЕСКОРЕНИХ" разом із в.о.голови єврейської громади м. Славута Ігорем Соколовим та членами громади Натаном Шварцманом, Олександром і Тетяною Оніщук доставили дві автівки для наших героїв із ЗСУ на схід України!

Ці автомобілі були придбані завдяки підтримці спонсорів і передані благодійному фонду. Окрім цього, військовим були передані необхідні речі, продукти харчування та смаколики.

photo_2024-08-13_13-06-58.jpg 

Обстеженно 13 єврейських кладовищ в Україні для встановлення огорож

Рабин Моше Хершафт з Комітету охорони єврейських кладовищ у Європі завершив обстеження 13 єврейських кладовищ в Україні.

Згодом організація «Європейська ініціатива зі збереження єврейських кладовищ» (ESJF) розпочне нові проєкти з встановлення огорож у Хмельницькій, Волинській та Вінницькій областях.

Рабинське обстеження — це процес релігійної перевірки автентичності, який виконує сертифікований рабин, щоб переконатися, що межі кладовища визначені належним чином, оскільки цвинтар є важливим святим місцем для євреїв.

 photo_2024-08-12_17-28-48.jpg

ПІСТ 9 АВА 12.08.2024 - 13.08.2024

Піст починається із заходу сонця 12.08.2024 та закінчується з появою зірок 13.08.2024.

Піст Дев'ятого Ава – це день жалоби та посту на згадку про трагічні події єврейського народу та руйнування храмів.

Закони 9 Ава:

Заборонено:

1. Їсти та пити

2. Носити шкіряне взуття

3. Митися

4. Користуватися кремами, духами, масками

5. Вступати в подружню близькість

Не прийнято:

1. Вітати один одного до полудня

2. Робити подарунки

3. Одягатися в великий таліт до полудня

4. Вивчати Тору (крім фрагментів, які оповідають про траурні події)

5. Покладати тфілін до полудня

Прийнято:

1. До полудня сидіти на підлозі або низьких лавках

2. Читати "Кінот" – траурні молитви та Ейха

photo_2024-08-11_23-43-02.jpg 

Капелан ФЄГУ відвідав поранених бійців

Капелан Федерації єврейських громад України, Яків Синяков, разом з капеланом Нацгвардії відвідали поранених бійців. Вони висловили слова підтримки та провели час у молитвах за їхнє швидке одужання. Також Яків Синяков провів молитви разом з бійцями у тренувальному центрі ЗСУ.

У Києві друзі Федерації єврейських громад України, компанія SABONA, співвласником якої є Сергій Каземіров, також завітали до поранених захисників та подарували їм необхідні речі.

Висловлюємо щиру подяку членам Дніпровської єврейської громади Леві Шарінову та Ігалю Роговому за щедрі подарунки для поранених героїв.

photo_2024-08-11_17-27-27.jpg 

Єврейська громада Сум отримала нове обладнання для святкових приготувань

За фінансової підтримки Федерації єврейських громад України, в рамках проєкту "Промінь Відродження", єврейська громада міста Суми у квітні 2024 року придбала кухонну плиту для приготування пасхальних трапез та електронні ваги.

"Завдяки програмі "Промінь Відродження" наша громада змогла організувати та провести пасхальні Сейдери відповідно до звичаїв і традицій єврейського народу, як для всіх євреїв міста Суми, так і області. Також були придбані ваги, які стали в допомозі при збиранні святкових наборів з овочів і фруктів до Пейсах та інших свят", — відзначили у єврейській громаді.

photo_2024-08-08_18-06-57.jpg 

У Острозі вшанували пам’ять безневинно розстріляних у роки Другої світової війни євреїв.

Щороку напочатку серпня, в урочищі Красностав, що на Новому місті в Острозі, вшановується пам’ять безневинно розстріляних у роки Другої світової війни євреїв.

Це місце, без сумніву можна вважати одним з найтрагічніших на острозькій землі. У братських могилах вічним сном спочивають безпідставно страчені нацистами люди. 

4 серпня 1941 року - Острог став першим містом, де почали масовий геноцид націй, які не вписувались у нацистський порядок.

До присутніх звернувся міський голова Юрій Ягодка та голова міської єврейської общини Марія Федорчук, які закликали зберігати пам'ять про далекі жахливі події, жити у мирі і злагоді, дякували Праведникам народів світу, які ризикуючи власним життям рятували євреїв та українським воїнам, які сьогодні боронять  українську землю від російського окупанта.

Всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх загиблих та покладали квіти до пам'ятників.

Джерело: ostroh-rada.gov.ua

photo_2024-08-08_18-06-57.jpg 

Візит рабина Мейєра Стамблера до єврейських громад міст Хуст та Виноградів

Голова Ради Федерації єврейських громад України, рабин Мейєр Стамблер, відвідав єврейські громади м. Хуст та м. Виноградів. Разом із Володимиром Кацем, головою громади Хуста, вони провели спільну молитву та обговорили подальші кроки з розвитку громади.

Хустська синагога, збудована у 1878 році, є однією з небагатьох діючих синагог в Україні та єдиною в Закарпатті, яка зберегла свій первинний інтер'єр і розпис стін. Під час візиту рабин Стамблер також відвідав єврейське кладовище у Виноградові, де похований реб Борух, батько засновника руху ХаБаД - Алтер Ребе.

Цей візит став важливим кроком у підтримці та зміцненні єврейських громад в Україні.

photo_2024-08-07_19-15-36.jpg 

У Івано-Франківську відбудеться освітній семінар зі збереження єврейської культурної спадщини

23-24 вересня організація «Європейська ініціатива зі збереження єврейських кладовищ» (ESJF) проведе освітній семінар в Івано-Франківську.

Історики, активісти, вчителі, неурядові організації та всі зацікавлені у збереженні історичної спадщини, зокрема єврейських кладовищ, можуть подати заявки на участь.

Протягом двох днів буде обговорення необхідності дослідження та збереження єврейської культурної спадщини в Україні. Також учасники заходу відвідають майстер-клас з епіграфіки щодо читання та перекладу епітафій на єврейських надгробках та завітають на старий єврейський цвинтар у місті Городенка.

Участь у семінарі безкоштовна, але кількість учасників обмежена! 

Щоб долучитись, заповнюйте анкету за посиланням.

ESJF організовує семінар за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини у співпраці з Міждисциплінарною сертифікатною програмою з юдаїки та єврейською громадою Івано-Франківська.

photo_2024-08-06_14-04-24.jpg 

Капелан ФЄГУ передав допомогу захисникам на Запорізькому напрямку

Капелан Федерації єврейських громад України, Яків Синяков, відвідав українських захисників на Запорізькому напрямку. Бійцям Нацгвардії були передані солодощі від компанії "Millennium" та дрон для підтримки армії. Також капелан провів спільну молитву з військовими. 

Особлива подяка членам Дніпровської єврейської громади, Глебу Урицькому, Леві Шарінову та компанії "Millennium" за надану допомогу та підтримку.

photo_2024-08-05_14-00-55.jpg 

Волонтери Шосткинської єврейської громади продовжують забезпечувати українських військових необхідними речами

Тактичні ноші, антимоскитні сітки, дорожні подушки, рукавиці, балаклави, розпалювачі, мило. Це лише частина з великого переліку речей, які власноруч виготовляють для українських військових волонтерки і волонтери Шосткинської єврейської громади.

Тримаючи постійний контакт із захисниками, вони намагаються якнайшвидше закрити їхні побутові потреби.

Джерело: АРК Акцент

photo_2024-08-04_17-49-57.jpg 

Рош Ходеш місяця Ав - 05.08.2024

Першого дня місяця Менахем-Ав помер першосвященик Аарон. У місяці Менахем-Ав був зруйнований Храм, а Мудреці кажуть, що смерть праведників порівнянна з руйнуванням Храму: "Перед Вс-вишнім смерть праведників важча за руйнування Храму".

Коли вмирає праведник, з одного боку, це момент для плачу та скорботи. Але з іншого боку, це підходящий момент для вивчення його спадщини, його думок, перейняття його поведінки, щоб рухатися тим шляхом, якому він навчив.  І про праведників сказано: "Як нащадки його живі, так і він живий".

Також і у момент руйнування Храму. З одного боку, ми зобов'язані журитися про зруйнований Єрусалим, але з іншого - це підходящий момент, щоб зміцнитися у вірі та очікуванні. Сказав Вс-вишній: "Кожен, хто вивчає закони будівництва Храму, зараховується ніби він займався його відбудовою".

photo_2024-08-04_14-53-44.jpg 

Гловний рабин Харкова, відсвяткував своє 60-річчя у колі сотень представників громади в центральній синагозі міста.

Рабин Мойше Москович, посланець і головний рабин Харкова, відсвяткував своє 60-річчя у колі сотень представників громади в центральній синагозі міста.

На святі були присутні посланці Хабаду та рабини з усієї України. Рабин Мейєр Стамблер, голова Ради Федерації єврейських громад України, високо оцінив внесок рабина Московича: 

«Його відданість та турбота надихають всіх посланців Хабаду.»

Заступник міського голови Харкова вручив рабину Почесну медаль за внесок у фізичний і духовний розвиток Харкова від імені всіх жителів міста. 

Це свято продемонструвало силу та згуртованість нашої громади.

photo_2024-08-02_14-28-07.jpg 

Студенти-історики з Дніпра вивчають історію Голокосту у музеї «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні»

Студенти 2-го курсу Університету митної справи та фінансів (спеціальність «Історія та археологія») розпочали навчальну практику у Музеї «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні». Представники Музею раді ділитися досвідом та надихати молодих дослідників.

Під час практики студенти заглибилися в історію єврейського народу, трагедію Голокосту, а також в історію України та міста Дніпро. Вони ознайомились із роботою музею зсередини, вивчили експонати та архівні матеріали, і навіть спробували себе у ролі музейних працівників.

Головний зберігач фондів Музею Людмила Сандул розповіла про особливості та сучасні тенденції у збереженні історичних артефактів. А науковий співробітник доктор Олена Іщенко та директор Музею доктор Ірина Радченко дали студентам цінні відгуки та конструктивну критику їхніх перших екскурсій.

Ця практика є важливим кроком у професійній підготовці студентів. Вони не тільки набули унікальних знань і навичок, а й перейнялися глибокою повагою до пам'яті минулого.

Джерело: djc.com.ua

 photo_2024-08-01_14-50-51.jpg

Посол України Євген Корнійчук провів робочу зустріч з Міністром у справах релігій Ізраїлю Міхалем Малкіелі

Під час зустрічі обговорено розвиток двосторонніх українсько-ізраїльських відносин, політичного діалогу між країнами, шляхи взаємодії на міжрегіональному рівні, зокрема під час святкування іудейського нового року Рош га-Шана в м. Умань цього року.

Відзначено негативний вплив на двосторонні ізраїльсько-українські відносини рішення ізраїльської сторони щодо запровадження електронної візи (ETA-IL) для в'їзду для громадян України. Водночас, сторони привітали рішення про відтермінування на 5 місяців початку дії цього дозволу (починаючи з 01.01.2025 року) як перший правильний крок у напрямі врегулювання цього питання.

Також обговорена майбутня участь ізраїльської сторони у річниці вшанування пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру, яка цьогоріч пройде 29 вересня в м. Київ.

У ході зустрічі, сторони погодились, що український та ізраїльський народи особливо зараз – у ці тяжкі часи війни, яка відбувається як в Україні так і в Ізраїлі, як ніхто інший розуміють та підтримують одне одного.

photo_2024-07-31_19-41-43.jpg 

Ищите старые сообщения? Найдите на полях меню "Архив".