Printed fromfjc.org.ua
ב"ה

Новини

Голокост в Україні - минуло 82 роки з дня трагічних подій херсонського гетто

В цьому році минуло 82 роки з того часу, як сталася трагедія розстрілу євреїв у м.Херсон. Про те, що там колись було гетто, зараз нічого не нагадує. Немає ані пам'ятних знаків, ані колективної пам'яті про це місце.

Чотири вулиці у центрі Херсона в серпні 1941 року стали останнім місцем проживання для більше ніж п'яти тисяч євреїв. Їх розстріляли наприкінці вересня того ж року за містом. 

Євреїв міста зосередили у чотирьох Форштадських вулицях, обгороджених колючим дротом. Нацистська влада обіцяла вивезти їх в Палестину. В кінці вересня їх перевели до тюрми, а потім розстріляли між Зеленівкою і Херсоном.

На місці розстрілу знайдено рештки 10 тисяч людей, хоча німецькі документи вказують на 5 тисяч розстріляних євреїв. Зараз на місці розстрілу встановлено пам'ятний знак. Але у кварталах, де було гетто, немає жодної згадки про нього.

_116676358_img_2605.jpg

Джерело

У єврейських громадах розпочали підготовку до свята Суккот-5784

Вже зовсім скоро, 15 числа місяця Тішрей, буде відзначатись свято Суккот – "Час нашої радості", коли євреї живуть у покритих гілками тимчасових будівлях, званих сукка, в яких святкують і славлять Вс-вишнього всі сім днів свята на згадку про поневіряння євреїв Синайською пустелею.

У єврейських громадах Києва, Дніпра, Херсону вже розпочався традиційний захід, наповнений духом єдності - будівництво сукки, а члени Миколаївської єврейської громади  провели захід по виготовленню композиції на тему 4 видів рослин свята Суккот.

1.jpg 

Більше фото: тут 

У Меджибожі вшанували пам'ять євреїв, невинно розстріляних під час Другої світової війни

22 вересня члени єврейської громади м. Хмельницький зібралися разом, щоб вшанувати пам'ять понад трьох тисяч невинних людей, які були безжально розстріляні у Меджибожі.

Під час Другої світової війни мільйони євреїв були знищені лише за те, що вони були євреями. Концтабори, гетто, газові камери - це жахливі події тієї епохи. У Хмельницькій області також був кошмар Голокосту, і ця земля налічує понад 120 великих братських могил. Кожне колишнє єврейське містечко має своє масове захоронення, свій Бабин Яр. 

"- На жаль, уроки Голокосту не засвоєні, і Україна знову горить у вогні, стікає кров'ю, щотижня оплакує своїх кращих синів і дочок, полеглих смертю хоробрих у боротьбі за свободу. Але ми навіть не сумніваємось, що перемога неодмінно буде за нами.

Ми повинні зберігати пам'ять про Голокост і передавати історичну істину майбутнім поколінням. Нехай скромний меморіал в Меджибожі буде нам нагадуванням про закатованих людей, та разом з тим нехай кожен камінчик і запалена свічка сьогодні стануть символом нашої вічної пам'яті. Пам'ять про жертв Голокосту повинна жити в наших серцях завжди. Ніколи знову!" - написали на сторінці єврейської громади у Facebook.

2.jpg 

Більше фото: тут 

 

Підготовка до свята Суккот у таборі для біженців «Machne Chabad»

Відразу після Йом Кіпура, як і належить за традицією, члени єврейської громади найбільшого в Європі діючого табору для біженців «Machne Chabad» почали будувати сукку.

У суці протягом святкового тижня прийнято вивчати Тору, молитися, їсти, відпочивати — використання сукки як тимчасового житла вважається виконанням заповіді. Незабаром десятки сімей зберуться тут разом для святкування.

Завдяки спільним зусиллям ФЄГУ, EMIH та угорського уряду, з моменту заснування у квітні 2022 року, понад 8000 переміщених осіб отримали притулок і підтримку у таборі.

photo_2023-09-26_19-15-35.jpg 

Більше фото: тут 

У єврейських громадах провели обряд капарот та роздали леках

У єврейських громадах Дніпра, Одеси, Херсона та Оболонськїй єврейській громаді у Києві відбувся обряд капарот, у якому взяли участь члени громад та учні єврейських шкіл.

Обряд капарот проводиться перед початком Йом Кіпура. Він покликаний нагадати про справедливість Вс-вишнього і допомогти покаятися, зробити Тшуву. 

Обряд сповнений глибокого символізму та є нагадуванням кожному про ту долю, яка була б йому суджена, якби Вс-вишній судив тільки зі строгістю і не виявляв свого нескінченного милосердя та доброти.

Також напередодні свята Йом Кіпур у благодійному центрі "Бейт Барух", синагозі "Бейт Реувен" (м. Кам'янське) та у приватному ліцеї "Ор-Авнер" міста Житомира за єврейською традицією  роздали леках - шматочок медового пирога.

Ця традиція сприяє спільності та взаємному прощенню, які є важливими в свято Йом Кіпур.

1.jpg 

Більше фото: тут 

Традиційний обряд Каппарот у таборі «Machne Chabad»

“Machne Chabad" - найбільший кошерний табір в Європі для вимушених переселенців з України, що був організований Федерацією єврейських громад України та Асоціацією угорських єврейських громад (EMIH) радий вітати нових гостей. 

Десятки українських сімей зібралися у цьому чудовому місці, щоб провести свято Суккот у теплому общинному колі.

Особливою подією став обряд Каппарот, який наша громада практикує напередодні Йом-Кіпуру. Ця священна традиція нагадує нам про серйозність наших вчинків і закликає шукати покаяння.

IMG_3223.JPG 

Більше фото: тут 

Федерація єврейських громад України проводить підготовку до свята Суккот 5784

Суккот 5784 наближається, і навіть в умовах масованих ракетних обстрілів України, Федерація єврейських громад України відправляє до єврейських громад набори Арба Мінім (чотирьох видів рослин), щоб кожен мав змогу виконати заповідь свята Суккот.

Велика подяка головному рабину Ужгорода та Закарпатської області, Менделу Вільгельму, за надане приміщення синагоги для сортування, пакування та відправки рослин. Спільні зусилля роблять це свято щасливішим.

Нехай Суккот приносить радість, об'єднання та благополуччя!

1.jpg 

Більше фото: тут 

 

До свят місяця Тішрей ФЄГУ доставила святкові набори єврейським громадам

Цей місяць є особливим для єврейської спільноти, адже ми відзначаємо ряд важливих свят, таких як Рош га-Шана, Йом-Кіпур, Суккот, Шміні Ацерет і Сімхат Тора. Це час, коли ми згадуємо традиції та молимося разом з євреями всього світу. 

Щоб зробити ці святкові дні особливими, Федерація єврейських громад доставила святкові набори до єврейських громад у різних містах України: Умань, Луцьк, Миргород, Лубни, Нетішин, Сміла, Подільськ, Жашків, Дунаївці і Славута. 

Нехай цей місяць принесе радість, щасливі миті та добро у всі наші серця!

01.jpg 

Посол Ізраїлю в Україні відвідав єврейську громаду Дніпра

Напередодні Рош га-Шана Надзвичайний та Повноважний Посол держави Ізраїль в Україні Міхаель Бродський відвідав центр «Менора» у Дніпрі та зустрівся з рабином Шмуелем Камінецьким. Його супроводжував Радник Посольства держави Ізраїль в Україні Марк Довєв.

Шановні гості провели церемонію «Ханукат а-Байт» – освячення нового будинку та прикріпили мезузу до центрального входу у новому хірургічному відділенні Єврейського медичного центру «JMC», а також для них було проведено екскурсію центром "Менора".

Посол Міхаель Бродський залишився враженим. Він поділився своїми думками: "- Це дійсно вражає! Нічого подібного я поки не бачив. Я вітаю єврейську громаду Дніпра з тим, що у них є такий чудовий центр."

Також під час свого візиту був відвіданий Будинок для людей похилого віку «Бейт Барух». Цей візит став знаковою подією, покликаною наголосити на важливості турботи про людей похилого віку та створення комфортних умов для них.

Візит Міхаеля Бродського став ще одним кроком до зміцнення дружніх відносин між Ізраїлем та Україною. Посол наголосив на важливості добрих справ та співпраці у важкі часи, з якими добре знайомі обидві країни.

Джерело: djc.com.ua

001.jpg 

Більше фото:  тут

Капелан ФЄГУ відвідав центр підготовки військових та вшанував світлу пам’ять загиблих євреїв у Житомирі

Цього тижня капелан Федерації єврейських громад України, Яків Синяков, відвідав центр підготовки військових. Зустріч включала духовно-психологічну роботу з військовими, накладання тфіліну, спільні молитви та трублення у Шофар.

Також Яків Синяков відвідав пам’ятний знак жертвам Голокосту поблизу села Іванівка (Житомирська обл.) та вшанував пам'ять загиблих.

19 вересня 1941 року на околиці Житомира масово стратили євреїв та представників інших національностей. Зараз на цьому місці встановлено пам'ятний знак.

«О, якби голова моя була водним потоком, і очі мої - фонтаном сліз, щоб оплакувати мені вдень і вночі вбитих з мого народу» (Єремія 8:23).

 

 

Саме такі слова нині карбуються на пам‘ятному знаку жертвам Голокосту, яких було не менше ніж 5-6 тисяч чоловіків, жінок, і що найстрашніше - дітей.

Загалом серед євреїв Житомира було вбито близько дев'яти тисяч людей.

 1.jpg

Більше фото: тут  

 

В єврейських громадах України відсвяткували Рош га-Шана 5784

Іудеї всього світу з радістю та благословенням зустріли 5784 рік. Для членів єврейських громад України зробили все, щоб свято було цікавим і веселим. 

Члени громад збиралися разом та під час застілля слухали про традиції свята, дивилися відео, брали участь у вікторинах, вітали один одного, смакували яблуками з медом, співали популярні єврейські пісні, зачитували вірші і слухали звучання шофара, яке наповнило серця усіх присутніх теплом та надією.

Атмосфера заходів була дуже піднесеною та оптимістичною.

Нехай цей новий рік принесе кожному з нас багато щастя, здоров'я та гармонії!

2.jpg 

Більше фото: тут 

До свята Рош га-Шана ФЄГУ доставила святкові набори людям, які перебувають у місцях позбавлення волі

До цього особливого свята Федерація єврейських громад України вирішила подбати про тих, хто знаходиться в складних умовах та донести тепло і святковий настрій до кожного.

Напередодні свята Рош га-Шана Федерація єврейських громад України відправила до в'язниці святкові набори, які містили все необхідне для проведення святкування.

Завдяки святковим наборам, навіть у цих обставинах, люди, які перебувають у місцях позбавлення волі, змогли відчути себе частиною єврейської спільноти та зберегти свою ідентичність, культурну спадщину та традиції.

Нехай це свято принесе надію, світло і бажання на краще усім, хто цього потребує!

photo_2023-09-17_23-56-27.jpg

Більше фото: тут 

Наближається свято Рош га-Шана!

Федерація єврейських громад активно працює, аби кожна єврейська громада відчула святковий настрій. Ми робимо все можливе, щоб доставити якомога більше святкових наборів. 

Члени єврейських громад із міст: Дніпро, Чернігів, Знам'янка, Жмеринка, Бершадь, Бобринець, Чортків, Бровари, пгт.Брацлав, пгт.Тростянець та с.Ободівка (Вінницька обл.).

Рош га-Шана - це час об'єднання, підсумків та надій. Ми прагнемо зробити це свято особливим для кожної родини!

Бажаємо всім теплого і радісного свята!

001.jpg 

Вітаємо зі святом Рош а-Шана!

Шановні друзі!

Від щирого серця вітаємо Вас та Ваші сім'ї з наступаючим 5784 роком, зі святом Рош а-Шана!

Цього дня ми згадуємо добрі справи в ім'я ближнього, переосмислюємо свої вчинки та прагнемо особистого духовного зростання.

Бажаємо Вам у Новому році нових досягнень у духовному служінні, сімейного щастя та успіхів у всіх починаннях!

Нехай він буде роком миру та благополуччя, роком процвітання та удачі!

Нехай Ваші імена будуть занесені до книги життя та скріплені печаткою!

Доброго, солодкого та благословенного року Вам та Вашим близьким! 

Шана това у-метука!

Рош ашана 5784-открытка.jpg 

Єврейські родини отримують святкові набори до свят місяця Тішрей

Команда ФЄГУ працює не покладаючи рук, щоб забезпечити єврейські родини святковими наборами, які роблять ці свята особливими.

Члени єврейських громад із міст: Івано-Франківськ, Кам'янець-Подільський, Первомайськ, Переяслав, Охтирка, Богуслав, Звенигородка, Кам'янка, Полонне, Баришівка отримали набори у рамках програми Федерації єврейських громад України "Тішрей у кожен дім", яка приурочена до свят місяця Тішрей.

Однією з найважливіших цілей Федерації єврейських громад України є надання євреям усіх наочних посібників для того, щоб вони могли жити відповідно до традицій.

Набори містять все необхідне для святкування: печатну продукцію, календарі, Шабатні свічки, сік, мед, солодощі та інше.

01.jpg 

Більше фото: тут 

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із головними рабинами ФЄГУ на чолі з рабином Мейєром Стамблером

Федерація об'єднує 163 громади по всій Україні. На цій історичній зустрічі присутні були 32 головних рабини, які представляли різні громади, утверджуючи єдність єврейської спільноти в Україні.

Наближається важливе свято – Рош га-Шана. Віце-президент ФЄГУ рабин Рафаель Рутман протрубив у ритуальний ріг шофар напередодні Рош га-Шана. Цей дійсно особливий момент нагадує нам про важливість та значущість цього свята - час важливих змін та нового початку.

Голова "Федерації єврейських громад України", рабин Мейєр Стамблер, підкреслив: "32 рабини, які сьогодні присутні, є представниками понад 200 родин Хабадських емісарів. Вони зробили свій вибір на користь України і вже давно вважають цю країну своєю другою Батьківщиною. Ми займаємося справами, які раніше навіть не могли уявити – схоже на вас, пане Зеленський – разом з нашими родинами, тисячами добровольців та сотнями керівників громад, щоб допомогти кожному в цей важкий час. Але ми навчилися жертвувати та служити іншим ради загального добробуту".

Президент особисто вручив ордени «За мужність» ІІ та ІІІ ступенів українським військовослужбовцям.

Зеленський також висловив глибоку вдячність Федерації єврейських громад України та всім рабинам за невтомну працю та вагомий внесок в гуманітарну справу. Допомога та ефективна координація громад грають вирішальну роль в організації порятунку та наданні необхідної допомоги громадянам України в цей важливий період.

Нехай наступний рік принесе нам мир, процвітання та нові можливості. Бажаємо всім благополуччя та добробуту!

photo_2023-09-14_21-08-19.jpg 

Більше фото: тут 

Сьогодні - Зеленський вперше з початку війни зустрінеться з українськими рабинами

Президент України Володимир Зеленський зустрінеться цього четверга в Києві з рабинами та лідерами єврейських громад України та представниками ХАБАДу в Україні. Зустріч ініціювали емісар Хабад та голова "Федерації єврейських громад України" (ФЄГУ) рабин Мейєр Стамблер та його заступник рабин Рафаель Рутман.

За словами рабина Стамблера: «Ми вдячні президентові за те, що він знайшов час зустрітися з нами напередодні нового року. Ми чітко висловлюємо свою позицію - єврейська громада підтримує його у війні за справедливість і правду!»

photo_2023-09-14_13-16-16.jpg 

ФЄГУ продовжує доставляти святкові набори єврейським громадам України

Федерація єврейських громад України неустанно працює, щоб зробити цей святковий час ще особливішим для єврейських громад.

Члени єврейських громад м.Горішні Плавні, м.Миргород, м.Олександрія, м.Старокостянтинів, м.Лохвиця, м.Городок, м.Радомишль, м.Тульчин, м.Сквіра, пгт.Іванків та пгт. Ворзель (Київської обл.) з радістю та вдячністю отримали надіслані ФЄГУ набори, які містять все необхідне для проведення святкування і не тільки допомагають виконувати заповіді, але й зближують родини, дозволяючи святкувати разом, навіть якщо відстань відокремлює їх.

Це нагадує про те, наскільки важливі традиції та спільність, і як ми, відзначаючи свята, приєднуємося до тисячолітньої спадщини нашого народу!

Збережімо традиції разом!

0001.jpg 

Більше фото: тут 

Святкові набори ФЄГУ вже у різних куточках України!

До свят місяця Тішрей Федерація єврейських громад України відправила святкові набори до міст України, щоб кожна родина змогла виконати всі заповіді свята. 

Члени єврейських громад у містах: Краматорськ та Слов'янськ (Донецької обл.), Ромни (Сумської обл.), Новомиргород (Кіровоградської обл.), Боярка (Київської обл.), Хотин (Чернівецької обл.), Гайсин (Вінницької обл.), Олевськ і Баранівка (Житомирської обл.), Калуш (Івано-Франківської обл.) отримали святкові набори, які допоможуть відсвяткувати свята згідно традицій та зробити їх ще яскравішими, сповненими радістю, теплом та турботою!

У наборах зібрано все, що необхідно для святкування, включаючи вперше надруковані українською мовою короткий Махзор на Рош га-Шана та короткий Махзор на Йом Кіпур, календарі, святкові буклети до свят місяця Тішрей, рецепти, Шабатні свічки, сік, мед, медовий кекс та солодощі.

001.jpg 

Більше фото: тут 

Дитячий садок Білоцерківської єврейської громади відновив свою роботу після тривалої перерви.

Дитячий садочок Білоцерківської єврейської громади не працював від початку повномасштабного вторгнення.

До нового навчального року заклад, облаштований за всіма вимогами, відновив роботу та з радістю прийняв вихованців. Наразі у дитячому садку є все необхідне для комфортного та безпечного перебування дітей та працівників.

Цей заклад — це не просто місце для навчання, а справжня родинна спільнота, де діти ростуть у любові, знайомляться з захоплюючим світом освіти та дружби, єврейськими традиціями і святами, отримують підтримку люблячих вихователів.

photo_2023-09-11_00-24-38.jpg 

Більше фото: тут 

ФЄГУ продовжує доставляти святкові набори до міст України

Святкові набори від Федерації єврейських громад України, наповнені теплом та світлом свят місяця Тішрей, прибули до міст: Київ, Херсон, Вінниця, Суми, Біла Церква та Кременчук.

Рош-гаШана - це час для вдячності, молитви і родинного об'єднання. Тепер кожна єврейська родина матиме можливість відчути всю велич і особливість цього свята, зібратись разом у колі рідних та друзів і виконати усі заповіді та традиції, адже набори містять усе необхідне для солодкої зустрічі єврейського Нового року!

Нехай Рош га-Шана принесе всім радість, мир і благополуччя!

1.jpg 

Більше фото: тут 

Відчути радість свята разом!

Напередодні Рош га-Шана, Федерація єврейських громад України доставила святкові набори до єврейської громади  м.Запоріжжя, м.Миколаїв та м.Львів. 

З допомогою наборів ФЄГУ, які повністю укомплектовані усім необхідним для зустрічі свят місяця Тішрей, кожна єврейська родина зможе відчути тепло, об’єднання і дотриматись священних заповідей та традицій.

Зібратись у колі близьких, поділитись радістю та любов'ю – ось справжній дух Рош га-Шана!

Спільно ми створюємо особливу атмосферу та зберігаємо наші цінності. Зичимо всім гармонії, здоров'я та натхнення у новому році!

1.jpg 

Наближається свято Рош га-Шана!

Вже зовсім скоро, 16 - 17 вересня, відбудеться святкування Рош га-Шана - початку Нового року! Для єврейських родин це чудова можливість відсвяткувати разом цей особливий день, дотримуючись заповідей і традицій.

Вже традиційно Федерація єврейських громад України розпочинає програму "Тішрей у кожен дім", яка приурочена до свят місяця Тішрей, та відправляє святкові набори, щоб кожна родина змогла виконати всі заповіді свята.

Святкові набори містять все необхідне для святкування Нового 5784 року та інших свят місяця Тішрей: вперше надруковані українською мовою короткий Махзор на Рош га-Шана та короткий Махзор на Йом Кіпур, календарі, святкові буклети до свят місяцяТішрей, рецепти, Шабатні свічки, сік, мед, медовий кекс та цукерки.

Нехай це свято принесе радість, об'єднання та новий початок!

photo_2023-08-31_17-33-50.jpg 

Більше фото: тут 

Ищите старые сообщения? Найдите на полях меню "Архив".