Printed fromfjc.org.ua
ב"ה

Новини

Експозиція музею у м.Кам’янське поповнюється унікальними матеріалами

Активні члени єврейської громади міста продовжують ділитись цінними експонатами, фотографіями і документами, які всі ці роки турботливо зберігали у своїх родинах. А також розповідають щемливі історії своїх предків, що пережили буремні роки революцій, війн, заборон, знищення і притискань.

Зібрані матеріали скануються, обробляються і розкладаються по теках, а у подальшому стануть основою музейної експозиції. Кожен член громади може долучитись до цієї ініціативи.

Також єврейська громада працює над створенням генеалогічних дерев членів громади. Якщо Ви або Ваші родичі володіють будь-якою інформацією про життя євреїв Кам'янського, Дніпропетровської області, в різні історичні періоди, прохання поділитись з єврейською громадою цими унікальними відомостями.

 photo_2024-02-28_20-17-34.jpg

У м.Івано-Франківськ єврейська громада продовжує допомагати ВПО

Єврейська громада Івано-Франківська не припиняє своїх зусиль у допомозі тим, хто опинився у складних життєвих обставинах: збирає продуктові набори та забезпечує внутрішньо переміщених осіб необхідними речами і технікою.

photo_2024-02-27_19-10-31.jpg 

Борис Джонсон відвідав Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" у Києві

Борис Джонсон, колишній прем’єр-міністр Великої Британії, відвідав Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" у Києві.

Під час свого візиту він детально ознайомився з об'єктами цього символічного місця, серед яких - синагога у вигляді книги "Місце для роздумів", інсталяція "Погляд у минуле", "Дзеркальне поле", та "Кристалічна стіна плачу", яка є одним із найбільших у Європі артоб’єктів, збудованих протягом останнього десятиліття. 

" Дуже вдячні містеру Джонсону за безкомпромісну підтримку України та за щирий інтерес до нашої історії." - зазначили на Facebook-сторінці Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр”.

photo_2024-02-26_22-01-41.jpg

Більше фото: тут

В єврейських громадах відсвяткували Пурим Катан!

З нагоди свята Пурим Катан у єврейських громадах відбулись святкові заходи, які принесли багато радості усім присутнім. 

Веселі танці, захоплюючі вікторини та море усмішок стали невід'ємною частиною святкування. І, звичайно ж, не обійшлося без подарунків! 

Після святкових заходів у єврейських громадах були проведені трапези, де присутні згадували традиції місяця Адар та свята Пурим, і про те, що цього року не 30, а 60 днів радості.

photo_2024-02-25_22-32-06.jpg

Більше фото: тут

14 Адара І 5784 | 23.02.2024 - Пурим Катан!

Що це таке?

У високосний рік за єврейським календарем (таких сім у кожному 19-річному циклі) два місяці Адар, і «головний» Пурим відзначають у другому Адарі, а в першому святкують Пурим Катан (або Малий Пурим). Малий Пурим — це своєрідна підготовка до головного свята, яке відбудеться за місяць.  

Що робити в цей день? 

За традиціями святкування прийнято влаштовувати святкове застілля, звичайно, не таке багате, як у Великий Пурим, але все ж таки не повсякденне. Також важливо радіти і всіляко веселитися. 

Цього дня не читають молитви «Таханун».
 
IMG_20240222_205436_532.jpg 

На основі хмари точок була розроблена архітектурна модель Бродівської синагоги

Про це компанія Skieron ровідомила у мережі Facebook.
Команда Skeiron у співпраці з BIMprove оцифрували Бродівську синагогу, памʼятку національного значення, зведену в XVIII столітті. Після сканування і обробки матеріалів: обʼєднання станцій, чистки моделі, отримали хмару точок - тривимірний набір даних. 

Команда BIMprove, використовуючи хмару точок Бродівської синагоги, змоделювала цей обʼєкт в Revit. І в результаті отримала детальну BIM-модель синагоги, з якої можна швидко вивести будь-яке необхідне креслення, точно прорахувати кількість матеріалів та об'єми робіт. Лазерне сканування та BIM-обробка моделі є ефективною зв'язкою для створення якісної та точної робочої документації або паспорту об'єкту.

Саме завдяки таким співпрацям Україна зможе мати документацію по всім памʼяткам національного значення та іншим обʼєктам.

Посилання на BIM-модель.
 
IMG_20240222_205050_192.jpg 

У Берлеймонті відбулася виставка, присвячена 2-м рокам війни: ФЄГУ відзначено за колосальні зусилля у наданні допомоги постра

З нагоди другої річниці вторгнення в Україну Федерацію єврейських громад України (ФЄГУ) вшанували вчора на виставці "Втеча з України: Чи стою я на варті мого брата?", церемонію відкриття якої у Брюсселі провів Комісар ЄС Олівер Варгеї. Виставка, організована CEDEK EMIH Izraelita Szeretetszolgálat та Лігою Дії та Захисту (APL), демонструє непохитну відданість FJCU на чолі з головою рабином Мейєром Цві Стамблером та виконавчим віце-головою рабином Рафаелем Рутманом у наданні гуманітарної допомоги в умовах триваючого конфлікту.

В основі виставки є надихаюча історія "Махане Хабад", кошерного табору, створеного на березі озера Балатон в Угорщині, який надав прихисток понад 8 000 єврейським біженцям з усієї України. Спільна ініціатива FJCU та EMIH перетворила державний курорт на табір для біженців лише за місяць після початку війни.

Виставка, куратором якої є Іцхак Маїс, колишній директор Яд Вашем, слугує свідченням незламності окремих людей та громад в умовах випробувань. Вона складається з шести великих інсталяцій та трьох мультимедійних станцій, які проливають світло на відчайдушні спроби біженців втекти від конфлікту та невтомні зусилля FJCU і міжнародних організацій, спрямовані на надання допомоги та притулку як єврейським, так і неєврейським біженцям, спрямовані на надання допомоги і притулку як єврейським, так і неєврейським біженцям.

Після презентації в Брюсселі виставка подорожуватиме світом, а наступним пунктом призначення стане Париж. У той час, як світ переживає два роки війни в Україні, такі ініціативи, як "Втеча з України", підкреслюють важливість солідарності та гуманітарних дій під час кризи.

photo_9_2024-03-03_12-55-06.jpg

Більше фото: тут

У Запоріжжі завершується будівництво мікви

Будівництво мікви - це не просто виконання релігійного припису. Це акт, сповнений глибокого духовного значення, що сприяє поширенню світла та благословень. Цей проєкт є живим символом прихильності традиціям і прагненню до духовного очищення та оновлення.
 
" З великим натхненням ми ділимося новиною про будівництво мікви в Запоріжжі, благородний проєкт, що здійснюється під заступництвом Вс-вишнього. Перебуваючи на завершальному етапі, ми звертаємося до вас за підтримкою, щоб разом привести цю важливу місію до успішного завершення.

Вкладаючись у створення мікви, ми не тільки збагачуємо нашу власну громаду, а й привертаємо благословення для всієї України та землі Ізраїлю. Ми віримо, що кожна добра справа і кожна молитва за цей проєкт сприяють не лише духовному відродженню, а й миру, добробуту та процвітанню наших народів.

Пожертви можна переказати на номер (вказати "для мікви")
4149629317482073 Дашеська П.Ю. Приватбанк " - написали на сторінці єврейської громади.
 
IMG_20240222_204217_322.jpg 

Цього тижня відбувся прем’єрний показ історичної драми «Зона інтересу»

Фільм є екранізацією роману британського письменника Мартіна Аміса про родину коменданта нацистського концентраційного табору Аушвіц. Цього року стрічка отримала п'ять номінацій на премію «Оскар», премію Британської кіноакадемії BAFTA, а також була відзначена гран-прі Каннського кінофестивалю і 3 номінаціями на «Золотий глобус».

Прокат кінострічки в Україні забезпечує компанія Arthouse Traffic за підтримки Charitable Foundation "If not now, then when", одного з партнерів Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр», Ізраїль в Україні - Israel in Ukraine, а також Національно історико-меморіального заповідника «Бабин Яр».

Фільм вийде на широкий екран 22 лютого.
 
IMG_20240222_204545_407.jpg 

У Хмельницькому розпочав свою роботу новий єврейський проєкт "Дорогою добра"

У м.Хмельницький стартував новий проєкт ініційований Хмельницькою іудейською релігійною громадою та благодійним фондом "Хесед Бешт" у співпраці з польською організацією Wspólnota "Drzewo Oliwne".

Проєкт орієнтований на батьків та дітей, які разом проводитимуть час, вивчаючи традиції свят, обрядів та законів іудаїзму. Сім'я - це найбільше багатство, і організатори прагнуть, щоб учасники відчули тепло не лише в колі своїх родин, а й в обіймах великої єврейської спільноти.

Нещодавно відбулась перша зустріч, де учасники заходу переглянули фільм "Проскурів єврейський", провели цікавий квест, обговорили єврейські цінності та заповіді. 

В рамках проєкту плануються кулінарні та творчі майстер-класи, пізнавальні квести та вікторини, а також тематичні зустрічі до головних єврейських свят.
 
IMG_20240222_204926_016.jpg 

Місяць Адар продовжує наповнювати радістю життя членів єврейських громад!

У світі, де повсякденні турботи часто огортають нас, моменти, присвячені духовним традиціям, стають особливо цінними. 

Наприкінці тижня члени єврейських громад з різних міст України збиралися разом у своїх громадах для читання молитв та тижневого розділу Тори.

 

Також в єврейських громадах були організовані різноманітні програми та заходи: від приготування хал до захоплюючих вікторин, концертів та творчих майстер-класів. Не забували і про здоров'я – проводили вправи з розвитку дрібної моторики та китайську "кулачкову гімнастику".

 

Це була чудова нагода провести час разом, зустріти цікавих людей та зануритися у світ єврейських традицій.
 
IMG_20240218_223107_993.jpg 

FJCU розпочинає нову ініціативу - доставку гуманітарної допомоги з основними засобами гігієни

З метою підтримки єврейських громад по всій Україні, FJCU розпочинає нову ініціативу - доставку гуманітарної допомоги з основними засобами гігієни. Ця програма спрямована на забезпечення доступу до необхідних засобів гігієни для усіх членів спільноти.


Підтримайте нашу ініціативу, приєднуючись до нас за посиланням.
 
IMG_20240218_222448_890.jpg 

15 лютого виповнилось 105 років зі страшного Проскурівського погрому

105 років тому в Проскурові (нині – м. Хмельницький) стався один з найкривавіших єврейських погромів часів Громадянської війни.

Різанину місцевих євреїв влаштували бійці армії УНР, звинувативши їх в організації більшовицького повстання.
За даними перепису 1897 р. у м. Проскурів Подільської губернії мешкало 11 369 євреїв, що складало 49,7 % населення міста.

Проскурівський погром вразив сучасників своїм масштабом та жорстокістю: за даними Червоного Хреста його жертвами стали близько 1200 убитих та 300 померлих від ран (майже 10 % тогочасного єврейського населення міста) і 600 поранених.

Ознайомитися з повною версією статті можна на Facebook-сторінці Музея «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні».

IMG_20240218_222106_654.jpg
 

7 Адара I День народження та йорцайт Моше Рабейну

Сьомого числа місяця Адар народився перший рятівник єврейського народу, Моше Рабейну. Тора розповідає, що в момент народження Моше світло осяяло все довкола. У віці 120 років, того ж дня - 7 Адара, його душа покинула матеріальний світ.

День народження глави покоління - особливий день. День, що додає могутність усьому народові, щоб він ще наполегливіше виконував Тору та заповіді, і щоб вічне благополуччя народу Ізраїлю було сповнене здоров'ям і радістю. День, який додає світла всім євреям у місяці Адар.
IMG_20240218_221838_761.jpg 

Новий проєкт ФЄГУ | Дитячі книги українською, що розкривають красу єврейської культури!

ФЄГУ презентує серію дитячих книжок українською мовою, що розповідають про єврейське життя. Від "Маленької доброї Рівки" до "Маленького хлопчика на ім'я Аврам" - ці казки не лише навчають, а й дарують дітям унікальну можливість поглибити знання про нашу культуру та традиції. Зараз доступно 1000 примірників кожної книги. 

Приєднуйтесь до читацького світу ФЄГУ!

Деталі за телефоном: +380 44 501 8 770
 
IMG_20240218_221324_346.jpg 

Додано 862 нових імені жертв масових розстрілів у Бабиному Яру в рамках проєкту "Імена"

Незважаючи на складні обставини, за майже два роки повномасштабного вторгнення, в рамках проєкту “Імена” Меморіальному центру Голокосту «Бабин Яр» вдалося знайти 862 нових імені жертв масових розстрілів у Бабиному Яру, які раніше не зазначалися у жодних списках загиблих, і було додано понад 100 їхніх фото. 

Організатори проєкту роблять усе, щоб розпорошена по держархівах суха статистика розповіла про реальних людей, чиє мирне життя обірвалося з приходом війни. 

 

Ознайомитися з історіями можна на сайті Меморіального центру.
IMG_20240218_221027_761.jpg 

У «Махоні Хая-Мушка» м.Дніпро пройшов Кінус Тора

У «Махоні Хая-Мушка» м.Дніпро пройшов Кінус Тора для підняття душі Двори Сіми – дочки рабина Еліягу Цві Айнбіндера, матері рабина Мейєра Цві Стамблера, Голови Ради Федерації єврейських громад України, душа якої залишила матеріальний світ 30 днів тому.


Дівчатка Махона дуже постаралися і вивчили Мішнайот для підняття душі Двори Сіми. Після чого пройшла спеціальна лотерея, в якій можна було виграти монети, які були отримані з рук Ребе. Такі чудові подарунки для дівчаток підготував рабин Мейєр Стамблер.

Після заходу відбулася трапеза з кошерними солодощами.
Джерело: djc.com.ua
IMG_20240218_220658_907.jpg
 Більше фото: тут

У єврейських громадах м.Дніпро та м.Кам'янське відбулися заходи, присвячені Рош Ходешу місяця Адар-Алеф

У «Бейт Циндліхт» (м.Дніпро) для всіх вихованців, з урахуванням вікових особливостей, було підготовлено особливу програму, пов'язану з таким радісним періодом у єврейському календарі. Педагоги приділили окрему увагу тому, що цього року буде два місяці Адар.

Всі заняття проходили в захоплюючій ігровій формі, було багато жартів та розваг – весь день у садочку лунав веселий, гучний дитячий сміх.

 

У благодійному центрі “Бейт Барух” та синагозі “Бейт Реувен” (м. Кам’янське) на честь Рош Ходеш місяця Адар учні приватного ліцею “Бейт Менахем Любавич”, малеча дитячого садочка “Хая-Мушка”, чоловіки та жінки програми “Золотий вік” також стали учасниками урочистих заходів.
IMG_20240218_220134_485.jpg 
 Більше фото: тут

З нагоди Рош Ходеш місяця Адар у єврейських громадах м.Одеса та м.Київ пройшли урочисті заходи

Святковий Кабалат Шабат, присвячений Рош ходеш Адар, був проведений у ліцеї «Хабад Ор-Авнер» м.Одеса.
Діти прослухали главу Тори та відповіли на запитання. Потім учні брали участь у конкурсі та робили веселих клоунів.

Також у Рош Ходеш місяця Адар для жінок єврейської громади KEDEM (м.Київ) був проведений захід, організатором та ведучою якого виступила Штерні Вишедскі.
Завершенням зустрічі на честь Рош Ходеша стала смачна та кошерна трапеза.

IMG_20240218_215417_608.jpg 

 Більше фото: тут

Рош Ходеш Адар I | 09 – 10.02.2024

Народ Ізраїлю визначає початок місяців за фазами нового місяця, що відомий як молодик. 

З метою узгодження календаря з сонячним, до високосних років додається другой місяць Адар. Це забезпечує відповідність єврейських свят із сезонами та вирівнює різницю між місячним і сонячним календарями.

Адар - найвеселіший і найвдаліший місяць року. Якщо у звичайному році ми веселимося всього 30 днів, то у високосному - цілих 60! 

Любавицький Ребе підкреслював, що радість і веселощі мають величезну силу в подоланні труднощів.

photo_2024-02-08_11-20-21.jpg 

Студенти м.Хмельницький і школярі м.Одеса відвідали музеї пам'яті Голокосту

Цього тижня студенти Хмельницького торговельно-економiчного фахового коледжу відвідали "Музей пам'яті жертв Голокосту ", який розташований в общинному центрі "Тхія" м.Хмельницький.

Також музей Голокосту Одеської Асоціації євреїв-колишніх в'язнів гетто та нацистських концтаборів відвідали учні різних класів Великобалківської гімназії (Одеська область), 68 школи та 45 ліцею міста.

Працівники та волонтери розповіли про антисемізм, систематичне винищення, переслідування та жахливі умови, в яких багато євреїв змушені були перебувати і жити протягом тривалого часу в період 1941-1944 років.

photo_2024-02-08_20-34-06.jpg

Більше фото: тут

Єврейська громада Кам’янського почала працювати над створенням генеологічних дерев членів громади 1929 року

Для відкриття Музею у синагозі м.Кам'янське, Дніпропетровської області, єврейська громада розпочала пошукову роботу з історії членів громади та їх сімей, щоб відновити інформацію і скласти генеалогічні дерева цих єврейських родин.

Єврейська громада звертаємося із проханням: якщо Ви родич або знайомий, чи маєте якісь відомості про членів єврейської громади цього періоду, за переліком, наведеним нижче, звертайтесь будь ласка за телефонами: 

📞(067) 640 1808; 

📞(068) 576 7707 

та надсилайте свої повідомлення: [email protected]

photo_2024-02-07_23-40-33.jpg 

У Сумах вшанували пам'ять євреїв, які були розстріляні під час Другої світової війни

Кожного року, в лютому, члени єврейської громади м.Суми згадують страшні часи і страшні події 1943 року, які забрали сотні єврейських життів.

Члени єврейської громади зібралися, щоб вшанувати пам`ять євреїв-сумчан, які були розстріляні під час Другої світової війни.

"Ці події - вже далека історія. Але це історія нашого народу, тому ми сприймаємо її як особисту. 

Тому ми сподівємося, що слова "геноцид", "антисемітизм", "голокост", "фашизм" колись також стануть тільки історією.

Ми мріємо, щоб вічними словами нашого життя стали "любов", "мир", "майбутнє"!" - написали на сторінці благодійної організації "Сумський єврейський фонд Хесед Хаїм" у Facebook.

photo_2024-02-06_18-53-00.jpg 

Більше фото: тут 

У Кременчуці вшанували пам'ять жертв Голокосту

У Кременчуці учасники проєкту "Потусили та пограли" єврейської організації "Volunteer Community Kremenchug" зустріли шабат та обговорили тижневий розділ Тори Ітро. Цей шабат члени єврейської громади присвятили пам'яті жертв Голокосту, адже Кременчук також постраждав під час Другої світової війни.

Перші розстріли євреїв у Кременчуці пройшли з 13 до 26 вересня 1941 року, було знищено 125 людей. Масове знищення єврейського населення, більше 3000 людей, було скоєно наприкінці жовтня – початку листопада 1941 року.

Учасники заходу ділилися спогадами своїх батьків, а на прикінці заняття поклали квіти до пам'ятника жертвам Голокосту, розташованого на території Кременчуцької синагоги.

 photo_2024-02-05_21-08-07.jpg

Більше фото: тут  

На честь Дня йорцайт праведної Ребецн Хаї-Мушки Шнеєрсон у єврейських громадах було проведено урочисті заходи

22 Швата члени єврейських громад міст: Дніпро, Харків, Миколаїв, Кам'янське зібралися разом, щоб вшанувати велику внучку П'ятого Ребе, дочку Шостого Ребе та вірну дружину та соратницю Сьомого Любавічського Ребе Менахема-Мендела Шнеєрсона. Її скромність – приклад для наслідування. Непомітно підтримувати чоловіка у його святій роботі, впливати неявно на єврейський світ через посланців, готувати весь світ до повного Визволення – це головна мета життя Рабаніт. 

Члени єврейських громад читали молитви за мир в Україні та в Ізраїлі, дивились презентації, слухали історії, брали участь у вікторинах, спекли хали, а діти зробили вироби з фото Рабаніт. Наприкінці заходів були проведені фарбренгени.

1.jpg 

На честь Дня йорцайт праведної Ребецн Хаї-Мушки Шнеєрсон у єврейських громадах було проведено урочисті заходи

22 Швата члени єврейських громад різних міст зібралися разом, щоб вшанувати велику внучку П'ятого Ребе, дочку Шостого Ребе та вірну дружину та соратницю Сьомого Любавічського Ребе Менахема-Мендела Шнеєрсона. Її скромність – приклад для наслідування. Непомітно підтримувати чоловіка у його святій роботі, впливати неявно на єврейський світ через посланців, готувати весь світ до повного Визволення – це головна мета життя Рабаніт.

 photo_2024-02-05_11-27-36.jpg

 Більше фото: тут 

Форум посланниць Любавицького Ребе 5784: Новини з Нью-Йорку

Завершився щорічний жіночий Кінус, присвячений Дню йорцайт ребецен Хаї-Мушки Шнеєрсон. 

Понад 4000 посланниць Ребе з усього світу з'їхалися для обговорення актуальних питань відродження єврейської спільноти. Єврейські лідерки відвідали могилу ребецен Хаї-Мушки і Любавицького Ребе. Традиційним фінальним акордом форуму було загальне фото на тлі «770» та яскравий гала вечір.

photo_2024-02-05_15-00-01.jpg 

Більше фото: тут 

Члени єврейської громади м.Житомир вшанували пам'ять Ребецен Хаї Мушки

Жінки єврейської громади Житомира зібралися разом та вшанували 22 Швата - день смерті Ребецен Хаї-Мушки. 

Цього вечора кожна з присутніх створила свій власний «міні-сад», що допомогло розвантажитися та абстрагуватися від подій сьогодення.

Ну і як же без листів до Ребе, адже це залишається актуальним кожної миті.

photo_2024-02-01_23-37-30.jpg 

22 швата | 01/02/2024

Йорцайт ребецн Хаї-Мушки Шнеєрсон, дружина Любавицького Ребе.

Всі свої рідкісні здібності ребецн Хая-Мушка віддавала служінню Вс-вишньому. Вона прагнула допомогти і близьким, і далеким, була дуже чуйною по відношенню до людей, вміла для кожного знайти вірні слова.

Одного разу хтось сказав ребецн Хаї-Мушці, що вона і Ребе заслуговують на більше щастя від своїх хасидів, і вона відповіла: «Наше щастя – коли ми чуємо про ваше щастя».

Ребецн пішла зі світу в середу 22 Швата 5748 - 10 лютого 1988.

photo_2024-02-01_12-15-23.jpg 

У Хмельницькому для студентів провели заняття присвячене темі Голокосту

Наприкінці січня - на початку лютого фонд "Хесед Бешт" м.Хмельницький проводить уроки історичної пам'яті про Голокост для шкільної та студентської молоді. 

Цього тижня в музеї пам'яті жертв Голокосту, який діє в єврейському общинному центрі "Тхія", відбулося два таких заняття для студентів Хмельницького університету економіки та підприємництва.

Тема розмови була схвально сприйнята молоддю, адже трагедія єврейського народу в двадцятому столітті і сучасна трагедія України в двадцять першому столітті мають надто багато спільного.

photo_2024-01-31_19-50-57.jpg 

Ищите старые сообщения? Найдите на полях меню "Архив".