Printed fromfjc.org.ua
ב"ה

Новини

У єврейських громадах України відсвяткували Песах-5784

Песах - особливе свято для єврейського  народу. Це свято визволення, свободи, самопізнання. 

Відзначаючи Песах, потрібно відчути і гіркоту блукань, і радість перемоги, і гордість від того, що ми - вільний народ, а головне, що завжди з нами Всевиш-ній. 

У єврейських громадах по всій Україні члени громад зібралися разом, щоб провести Седер, прочитати Агаду - історію виходу євреїв з єгипетського рабства, помолитися за перемогу і мир, покуштувати символічні кошерні страви, випити обов'язкові 4 бокали вина, відпочити і поспілкуватися. 

Вітаємо усіх зі світлим святом Песах!

photo_2024-04-25_21-12-32 (3).jpg

Більше фото: тут

Песах 5784 у Machne Chabad

Десятки сімей, що розкидані по всьому світу через війну, знаходять у мальовничому куточку на березі озера Балатон можливість відчути силу та єдність громади в цей важливий час. 

Табір для біженців "Machne Chabad" - це спільна ініціатива FJCU та EMIH за підтримки угорського уряду, яка створена для забезпечення теплого та гостинного притулку для тих, хто був змушений залишити свої домівки через війну в Україні. Неодноразово зазначалося, що табір вже прийняв більше ніж 8000 людей, надавши їм можливість знайти тимчасовий дім та спільноту, яка стала для них опорою в час випробувань.

Песах - це час роздумів і вдячності, вшанування визволення єврейського народу з єгипетського рабства. Відзначаючи це свято, ми вшановуємо силу та стійкість нашої громади протягом історії, і нагадуємо собі, що, подібно до наших предків, ми можемо подолати будь-які труднощі разом.

 

photo_2024-04-25_16-25-31.jpg

Більше фото: тут

Данина традиціям. Пасхальний седер в ОРЦ "Маале" м.Дніпро

Седер Песах – ритуальна сімейна трапеза, що проводиться наприкінці 14 Нісана за єврейським календарем. Увечері юдейські сім'ї збираються для того, щоб прочитати Пасхальну Агаду, в якій розповідається про Вихід єврейського народу з єгипетського рабства. Під час седеру запалюють свічки, читають та обговорюють Агаду, їдять мацу та інші ритуальні страви, випивають чотири келихи вина, співають пісні. Ролі старших та молодших членів сім'ї чітко регламентовані, і вечір проходить у послідовності дій, встановленій мудрецями Талмуду багато століть тому.

Тож порядок пасхального Седеру відтворили і в Освітньому Ресурсному центрі для дітей з особливими потребами. Координатор освітніх програм Вікторія Пінькас та корекційний педагог Людмила Навротська виконали ролі тата і мами, а в образах домочадців виступили діти та їхні батьки.

Наприкінці заходу всі родини отримали пасхальні подарунки від Федерації єврейських громад України. Седер пройшов стримано і тихо, як і належить у Песах, в пам'ять про подвиг народу, який дві тисячі років тому зробив прорив із рабства до свободи.

photo_2024-04-25_12-09-11.jpg

 

Шановні друзі!

Щиро вітаємо Вас та Ваших близьких зі святом Песах - святом весни та істинної свободи!

Ми бажаємо Вам з гідністю долати будь-які життєві негаразди та прикрощі, ніколи не забувати традицій свого народу!

Бажаємо, щоб Ваш дім був наповнений світлом, радістю та веселощами!

Нехай у Ваших сім'ях панує любов та злагода, мир та процвітання!

Нехай благословення Вс-вишнього супроводжує Ваші добрі помисли!

Бажаємо Вам кошерного та щасливого свята Песах!

photo_2024-04-20_22-42-52.jpg 

Песах у кожному домі: ФЄГУ забезпечила свято для 45 тисяч сімей

Більше, ніж 45 000 сімей вже отримали свої святкові набори 'Седер у коробці' від Федерації єврейських громад України!

Дякуємо нашим волонтерам за невтомну працю та підтримку у забезпеченні кожної сім'ї українських євреїв засобами для проведення Седеру в колі родини.

  photo_2024-04-22_13-45-02.jpg

Більше фото: тут 

На честь Дня народження Ребе студентки МГПІ «Бейт Хана» м.Дніпро детально вивчили кожен етап життя лідера покоління

День народження Любавицького Ребе, Рабі Менахема Мендла Шнеєрсона, завжди стає важливою подією для єврейської спільноти.

Відзначаючи День народження Любавицького Ребе, під керівництвом Леї Лазеревої  студентки МГПІ "Бейт-Хана" м.Дніпро занурилися у світ його надзвичайної особистості. Під час фарбренгену вони активно обговорювали життєвий шлях Ребе, його духовну спадщину та внесок у розвиток єврейської громади.

Цей захід став не лише нагадуванням про велич і важливість Любавичного Ребе, але й натхненням для власного особистісного розвитку. Тож дівчата взяли на себе добрі рішення.

photo_2024-04-22_11-12-10.jpg

Більше фото: тут

Завтра вранці, починається Піст Первенців!

На згадку про чудо порятунку євреїв-первістків від останньої, десятої єгипетської страти первістки повинні напередодні Песаха поститися.

У ранок напередодні Песаха починається піст чоловіків-первістків на згадку про диво порятунку євреїв первістків від останньої, десятої єгипетської страти яку Вс-вишній обрушив на Єгипет перед виходом євреїв.

Усі первістки (як у батька, так і в матері), у тому числі Коени і Левити, згідно з Галахою, повинні напередодні Песаха поститися.

Якщо первісток ще не досяг повноліття (13 років), за нього має поститися його батько.

Проте фактично більшість первістків постяться лише до закінчення ранкової молитви в синагозі.

Згідно з традицією, той, хто бере участь у трапезі з приводу радісної події, звільняється від необхідності поститися.

Тому перед Песахом існує поширений звичай закінчувати вивчення розділу Мішни або Талмуда і на честь цього влаштовувати у синагозі святкову трапезу ранком перед Песахом.

photo_2024-04-21_11-31-22.jpg 

В Приватному ліцеї Хабад "Ор Авнер" міста Житомира відбулась тематична зустріч "Міста Героїв. Перемога України у війні".

Учні ліцею зустрілись з українськими захисниками: Вадимом - майстром- сержантом Житомирського прикордонного загону та Ярославом - оператором БПЛА. 

З великим захопленням діти слухали розповідь воїнів про досвід служби в ЗСУ, про те, як вони захищали і захищають  наші міста та села, про героїзм та патріотизм воїнів на службі. Кожен міг поміряти бронежелет та доторкнутись до речей, які побували на фронті, в бою.

Дякуємо воїнам за їхній героїзм, за можливість навчатися і жити, за спокій і впевненість! 

Разом до перемоги!

photo_2024-04-18_20-41-58.jpg

Більше фото: тут

11 нісана 5784 / 19.4.2024 - День народження Любавицького Ребе, Рабі Менахема Мендла Шнеєрсона, 122-річчя

«Кожен єврей - це посланник Вс-вишнього для відновлення зв'язку народу Ізраїлю зі своєю традицією та своїм корінням. Це обов'язок кожного єврея, незалежно від його особистого рівня пізнання Тори. Навіть якщо ваші знання не великі, вийдіть і поділіться ними з тими, хто ще не отримав цього.»

 photo_2024-04-18_18-45-31.jpg

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із головними рабинами Федерації єврейських громад України

Напередодні свята Песах та з нагоди 122-го дня народження Любавицького Ребе, ФЄГУ організувала зустріч у єврейській школі «Сімха Хабад» в Києві. Учасники зустрічі обговорили важливі аспекти та потреби місцевого населення в умовах війни та розробили стратегій спільної дії та програм підтримки.

Президента вітали рабин Мейєр Стамблер, голова ФЄГУ, та Виконавчий голова Федерації Єврейських Громад України - Рафаель Рутман, разом з директорами школи рабином Моті та Деборою Левангарц. 

Учасники зустрічі прибули до просторого бомбосховища, збудованого близько півтора року тому на території школи. Студенти демонстрували основні етапи проведення седеру. Серед студентів, які вітали Президента Зеленського, – Віталій Тахмазов. Його батьки з початком війни воюють на фронті у районі Бахмута: його мати була тяжко поранена, перенесла операцію і не повернулася на фронт, а батько продовжує захищати країну. Близько двох тижнів тому студент Віталій пройшов обряд обрізання та отримав єврейське ім'я Хаїм.

Президент Зеленський отримав у подарунок Агаду перкладену українською мовою та мацу ручної роботи, виготовлену на українському підприємстві «Тиферет Амацот» у Дніпрі. Він висловив вдячність за видавницьку діяльність Федерації,  за створення спеціального центру, де здійснюється переклад та публікація важливої духовної літератури та дитячих книг українською мовою, що сприяє збереженню культурної спадщини та розвитку єврейської спільноти в Україні.

Президент також висловив глибоку вдячність Федерації єврейських громад України та всім рабинам за невтомну працю та вагомий внесок в гуманітарну справу. Допомога та ефективна координація громад грають вирішальну роль в організації порятунку та наданні необхідної допомоги громадянам України в цей важливий період.

photo_2024-04-18_16-03-24.jpg

Більше фото: тут

Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні відвідала музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» у Дніпрі

16 квітня з представницьким візитом до Центру «Менора» та музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» завітала поважна делегація на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Канади в Україні Наталкою Цмоць (Natalka Cmoc).

Разом із директоркою музею Іриною Радченко гості відвідали синагогу «Золота Троянда», Центр «Менора» та завітали до музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», де мали змогу дізнатися більше про історію євреїв України та Катеринослава-Дніпропетровська-Дніпра, трагедію Голокосту та інших геноцидів на українських землях.

Далі на представницьку делегацію очікувала зустріч з головою ради Федерації єврейських громад в Україні Мейєром Стамблером, головним рабином м. Дніпро та регіону Шмуелем Камінецьким, директоркою Центру «Менора» Світланою Єрмаковою.

photo_2024-04-17_20-43-10.jpg 

У єврейській громаді м.Кам'янське проходить підготовка до свята Песах

Одна з найважливіших заповідей свята Песах - позбавлення від усякого хамеця. До того ж, виконати її треба особливо ретельно, бо хамець, який навіть у малій кількості є в домі або просто є у володінні, є порушенням найсуворішої заборони.

Упродовж тижнів до свята Песах у благодійному центрі “Бейт Барух” і синагозі “Бейт Реувен” (м. Кам'янське) іде ретельне прибирання приміщень, чищення книг духовної бібліотеки, підготовка кухні до Песаху, кошерування посуду тощо.

photo_2024-04-16_21-15-39.jpg

Більше фото: тут

Художник Анатолій Федірко завершив роботу над вітражами для головної синагоги Буковини

Чернівецький митець Анатолій Федірко виготовив вітражі для головної синагоги Буковини, якій більш ніж сто років. Робота тривала понад два роки.

Перший і найскладніший ярус художник завершив саме перед початком війни. Це два великі круглі вітражі, кожний діаметром майже два метри.  Вони називаються "12 колін Ізраїлю" і символізують племена, які були нащадками 12 синів патріарха Якова.

На другому ярусі, який складається із напівовалів, зображені сакральні місця Ізраїлю: Стіна Плачу в Єрусалимі, гробниця Рахілі, пейзажі. На інших вітражах, яких загалом вісім, можна побачити плоди Ізраїлю: жито, пшеницю, інжир, гранат, виноград, оливки й фініки.

Сюжети рав Менахем Мендл Гліцнштейн розробляв разом з художником Анатолієм Федірко, який потім втілив їх у вітражі, виконані за технологією Тіффані. 

"- Це чудовий подарунок нашій Чернівецькій громаді, та й усьому місту, до свята Песах! Цими сюжетами вітражів ми висловлюємо свою мрію про мир в Україні і в Ізраїлі. І нехай благословить Вс-вишнiй!" - зазначили у єврейській громаді. 

Що цікаво, колись у цій синагозі, якій понад сто років теж були вітражі. Однак у часи СРСР їх понищили, а саму синагогу перетворили на фабрику. Коли ж єврейській громаді повернули приміщення, вони захотіли відновити вітражі, однак жодної світлини із ними не збереглося. Але люди запам’ятали, якими вони були. На основі цих спогадів їх і відтворили.

Джерело: c4.com.ua

photo_2024-04-15_22-01-32.jpg

Більше фото: тут

В Одесі у Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів вшанували пам'ять загиблих

У Прохорівському сквері відбувся захід до Міжнародного дня визволення в'язнів фашистських концтаборів, на якому були присутні співробітники єврейських організацій м.Одеса, колишні в'язні нацизму та небайдужі одесити.

Саме цього дня 1945 року в'язні "Бухенвальда" підняли міжнародне повстання проти гітлерівців і вийшли на волю.

На мітингу зі зверненням до присутніх звернувся Голова Асоціації, колишній в'язень гетто Шварцман Роман Маркович. Він нагадав історію створення Міжнародного дня звільнення в'язнів, розповів присутнім про трагічні події Голокосту в житті єврейського народу, закликав усіх не забувати про жах нацизму і висловив упевненість, що минуле ніколи не повториться.

Зі зверненням до присутніх виступив також син колишнього в'язня гетто Гутмахер Олександр, який закликав не забувати уроки минулого.

Після мітингу всі присутні поклали квіти до пам'ятника жертвам Голокосту та в'язнів гетто у Прохорівському сквері.

photo_2024-04-14_21-14-54.jpg

Більше фото: тут

В Одесі у Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів вшанували пам'ять загиблих

У Прохорівському сквері відбувся захід до Міжнародного дня визволення в'язнів фашистських концтаборів, на якому були присутні співробітники єврейських організацій м.Одеса, колишні в'язні нацизму та небайдужі одесити.

Саме цього дня 1945 року в'язні "Бухенвальда" підняли міжнародне повстання проти гітлерівців і вийшли на волю.

На мітингу зі зверненням до присутніх звернувся Голова Асоціації, колишній в'язень гетто Шварцман Роман Маркович. Він нагадав історію створення Міжнародного дня звільнення в'язнів, розповів присутнім про трагічні події Голокосту в житті єврейського народу, закликав усіх не забувати про жах нацизму і висловив упевненість, що минуле ніколи не повториться.

Зі зверненням до присутніх виступив також син колишнього в'язня гетто Гутмахер Олександр, який закликав не забувати уроки минулого.

Після мітингу всі присутні поклали квіти до пам'ятника жертвам Голокосту та в'язнів гетто у Прохорівському сквері.

photo_2024-04-14_21-15-02.jpg

Більше фото: тут

Нещодавно "Міцва Мобайл" відвідав Канів та Черкаси, даруючи єврейським членам громади дух спільноти та традицій.

Від подарунків до спільних релігійних практик - це був час єдності та святкування. 

Продовжуймо разом цю подорож, поширюючи радість і налагоджуючи зв'язки з новими громадами, які чекають на нас попереду! 

photo_2024-04-12_14-13-31.jpg 

Більше фото: тут 

Капелан ФЄГУ здійснив поїздку на схід України, де потрапив під обстріл

Капелан Федерації єврейських громад України, Яків Синяков, здійснив поїздку до міст Костянтинівка і Слов'янськ, Донецької області, де передав українським захисникам гуманітарну допомогу.

На одному із етапі поїздки група, разом з капеланом ФЄГУ, потрапила під обстріл, в результаті якого люди опинилися під завалами будівель та споруд. Яків Синяков допомагав розбирати завали та рятувати життя людей. На жаль одна людина загинула.

photo_2024-04-11_16-06-58.jpg 

Песах у кожному домі: FJCU робить свято доступним для кожної єврейської родини

Наша місія полягає в тому, щоб кожна єврейська сім'я в Україні могла відсвяткувати Песах і провести седер в колі родини, дотримуючись законів і традицій свята.

Наші волонтери невпинно працюють, щоб упакувати і відправити 45 000 подарункових пакунків до єврейських громад. 

До складу пакунку "Седер у коробці" входить коротка Агада, перекладена українською мовою, маца машинного та ручного виготовлення, виноградний сік, вино, шабатні свічки, Кеара та кідушні склянки, скатертини. 

У кожному наборі також є тематичний пазл, щоб дітям було цікаво вивчати традиції святкування Песаху.

photo_4_2024-04-15_12-35-48.jpg 

Несемо радість та традиції з Міцва Мобайл!

Наші візити до Умані та Богуслава були наповнені пізнавальними лекціями, захоплюючими модельними седерами та традиційними подарунками. Але на цьому наша подорож не зупиняється! 

Слідкуйте за нашими новинами, адже ми вирушаємо до наступних пунктів призначення, поширюючи єдність і свято по дорозі.

photo_2_2024-04-15_12-30-51.jpg 

У Кракові відбулась зустріч жінок з усієї України та Східної Європи

У м.Краков, Польща, пройшла зустріч жінок, які щотижня збираються на заняття з Тори в Одесі.

Рабин Фішель та Лея Чічильніцькі супроводжували учасників заходу та зробили цю подорож захоплюючим єврейським досвідом.

Учасниці брали участь у заходах, лекціях, спільних молитвах, насолоджувалися смачними і поживними стравами та брали участь у гумористичному одеському шоу.

Організацію та фінансування взяла на себе організація «Колель Тора» на чолі з рабином Моше та Шоші Вебер.

photo_2024-04-10_20-27-18.jpg 

Громада Балти отримала подарунки до свята Песах від Mitzva Mobile

Члени громад не тільки взяли участь у модельних Седерах, але й активно долучилися до важливих релігійних практик, накладали тфілін, вивчали Тору, вихованці Єшиви клеїли мезузи у безлічі домівок. 

Наступна зупинка - Умань. 

Зустрічайте у своєму місті!

photo_5_2024-04-15_12-28-36.jpg 

У Первомайску розпочалось будівництво мікви

В юдаїзмі роль мікви – ритуального басейну – настільки велика, що, якщо надається вибір між будівництвом синагоги та будівництвом мікви, юдаїзм наказує, перш за все, побудувати мікву, а вже потім – синагогу.

За фінансової підтримки Федерації єврейських громад України, в рамках проєкту "Промінь відродження", розпочато будівництво мікви у місті Первомайск, Миколаївської області. 

Міква буде розташована на вул.Вінограновського 16 і після того, як завершаться завнішні та внутрішні роботи, закінчиться облицювання та встановлення електричних комунікацій, євреї Первомайску отримають нову мікву.
 
IMG_20240409_214900_241.jpg 

Традиційний Смак від пекарні Tiferet Matzot

У святкових сетах для святкування Песаху, які ми готуємо для відправки кожній єврейській родині, особливе місце належить маці ручної роботи.

Дніпровська пекарня працює за правилами Тори та виробляє мацу саме ручної роботи. Усі процеси виробництва від збору врожаю до випікання маци виконуються євреями. Уся справа в Кавані – їхньому намірі. Маца готується 18 хвилин, від замішування тіста до випікання. Саме такий час вказано в «Шулхан арух» для приготування маци. Головна задача – запобігти ферментації, щоб маца не піднялася, як було 3000 років тому. Дніпровське підприємство виробляє близько 220-300 кг маци на день.

 

Зовсім скоро кожна громада отримає святкові набори з унікальною мацою.
 
IMG_20240409_214225_217.jpg 

У Дніпровській єшиві ім. рабина Леві-Іцхака Шнеєрсона стартувала конкурс-акція, присвячена Дню народження Любавицького Ребе

Ця акція була організована спільно з «Цивос Гашем» і завершиться 10 нісана. Вона розділена на два етапи.

У першій частині учні отримали спеціальні брошури з першим переком Мішни та навчають рядки напам'ять. Після завершення першого переку, діти отримають брошуру з другим переком. Найкращі учні, які засвоїли найбільше рядків Мішни Псахім, візьмуть участь у поїздці на Огель Алтер Ребе.

Друга частина - "Міцва Танк". Кожна дитина зробила свій «Міцва Танк», на який вклеюватиме спеціальні наклейки, виконуючи спеціальні завдання, присвячені мівцоєм Ребе.

Важливо відзначити, що ця акція з виконання заповідей та вивчення напам'ять святих текстів для підняття душ: Леа дочка Мейєра, Хана Браха дочка Еліягу, Сара Шифра дочка Біньямін Зеєв, Софія дочка Імануель, Естер дочка Лев, Двора Сіма дочка Еліягу Хана дочка Хайм Пінхас.
IMG_20240409_213901_661.jpg 

Незабаром міцво-мобіль відвідає безліч міст України!

Ми маємо чудову новину для членів наших громад – міцво-мобіль, який є справжньою синагогою на колесах, незабаром відвідає безліч населених пунктів!

У міцво-мобілі члени громад зможуть ближче познайомитися з традиціями єврейської релігії. Вихованці Єшиви подарують духовну літературу, різноманітну атрибутику та подарунки до свята Песах. На дітей чекають дитячі книжки та солодощі.

Не пропустіть також можливість влаштувати модельні Седери разом з нами!

Відвідаємо 14 міст: Балта, Умань, Богуслав, Канів, Переяслав, Київ, Бориспіль, Лубни, Сміла, Черкаси, Миргород, Новомосковськ, Павлоград та Дніпро. Запрошуємо усіх приєднатися до нас!

Приблизний Час роботи міцво-мобіля: 10:00 - 16:00.

Дякуємо рабину Моше Асману за люб'язно наданий міцво-мобіль.

Більше деталей: +380445018770 

IMG_20240409_213406_961.jpg
 

Заступниця Посла Ізраїлю в Україні взяла участь у відзначенні першої річниці відкриття Центру стресостійкості в Києві

Заступниця Посла Ізраїлю в Україні Лірон Фінкельштейн взяла участь у засіданні круглого столу, на запрошення Центру стресостійкості Києва з нагоди першої річниці від заснування.

Про це повідомили на Facebook-сторінці посольства Ізраїлю в Україні.

 

5 квітня 2023 року відбулося урочисте відкриття першого в Україні центру стресостійкості, заснованого на ізраїльських протоколах роботи із кризовими ситуаціями та лікуванні посттравматичних розладів, розроблених Ізраїльською коаліцією травми.

 

«Багаторічний досвід Ізраїлю у підготовці до кризової ситуації та її подолання, на жаль, робить Ізраїль обізнаним у цих питаннях, і я б хотіла, щоб цей досвід нікому ніколи не знадобився, але, на щастя, ми можемо допомагати та ділитися цим, поки залишатиметься потреба.», — звернулася до гостей пані Лірон.
 
IMG_20240409_213052_652.jpg 

Продаж хамця онлайн

 Дорогі друзі!

22 квітня 2024 року настає Свято Песах, тому хочемо нагадати Вам про Продаж хамця.

Оскільки єврею заборонено мати хамець у своєму володінні протягом усіх днів свята Песах - будь-який незнищений хамець має бути проданий неєврею на весь час свята.

Пропонуємо Вам скористатися онлайн формою.

IMG_20240409_212639_185.jpg 

Капелан ФЄГУ відвідав Запорізький напрямок

Яків Синяков, капелан Федерації єврейських громад України, відвідав підрозділи Національної гвардії України на Запорізькому напрямку.

Капелан передав нашим захисникам швидкісний дрон Mavic, продукти харчування, а також провів духовно-психологічну підтримку.

Велика подяка членам Дніпровської єврейської громади - Рафаелю Сапожнікову, Давиду Кропівському, Юрію Нікітіну за їхню важливу підтримку в цій справі.
IMG_20240404_221059_760.jpg 

Учасники Рівненського представництва ХБФ "Хесед Бешт " приєдналися до благодійного ярмарку на підтримку ЗСУ

У Рівному був проведений благодійний ярмарок до якого приєдналися учасники проєкту "Клубок Добра" Рівненського представництва ХБФ "Хесед Бешт ".

Благодійний захід на підтримку ЗСУ був ініційований Святославом Кокошею та проводився у Органному залі. Учасники ХБФ "Хесед Бешт" передали для ярмарки в'язаних пташок та сердечки від Світлани Кирильчук, брошки-бавовну від Тамари Пашкової, вишитих гусиків та пташенят від Ірини Мельник, брелки-восьминіжки від Ірини Дубенської.

Всі кошти з ярмарку пішли на підтримку та забезпечення 1 стрілецького батальйону 24 ОМБр.
 
IMG_20240404_220708_075.jpg 

У синагозі м.Біла Церква розпочато будівництво укриття

За фінансової підтримки Федерації єврейських громад України, в рамках проєкту "Промінь відродження " розпочато будівництво укриття у синагозі міста.

Бомбосховище розраховано на 102 людини та оснащене всім необхідним. В процесі роботи були укріплені стіни, встановлений запасний вихід та облаштовані санітарні вузли.
 
IMG_20240404_220516_874.jpg 

В Одесі вшанували пам'ять загиблих біля Меморіалу загиблих в'язнів Балтського гетто та Праведників народів світу

29 березня 1944 року частинами Червоної Армії було звільнено місто Балта від німецько-румунських окупантів. Але за кілька днів до цього стався останній трагічний акт в історії Балтського гетто, створеного на території міста в 1941 році.

Передчуючи швидку здачу захоплених земель Радянській Армії, що просувається до Одеси, румуни в березні 1944 року поспіхом щодня відправляли накрадене майно додому, у напрямку Бухареста. Для завантаження награбованого до чергового залізничного складу пригнали кілька десятків євреїв із гетто. 27 березня ці люди саме поверталися зі станції і, на своє нещастя, зустрілися із зондеркомандою СС. В'язнів фашисти завели в сарай на околиці Балти, закидали гранатами і потім саму будову підпалили. Згоріло живцем 48 людей.

На згадку про ці трагічні події на околиці міста встановлено пам'ятники.

Члени єврейської громади міста та колишні в'язні гетто (керівник групи в'язнів – Литвиненко Ліза Ківівна) вшанували пам'ять загиблих покладанням квітів біля Меморіалу загиблим в'язням Балтського гетто та Праведникам народів світу, який був встановлений за участю Одеської Асоціації – євреїв колишніх в'язнів гетто.
 
 IMG_20240404_220310_356.jpg

У єврейській школі Кривого Рогу розпочато будівництво укриття

За фінансової підтримки Федерації єврейських громад України, в рамках проєкту "Промінь відродження", розпочато будівництво укриття у єврейській школі Кривого Рогу.

На даному етапі будівництва вже провели заглиблення існуючого приміщення на 70-90 см шляхом виїмки ґрунту та заливкою підпірних башмаків з армованого бетону для фундаменту по усьому периметру приміщення товщиною 30 см.
Також була проведена заливка бетонної стяжки на підлогу товщиною 15 см з армуванням сіткою.
 
IMG_20240404_220140_078.jpg 
 
Ищите старые сообщения? Найдите на полях меню "Архив".