Printed fromfjc.org.ua
ב"ה

Новини

Посланники Ребе відвідали музей єврейської громади м.Кам'янське

В рамках туру містами України, посланники Ребе на Міцво-мобілі відвідали благодійний центр “Бейт Барух” і синагогу “Бейт Реувен” (м. Кам’янське).

Попри щільний графік, вони знайшли час, щоб відвідати музей א אידישע נשמה (А Ідише Нешуме) – «Єврейська душа». Директорка музею, Ліза Юхимівна Белинська, радо зустріла гостей та познайомила їх з унікальними експонатами, які вдалося зібрати завдяки активній участі місцевої єврейської громади.

Посланників Ребе вразило, з якою теплотою і щирістю члени єврейської громади відгукнулися на ідею створення музею та наповнили його предметами, що справді передають дух епохи і душу єврейського народу. Гості залишили свої сердечні відгуки, висловивши захоплення від побаченого.

photo_2024-07-30_18-11-21.jpg 

Волонтери м.Конотоп організували ботанічну екскурсію для Денного центру єврейської громади

Волонтери "Konotop Volunteer Community", пані Ольга та Тетяна, провели ботанічну екскурсію для учасників Денного центру єврейської громади. Прогулюючись рідним містом, старше покоління поділилося своїми життєвими історіями та спогадами. Вони згадували єврейську школу, будівля якої нині функціонує як художня школа. Клара Трофимівна розповіла про свою сестру, однокласницю героїні Великої Вітчизняної війни, Надії Волкової, пам'ятна табличка з ім'ям котрої прикрашає фасад будівлі. Ася Борисівна пригадала часи, коли в місті був суд, засідання якого проводилися на ідіш.

Особливим сюрпризом став шаббатній гість Євгеній Павлов із Шосткинської єврейської громади, який приніс смаколики та ароматну халу, випечену їхніми волонтерами.

Прогулянка завершилася приємною зупинкою на горнятко кави в кафе "Вінтаж", де була проведена екскурсія та майстер-клас з виготовлення квіткових композицій. Жіноча частина Денного центру отримала в дарунок квіти та "волонтерські супчики" в рамках проекту "Food Security".

photo_2024-07-29_19-09-19.jpg 

У музеї «А Ідише Нешуме» м.Кам'янське відкрили кімнату єврейської родини

Одним із розділів майбутньої експозиції музею א אידישע נשמה «А Ідише Нешуме» - «Єврейська душа», який працює при благодійному центрі «Бейт Барух» та синагозі «Бейт Реувен» м.Кам'янське, стане кімната єврейської родини.

В одному приміщенні члени єврейської громади намагаються об'єднати кілька типів експозицій: предмети юдаїки, старовинні меблі та кухонне приладдя кінця XIX - початку XX століття.

Головним експонатом буде єврейський буфет з будинку на вулиці Олекси Сокола, що належав родині Боднар. Також тут будуть плетені стільці, великий лозовий кошик, пенал із різьбленням та підставка для квітів, подаровані родиною Малкіних.

Для створення атмосфери тих часів додадуть дитячу колиску з лози та старовинний настінний годинник. В музеї буде кілька годинників, зокрема від Раїси Терещенко, учасниці проєкту «Колель Тора». 

Серед експонатів також є стара швейна машинка та інші унікальні предмети побуту, які свого часу належали єврейським родинам Кам'янського.

photo_2024-07-28_18-46-59.jpg 

Капелан ФЄГУ провів лекцію в музеї геноциду «Територія пам’яті» в Одесі

Капелан Федерації єврейських громад України, психолог та волонтер Яків Синяков провів лекцію на тему «Цілі в житті та їх досягнення» в музеї геноциду «Територія пам’яті», що розташований в Одесі. 

Ця зустріч стала чудовою можливістю для студентів "Hillel Odesa" поглибити свої знання про духовні аспекти життя та дізнатися більше про те, як визначати та досягати цілей. 

Разом з Яковом Синяковим присутні дослідили, як психолог Ролло Мей і всесвітньо відомий психіатр Віктор Франкл бачили сенс життя, і чим їхній досвід може допомогти у повсякденному житті.

photo_2024-07-25_18-20-04.jpg  

Федерація єврейських громад України продовжує піклуватись про найбільш вразливі категорії населення.

Нещодавно матусі з малюками із міста Шостка отримали від ФЄГУ підгузки для своїх дітей.

"Шосткинська єврейська громада дякує Федерації єврейських громад України за те, що в такий тяжкий час допомагає. Цього разу Федерація допомогла нашій громаді для самих маленьких та для їх матусь. Допомога кожного — це наша спільна Перемога для щасливого та мирного життя нашого молодшого покоління." - написали у єврейській громаді.

photo_2024-07-24_22-33-25.jpg 

Літо в розпалі в Machne Chabad!

Ми вже провели кілька чудових змін, прийняли сотні дітей та сімей, і з нетерпінням чекаємо нових учасників. 

Розташований на мальовничих берегах озера Балатон в Угорщині, наш табір у партнерстві з EMIH пропонує відпочинок з захоплюючими водними видами спорту, веселими вечірками, пізнавальними уроками та цікавими екскурсіями. Ми даруємо українським дітям таку необхідну перерву від війни. 

Переглядайте наші фото, щоб відчути атмосферу табору!

photo_2024-07-24_15-41-27.jpg 

Більше фото: тут 

Учасники міжнародного проєкту "Київ, євреї, сіонізм та ХХ століття" відвідали Бабин Яр

Учасники міжнародного культурного проєкту "Київ, євреї, сіонізм та ХХ століття" від Ізраїльського культурного центру при Посольстві Держави Ізраїль в Україні "Натів" відвідали Бабин Яр.

Цей проєкт у партнерстві з Меморіальним центром прагне популяризувати спільну історію євреїв і українців та створити групу інфлюєнсерів, які будуть просувати автентичну єврейську культуру в Україні.

Андрій Руккас провів для них екскурсію, розповівши про трагедію Бабиного Яру і ознайомивши з об'єктами, створеними МЦГБЯ: символічною синагогою «Місце для роздумів», «Дзеркальним полем» та "Кристалічною стіною плачу".

photo_2024-07-23_19-27-42.jpg 

Жіночий клуб при БЄФ "Хесед Естер" відвідав старе єврейське кладовище у Чернігові

Цієї неділі жіночий клуб при БЄФ " Хесед Естер" м.Чернігів відвідав цікаву екскурсію на старе єврейське кладовище.

Олександра Федоренко провела захопливу екскурсію, розповідаючи учасникам про особливості єврейських поховань, історію міста того часу, коли тут ще відбувались поховання, а також про звичаї та важливість цих обрядів. 

Це було неймовірне занурення усіх присутніх в історію міста та єврейської громади.

photo_2024-07-22_20-58-01.jpg 

Для єврейської громади Запоріжжя був придбаний новий пароконвектомат

Завдяки фінансовій підтримці Федерації єврейських громад України, в рамках проєкту "Промінь відродження", для єврейської громади Запоріжжя був придбаний новий пароконвектомат. 

Це обладнання стане незамінним під час приготування страв на великі трапези з нагоди свят Пурім, Песах, Шавуот, а також для проведення фарбренгенів.

photo_2024-07-21_17-36-21.jpg 

Капелан ФЄГУ відвідав Донецьку область

Цього тижня капелан Федерації єврейських громад України, Яків Синяков, здійснив поїздку на схід України, до зони активних воєнних дій. У рамках цієї поїздки він передав військовим FPV-дрони Stalker, необхідну гуманітарну допомогу, а також провів спільну молитву.

Особлива подяка члену єврейської громади Дніпра Леоніду Сандомирському за надану підтримку українським захисникам.

photo_2024-07-18_19-36-19.jpg 

Більше фото: тут 

Міжнародний семінар «Аушвіц – історія та символіка» для українських освітян відбувся у Польщі вперше з початку війни

Протягом 24-27 червня у Польщі проходив міжнародний семінар для українських освітян «Аушвіц – історія та символіка», організований Інститутом «Ткума» та Міжнародним центром освіти про Аушвіц та Голокост Державного музею Аушвіц-Біркенау. Це був перший семінар для українських вчителів у музеї Аушвіц з початку повномасштабної війни в Україні.

Протягом семінару учасники вивчали історію містечка Освенцим, відвідували Єврейський центр та синагогу, знайомилися з історією таборів Аушвіц І та Аушвіц-Біркенау, а також брали участь у тематичних практичних заняттях. Вони мали унікальну можливість побачити музейні колекції та консерваційні лабораторії.

«Заняття в Освітньому центрі дали можливість глибше поміркувати над значенням історії Аушвіцу сьогодні, зокрема у контексті українського досвіду війни», – зазначила Юлія Врадій з Дніпра.

«Попри війну, освіта про Голокост в Україні розвивається, і співпраця з Музеєм Аушвіц є дуже важливою», – підкреслив д-р Ігор Щупак.

photo_2024-07-17_22-37-51.jpg 

12-13 Тамуза - Свято Визволення

Дванадцятого Тамуза 5687 (1927 р.) був звільнений з радянських катівень духовний наставник покоління - шостий Любавицький Ребе раббі Йосеф-Іцхак Шнеєрсон (або Ребе Райац), незадовго до цього засуджений до страти за поширення релігії та єврейську просвітницьку діяльність.

12 Тамуза став святом визволення, яке щорічно відзначається як Любавицькими хасидами, так і всіма євреями, яким дорога Тора, єврейські моральні цінності та збереження їх для майбутніх поколінь.

Сам Ребе розповів про це таке: 

"Хай не залишить нас Вс-вишній своєю милістю, і заслуги наших Праотців, нехай не вичерпаються, як не переведуться ті, хто йде по їх стопах, назавжди і навіки століть.І ось 12 числа місяця Тамуз, на третій день тижня (вівторок) ...свобода була дарована мені. Не тільки мене визволив Вс-вишній 12 Тамуза, але й всіх, хто шанує нашу святу Тору, дотримується заповідей і навіть кожного, хто просто називається євреєм. Цей день - день Порятунку для всіх, хто поширює знання Тори серед євреїв..."

photo_2024-07-17_22-41-09.jpg 

У єврейській громаді м. Кам'янське завершено монтаж пожежної сигналізації по всій будівлі синагоги

У єврейській громаді м.Кам'янське ( Дніпропетровська обл.) за фінансової підтримки Федерації єврейських громад України, в рамках проєкту "Промінь відродження", відбувся монтаж пожежної сигналізації по всій будівлі синагоги.

Система автоматично реагує на будь-яке задимлення чи підвищення температури завдяки датчикам, встановленим у кожному кабінеті, кімнаті, а також на мансарді синагоги. Це забезпечить додаткову безпеку для членів єврейської громади і дозволить відвідувачам почуватися захищеними під час перебування у синагозі.

photo_2024-07-16_21-40-44.jpg 

Укрпошта випустила спеціальну марку на честь 30-річчя від дня смерті Сьомого Любавицького Ребе

Минулого вівторка, 3 Тамуза, хасиди ХаБаД у всьому світі відзначили 30-ту річницю від дня смерті лідера руху, Сьомого Любавицького Ребе Менахема-Мендла Шнеєрсона. Українська пошта випустила спеціальну марку на його честь, як данину поваги до руху ХаБаД та його діяльності в Україні.

На марці зображено знамениту будівлю 770, розташовану в Краун-Хайтс, Бруклін, Нью-Йорк.  Замість вікон будівлі зображені сефаріми Любавицьких Ребе.

Рабин Йонатан Маркович, рабин Києва, який ініціював та працював над випуском марки, висловив вдячність українському поштамту. Він зазначив, що немає більш підходящого та відповідного дня, ніж Гімел Тамуз, щоб висловити вдячність за роботу посланців Хабад в усьому світі, і особливо за діяльність посланців Хабад в Україні.

photo_2024-07-16_16-43-25.jpg

Детальніше читайте на сайті.

Єврейська громада Білої Церкви отримала нові столи для їдальні

Завдяки фінансовій підтримці Федерації єврейських громад України, в рамках проєкту "Промінь відродження", єврейська громада м.Біла Церква отримала нові столи для їдальні.

Тепер члени єврейської громади мають ще більше можливостей для проведення спільних заходів, свят та зустрічей.

photo_2024-07-16_12-14-23.jpg 

Для військових лікарів та поранених військових провели екскурсію по єврейській громаді Дніпра

За участю капелана Федерації єврейських громад України Якова Синякова у Дніпрі відбулася екскурсія для військових лікарів та поранених військових, присвячена єврейській історії міста.

Учасники заходу мали змогу дізнатися про те, скільки синагог було у місті, чому Менора складається саме із семи будівель та хто мешкав у будинках у єврейському кварталі.

Особливе враження на відвідувачів справив найбільший у світі єврейський громадський комплекс «Менора», відкритий у жовтні 2012 року.

photo_2024-07-14_16-23-46.jpg 

Єврейські громади України відзначили 30-річчя Дня памʼяті Любавицького Ребе

Цього року у єврейських громадах України втридцяте відзначили День памʼяті Любавицького Ребе.

3 Тамуза єврейські громади України доклали максимум зусиль, щоб створити насичену та надихаючу програму для всіх учасників. Спеціальні уроки, перегляд фото та відеоматеріалів, історії про Ребе та написання листів за традицією — все це стало частиною цього важливого дня.

На завершення дня у громадах провели фарбренгени, де члени ділилися своїми враженнями та натхненням. У теплій, дружній атмосфері говорили про важливість єдності, взаємної підтримки, зв'язок з Ребе та його вплив на життя кожного.

photo_2024-07-11_22-37-42.jpg

Більше фото: тут

У Нью-Йорку відзначили 30-ті роковини відходу Любавицького Ребе

3 Тамуза хасиди ХаБаД (Любавицького хасидського руху) у всьому світі відзначили 30-ту річницю від дня смерті лідера руху, Сьомого Любавицького Ребе Менахема-Мендла Шнеєрсона.

Однією з найвеличніших і значущих подій стали центральні збори хасидів у Нью-Йорку біля штаб-квартири ХаБаД-Любавич. Більше 7500 людей з різних куточків світу зібралися разом, щоб провести час із Ребе в знак єдності та духовного зв'язку. Тисячі хасидів змогли доєднатися через онлайн-трансляцію.

Учасники переглянули архівні відеозаписи промов Любавицького Ребе, прослухали виступи рабинів і виконували Нігунім Ребе.

Також відбулась спільна молитва на Оелі – місці поховання Шостого та Сьомого Любавицьких Ребе – Йосифа-Іцхака та Менахема-Мендела Шнеєрсонів.

 

photo_2024-07-10_20-56-08.jpg

Більше фото: тут

Джерело: collive.com

На честь Дня Ребе у м.Кам'янське провели жіночий фарбренген

У благодійному центрі “Бейт Барух” і синагозі “Бейт Реувен” (м. Кам’янське) відбувся жіночий фарбренген та духовний урок для учасників міжнародного освітнього проєкту “Колель Тора” і жінок програми “Золотий вік”.

На прямий зв’язок із Нью-Йорка, з кабінета Любавицького Ребе, вийшов рабин Кам’янського реб Леві Стамблер. Сповнені енергетикою цього святого місця, учасниці фарбренгена написали листи Ребе, в яких виклали усі свої мрії і сподівання.

Ребецн Діна Стамблер організувала для жінок цікаву гру та провела лотерею із цінними призами. Звичайно ж, свято супроводжувала жива музика і кошерні частування.

photo_2024-07-09_20-07-07.jpg 

Mitzvah Mobile здійснив тур 10 містами України!

За 7 днів Mitzvah Mobile, справжня синагога на колесах, відвідала 10 міст і містечок України!

Члени громади мали можливість поглибити своє розуміння єврейських традицій за допомогою наших студентів Єшиви, які провели цікаві уроки, надали духовну літературу та різноманітну іудаїку. Діти насолоджувалися смаколиками та отримали у подарунок книги українською мовою, спеціально перекладені та видані Федерацією єврейських громад України.

Подорож стала неймовірним досвідом для всіх учасників.

Щиро дякуємо всім, хто приєднався до нас у цій чудовій подорожі!

photo_2024-07-09_15-07-27.jpg

Більше фото: тут 

У Чернівцях вшанували пам'ять жертв нацистських репресій

У єврейській громаді м.Чернівці багато років початок липня ознаменовується меморіальними заходами, присвяченими жахливим подіям, що відбувались в 1941 році, коли фашистські загарбники окупували Буковину. В усіх населених пунктах нацисти та їхні поплічники вбивали євреїв: жінок, дітей, чоловіків, літніх людей, незалежно від статі, віку, статусу - вбивали невинних тільки з однієї причини: вони були євреями... Їх навіть не ховали, прах нещасних спочиває в ярах, скотомогильниках, канавах...

На місці розстрілу понад двох тисяч чернівецьких євреїв у с.Біла зібрались члени громади, представники обласної військової адміністрації Вікторія Заєць та обласної ради Віталій Савкін, почесні гості. 

Рабин міста, Менахем Мендель Гліценштейн, промовив поминальну молитву, під час якої скорботно згадували невинно вбитих. Присутні запалили свічки і поклали за єврейським звичаєм камінці. 

Продовження заходів відбулося в Темплі (нині кіноконцертна зала "Чернівці"). Присутні почули про місця тих страхіть, про Темпль і його трагічну долю та розглянули фотографії скромних пам'ятних знаків на місцях трагічних подій, які Асоціація колишніх в'язнів встановила на місцях вбивств євреїв. На завершення, в скорботній тиші залу Темплю знов пролунала поминальна молитва. 

Пам'ятаймо і НІКОЛИ БІЛЬШЕ!

photo_2024-07-08_20-06-28.jpg 

Гімел-Тамуз – день Любавицького Ребе

3 Тамуза (9 липня), світ відзначає 30-ту річницю того дня, коли душа великого праведника, Глави нашого покоління, Сьомого Любавицького Ребе Менахема-Мендела Шнеєрсона, покинула матеріальний світ.

Цього дня відбуваються спеціальні заходи по всьому світу, присвячені вченню та мудрості Ребе, вічному впливу на наше життя. 

Десятки тисяч євреїв збираються на місці його поховання в Нью-Йорку. До цього дня прийнято писати Ребе лист «підьон нефеш» з проханням про благословення, яке потім буде поміщено на його місці поховання.

Ви можете написати Ребе та надіслати свого листа на e-mail: [email protected] 

Ваш лист роздрукують і покладуть на місці.

photo_2024-07-03_23-56-43.jpg 

Ще один літній сезон в Machne Chabad!

Ми раді вітати українських дітей, сімейні табори та міжнародних учасників у Machne Chabad цього літа. Machne Chabad, співзасновниками якого є FJCU та EMIH, розташований на мальовничому березі озера Балатон в Угорщині, від моменту заснування у квітні 2022 року, став прихистком для понад 8000 людей, що постраждали від руйнівної війни в Україні.

Тут ми відчуваємо радість єдності та духовного розвитку: від співу біля вогнища до святкування Авдали під зоряним небом. Наші дні наповнені цікавими майстер-класами, пізнавальними уроками івриту та іудаїзму, різноманітними турнірами, водними видами спорту, а також захоплюючими екскурсіями.

Ми прагнемо забезпечити українським дітям безпечне, розвиваюче середовище далеко від реалій війни вдома 

photo_2024-07-08_20-06-02.jpg 

Більше фото: тут 

FJCU з гордістю прийняла Міністра релігійних справ Ізраїлю, рабина Михайла Малькіелі, у "Махне Хабад" в Угорщині.

Сотні дітей і десятки родин з України тепло зустріли міністра. Під час візиту рабин Малькіелі допоміг хлопчику вперше одягнути тфілін, що стало глибоко символічним і зворушливим моментом.

Міністр вислухав складні і болючі історії біженців про виїзд з України, дізнався про численні труднощі та небезпеки, з якими їм довелося зіткнутися, а також про те, як цей табір став справжнім порятунком у важкі часи. Він познайомився з дітьми, які, розкидані по всьому світу через війну, знову зібралися разом у цьому літньому таборі, відчуваючи підтримку спільноти та зустрічаючи друзів, з якими раніше жили поруч. 

Рабин Малькіелі висловив щиру подяку FJCU та EMIH за їх невтомну працю в створенні та підтримці цього важливого притулку.

photo_2024-08-07_00-29-03.jpg 

Рош Ходеш місяця Тамуз | 06.07.2024 - 07.07.2024

У місяці Тамуз багато важливих дат, з них:

• 3-го Тамуза відзначають День Ребе, річницю відходу з фізичного світу Сьомого Любавицького Ребе Менахема-Мендела Шнеєрсона.

• Того ж дня, 3-го Тамуза, розпочався процес Визволення Шостого Ребе, який завершиться у День Визволення 12-13 Тамуза.

• 17 Тамуза – піст, пов'язаний із руйнуванням стін Єрусалиму. Він знаменує собою початок тритижневого траурного періоду, який триватиме до 9 Ава.

 photo_2024-07-03_23-53-41.jpg

Посол Ізраїлю в Україні зустрівся з Головою всеукраїнської асоціації євреїв — колишніх вʼязнів нацистських концтаборів та гет

Посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський зустрівся із Борисом Забарком, Головою всеукраїнської асоціації євреїв — колишніх вʼязнів нацистських концтаборів та гетто. 

У рамках зустрічі пан Посол також поспілкувався із членами Міжнародного благодійного фонду «Єврейський Хесед «Бней Азріель», серед яких і ті, хто пережив Голокост. 

Щодо основних тем зустрічі — вшанування памʼяті жертв Катастрофи, поточна ситуація в Ізраїлі та нинішні ізраїльсько-українські відносини.

photo_2024-07-04_19-19-01.jpg 

У єврейській громаді Дніпра пройшла церемонія Завершення Сувою Тори

Цей Сувій Тори був присвячений і переданий в дар громаді ХаБаД міста Стамбул шановними Йосифом Давидом Бєляєвим та Натаном Золотаревським.

Церемонія Завершення Сувою проходила у залі «BallRoom». Спеціально для того, щоб взяти участь в урочистій церемонії до Дніпра прибув шановний гість – посланець Любавицького Ребе у Туреччині, голова Альянсу рабинів ісламських країн, рабин Менахем Мендел Хітрік.

Під час церемонії завершення Сувою шановних гостей запрошували вписати свою літеру до Тори, а за потреби їм допомагали Головний сойфер «Національного Центру Софруту України» рабин Реувен Марголін та його син Менахем Мендел Марголін.

Найбільш почесне право завершити Свиток було надано рабину Дніпра та регіону Шмуелю Каминецькому, головному ашкеназькому рабину Туреччини Менахему Менделу Хітріку, а також меценатам реб Натану Золотаревському разом із сином Міхаелем та реб Йосифу Давиду Беляєву.

Далі Сувій був піднесений, як наказує традиція, на нього були надіті спеціальний вишитий футляр і корона, а потім під весільним балдахіном – Хупою – він був пронесений Галереєю центру «Менора», як символічною єврейською вулицею, вздовж фасадів єврейських будинків, представлених у дванадцяти барельєфах, і внесені до синагоги «Золота Троянда», де відбулися святкові акафот.

Джерело: djc.com.ua

photo_2024-07-03_19-10-29.jpg 

У єврейській громаді Києва провели майстер-клас по випічці хал

У єврейській громаді KEDEM Kyiv Jewish community провели зустріч для жінок, організовану Штерні Вишедські, на честь згадування в тижневій главі минулого тижня про відділеня хал. 

На заході були майстер-клас по випічці хал, лекція ребецін Діни Вишедські, святковий стіл та багато теплого натхненого спілкування.

photo_2024-07-02_23-59-02.jpg 

З нагоди 100-річчя з Дня народження видатного творця Вадима Сідура у Дніпрі відкрили «Пам’ятник загиблим від бомб».

До річниці Вадима Сідура - уродженця Дніпра, всесвітньо відомого скульптора, художника, засновника новітнього напрямку в мистецтві, одного з наймасштабніших і найтрагічніших скульпторів 20-го століття у середмісті Дніпра встановили скульптуру, яка є збільшеною копією однієї з робіт видатного митця — «Пам’ятник загиблим від бомб».

«Тему обирав не я, вона сама нас обрала. Ми хотіли давно втілити якусь його скульптуру, але думали іншу. Проте доля розпорядилася так, що розпочалася велика війна, і тому ми зробили скульптуру, яка присвячена мирним людям, що гинуть від ракет», – каже Гарнік Хачатрян – заслужений художник України, скульптор.

Скульптура сягає чотирьох метрів заввишки і виготовлена з чорного металу. Вона є реплікою роботи Вадима Сідура, яка нині знаходиться в приватній колекції в Німеччині. 

«Ми вирішили, що у нас вона має стояти велика, і вона стане нагадуванням і про самого Сідура, і про всіх, хто загинув внаслідок війни — і нинішньої, і тієї, в якій Сідур брав участь», – розповідає Григорій Гельфер – голова МБФ «Культурна столиця».

На створення монументу пішло більше трьох місяців та майже тонна металу. Кошти для цього надали небайдужі дніпряни та меценати.

Окрім відкриття скульптури, з нагоди річниці також презентували документальну стрічку та театральний ескіз присвячені митцю. А у Художньому музеї Дніпра відкрилась виставка робіт Вадима Сідура. На ній представлені 15 літографій майстра та дві скульптури.

photo_2024-07-01_20-07-16.jpg

Джерело: dnipro.tv

У Переяславі презентували виставку фотографій Голди Меїр «Вчора. Сьогодні. Зараз»

Експозицію, яку презентувала голова переяславського осередку Товариства єврейської культури Ірина Кучеренко, має на меті розповісти якомога більшій кількості відвідувачів про унікальних єврейських людей та їхню культуру, а також показати вічне – боротьбу за власні принципи та народ.

На виставці представлено 14 архівних фото різних моментів життя Голди, які оновили за допомогою технологій штучного інтелекту, та 13 зображень Голди у вишиванках з її крилатими цитатами, які актуальні дотепер. Фотографії ілюструють життєвий шлях політичної діячки від її дитинства в Україні до досягнень на міжнародній арені.

Голда Меїр (Мабович) народилася в Києві 3 травня 1898 році. Жінка-легенда, одна з засновниць держави Ізраїль та одна з ключових фігур в історії країни. Її життя та політична кар’єра стали символом мужності, рішучості та відданості своїй країні.

Організатором виставки виступили Інститут розвитку громадського суспільства імені Голди Меїр та благодійний фонд імені Шолом-Алейхема. 

Виставка фотокартин у Мистецькій галереї Переяславського центру культури та мистецтв триватиме до 15 липня 2024 року, з 10:00 до 16:00. Вхід вільний.

photo_2024-06-30_20-00-22.jpg 

Ищите старые сообщения? Найдите на полях меню "Архив".