Printed fromfjc.org.ua
ב"ה

Новини

Щодня місяця Елул у Будинку для людей похилого віку «Бейт Барух» м.Дніпро звучить звук шофара

У Будинку для людей похилого віку «Бейт Барух» у Дніпрі активно проводяться заняття та заходи на честь місяця Елул та готуються до свята Рош А Шана. 

Мешканцям розповідають про значення місяця Елул, як часу милосердя, про те, що важливо аналізувати свої вчинки за рік і пробуджувати в собі прагнення до вдосконалення та прагнення здійснювати якомога більше добрих справ.

Рабин Будинку «Бейт Барух» Леві Артюшкін проводить щоденну церемонію трублення у шофар, а для тих, хто не може бути присутнім, трубить у їхніх кімнатах. Всі бажають один одному доброго запису та печаті у наступному році, а також гарного та солодкого нового 5784 року.

 photo_2023-08-30_21-23-40.jpg

Більше фото: тут 

ФЄГУ продовжує піклуватися про найбільш вразливі категорії населення

Для нас немає нічого краще, ніж бачити щасливі обличчя батьків та чути їх слова вдячності. 

Для родини із міста Знам'янка, Кіровоградської області, надійшла гуманітарна допомога від Федерації єврейських громад України. Величезний запас підгузків став важливим кроком до комфорту малюка і спокою батьків, забезпечуючи їхні потреби на довгий час.  

Разом ми творимо добро! Дякуємо всім, хто підтримує проєкти ФЄГУ та долучається до цієї благородної справи!

photo_2023-08-24_11-33-35.jpg 

Незабутнє літо в дитячому таборі "Вище Веселки"!

Підсумовуючи літній відпочинок у дитячому таборі "Вище веселки", ми не можемо не посміхатися неймовірним спогадам, які ми створили разом. Понад 100 українських дітей зібралися у «Machne Chabad» в Угорщині, і цей досвід був просто фантачстичним!

Починаючи від захоплюючих водних видів спорту до цікавих уроків і незабутньої екскурсії єврейським Будапештом, кожна мить була наповнена веселощами і новими знаннями. Цей табір став справжньою родзинкою сезону.

Перш за все, ми вдячні за можливість надати дітям безпечний притулок далеко від війни.

 «Machne Chabad», розташований на мальовничому узбережжі озера Балатон, був заснований FJCU та EMIH, щоб надати підтримку та створити інклюзивну спільноту для біженців. Щиро сподіваємося, що учасники табору повернуться додому з прекрасними спогадами та новими друзями, несучи з собою дух єдності та надії. Дякуємо Mosaic United та The Ministry of 

Diaspora Affairs за підтримку!

photo_2023-08-30_16-23-52.jpg 

Більше фото: тут 

До Дня Незалежності України, в ХБФ «Хесед Бешт», відбулися екскурсії для клієнтів, волонтерів та ВПО

Усі відділи фонду організували подорожі, де гості насолодилися природою та історичними пам'ятками. 

Хмельничани відвідали український «Версаль» - палацово-парковий ансамбль «Самчики». Палац, великий парк, оранжерея, альтанка, а також неперевершені краєвиди річки Случ зробили цю подорож незабутньою. Учасники відзначили гостинний прийом і цікаву екскурсію від працівників музею.

Представники Рівненської єврейської громади відвідали Луцьке відділення благодійного фонду «Хесед Бешт» та міську єврейську громаду на Волині. 

Учасники відвідали міні-музей «Історія нашого дворика», де були унікальні фотографії, документи, раритетні книги та старовинні предмети побуту та релігійного культу єврейських сімей Волині. Також їх чекав чудовий концерт від Хмельницького «Хеседа». По поверненні члени громади зупинилися біля «Тунелю кохання», щоб вшанувати пам'ять 1.5 тисячі Клеваньських євреїв, прочитавши молитву.

1.jpg 

Більше фото: тут 

 

ФЄГУ продовжує надавати гуманітарну підтримку

Нещодавно, до міста Марганець,  Дніпропетровської області, був доставлений гуманітарний вантаж – антисептичне мило.

В умовах сьогодення збереження гігієни та заходи для запобігання поширенню захворювань - особливо важливі. Тому Федерація єврейських громад України активно сприяє постачанню необхідних антисептичних засобів, які допомагають зберегти наше здоров'я та добробут.

Дякуємо всім, хто долучається до допомоги! Ви можете зробити свій внесок та підтримати проєкти ФЄГУ.

photo_2023-08-22_08-56-33.jpg
 

 Більше фото: тут

Миргородська міська рада висловила подяку ФЄГУ за надану гуманітарну допомогу

 

На сайті Миргородської міської ради у День Незалежності України, 24 серпня, була опублікована подяка Федерації єврейських громад України за підтримку населення та надання гуманітарної допомоги одиноким особам похилого віку та дітям з інвалідністю Миргородської міської територіальної громади.

"У цей нелегкий для України час, весь світ єднається у відчайдушній боротьбі. Небайдужі громадяни роблять все, щоб забезпечити населення усім необхідним та допомогти тим, хто цього потребує. Миргородська міська рада висловлює слова подяки голові Ради Федерацій іудейських релігійних громад і організацій України Мейєру Стамблеру та голові ГО «Миргородська єврейська громада» Михайлу Рутгайзеру за надання гуманітарної допомоги у вигляді теплого одягу одиноким особам похилого віку та дітям з інвалідністю Миргородської міської територіальної громади.

Дякуємо за вашу турботу! Дякуємо за підтримку!" - йдеться у повідомленні.

 

Джерело

photo_2023-08-24_21-32-22 (2).jpg 

 

Капелан ФЄГУ відвідав схід України

Капелан Федерації єврейських громад України, Яков Синяков, здійснив поїздку на схід України. Він завітав до підрозділу снайперів та бригади "Холодний Яр".

На місці було проведено урок Тори, зачитано молитву та захисники почули трублення у Шофар, що зробило цей день особливим.

Окрім духовної підтримки, не залишили наших героїв без допомоги - привезли гуманітарну допомогу для військових.

Разом ми сильні і духовність завжди буде нашим незламним щитом!

1.jpg 

Більше фото: тут 

Вітаємо з Днем Незалежності України!

Федерація єврейських громад України щиро вітає з Днем Незалежності нашої країни!

У цей День Незалежності ми знову боремося за нашу свободу та майбутнє. Нехай всі наступні роки пройдуть під мирним небом, з процвітанням, добробутом та розумінням, що жоден ворог не зламає нас!

Хочемо побажати миру, добра, злагоди, порозуміння і щастя кожній родині! Нехай кожен прийдешній день буде наповнений радісними митями! Натхнення, щастя і гармонії! Тепла та нових досягнень!

Віримо у Вс-вишнього, який не дасть у біду тих, хто на правильному боці та віримо у справедливість! 

До Дня Незалежності України пропонуємо прочитати разом 33 главу Тегілім або доєднатися до читання всієї книги за посиланням на Телеграм-бот, у якому можливо прочитати ці псалми українською та іншими мовами.

Як прочитати 33 главу Тегілім.

Як доєднатися до читання всієї книги Тегілім за Україну.

День независимости 20231.jpg

У місті Новомосковськ було проведено заняття приурочене місяцю Елул

Рабин міста Новомосковськ реб Залман Шикула провів чергове заняття для членів громади, дуже важливе тим, що воно було приурочене початку місяця Елул, місяця каяття, добрих справ, молитви та вивчення Тори.

Також на цьому занятті реб Залман допомагав чоловікам правильно покладати тфілін, що є однією з найважливіших заповідей.  

Засвоївши знання і поклавши тфілін, члени громади багато говорили про значення останнього місяця року.

Чудово, що єврейська громада збільшується і все більше людей хочуть повернутися до витоків, дотримуватися законів Тори та традицій свого народу.

photo_2023-08-22_23-03-43.jpg 

ФЄГУ продовжує піклуватися про наше майбутнє

Федерація єврейських громад України стоїть на захисті тих, хто у складний момент потребує нашої підтримки.

Сім'ї, що опинились у складних обставинах, отримали від ФЄГУ не просто підгузки, а ще й частину нашого серця та уваги цим маленьким життям. Все для того, щоб кожен малюк відчував найкраще — любов, підтримку і можливість ростити в сприятливому середовищі.

Долучайтесь до нас у цій місії добра. Разом ми можемо зробити більше!

photo_2023-08-14_10-24-47.jpg 

У Дніпрі провели екскурсію по знаковим місцям родини Шнеєрсон, присвячену Рош Ходеш місяця Елул

Учасники проекту «Тіккун Олам» разом з керівником Хагіт Мануйловою вирушили на екскурсію, яку провів секретар рабинського суду Авраам Йосиф Іцхак Каршенбаум, знаковими місцями життя сім'ї Шнеєрсон. 

Група відвідала братську могилу жертв Голокосту, яка розташована на території ігренської лікарні. Серед жертв ігренського розстрілу був і брат Сьомого Любавічного Ребе Дов-Бер Шнеєрсон.

Також учасники заходу відвідали меморіальний комплекс Мацева та меморіальний комплекс на згадку про розстріляних жертв Голокосту в парку Гагаріна, історичну синагогу на Європейській, де працював ребе Леві-Іцхак Шнеєрсон, та синагогу «Альтер Шил» на Коцюбинського. 

Ця екскурсія була пізнавальною, цікавою та багатогранною.  Дуже важливо шанувати знакові місця пам'яті та проводити просвітницьку діяльність.

1.jpg 

Федерація єврейських громад України продовжує піклуватись про найбільш вразливі категорії населення

Федерація єврейських громад України продовжує свою неймовірно важливу місію - піклуватись про тих, хто потребує нашої підтримки найбільше. 

Сім'ї, які переживають важкі часи, отримали від ФЄГУ важливий пакет допомоги - підгузки для маляток. Ми віримо, що допомагаючи одній дитині, ми створюємо кращий світ для всіх наших майбутніх поколінь. 

Зробити добро - це не просто дія, це стиль життя. Разом ми можемо досягти неймовірного та зробити життя кращим для кожної дитини та родини.

 Долучайтесь до допомоги та підтримайте проєкти ФЄГУ!

photo_2023-08-14_10-24-46.jpg 

 

У Дніпрі розпочато будівництво нового корпусу у «Бейт Ціндліхт»

Зараз дуже важливо, щоб будівлі освітніх центрів мали правильно сплановані та збудовані за всіма належними нормами бомбосховища. Саме тому у єврейському дитячому освітньому центрі «Бейт Ціндліхт» було розпочато будівництво багатофункціональної будівлі з сучасним бомбосховищем.

При плануванні будівництва були враховані всі норми щодо такого роду споруд – вентиляція, запасні виходи, автономне електрозабезпечення та опалення. На даний момент вже завершено наступні етапи: земляні роботи з облаштування бомбосховища, виконано монолітний конструктив будівлі. Незабаром буде повністю готова коробка та зроблені оздоблювальні роботи.

"Діти – наш головний внесок у майбутнє та всі питання, пов'язані з дитячою безпекою та навчанням, завжди у пріоритеті у Єврейської громади Дніпра, що ми бачимо на прикладі цього проєкту." – написали на веб-сторінці єврейської громади.

1.jpg 

Більше фото: тут 

Капелан ФЄГУ відвідав воєнні підрозділи, що захищають Україну на кордоні з Білоруссю.

На оборону нашої країни стало безліч відважних воїнів, які, не зважаючи ні на що, боронять нас та нашу землю! В дощ та вітер вони оберігають наш спокій, зустрічаючись віч-на-віч з ворогом. Перебуваючи в надзвичайно складних умовах наші захисники потребують особливої допомоги та духовно-психологічної підтримки.

Цього тижня Яків Синяков, капелан Федерації єврейських громад України,  відвідав воєнні підрозділи, що захищають Україну на кордоні з Білоруссю. Під час свого візиту він надав духовно-психологічну допомогу нашим захисникам. Духовні бесіди, молитви та розмови про цінності допомагають військовим знаходити внутрішню силу і рухатися вперед незважаючи на труднощі. 

Ми віримо у перемогу, чекаємо та допомагаємо усім, хто сьогодні відвойовує нашу свободу і цілісність!

1.jpg 

Більше фото: тут 

Шосткинська єврейська громада продовжує робити добрі справи

Шосткинська єврейська громада активно підтримує різні напрямки життя нашої країни. На цей раз члени єврейської громади передали допомогу Шосткинській місцевій організації Товариства Червоного Хреста України, щоб підтримати людей, які наразі перебувають у тяжкому становищі. 

Попри всі складності війни, члени єврейської громади продовжують працювати та прикладати всі свої зусилля заради перемоги.

" Кожна людина може внести внесок в нескорену перемогу!" - написали на сторінці єврейської громади у Facebook.

photo_2023-08-11_00-33-08.jpg 

Єврейська громада в Одесі продовжує зазнавати значних ударів від нападів росії

Посольство України в державі Ізраїль закликало уряд Ізраїлю прокинутися, допомогти та стати на захист єврейської громади, що на рівні з українським народом потерпає від російських бомбардувань.

Данна заява опублікована на сторінці посольства у Facebook.

«Єврейська громада в Одесі продовжує страждати від потужних російських атак - де турбота Ізраїлю про свої громади? Як і всі жителі міста, єврейська громада також дуже страждає, а її інфраструктура пошкоджена. Керівники громад продовжують вести її з великою мужністю у цей складний час, розуміючи, що ситуація не може вплинути на освіту їх дітей та цінності громади», - йдеться у публікації.

Посольство також оприлюднило послання рабина єврейської громади Одеси Авраама Вольфа: «В умовах невпинних нападів стійкість та єдність нашої єврейської громади в Одесі - як маяк надії. На тлі руйнувань та страху ми продовжуємо зміцнювати наші заклади, підтримувати нашу націю та виховувати нашу молодь. Ми знаємо, що в такі кризи ми не лише виживаємо, але й несемо надію».

photo_2023-08-10_01-00-07.jpg 

Черкаська ОВА закликала максимально утриматися від відвідин Умані на Рош ха-Шана через війну

З 15 по 17 вересня буде відзначатись свято Рош ха-Шана. У місті Умань знаходиться могила рабина Нахмана із Брацлава, тому на святкування цього свята кожного року приїжджає багато паломників. 

Черкаська ОВА закликала паломників максимально утриматися від відвідин Умані через війну, регулярні масовані обстріли України та можливі провокації.

Про це повідомив голова обласної військової адміністрації Ігор Табурець.

«Водночас ми розуміємо, що частина віруючих, як і минулого року, все ж таки зважиться приїхати. Тому спільно з міською владою, сектором безпеки та оборони всіма профільними службами вже працюємо превентивно», — зазначив він.

За його словами, 8 серпня провели засідання спецкомісії за участю заступника посла Ізраїлю в Україні Лірона Фінкельштейна. Насамперед ОВА координує свою роботу щодо заходів безпеки, які, як і минулого року, будуть посилені.

photo_2023-08-09_01-06-53.jpg 

У Казахстані відбулося читання «Підьон нефеш клали» на оелі раббі Леві-Іцхака

20 ава у місті Алмати (Казахстан), на честь йорцайта великого праведника рабі Леві-Іцхака Шнеєрсона, батька Сьомого Любавічного Ребе Менахема-Мендела Шнеєрсона, Головного рабина Катеринослава-Дніпропетровська в 1909-1939 пройшов великий кінус посланців Ребе.

Сотні шановних рабинів зібралися разом, щоб відзначити день йорцайт великого праведника та мудреця Тори рабі Леві-Іцхака Шнеєрсона.

Після ранкової молитви з читанням Тори та написанням особистих листів праведнику з проханням про благословення відбулася молитва на оелі, кульмінацією якої стало читання колективного листа-звернення до праведника від імені всіх рабинів – «підьон нефеш клали» – на оелі біля могили праведного рабі Леві-Іцхака.

photo_2023-08-08_00-06-53.jpg 

Посол Ізраїлю в Україні зустрівся з українським урядом для обговорення участі ізраїльських компаній у розмінуванні територій

Про це повідомило посольство Ізраїлю в Україні на своїй Facebook-сторінці.

Посол Ізраїлю Міхаель Бродський здійснив візит до Кабінету Міністрів України.

У рамках зустрічі із високопосадовцями обговорювалися питання гуманітарної допомоги, зокрема участь ізраїльських компаній у розмінуванні.

Як повідомила Перша віце-премʼєр-міністерка Юлія Свириденко, ізраїльські компанії вже вивчають варіанти постачання обладнання або локалізації його виробництва.

photo_2023-08-07_01-11-49.jpg 

Історична синагога Різників, в якій розташований ЄОЦ "Мігдаль" у м. Одеса, знаходиться під загрозою через незаконну забудову

 

Про це повідомили Polina Blinder та Sasha Nazar на своїх сторінках у Facebook.

Єврейський общинний центр "Мігдаль" (м. Одеса) протягом останніх 5 років бореться за збереження культурної спадщини та архітектури синагоги Різників, в якій проводить свою діяльність. Історичний будинок може просто не витримати навантажень від будівництва стіни до стіни.

"Недобросовісні" забудовники які вирішили втиснути шестиповерховий житловий будинок, в охоронній зоні пам'ятки, порушують закони пам'ятко-охоронного законодавства України. Будівництво новобудов в центрі Одеси неодноразово призводило до руйнації історичних будівель. Також, окрім можливої руйнації пам'ятки є небезпека для відвідувачів центру.

Організація з перших днів війни надає допомогу тимчасово переміщеним особам. У найбільш складні часи цієї зими ЄОЦ "Мігдаль" функціонував як "Пункт Незламності", де одесити мали змогу знаходитись під час блекаутів і обстрілів, отримуючи тепло, світло, психологічну та дружню підтримку.

Також є робітники єврейського общинного центру, які зараз на службі у ЗСУ боронять Україну від агресора.

Наразі був скерований запит до різних органів влади для оцінки дій забудовника та бездіяльності міської влади м. Одеси та у разі виявлення порушень притягнення їх до відповідальності.

 

nyiy-tsentr-383414.jpeg 

За підтримки ФЄГУ проведено допідготовку військових, які уже були на передовій

У військовій частині - спеціалізованому центрі підготовки військових, за підтримки Федерації єврейських громад України, було проведено допідготовку для військовослужбовців перед їх поверненням на фронт.

Під час допідготовки в центрі провели необхідні медичні процедури, які допомогли переконатися у фізичній готовності військовослужбовців та виявити можливі проблеми зі здоров'ям, які потребують додаткової уваги. Такий підхід гарантує, що військові повернуться на передову у найкращій фізичній формі та здатності виконувати свої обов'язки.

Нехай кожен воїн, що повертається на фронт, буде міцним та пильним у своїй боротьбі та відчуває нашу підтримку і визнання за його відвагу. Разом ми будемо перемагати та забезпечувати мир у нашій прекрасній країні!

1.jpg 

Єврейська громада м.Кривий Ріг продовжує підтримувати захисників України

Нещодавно члени єврейської громади м.Кривий Ріг передали бронежилет до 129 Криворізької окремої бригади Сил територіальної оборони Збройних Сил України.

Бригада брала участь в боях на півночі правобережної Херсонщини. На початку жовтня 2022 року, воїни 129 бригади ТрО звільнили селища Архангельське та Миролюбівка у Херсонській області.

В жовтні 2022 року президент України Володимир Зеленський вручив командиру бригади бойовий прапор.

Всі разом ми продовжуємо підтримувати наших військових і допомагати їм у захисті нашої країни!

photo_2023-08-02_01-25-11.jpg 

Ronald Lauder Mahacne Shuva - Відпочинок для Хлопчиків з України, за Підтримки ФЄГУ та EMIH

 Це був чудовий тиждень у таборі Мачне Хабад у Угорщині! Понад 100 хлопчиків з України, що розсіяні по всьому світу через війну, зібралися разом.

Тут, вони з захопленням беруть участь у цікавих майстер-класах, спортивних змаганнях, розгадують різноманітні квести та поглиблюють свої знання єврейських традицій. 

Разом ми створили незабутні спогади і наша подорож ще лише починається!

photo_2023-08-01_19-22-49.jpg 

Більше фото: тут 

В Ізраїлі відбулося весілля Мені Стамблер та Хани Басан!

12 Менахем Ава 5783 (30 липня 2023 року) у банкетному залі “Keter Harimon” в Ізраїлі, відбулася церемонія єврейського одруження «Хупа веКідушин» для сина реб. Леві Стамблера, рабина м.Кам'янське (Дніпропетровської області) Мені Стамблер та Хани Басан.

Хупа відбулася під зоряним небом Єрусалима, а на церемонії «Хупа веКідушин» були присутні гості з різних країв світу та єврейських громад.

Федерація єврейських громад України від щирого серця вітає молодят! Бажаємо їм щастя, сімейного благополуччя, миру та любові на довгі-довгі роки, і нехай принесуть їм діти багато щастя та радості, і нехай буде потомство їхнє численне, і нехай прийдуть усі їхні діти, онуки та правнуки до Тори, Хупи та добрих справ, нехай прославлять вони свій рід і нехай принесуть багато нахес Ребе!

Мазл Тов!

photo_2023-08-01_00-09-09.jpg 

Ищите старые сообщения? Найдите на полях меню "Архив".