Printed fromfjc.org.ua
ב"ה

Новини

Музей Голокосту в Дніпрі провів віртуальну екскурсію до 100-річчя з народження Вадима Сідура

Напередодні 100-ї річниці від дня народження видатного скульптора, графіка, літератора Вадима Сідура Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» м.Дніпро та БО «БФ «Хесед Менахем» в рамках проєкту «Єврейська спадщина» запросили гостей на віртуальну екскурсію.

27 червня для слухачів відкритого Лекторію було проведено віртуальну екскурсію, під час якої наукова співробітниця Музею д-рка Олена Іщенко спробувала створити «ефект присутності» в експозиції. Під час розповіді про життя та творчість скульптора, зауважували і єврейські конотації в творчості Вадима Сідура, очевидні в розробці біблійних сюжетів, зацікавленості темою Голокосту.

Гості уважно роздивлялися твори художника-авангардиста, намагались зрозуміти зашифровані в них послання. Також була висловлена ідея встановлення інсталяцій на основі його скульптур на площах і вулицях Дніпра.

 photo_2024-06-27_19-37-50.jpg

Вітаємо Вас з найважливішим святом для нашої держави - Днем Конституції України!

Цей день символізує наше об'єднання, незалежність та прогрес, які лежать в основі нашої сучасної демократичної країни.

Українська Конституція стала фундаментом для будівництва суспільства, де кожна людина має право на свободу висловлювання, релігійну свободу, та захист своїх прав і свобод.

Бажаємо Вам міцного здоров'я, щастя та достатку. Нехай кожна єврейська громада України продовжує процвітати, будувати дружні стосунки з іншими громадами та сприяти зміцненню українського суспільства!

Да не підійме народ на народ меча, і більше не навчатимуться вони воювати!

photo_2024-06-25_19-51-31.jpg 

Для клієнтів БФ "Хесед Шаарей Ціон" м.Одеса провели екскурсію по "Пасажу Менделевича"

Клієнти та волонтери Хеседу відвідали "Пасаж Менделевича" у Одесі. Екскурсію провела Світлана Лукіна – волонтер проєкту "Крила Доброти".

"Пасаж Менделевича" продовжує залишатися однією із найпопулярніших туристичних локацій Одеси. За кількістю елементів декору він перевершує будь-яку іншу одеську пам'ятку.

" - Над входом на даху нас зустрічали міфічні постаті, але із символами економічного процвітання нових часів: Меркурій на паровозі та Фортуна на судні. Меркурій та Фортуну багато разів можна зустріти і всередині будівлі.

Нижче, безпосередньо над входом з боку Дерибасівської можна побачити фігуру Аполлона з молотом та оголену фігуру достатку із серпом.

Не менш цікавим є і технічне оснащення будівлі. На початку XIX століття ліфт, опалення, електричне освітлення та скляний дах у Пасажі приваблювали стільки ж роззяв, як і магазини з рестораном." - діляться своїми враженнями учасники заходу.

photo_2024-06-26_22-15-55.jpg

В Одесі відкрили новий музей геноциду «Територія пам'яті»

В Одесі відбулось відкриття нового музею геноциду «Територія пам'яті» по вул. Садова, 10. Учасники заходу змогли познайомитися з експозицією музею, його оновленим форматом та можливостями. 

Капелан Федерації єврейських громад України, вчитель Тори для народів світу, психолог та волонтер Яків Синяков виступив з доповіддю про те, «Як здолати хаос під назвою війна? Духовні та соціальні кроки». Також звучали складні відповіді на непрості запитання від учасників зустрічі. 

Організатором заходу виступив Павло Козленко, громадський діяч, історик, заслужений працівник культури України (2015), спеціаліст з дослідження Холокосту та єврейської спадщини на території румунської зони окупації України в роки Другої світової війни.

photo_2024-06-24_21-19-03.jpg 

Фото: Борис Бухман.

Федерація єврейських громад України прийняла у Києві Єврейські Федерації Північної Америки

Нещодавно Федерація єврейських громад України (FJCU) мала честь приймати в Києві делегацію Єврейських федерацій Північної Америки (JFNA). Місія, очолювана Еріком Д. Фінгерхутом, генеральним директором і президентом JFNA, включала видатних єврейських лідерів з усіх Сполучених Штатів, які представляли громади у Вашингтоні, Чикаго, Балтіморі, Піттсбурзі, Далласі, Клівленді та Нью-Йорку.

Візит розпочався з урочистої екскурсії Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр», де делегація оглянула такі ключові об’єкти, як  символічну синагогу "Місце для роздумів", аудіовізуальну інсталяцію «Дзеркальне поле», «Кристалічну стіну плачу» та серію інсталяцій «Погляд у минуле». Делегація разом із рабином Рафаелем Рутманом прочитали молитви та запалили свічки біля Менори, вшанувавши пам’ять жертв Бабиного Яру.

Після цього в офісі президента Володимира Зеленського відбулася зустріч делегації з керівництвом FJCU, зокрема з головою правління Федерації єврейських громад України – рабином Мейєром Стамблером та виконавчим віце-президентом FJCU – рабином Рафаелем Рутманом. Президент Зеленський висловив подяку за постійну гуманітарну та дипломатичну підтримку з боку Єврейських Федерацій Північної Америки. Також була обговорена поточна ситуація в Україні та Ізраїлі і можливі шляхи подальшої допомоги.

Делегація також знайшла час, щоб відвідати синагоги та єврейські школи в Києві, ще більше зміцнивши зв’язок між єврейськими громадами Північної Америки та України.

Члени делегації:

• Ерік Д. Фінгерхут – генеральний директор і президент Єврейської Федерації Північної Америки та колишній член Конгресу

• Боббі Гіббс - Х'юстон, голова Національного молодіжного лідерства

• Девід Геллер – Клівленд, голова національної компанії

• Джош Герц – Чикаго, представник компанії

• Стюарт Курландер – Вашингтон,округ Колумбія, лідер єврейської громади

• Кейт Шапіро – Чикаго, колишній керівник компанії

• Брюс Шолк – Балтімор, національний лідер Федерацій, «Гілель» та Єврейського агентства Ізраїлю

• Гретхен Бартон - старший радник Єврейських Федерацій Північної Америки та «Razom» для України.

Цей візит підкреслює незмінну солідарність і співпрацю між єврейськими громадами в усьому світі, сприяючи взаємній підтримці та розумінню в складні часи.

photo_2024-06-23_23-51-55.jpg 

Більше фото: тут

Капелан ФЄГУ відвідав Запорізький напрямок

Капелан Федерації єврейських громад України, Яків Синяков, відвідав підрозділи Національної гвардії України, які знаходяться на Запорізькому напрямку.

Яків Синяков провів спільну молитву та надав духовно-психологічну підтримку захисникам. Також була доставлена необхідна допомога.

Велика подяка членам Дніпровської єврейської громади - Рафаелю Сапожнікову, Міхаелю Пінкусу, Давиду Кропівському, Юрію Нікітенко за їхню важливу підтримку в цій справі.

photo_2024-06-20_20-00-13.jpg 

У Рівному волонтери "Хесед Бешт" прикрасили малюнками стіни Міської дитячої лікарні

Коли білі стіни палат перетворюються на яскраву казку - це стає найбільшою вдячністю волонтерам Rivne Volunteer Community проєкту "Здоров'я у фарбах" за їх діяльність. Адже тепер дітям у лікарняних стінах є до чого посміхатися, є чому радісти і є чим захоплюватися. А ще - є чим відволікатись від таких небажаних процедур. 

Тож волонтери продовжують змінювати сірі будні на яскраві та привносити позитив туди, де діти його надзвичайно потребують! І веселі звірі-індіанці вже працюють на стінах палат одного з відділень Міської дитячої лікарні м.Рівне.

photo_2024-06-19_20-49-59.jpg 

Учасники проєкту "Дорогою добра" м.Хмельницький відвідали архітектурні та історичні пам'ятки Сатанова з нагоди свята Шавуот

Учасники проєкту "Дорогою добра" (створеного Хмельницькою іудейською релігійною громадою та благодійним фондом "Хесед Бешт" у співпраці з польською організацією Wspólnota "Drzewo Oliwne") відвідали одне з найдивовижніших місць Поділля - місто Сатанів, Хмельницької області. 

З нагоди свята Шавуот, подорож учасників розпочалася з відвідування синагоги - місця, де юдеї вивчають Священне Писання, символічно це відбулося у дні Дарування Тори. Сатанівська синагога вражає своєю архітектурою та багатою історією. Екскурсовод розповів про часи будівництва синагоги, про життя єврейської громади Сатанова та про важливу роль цього місця для єврейської культури. Також, у синагозі є унікальний камінь, який, за переказами, може виконати будь-яке бажання. Усі учасники загадали найзаповітніше бажання про мир в Україні та в Ізраїлі. 

Далі шлях відвідувачів проліг до старовинного єврейського кладовища. Тут, на схилі пагорба, серед мальовничих краєвидів, кожен мав змогу познайомитись з історією єврейської громади міста та побачити найдавніші надгробки, яким понад п'ятсот років.

На завершення учасники відвідали мальовничий штучний водоспад та насолодилися смаком цілющої Збручанської мінеральної води.

photo_2024-06-18_19-14-48.jpg 

За підтримки Посольства Ізраїлю в Україні бомбосховище в київському ліцеї прикрасили 14-метровим малюнком

Аташе з питань культури Регіна Шафір разом із ізраїльською художницею Зоєю Север за підтримки Посольства Ізраїлю організували проект «Вікно в світ» — 14-метровий малюнок на стінах бомбосховища у міському Ліцей 107 «Введенський» м.Київ. Про це повідомили на сторінці Посольства у Facebook. 

«Так склалося, що наші діти як в Ізраїлі,  так і в Україні змушені багато часу проводити в укриттях. Практика розпису бомбосховищ є дуже поширеною в Ізраїлі. Малюнки на стінах розповідають про доволі буденні речі, але в той самий час дуже важливі — про спокій, мир, надію та мрії.», — сказав Посол Ізраїлю Міхаель Бродський під час своєї промови. 

Художниця Зоя Север поділилася, що цей малюнок поєднав елементи Тель-Авіва та Одеси — міста-побратими двох народів, обʼєднаних спільною історією та надією на мирне небо в обох країнах. По закінченню церемонії пан Посол вручив грамоти найменшим митцям —  учням Ліцею, завдяки яким вдалося так швидко реалізувати проект.

 

photo_2024-06-17_22-31-44.jpg 

У Дніпрі та Кам’янському (Дніпропетровська обл.) провели святкування Шавуот-5784

Синагога "Золота Троянда " у м.Дніпро була спеціально підготовлена до свята Шавуот – стіни головної молитовної зали прикрашали квіти та унікальні прапори з коротким викладом Десяти Заповідей і ілюстрацією до них.

Сотні людей прийшли до синагоги в дні свята Шавуот, щоб знову прийняти Святу Тору, дану Вс-вишнім єврейському народу через Моше Рабейну. Окрім урочистих молитов, пройшла спеціальна програма для дітей, що включала частування кошерним морозивом.

Також 6-7 сівана єврейська громада Кам’янського на чолі з рабином міста реб Леві та ребецн Діною Стамблер зібралась в синагозі “Бейт Реувен” на честь великого свята Шавуот.

Вишукане сервірування та квіти надали особливої атмосфери банкетній залі – урочистої та радісної. Після традиційної молитви жінки запалили свічки і гостей було запрошено до кошерної трапези.

Дотримуючись єврейських традицій всі фотографії були зроблені до часу запалення свічок на Йом Тов.

photo_2024-06-16_16-21-13.jpg 

Понад 150 громад вже отримали свої святкові подарунки від Федерації єврейських громад України!

У цих дбайливо підготовлених пакунках сім'ї знайдуть:

  • Брошури про Шавуот та Десять заповідей українською мовою 
  • Спеціально надруковану дитячу книжку про царя Давида українською мовою
  • Засоби для прибирання будинку та предмети особистої гігієни
  • Солодощі та шабатні свічки 

Але це ще не все! Десятки тисяч книг Тори, дитячі Тори і святкова горілка були розіслані в громади для святкувань і в якості подарунків для членів громади.

Щасливого свята Шавуот! 

photo_2024-06-11_14-30-35.jpg

Більше фото: тут

Щиро вітаємо вас зі святом Шавуот - святом дарування Тори.

Шановні Друзі!

Щиро вітаємо вас зі святом Шавуот - святом дарування Тори. 

3336 років тому ми отримали Десять Заповідей біля гори Синай. Деякі з них прості і зрозумілі для кожної моральної людини: не вбивай, не кради. Навіщо Вс-вишній дав людству такі прості істини? 

Любавицький Ребе Менахем Мендел Шнеерсон пояснює, що людина, виконуючи ці заповіді, повинна усвідомлювати, що у цього світу є Володар, 

справедливий та милосердний, який все бачить і все чує. 

Коли людина виконує ці заповіді тільки з внутрішнього морального переконання, може настати момент, коли вона порушить їх та переступить закон. Дуже легко, виправдати будь-які вчинки та дії життєвою необхідністю. 

Тільки віра в Б-га допоможе нам виконувати всі заповіді з радістю і готувати світ до приходу Мошиаха. Покладайтеся в усьому на Вс-вишнього! 

Бажаємо вам щасливого та радісного свята Шавуот!

photo_2024-06-11_09-54-28.jpg 

У єврейській громаді Дніпра відбулася церемонія Завершення написання Сувою Тори

Сувій Тори був подарований завдяки щедрості шановних родин Черток, Зайончик, Майслас, Марголіних, Рогових та Расліних.

Церемонія Завершення Сувою проходила у конференц-залі громади на 18 поверсі центру «Менора».  Шановних гостей запрошували вписати свою літеру до Сувою Тори. Цього разу вперше, за потреби, їм допомагав син Головного сойфера «Національного сойферського Центру» рабина Реувена Марголіна та його дружини Леї, Менахем Мендел Марголін. Найбільш почесне право завершити Свиток було надано меценатам та їхнім представникам.

Потім Сувій був піднесений, як наказує традиція, на нього були одягнені спеціальний унікальний футляр і корона, а потім він був пронесений Галереєю центру «Менора», як по символічній єврейській вулиці, вздовж фасадів єврейських будинків, представлених у дванадцяти барельєфах, і внесений до  синагогу «Золота Троянда», де відбулися святкові акафоти.

Джерело:djc.com.ua

photo_2024-06-10_23-39-32.jpg

Більше фото: тут

Молитва Ізкор

Особливий момент на другий день свята Шавуот - поминання Ваших покійних близьких.

Якщо у Вас немає змоги відвідати синагогу - ми з радістю зробимо це для Вас біля сувоя Тори. Надішліть імена Ваших померлих близьких, і ми помолимося за піднесення їхніх душ.

Форма для заповнення.

Головна частина молитви Ізкор - обіцянка, що дається про себе, зробити після свята пожертву на честь покійного. Даючи цдоку, ми фізично робимо добру справу в цьому матеріальному світі - те, що сам померлий вже зробити не в змозі. Тим не менше, коли це робиться кимось на згадку про нього, душа його отримує додаткову заслугу і духовне піднесення.

Також у зв'язку з «Ізкором» прийнято робити пожертву (тільки перед святом або після свята, не в саме свято!) Це можна зробити на сайтах громад, в яких Ви бажаєте пожертвувати або перейшовши за посиланням.

photo_2024-06-06_19-58-02.jpg 

Дніпро (Україна) та Нетанья (Ізраїль) підписали Меморандум про дружбу

Попри значні виклики і загрози національній безпеці, з якими стикаються Україна і Держава Ізраїль, сторони знаходять можливості для розширення міжрегіональної співпраці.

Про це повідомили на Facebook-сторінці посольства України в Ізраїлі.

Заступник міського голови Дніпровської міської ради Володимир Міллер і Мер м. Нетанья Мірям Фірберг-Ікар підписали Меморандум про дружбу між містом Дніпро, Україна і містом Нетанья, Держава Ізраїль.

В рамках церемонії відбулися розширені переговори делегацій міст.

Сторони зобов’язалися заохочувати і розширювати співробітництво у сферах освіти, культури, спорту, туризму, місцевого самоврядування, охорони навколишнього природного середовища і безпеки.

photo_2024-06-09_17-22-38.jpg 

Члени єврейської громади, волонтери та працівники Луцького ХБФ "Хесед Бешт" зібрали кошти на дрон для військових

Члени єврейської громади м. Луцьк підтримали керівника чеського товариства "Матиці Волинське" у зверненні про допомогу зібрати кошти на дрони для воїнів 10-ї ВДШБР "Едельвейс". 

Спільними зусиллями вже було зібрано на чотири дрони, але для повного комплекту бракувало ще одного. За два дні члени єврейської громади, волонтери та працівники Луцького представництва ХБФ "Хесед Бешт" зібрали необхідну суму, і дрони вже в дорозі до українських захисників.

 photo_2024-06-06_22-24-48.jpg

Наближається Свято Шавуот!

З 11 по 13 червня ми святкуємо Шавуот – день дарування Тори! Це свято об’єднує єврейські сім'ї, дарує можливість виконати заповіді та провести час разом.

Федерація єврейських громад України (FJCU) з гордістю повідомляє, що цього року ми підготували понад 37 000 святкових наборів, щоб кожна єврейська родина могла належно відзначити цей особливий день. 

У наборах ви знайдете:

•  Брошури про свято Шавуот та Десять Заповідей українською мовою

•  Спеціально видану дитячу книжку українською мовою про царя Давіда

•  Побутову хімію та засоби особистої гігієни

•  Солодощі та шабатні свічки

Крім того, ми відправляємо до громад десятки тисяч книг Тори, дитячі Тори та святкову горілку для святкувань і дарунків членам громади.

Ми робимо все можливе, щоб свято Шавуот принесло тепло, радість та єдність у кожну єврейську родину. Святкуймо разом!

photo_2024-06-06_16-55-57.jpg

Більше фото: тут

Капелан ФЄГУ Яків Синяков знову на передовій!

Капелан Федерації єврейських громад України Яків Синяков продовжує місію підтримки українських захисників у найгарячіших точках бойових дій. Цього разу він відвідав 93-ю окрему механізовану бригаду "Холодний Яр ", яка від самого початку бере участь у війні на сході України.

Яків Синяков надав військовим духовну підтримку, провів спільні молитви та передав гуманітарну допомогу. Особлива подяка членам єврейської громади Дніпра Йосефу Давиду Беляєву та Михоэлю Пинкусу за надану підтримку українським військовим.

Віримо в перемогу!

photo_2024-06-05_14-54-31.jpg 

 

Делегація FJCU взяла участь у щорічній конференції EJA в Амстердамі разом з європейськими єврейськими лідерами

Понад 100 єврейських лідерів зібралися на цю визначну подію, щоб обговорити питання зростання антисемітизму в Європі.

Голова EJA, рабин Менахем Марголін, зазначив на відкритті конференції: 

«Ми ведемо боротьбу за продовження єврейського життя в Європі. Євреї в традиційному одязі або з мезузами на дверях зазнають постійних принижень. Єврейські студенти стикаються з загрозами для свого життя, їх виключають з університетських курсів, в той час як гасла ненависті вільно з'являються на єврейських будинках, синагогах і кладовищах. Ми повинні розробити плани боротьби з антисемітизмом на всіх фронтах: політичному, правовому, громадському, а також шляхом посилення громадської та особистої безпеки».

На конференції прозвучали потужні доповіді та відбулися цікаві панельні дискусії, зосереджені на стратегіях боротьби з антисемітизмом. Учасники також відвідали Португальську синагогу та будинок Анни Франк, збагативши своє історичне та культурне розуміння.

EJA сформулювала резолюції, серед яких - створення механізму онлайн-повідомлень про антисемітські інциденти, а також підтримка всебічної підготовки поліцейських. Резолюція вимагає, щоб європейські уряди прийняли визначення антисемітизму, дане IHRA, на законодавчому рівні і впровадили його в університетах. Ця резолюція буде надіслана європейським чиновникам, і EJA зобов'язується забезпечити прийняття цих заходів. 

Об'єднавшись у боротьбі проти антисемітизму, FJCU підтримує зусилля, спрямовані на зміцнення єдності та безпеки в єврейській громаді.

photo_2024-06-05_20-04-42.jpg

Більше фото: тут

Жінки Одеської єврейської громади здійснили подорож до Ізраїлю

Жінки Одеської єврейської громади здійснили подорож до Ізраїлю завдяки організації «Моментум» у співпраці з жіночим клубом «Хабад» в Одесі.

Подорож розпочалася з відвідування Кфар-Хабаду, де жінки оглянули копію будівлі 770, що викликало особливі емоції у тих, хто побував у Ребе в Нью-Йорку. Наступним етапом подорожі стало відвідування місця катастрофи в «Нова» на півдні країни, де учасниці відчули глибокий біль і співчуття, а також взяли участь у початку написання сувою Тори для піднесення душ загиблих.

Головним моментом подорожі стало відвідування Єрусалима. Жінки мали екскурсію по музею «Яд Вашем», молилися біля Стіни плачу і зустрілися з випускником школи, який записався в ЦАХАЛ як «одинокий солдат». Учасниці підтримали його на церемонії складання присяги, оскільки його родина не змогла приїхати.

Під час подорожі жінки зустрічалися з представницями єврейських громад з усього світу, обмінювалися досвідом, навчалися і навчали. Ця подорож наповнила учасниць оптимізмом, миром та гордістю за свій юдаїзм.

photo_2024-06-04_20-15-44.jpg

Більше фото: тут

У Кременчуці розпочато будівництво евакуаційного виходу з укриття

Розпочато будівництво евакуаційного виходу з бомбосховища, яке розташоване на цокольному поверсі синагоги у Кременчуці. Новий вихід розміщено з іншого боку синагоги, що забезпечить додатковий шлях для евакуації та підвищить ефективність і надійність захисту для людей, які перебувають в укритті під час повітряної тривоги.

Будівництво евакуаційного виходу здійснюється за фінансової підтримки Федерації єврейських громад України в рамках проєкту "Промінь відродження".

photo_2024-06-03_16-49-28.jpg 

У КДЦ "Менора" м.Дніпро пройшов шаховий фестиваль "Стратегія незламних" для гравців будь-якого рівня підготовки.

Призовий фонд турніру становив 300 000 гривень.

Турнір пройшов за підтримки Дніпропетровської обласної військової адміністрації та Благодійного фонду «Хто як не ми?». Організувала турнір «Федерація шахів міста Дніпра», під керівництвом шановного члена Опікунської ради єврейської громади Дніпра Олексія Маркова. Головним суддею був міжнародний гросмейстер Геннадій Гутман, член єврейської громади Дніпра, він же турнірний директор та головний організатор фестивалю.

Під час проведення турніру було встановлено новий рекорд України – відбулася наймасовіша партія у шахи на одній локації – у грі одночасно взяло участь 648 осіб!

Сергій Лисак, голова Дніпропетровської ОВА, повідомив: «З усього регіону учасники з’їхалися на другий фестиваль «Стратегія Незламних». Більшість серед них – це діти. Доєдналися й дорослі. Цивільні, діючі оборонці та ветерани, які стали амбасадорами проєкту #ТитаниUA.

Такі події важливі. Вони підбадьорюють та заохочують не зупинятися. Попри війну розвиватися, досягати цілей. А шахи ще й вчать мислити стратегічно. Прораховувати все на декілька кроків вперед. Потрібне вміння, яке згодиться у житті.

Тож дякую всім, хто допоміг зібрати таку круту компанію».

Джерело

 photo_2024-06-02_21-12-57.jpg

Більше фото: тут 

Ищите старые сообщения? Найдите на полях меню "Архив".