Printed fromfjc.org.ua
ב"ה

Новини

Посол України Євген Корнійчук провів робочу зустріч із керівником Управління народонаселення та імміграції Держави Ізраїль

Сторонами обговорено оновлений порядок вʼїзду іноземців до Ізраїлю через сервіс ETA-IL для громадян держав, які мають безвізовий режим з Ізраїлем (у т.ч. України). 

З 1.06.2024 проєкт запрацює в тестовому режимі для громадян США та ФРН, а з 1.07.2024 для інших країн (у т.ч. України).

З 1.08.2024 платформа стане обов’язковою для використання перед приїздом до Ізраїлю.

В рамках зустрічі сторони обмінялись думками стосовно практичних питань реалізації проєкту та домовились про незастосування ізраїльською стороною адміністративного збору для громадян України за сервіс до 2025 року. 

Довідково: згідно із опублікованим повідомленням Управління народонаселення та імміграції Держави Ізраїль, починаючи з 1 серпня ц.р. громадяни країн, між якими діє безвізовий режим із Ізраїлем (у т.ч. Україна), повинні будуть подавати заявки на отримання дозволу ETA-IL  (Electronic Travel Authorization ) для в'їзду до Ізраїлю на термін до 90 днів, з туристичною або діловою метою.

Заявку можна подати перед поїздкою в Ізраїль онлайн через ресурс.

Ізраїльська сторона рекомендує подавати заявку на в’їзд принаймні за 72 години до подорожі.

Отриманий громадянином дозвіл (ETA-IL ) на поїздку буде дійсний для багаторазової поїздки протягом двох років з дати авторизації або до закінчення терміну дії паспорта, залежно від того, що настане раніше. 

Більш детальну інформацію щодо сервісу ETA-IL можна знайти за посиланням.

photo_2024-05-30_20-26-14.jpg 

Члени єврейської громади м.Івано-Франківськ відновили огорожу на старому Єврейському кладовищі

Силами єврейської громади було відновлено огорожу на старому Єврейському кладовищі, зламану невідомими вандалами. Ініціативні члени громади у свій вільний час власноруч відновили пошкоджені частини огорожі.

photo_2024-05-29_18-33-13.jpg

Більше фото: тут

Члени єврейських громад України відсвяткували Лаг-Баомер-5784

26 травня у єврейських громадах України відсвяткували свято Лаг-Баомер. У багатьох громадах провели традиційні паради, де під звуки барабанщиків, члени громад пройшли свій шлях, щоб продемонструвати свою відданість заповіді "Агават Ісроель", єдність та згуртованість. У учасників парадів в руках були різнокольорові повітряні кульки та прапори із закликами до виконання заповідей Тори та 10 мівцоім Любавицького Ребе.

Також були прочитані молитви за мир в Україні та в Святій Землі Ізраїлю.

У єврейських громадах провели духовні уроки та майстер-класи, святкові концерти, спортивні змагання, а всі охочі мали змогу традиційно постріляти з лука.

Учасники заходів запалювали багаття, танцювали під нігуни, влаштовували пікніки та гарно проводили час у колі друзів.

photo_2024-05-27_20-39-22.jpg

Більше фото: тут

У мальовничому румунському місті Сірет відбулося відкриття Музею історії Сірету, меморіалу голокосту на Буковині.

Відкриття такої значної історичної памʼятки стало можливим за підтримки Національного музею Буковини та Всесвітнього центру памʼяті Голокосту Яд Вашем. 

Чернівецьку делегацію очолив голова Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк, на відкритті також були присутні представники урядів Румунії, Німеччини, Ізраїлю, Великобританії, які засвідчили свою єдність та відданість памʼяті загиблих. 

Рабин Чернівецької області Менахем Мендл Гліцнштейн помолився в памʼять про жертв нацистського режиму. Їхні історії – це пам'ять, яка живе в наших серцях і нагадує нам про непереборну потребу в мирі та толерантності. Ніколи більше!

photo_2024-05-26_21-51-07.jpg 


Більше фото: тут

18 Іяра 5784 / 26.05.2024 Лаг-Баомер - 33-й день відліку Омера

Лаг Баомер - річниця смерті рабі Шимона бар Йохая (Рашбі), який був учнем рабі Аківи. Раббі Шимон заповідав своїм учням святкувати з великою радістю день, коли він поверне свою душу Вс-вишньому і попросив своїх учнів, щоб кожен єврей брав участь у радості цього дня.

Також у дні раббі Аківи велике лихо сталося з його учнями. Майже всі вони загинули. У день Лаг-Баомера припинилася епідемія. Причина нещастя була в тому, що учні раббі Аківи не ставилися один до одного з належною повагою.

За ініціативою Любавицького Ребе у всьому світі на честь Лаг-Баомера проводять дитячі паради.

photo_2024-05-21_16-46-42.jpg 

Надзвичайний та Повноважний посол Держави Ізраїль в Україні Міхаєль Бродський відвідав м. Рівне

Міхаєль Бродський разом з головою єврейської громади міста Рівне Гершем  Фраєрманом, очільником Рівного В. Шакирзяном , співголовою ГО "Українсько-ізраїльське товариство" В. Блонаровичем, представником іудейської громади Рівного Л. Бріфом поклали квіти до Меморіалу Сосонки - місця страти великої кількості евреїв.

Керівник єврейської громади розповів присутнім про Меморіал та про ті страшні дні, коли було розстріляно сімнадцять з половиною тисяч євреїв, котрі проживали у Рівному.

Після цього у Рівненській міській раді відбулась зустріч Міхаєля Бродського з посадовими особами міста.

photo_2024-05-23_18-59-10.jpg

Більше фото: тут

У Миколаєві діти відсвяткували Песах-Шені

У Миколаєві на базі комплексу програм для дітей та підлітків "Ор Менахім" найменші члени єврейської громади відзначили свято "Песах Шені".

Кожний з учасників отримав мацу у подарунок та взяв участь у майстер-класі по приготуванні традиційної єврейської страви "Мацебрай", що означає “смажена маца”. Цю страву можна приготувати як солодкою, так і солоною. 

Також діти ознайомилися з історією свята Песах-Шені та з відомим висловом шостого Любавицького Ребе, раббі Йосеф-Іцхака Шнеєрсона про те, що Песах-Шені вчить нас того, що не можна впадати у відчай, усе можна виправити, немає нічого непоправного.

photo_2024-05-22_18-52-03.jpg

Більше фото: тут

У ЄКЦ "Solomonika" м.Дніпро відзначили одразу декілька свят місяця іяр.

У ЄКЦ "Solomonika" відзначили День незалежності Ізраїлю та свято Лаг ба-омер. На заході прийняли участь понад 180 гостей. Почали відкриття заходу з поняття концепції "Різні разом", адже на цьому заході зібрались: переселенці, постійні гості культурного центру, нові сім'ї, учасники з вадами слуху з проєкту "Світ на долоні", а також діти з особливими потребами з ресурсного центру "Маале". Всі такі різні, але всі разом!

Після відкриття на всіх учасників по группам чекали заняття про історію свята Лаг ба-омер та традицій свята. Далі був організований пікнік, де кожен мав змогу приготувати собі смачний обід. Для дітей та сімей, активістами підліткового клубу "Шахар", була проведена макабіада та творче заняття для особливих гостей. Для дорослих співав музичний дует, а для дітей відкрились різноманітні атракціони. Всі підспівували сучасні українські та єврейські пісні, діти посміхались, дорослі танцювали і навіть робили сурдопереклад пісень, щоб дійсно кожен мав змогу почувати себе бажаним гостем на цьому святі. 

Під завершення дня на присутніх чекало лагбаомерське вогнище з купою приємних слів, подяк та побажань.

photo_2024-05-21_22-26-34.jpg

Більше фото: тут

14 Іяра 5784 / 22.05.2024 Песах-шені

14 нісана 2449 від створення світу, через два тижні після освячення скинії, Б-г наказав євреям відсвяткувати Песах. Деякі люди виявилися ритуально нечистими та не змогли взяти участі у святкуванні. Прийшли вони до Моше й сказали: "Невже ми будемо позбавлені можливості принести жертву Г-споду вчасно, серед Ізраїлевих синів?" Саме тоді Б-г дав нам закон про Песах-Шені. Ті, хто не змогли здійснити пасхальні ритуали у день свята, зможуть здійснити їх через місяць, 14 іяра.

Ніколи не буває надто пізно!

Другий Песах (Песах Шені) вчить нас, що ніколи не пізно виправити щось. Навіть тим, хто відійшов від святості, Б-г дає можливість змінити своє минуле і виправити всі помилки.

photo_2024-05-21_00-07-11.jpg 

Єврейська громада Кривого Рогу передала тактичні аптечки та водяні фільтри українським військовим

Єврейська громада Кривого Рогу, за допомогою волонтерів та за підтримки американських друзів, передала українським захисникам тактичні аптечки, водяні фільтри та трохи смаколиків. 

Нові аптечки були негайно передані на фронт українським військовим, які захищають лівий берег Дніпра на Херсонському напрямку.

photo_2024-05-20_20-22-05.jpg 

Капелан ФЄГУ відвідав Запорізький напрямок

Минулого тижня капелан Федерації єврейських громад України, Яків Синяков, відвідав Запорізький напрямок. Під час візиту капелан провів спільну молитву та мотивуючу бесіду з військовослужбовцями, надавши їм необхідну духовно-психологічну підтримку.

Також, за сприяння фонду Ukraine Aid Operations, капелан передав необхідну гуманітарну допомогу. Завдяки підтримці Леві Шарінова, військові отримали солодощі від компанії Millennium.

 photo_2024-05-19_19-32-31.jpg

Більше фото: тут

У Дніпрі відбувся форум "ТитаниUA: Інтеграція ветеранів у спорт, освіту та культуру" за участі капелана ФЄГУ

15 травня 2024 року у м. Дніпро за ініціативою Дніпропетровської обласної військової адміністрації відбувся форум “Дискусійна платформа: Інтеграція ветеранів та ветеранок в спорт, освіту й культуру” у рамках проєкту #ТитаниUA за принципом “рівний - рівному”, який допоможе українським захисникам після важких поранень адаптуватися до життя поза фронтом.

На зустріч зібралось широке коло учасників – представників влади, роботодавців, релігійних та громадських організацій, медичних та соціальних установ, але найважливіше – це участь захисників і захисниць. У цьому заході брав участь й капелан Федерації єврейських громад України - Яків Синяков. 

Захід проходив у форматі панельних дискусій, на яких обговорювалися питання ветеранської політики, здоров’я та реабілітації воїнів, повернення їх до цивільного життя.

Під час дискусійної панелі “Бути поруч. Духовна підтримка військових, ветеранів та ветеранок” військові капелани обговорили актуальний стан задоволення духовно-релігійних потреб військових, ветеранів та ветеранок, соціальне служіння капеланів та сучасні виклики у роботі.

photo_2024-05-16_19-30-09.jpg

Більше фото: тут

У Кропивницькому розпочато будівництво нового єврейського центру

За фінансової підтримки Федерації єврейських громад України, в рамках проєкту "Промінь відродження", розпочато будівництво єврейського центру у місті Кропивницький.

В цій будівлі будуть розташовані: міква, кухня, зала для проведення заходів єврейської громади та кімнати для дитячих і молодіжних програм.

Єврейський центр стане важливим осередком духовного та культурного життя для місцевої єврейської спільноти.

photo_2024-05-15_18-47-32.jpg

Більше фото: тут

14 травня в Україні відзначили офіційний День пам'яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни

Цей день встановлено як офіційну постанову Верховної Ради України «Про вшанування пам'яті українців, які спасали євреїв під час Другої світової війни».

В Одесі, у Прохорівському сквері, відбувся урочистий захід, присвячений міжнародному Дню Праведників світу, організатором якого виступила Одеська Асоціація євреїв-колишніх в'язнів гетто та нацистських концтаборів. На початку заходу було виконано гімни України та Ізраїлю. Присутні згадали історію виникнення та нагородженням званням Праведників світу, почули про багатьох відомих Праведників світу з Європи та України, які проживали в Одесі та області. Ці люди рятували осіб єврейської національності незважаючи на смертельну небезпеку, яка загрожувала їм та їхнім близьким. На прикінці заходу всі присутні поклали квіти до пам'ятника, з якого починалася скорботна Дорога смерті, а також до табличок Праведників світу, встановлених на Алеї Праведників у сквері.

Члени єврейської громади м.Олександрія організували для учнів шкіл виставку у музеї, присвячену Праведнику світу Чорноволу Володимиру Микитовичу, який жив у місті Олесандрія та якому минулого року виповнився 101 рік. На превеликий жаль, його немає в живих вже півроку.

Члени єврейської громади м.Кропивницький вшанували пам'ять українців, які спасали євреїв під час Другої світової війни. На заході був присутній заступник голови військової адміністрації з гуманітарних питань, а також представники міської та обласної влади.

photo_2024-05-14_19-25-57.jpg

Більше фото: тут

14 травня вшановуємо пам’ять українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.

У Гадячі на Полтавщині є унікальне священне місце - Центр хасидизму “Адмор Азакен”, яке стало місцем зібрання для вшанування пам'яті тих, хто рятував євреїв під час Другої світової війни. Понад дві тисячі українців, з них 36 з Полтавщини, залишалися на боці світла та людяності в найтемніші часи.

Голова Ради Федерації єврейських громад України рабин Мейєр Стамблер разом з начальником Полтавської військової адміністрації Філіпом Проніним відвідали Центрі хасидизму, де всі присутні б’єдналися спільною молитвою за Україну і Ізраїль та поспілкувалися про важливість духовного зміцнення й культурного збагачення.

photo_2024-05-14_13-10-30.jpg

Більше фото: тут

У посольстві Ізраїлю в Києві відбулася церемонія вшанування памʼяті загиблих воїнів Армії оборони Ізраїлю та жертв терору

У посольстві Ізраїлю в Києві відбулася церемонія вшанування памʼяті загиблих воїнів Армії оборони Ізраїлю та жертв терору, на який був присутній заступник голови Ради Федерації єврейських громад України - рабин Рафаель Рутман.

«Йом га-Зікарон – найважчий день календаря для всіх ізраїльтян. Але цього року він тяжкий як ніколи. 760 військових та 834 цивільних громадян увійшли до списку загиблих унаслідок подій 7 жовтня та війни у Секторі Гази….Загалом за роки існування Ізраїлю загинуло понад 30 тисяч солдатів та громадян.», — звернувся до родин загиблих та гостей церемонії Посол Ізраїлю Міхаель Бродський. 

Хай буде благословенною памʼять усіх хто загинув, захищаючи Державу та кого було безжально вбито унаслідок терактів.

photo_2024-05-13_20-47-26.jpg

Більше фото: тут

Добра справа триває: ФЄГУ допомагає лікарні імені Мечникова!

Федерація єврейських  громад України передала лікарні ім. І.І. Мечникова гуманітарну допомогу у вигляді необхідних засобів особистої гігієни та побутової хімії! 

Наша допомога сприятиме комфорту та безпеці  медичного персоналу та пацієнтів. 

Дякуємо лікарні Мечнікова за щоденний порятунок життів! 

photo_2024-05-13_13-14-29.jpg

Більше фото: тут

У м.Кривий Ріг та м.Кам'янське вшанували День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

До дня пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні учасники БО БФ "Хесед Хана"/ ЕОЦ "Beit Graham" м.Кривий Ріг відвідали пам'ятні знаки, встановлені у Інгульці і с. Латовка, на місцях массових захоронень вбитих євреїв.

Присутні зачитали молитву, поклали квіти та камені.

У 79-у річницю єврейська громада Кам'янського приєдналася до всіх конфесій нашої країни в читанні молитов у пам'ять про полеглих воїнів і невинно вбитих жертв нацизму, а також за мир і за здоров'я наших захисників.

1 Іяра 5784 рабин Кам'янського, реб Леві Стамблер, ініціював кампанію з доставки привітань і подарунків учасникам бойових дій і дітям війни. В акції взяли участь і учні 2, 5, 6 та 7-го класів Приватного ліцею "Бейт Менахем Любавич" м. Кам'янське.

photo_2024-05-12_21-12-02.jpg

Більше фото: тут

Єврейський капелан передав українським військовим автомобіль

Цього тижня капелан Федерації єврейських громад України, Яків Синяков, передав автомобіль для українських бійців, придбаного за участю Філоненко Сергія, Романа Хижняка та Благодійного фонду "Оптивіта Україна".

Також від полковника Дмитра Власенко були передані листи-подяки членам єврейської громади Дніпра: Рафаєлю Сапожнікову, Юрію Нікітіну та Давиду Кропивському за активну громадянську позицію, щире серце, патріотизм та сприяння підвищенню боєздатності 15 бригади оперативного призначення імені Героя України лейтенанта Богдана Завади Національної гвардії України в умовах підступного повномасштабного вторгнення російських окупантів в нашу країну, а також ефективну співпрацю та взаємодію в боротьбі з російськими загарбниками.

photo_2024-05-09_21-37-47.jpg 

8 травня у світі відзначали День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945рр.

Пам'ятають цей день дуже добре й в Україні. У 79 річницю єврейська громада Дніпра приєдналася до всіх конфесій нашої країни у читанні молитв в пам’ять про загиблих воїнів та безневинно вбитих жертв нацизму, а також за мир та за здоров'я наших захисників. Рабин центральної синагоги «Золота Роза» Реувен Мільман прочитав поминальну молитву «Кадіш» та «Ель мале рахамім» – це молитва, яку вимовляє шаліах циббур (посланник громади) одразу після завершення читання хафтари у ранковій молитві.

У м.Олександрія члени єврейської громади зібралися разом, щоб вшанувати пам'ять загиблих та покласти квіти до пам'ятника євреям, розстріляним у роки Другої світової війни.

У Хмельницькому благодійному фонді "Хесед Бешт" відбулися зустрічі, присвячені Дню пам'яті та перемоги над нацизмом у 1939-1945 роках. Учасники подій ділилися важливими історіями з життя своїх рідних, згадували закатованих та безневинно страчених євреїв. Це набуло особливого звучання у контексті нинішніх подій, коли знову гинуть безневинні люди, коли іде війна.

Також у ліцеях "Хабад Ор-Авнер" Одеси та Житомира вшанували пам'ять тих, хто загинув під час Другої світової війни та воїнів, які гинуть зараз, захищаючи Україну.

photo_2024-05-09_01-11-43.jpg

Більше фото: тут

У Миколаєві діти вшанували День пам’яті Голокосту та відвідали музей

Йом га-Шоа є національним днем пам’яті та відзначається в Ізраїлі як день ушанування близько шести мільйонів євреїв, знищених під час Голокосту в результаті дій Третього Рейху та його союзників.

Разом з рабином Шоломом Готлібом і рабаніт Діною Готліб діти єврейської громади відвідали музей, де змогли ознайомитися з матеріалами цієї страшної події.

" - Ми маємо памʼятати і ґрунтовно досліджувати трагічні сторінки нашої спільної історії, захищати історичну правду і справедливість, аби цього більше ніколи не повторилося 

“ Never Again” - зазначили у єврейській громаді.

photo_2024-05-08_19-38-12.jpg

Більше фото: тут

Волонтерки проєкту "Здоров'я у фарбах" розпочали розпис стін бомбосховища у єврейській середній школі м.Рівне.

Яскраві та веселі малюнки можуть допомогти зменшити стрес та тривогу, надаючи дітям можливість відволіктися від навколишньої ситуації. Це також спосіб підтримати психо-емоційне здоров’я, надаючи дітям відчуття контролю та участі у процесі оформлення їхнього тимчасового простору. 

Такі ініціативи важливі не лише для естетичного задоволення, але й для створення атмосфери спокою та позитиву, яка є критичною для добробуту у часи кризи.

 photo_2024-05-07_21-31-44.jpg

Рабин м.Кривий Ріг зустрівся з головою ради оборони міста, мером та його помічниками.

Рабин Кривого Рогу Лірон Едері зустрівся з головою ради оборони міста, мером, його помічниками, а також з представниками силових структур та передав мацу-шмуру ручної роботи, яка виготовляється у дніпровській мацепекарні «Тіферет Мацот» відповідно до найсуворіших вимог єврейського закону.

Рабин Кривого Рогу висловив глибоку вдячність всім, хто бере участь у забезпеченні порядка та безпеки у місті, зокрема подякував представникам ЗСУ. Він також підкреслив значущість того, що населення міста має доступ до всіх комунальних послуг, що стало важливим аспектом благополуччя та комфорту для мешканців.

photo_2024-05-06_20-11-29.jpg

Більше фото: тут

У Харкові з'явилась вулиця на честь бійця ЦАХАЛу, який ціною власного життя врятував школярів

У Харкові назвали вулицю на честь випускника харківської школи №170, бійця Армії оборони Ізраїлю Олексія Найкова, який у 1998 році ціною власного життя врятував школярів від терористів, про це повідомили на офіційному сайті Харківської міської ради.

У 1996 році Олексій приїхав до Ізраїлю за навчальною програмою, але не пройшовши на обраний факультет, вирішив приєднатися до ЦАХАЛу. 29 жовтня 1998 року, супроводжуючи шкільний автобус, він став свідком терористичного нападу. Ризикуючи власним життям, він миттєво відреагував, направивши свій джип між автобусом і автомобілем з вибухівкою, що дозволило врятувати багато дітей. Його безстрашний вчинок коштував йому життя та запам'ятався як акт справжнього героїзму.

Мер Харкова Ігор Терехов підписав це рішення, набравши його чинності з 1 травня 2024 року.

У контексті зростаючої напруженості та виявів антисемітизму у США та Західній Європі, варто відзначити демонстративну підтримку Ізраїлю міською радою та мером Харкова.

photo_2024-05-06_18-33-54.jpg

Джерело: Офіційний сайт Харківської міської ради, міського голови, виконавчого комітету


Капелан ФЄГУ та керівник фонду Ukraine Aid Ops зустрілися з представниками Нацгвардії України

Капелан Федерації єврейських громад України, Яків Синяков, разом з керівником українського відділення фонду Ukrainе Аid Оperation зустрілися з керівництвом Національної гвардії України. 

Під час зустрічі говорили про духовну та психологічну співпрацю з військовими, а також передали спеціальне обладнання на суму понад 700 000 гривень.

photo_2024-05-05_17-00-45.jpg

Більше фото: тут

Українським військовим була передана система захисту від дронів

Капелан Федерації єврейських громад України, Яків Синяков, доставив військовим, які виконують бойові завдання на найгарячіших ділянках фронту на сході країни, систему захисту від дронів, придбаний фондом Ukraine Aid Operations.

Також Яків Синяков провів спільну молитву з нашими захисникам та надав духовно-психологічну підтримку. 

Разом переможемо!

photo_2024-05-02_21-09-19.jpg

Більше фото: тут

У Дніпрі учасники курсу для молоді «Державотворець: Дії заради змін» зустрілися з рабином міста

Учасники з Дніпропетровської, Запорізької, Донецької, Луганської, Харківської, Полтавської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей, які пройшли відбір та взяли участь у міжрегіональному освітньо-професійному курсі для молоді «Державотворець: Дії заради змін» зустрілися з рабином Шмуелем Камінецьким, який поділився з молодими людьми багатою історією та сучасним життям єврейської громади у місті.

Кожному юнакові та дівчині, присутнім на цій зустрічі, були вручені особливі подарунки: маца, напередодні Песаха, книга «Вчення Ребе Менахема-Мендла Шнеєрсона. До життя, повного сенсу», з особистими побажаннями від рабина, а також кипа для кожного юнака.

Джерело:djc.com.ua

photo_2024-05-01_20-50-47.jpg 


Єврейська громада Кривого Рогу невпинно продовжує підтримувати ЗСУ

Члени єврейської громади Кривого Рогу передали 98-му батальйону 108 бригади ТрО фільтри для води, які можна використовувати в польових умовах. 

Військовослужбовці вказаної військової частини беруть участь у бойових діях, які ведуться у місцевості без централізованого водопостачання, тому такі засоби мають для них велике значення.

photo_2024-04-30_19-43-37.jpg 

Ищите старые сообщения? Найдите на полях меню "Архив".