Printed fromfjc.org.ua
ב"ה

Новини

У Центральній синагозі «Золота Роза» м.Дніпро, пройшли Б-гослужіння, пов'язані з днем ​​жалоби та посту 9 ава

Цього дня у синагозі дотримуються законів жалоби – люди не вітають один одного, сидять на підлозі або на низьких лавочках, навіть не вивчають Тору, бо вона є джерелом радості. Дозволено вивчення лише тих уривків, які пов'язані з сумними подіями – наприклад, молитви 9 ава починаються з читання сувоя Ейха (Єремії). Навіть із Арон Кодеша на знак жалоби знімається парадна завіса – парохет.

Євреї Дніпра тужили в цей день разом з усіма євреями світу і поводилися так, ніби втратили близького родича, але в той же час – вони сповнені надії, що це 9-е ава востаннє відзначається як день жалоби, а вже наступного  цього року стане великим святом і ми відзначатимемо його у відбудованому Храмі, на його споконвічному місці в Єрусалимі.

1.jpg 

Літній сімейний табір у фото

Сотні єврейських родин з України зібралися разом для насиченого відпочинку у літньому сімейному таборі. Machne Chabad - спільний проект FJCU та EMIH – влаштовує чудові ретрити на мальовничому березі озера Балатон в Угорщині для українських біженців. 

Для дітей це особливий час неформальної освіти, коли вони повністю поглиблюються в єврейську культуру, традиції та цінності у веселій та динамічній атмосфері.

Сім'ї проводять час разом за різноманітними іграми на свіжому повітрі, беручи участь у майстер-класах і спортивних змаганнях на воді. Від квестів на природі до екскурсій по Будапешту - кожна мить стає по-справжньому особливою. З нетерпінням чекаємо нових сімей протягом літа!

1.jpg 

Більше фото: тут 

Капелан ФЄГУ відвідав воєнні підрозділи на сході України

Протягом цього тижня капелан Федерації єврейських громад України, Яків Синяков, відвідав декілька воєнних підрозділів, що розташовані практично перед першою лінією фронту, на сході України.

Під час поїздки Яків Синяков провів духовно-психологічну роботу та індивідуальні розмови з бійцями, надавши їм підтримку і віру в перемогу. Він поділився своїм досвідом, мудрістю, знаннями та надав воїнам можливість одягнути тфілін.

Також нашим захисникам була надана важлива волонтерська допомога та дрони, на які зібрали гроші друзі капелана ФЄГУ.

Хочемо щиро подякувати всім, хто долучився до цієї поїздки та взяв участь у зборі коштів для наших героїв на фронті. Ваша підтримка має величезне значення! Разом ми здатні допомагати тим, хто ризикує своїм життям заради миру та безпеки нашої країни!

 

 

1.jpg

 

Центр єврейської молодіжної організації «Hillel» в Одесі пошкоджено внаслідок ракетного удару

У неділю, 23 липня 2023 року, російський ракетний удар завдав шкоди офісу Міжнародної єврейської організації «Hillel» в Одесі. Про це повідомили на сторінці організації у Facebook.

Наслідком ракетного удару стало обвалення стелі в будівлі офісу, а також вибиті двері та вікна. На щастя, у цей час у будівлі нікого не було.

Йосип Аксельруд, директор «Hillel» у регіонах Центральної Азії та Південно-Східної Європи, висловив надію на якнайшвидше відновлення програм організації.

Це вже друге відділення Hillel в Україні, яке постраждала після 24 лютого 2022 року.

Торік у березні росіяни обстріляли центр Харкова. Одна з ракет потрапила у харківський офіс організації. Тоді від нього практично нічого не залишилося, але помешкання вже відновили.

Одеський офіс теж поновлять, ремонтні роботи вже розпочалися, про що повідомив Президент Єврейської конфедерації України, Борис Ложкін.

1.jpg 

ФЄГУ доставила гуманітарний вантаж до м. Хмельницький

Єврейська громада м.Хмельницький отримала вантаж гуманітарної допомоги від Федерації єврейських громад України.

Ця допомога містить антисептичні засоби, що мають надзвичайно важливе значення у сьогоднішніх умовах та нагадують, як важливо дотримуватися гігієнічних норм, адже збереження особистої гігієни є ключовим аспектом збереження нашого здоров'я та здоров'я людей навколо нас.

Давайте разом робити добро та допомагати один одному! Приєднуйтесь до допомоги - разом ми зробимо світ кращим місцем для всіх нас!

photo_2023-07-18_20-10-14 (2).jpg

Більше фото: тут 

Табір "Big Brothers, Big Sisters" в Mahcne Chabad, який гостинно приймали ФЄГУ та EMIH.

 Для нас було честю відкрити наші двері і серця для цих чудових дітей, надавши їм безпечне і турботливе середовище, далеко від війни. 

Учасники  занурилися у безліч цікавих та освітніх заходів, які підкреслювали їхню єврейську спадщину та виховували почуття гордості за свою ідентичність. Кожен день був наповнений веселими пригодами та пізнавальними уроками. Діти заглиблювалися в красу єврейських традицій, дізнаючись про різні свята і звичаї, яких дотримуються єврейські громади по всьому світу. 

Подорожі були в центрі програми, темою табору булла «Кругосвітня подорож єврейського народу». Учасники подорожували захоплюючими місцями: від історичного Будапешту до меморіалу "Взуття Голокосту". Ми допомогли дітям усвідомити значення їхньої спадщини, формуючи у них розуміння історії та співчуття. 

Разом ми забезпечили цим дітям незабутнє літо, і ми прагнемо продовжувати позитивно впливати на нашу молодь, виховуючи в них любов до своєї культурної спадщини.

photo_2023-07-25_13-52-18.jpg 

Більше фото: тут 

У Чечельнику, що на півдні Вінниччини, планують відреставрувати синагогу XVIII століття.

Нині споруда у занедбаному стані: немає вікон, дверей та покрівлі, більше того приміщення і земля під ним у приватній власності. Та єврейська громада з Ізраїлю готова інвестувати кошти у відновлення культової споруди. Про це повідомив начальник управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА Ігор Салецький.

"Нещодавно я разом із рабином, головою іудейської релігійної громади м.Вінниця Шаулем Хоровіцем відвідали Чечельник, щоб зрозуміти, у якому стані знаходиться приміщення колишньої синагоги та визначити механізми, яким чином можна повернути цю культову споруду єврейській громаді" – розповідає Ігор Салецький. 

До війни в Чечельнику мешкала велика єврейська громада, 66 % від загальної кількості населення. Але у 1926 році єдиним указом було націоналізовано культове майно усіх релігійних організацій, в тому числі під закриття потрапила і синагога в Чечельнику. Радянська влада облаштувала у цьому приміщенні меблевий магазин, який існував до незалежності України. Потім споруда була передана у приватну власність, як комерційний об’єкт, де перебуває до сьогодні.

Джерело

photo_2023-07-24_21-09-30.jpg 

 

Капелан ФЄГУ продовжує відвідувати військових та надавати їм духовно-психологічну підтримку

Цього разу відбулась поїздка до підрозділів підготовки та рекреації учасників бойових дій. Капелан ФЄГУ, Яків Синяков, надав духовно-психологічну підтримку та поділився своєю душевною силою з військовими. Він вислухав їхні переживання та проблеми і зумів знайти слова надії та вдячності, надихаючи військових бути сильними не тільки на полі бою, а й у своїх душах та думках.

Слава нашим героям, які стоять на захисті Батьківщини! Разом ми непереможні!

1.jpg 

Більше фото: тут 

Єврейська громада м.Бердичів отримала гуманітарну допомогу від ФЄГУ

Вантаж, що містив у собі одяг та антисептичні засоби, прибув до міста Бердичів, Житомирської області, і був з радістю прийнятий членами єврейської громади.

Така допомога дозволила відчути турботу про кожного, забезпечуючи необхідними речами для повсякденного життя та гігієни, особливо в умовах, коли ресурси можуть бути обмеженими.

Нехай добро збільшується і поширюється далі, будучи справжнім світлом у темних часах!

1.jpg 

 

У Кременчуці відкрили оновлений Музей Голокосту

У Вищому професійному училищі №7 м.Кременчук, незважаючи на тривалу війну в Україні, музей все ж зумів відкрити свої двері. 

Експозиція розпочинається фотографіями міста до Другої Світової війни та інсталяцією вікна єврейської квартири під час погрому. Відкриття музею було відкладено через війну, але завдяки Благодійному фонду Rememberus.org, який також надає допомогу українським бійцям, він був оновлений. 

Музей розташований в навчальному закладі з метою привернути увагу молодого покоління до вивчення історії. Експозиція включає імена загиблих євреїв, праведників, історію громади та сторінки єврейських погромів. Під час Другої Світової війни в місті було знайдено 7 місць масових поховань з загальною чисельністю 60 тисяч людей. За період окупації близько 10 тис. жителів міста було вивезено на примусові роботи до Німеччини. На момент звільнення міста із 90 тис. жителів в живих залишилося лише 18 тис.

Джерело: kg.ua

1.jpg 

Більше фото: тут 

Гуманітарна допомога від ФЄГУ продовжує досягати єврейських громад України!

Федерація єврейських громад України продовжує надавати гуманітарну допомогу єврейським громадам країни. На цей раз, до єврейської громади міста Первомайськ, розташованого в Миколаївській області, був направлений вантаж з гуманітарною допомогою, який включав антисептичне мило.

Розуміючи важливість збереження гігієни та запобігання поширенню захворювань, Федерація єврейських громад України активно сприяє постачанню необхідних антисептичних засобів для забезпечення безпеки та благополуччя єврейської спільноти України. 

Разом ми сильні, і разом ми зможемо подолати будь-які труднощі!

1.jpg 

Більше фото: тут

Мер Харкова нагородив рабина міста за служіння

Єврейська громада Харкова відсвяткувала день народження рабина Моше Московича.

Мер міста Ігор Терехов прийшов привітати його та вручив харківську медаль Незламності. Він подякував рабину Московичу за величезну роботу і допомогу, яку громада надає місту, а також за значний внесок у розвиток релігійного та культурного життя єврейської громади міста Харкова.

"Ви залишилися в місті Харкові поруч зі своєю громадою, чим показали хоробрість та турботу до оточуючих, а Харківська хоральна синагога стала прихистком для багатьох людей та прикладом плідної волонтерської діяльності. Завдяки Вашій праці та доброзичливому ставленню до людей у важкі часи війни містяни мають змогу отримати допомогу та підтримку" - написав міський голова Ігор Терехов.

1.jpg 

 


 

Представники ФЄГУ відвідали військових поблизу Білоруського кордону та вшанували світлу пам’ять жертв Голокосту

Капелан Федерації єврейських громад України Яков Синяков відвідав район Білоруського кордону.

Під час візиту, поблизу села Бахів Ковельського району, був відвіданий пам’ятний знак жертв Голокосту, де на місці масового розстрілу євреїв присутні віддали данину пам’яті та згадали про трагічні події історії Голокосту Ковельщини.

Капелан Федерації єврейських громад України провів духовно-психологічну роботу з військовими 93-ї окремої механізованої бригади  «Холодний Яр», яка від самого початку бере участь у війні на сході України та обороняла Україну на різних напрямках: Сумщина, Харків, Ізюм, Балаклія, Бахмут і Соледар, а також інших солдат, які мужньо захищають нашу країну.

Яков Синяков поділився своїми знаннями і допоміг знайти військовим внутрішній спокій та підтримку під час труднощів, а волонтер Кирило Титов подарував нашим захисникам принтер.

photo_2023-07-16_19-27-52.jpg 

Більше фото: тут 

Старовинна синагога у Бродах: представленні два проєкти відновлення будівлі

У Бродівській міській раді відбулася онлайн-зустріч з представниками Львівського Національного Університету Природокористування в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу "Еразмус". Про це повідомили на сторінці Бродівської міської ради у Facebook.

Бродівчанка, студентка Юлія Надорожняк разом з науковими керівниками кафедри ЛНУП розробила два проєкти з ревіталізації Бродівської синагоги та простору біля неї. 

Застосували метод інтерактивної архітектури, який дозволяє поєднувати потреби архітектурної спадщини у збереженні та одночасно доступ для відвідувачів, просвітництво та можливість торкнутися історії.

Один з проєктів передбачає пасаж, виставкові зали, оглядові тераси для відпочинку. 

Інший - орієнтований на створення торгово-розважального комплексу зі збереженням архітектурної спадщини.

Кожен варіант передбачає відновлення зруйнованих елементів синагоги та переосмислення призначення цієї будівлі у середмісті Бродів.

Директор Бродівського історико-краєзнавчого музею Василь Стрільчук зазначив, що проєкти безперечно цікаві та сміливі, доповнення втрачених частин будівлі скляними конструкціями - це сучасно, по-європейськи. Із зауважень - важливо зберегти центральні елементи, ліпнину у внутрішніх інтер'єрах.

1.jpg 

Більше фото: тут 

Бобринецька єврейська громада отримала гуманітарну допомогу від ФЄГУ

До єврейської громади м.Бобринець, Кіровоградській області, була доставлена гуманітарна допомога, яка включала миючі засоби.

Представниця Бобринецької єврейської громади Лариса Цесарська висловила щиру вдячність Федерації єврейських громад України за надану допомогу. Вона підкреслила, що ця допомога має велике значення не тільки для великих єврейських громад, але і для менших, таких як Бобринецька єврейська громада.

"Велике дякую Вам за допомогу не тільки великим єврейським громадам, а і таким, як Бобринецька єврейська громада!

Ми отримали дуже вагому і потрібну допомогу миючих засобів. Члени нашої громади щиро вдячні Вам! " - написала Лариса Цесарська у своєму повідомленні.

1.jpg 

Захоплюючі моменти в літньому таборі AlefKids в "Machne Chabad"!

Як ви вже знаєте, Machne Chabad - це табір для біженців, розташований на березі озера Балатон в Угорщині. Цей табір був заснований FJCU та EMIH, щоб забезпечити підтримку та створити громаду для біженців, які були змушені покинути свої домівки через жахливу війну в Україні. 

Тепер Machne Chabad гостинно відкрив свої двері єврейським дітям з різних країн світу задля проведення незабутнього літнього відпочинку в таборі. Це чудова можливість для дітей зібратися разом, вчитися та розвиватися в середовищі, яке шанує їхню спадщину та виховує почуття єдності та дружби. 

photo_2023-07-13_14-14-57 (8).jpg

Більше фото: тут 

Білоцерківська єврейська громада продовжує допомагати ЗСУ

Члени Білоцерківської єврейської громади і волонтери з Добровольчого пошуково-рятувального загону БФСТ м. Біла Церква зібрали кошти та здійснили закупівлю пальників для військових, що неодмінно зіграє важливу роль у поліпшенні умов та підтримці наших героїв на фронті.

Це важливе обладнання дозволить нашим захисникам насолоджуватися гарячою їжею та забезпечить можливість приготувати каву, заряджаючи їх енергією та підтримкою у важкі моменти.

Разом до перемоги!

3473996_n.jpg 

 

 


 

Федерація єврейських громад України доставила гуманітарний вантаж до м.Гадяч, Полтавської області

Великий вантаж гуманітарної допомоги, надісланий Федерацією єврейських громад України, прибув до міста Гадяч та вже почав розподілятися серед членів єврейської громади.

У складі цього вантажу були запаси антисептичного мила та антисептичних засобів, які допоможуть членам громади забезпечити дотримання гігієнічних норм для збереження здоров'я та попередження поширення захворювань.

Ви також можете долучитись до допомоги та зробити пожертву, яка допоможе забезпечити додаткові ресурси та підтримку для єврейських громад України. Кожна Ваша допомога, незалежно від її розміру, матиме велике значення і принесе користь тим, хто її потребує.

3.jpg 

Більше фото: тут 

Представники єврейської громади, влади та небайдужі буковинці вшанували пам’ять жертв Голокосту у м.Чернівці

Про це повідомили на державному сайті Чернівецької ОВА.

Біля пам'ятного знаку у селі Біла, який був встановлений на місці масового розстрілу євреїв у липні 1941 році, головний равин Буковини Менахем Мендл Гліцнштейн, представники єврейської громади, влади та місцеві жителі вшанували пам'ять жертв Голокосту.

Злочини та репресії проти чернівецьких євреїв розпочались у липні 1941 р. та отримали назву «кривавий липень–1941». 5–9 липня 1941 р. у Чернівцях та їхніх околицях було вбито і закатовано понад 2300 євреїв. Так, 7–8 липня німецька зондеркоманда під командуванням майора СС Отто Олендорф зігнала близько чотирьохсот чернівецьких євреїв до Румунського палацу культури, де їх упродовж двох днів нещадно катували. Згодом їх повели бічними вулицями до військового стрільбища біля р. Прута (район с. Білої), де людей змусили викопати яму і розстріляли.

 1.jpg

 Більше фото: тут

Сьогодні рабин Мейєр Стамблер, голова Ради ФЄГУ, відвідав єврейську громаду Мукачева, очолювану Абрагамом Лейбовичем.

Під час візиту рабин Стамблер висловив щиру вдячність та відзначив значні зусилля громади, спрямовані на продовження розвитку, попри тривалу війну. Були обговорені нагальні питання надання гуманітарної допомоги в контексті війни в Україні , а також реалізації проектів розвитку громади за підтримки ФЄГУ. 

Федерація єврейських громад України продовжує надавати беззаперечну підтримку громадам і активно сприяє будівництву міцної єврейської спільноти в Україні.

photo_2023-07-09_22-47-34.jpg 

Більше фото: тут 

Сьогодні рабин Мейєр Стамблер, голова Ради ФЄГУ, відвідав єврейську громаду Мукачева, очолювану Абрагамом Лейбовичем.

Під час візиту рабин Стамблер висловив щиру вдячність та відзначив значні зусилля громади, спрямовані на продовження розвитку, попри тривалу війну. Були обговорені нагальні питання надання гуманітарної допомоги в контексті війни в Україні , а також реалізації проектів розвитку громади за підтримки ФЄГУ. 

Федерація єврейських громад України продовжує надавати беззаперечну підтримку громадам і активно сприяє будівництву міцної єврейської спільноти в Україні.

photo_2023-07-09_22-47-34.jpg 

Більше фото: тут 

Передчасно залишила матеріальний світ душа Олександра Абрамовича Фрідкіса, голови єврейської релігійної громади м.Дніпро

Олександр Абрамович усе своє життя присвятив справі відродження єврейського життя у місті Дніпро. Будучи одним із найактивніших лідерів єврейської громади, Олександр Абрамович багато років працював лікарем-хірургом вищої кваліфікації. У радянські роки, незважаючи на постійні погрози влади, він, ризикуючи своєю кар'єрою, підтримував єврейське життя в місті, відвідуючи синагогу на вулиці Коцюбинського.

Він мав величезну пошану та безумовний авторитет як єврейський лідер і як відмінний лікар. Протягом понад трьох десятиліть Олександр Абрамович робив усе можливе, допомагаючи у роботі посланцям Любавицького Ребе.

В останні місяці єврейська громада Дніпра боролася щосили за порятунок його життя. За допомогою членів громади, громадою Дніпра було організовано медичну евакуацію до Берліна, де були проведені складні операції та надавалася найпередовіша медична допомога.

Коли всі можливості подальшого лікування в Берліні були вичерпані, було ухвалено рішення евакуювати Олександра Абрамовича до Ізраїлю, куди його було доставлено медичним приватним літаком.

Сьогодні в Ізраїлі Олександр Бенла Белла Фрідкіс покинув наш світ.

Він залишив сина Аарона з невісткою, які виховують вісьмох дітей та присвячують своє життя єврейській освіті у місті Ашкелон.

Федерація єврейських громад України висловлює свої глибокі співчуття рідним та близьким.

Барух Даян а-Емет! Благословенний Суддя праведний!

Хай підніметься душа Олександра бен Белла в Ган Еден, нехай зарахує її Вс-вишній до сонму праведних, нехай укриє під крилами Шехіни Своєї, і нехай буде пам'ять про нього благословенна.

topfoto001.jpg 

До єврейської громади м.Нікополь, Дніпропетровської області, була доставлена гуманітарна допомога

Гуманітарна допомога, надіслана Федерацією єврейських громад України, вже прибула до міста Нікополь, що знаходиться в Дніпропетровській області.

В рамках цієї допомоги члени єврейської громади були забезпечені запасами антисептичного миючого засобу, що допоможе забезпечити дотримання гігієнічних норм у повсякденному житті та буде сприяти збереженню здоров'я.

Разом ми зможемо подолати будь-які виклики та продовжувати будувати щасливе та процвітаюче майбутнє.

Наше здоров'я - це наша найбільша цінність.

1.jpg

 Більше фото: тут

 

 

Члени єврейської громади м.Хмельницький відвідали пгт.Меджибож

Меджибож - мальовничий куточок нашої країни, який має велике значення для єврейської спадщини, оскільки саме тут знаходиться могила видатного праведника та засновника хасидизму - Баал-Шем-Това.

Члени єврейської громади м.Хмельницький відвідали могилу праведника Баал- Шем-Това, стару синагогу, де він навчав Торі своїх учнів, а також відправилися на екскурсію до Меджибізького замку. 

Участники поїздки спускалися у підземелля замку та підіймалися дуже високо у башту, прослухали екскурсію, побували у музеї. 

Під час подорожі кожен зміг уявити, як у цьому місці жили люди сотні років тому, що робили, як вели побут та відчули зв'язок зі своєю спадщиною та духовними корінями.

1.jpg 

Більше фото: тут 

Внутрішня сила та перемога через спільні молитви

Капелан ФЄГУ, Яків Синяков, відвідав Донецьку область, де неподалік міста Бахмут надав духовну підтримку захисникам України.

Також, крім духовної підтримки, військовим була передана гуманітарна допомога від ФЄГУ, яка допоможе полегшити перебування солдат у складних умовах бойових дій.

Капелан Федерації єврейських громад України, Яков Синяков, регулярно відвідує українських воїнів, навіть у найгарячіших точках військових дій, де постійно лунають вистріли та вибухи.

Він перебуває поруч зі солдатами, підтримуючи їх словом, своєю мудрістю та присутністю. Спільні молитви, які Яков Синяков проводить разом зі солдатами, стають справжнім зарядом духовної енергії та допомагають нашим захисникам знайти міць і спокій у своїй душі, надають внутрішню силу і впевненість, незважаючи на складнощі.

 1.jpg

 Більше фото: тут

Загинув воїн України - Герой, що пожертвував своїм життям за мир та свободу країни

Воїни України, незалежно від їх релігійної чи етнічної належності, віддають свої життя заради миру, свободи та безпеки усієї країни. Загибель таких героїв є величезною втратою для кожного з нас.

Героїчно захищаючи Україну на фронті загинув воїн Леонід Дмитрович Краснов, син директора єврейської школи №144 м.Дніпро Олени Леонідівни Краснової.

Відповідно до Указу Президента України Володимира Зеленського №359/2022 «Про відзначення державними нагородами України» Леоніда Дмитровича Краснова було нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня з формулюванням «За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисту державної суверенітету та територіальної цілісності України, військовій присязі».

Також президент України Володимир Зеленський нагородив члена єврейської громади Дніпра, старшого солдата Леоніда Краснова, учасника ООС, медаллю "За військову службу України" з формулюванням "За особисту мужність, виявлену під час бойових дій, зразкове виконання військового обов'язку та високий професіоналізм".

Федерація єврейських громад України висловлює свої глибокі співчуття родині загиблого воїна.

Барух Даян а-Емет!  Благословенний Суддя праведний! Хай підніметься душа Леоніда Дмитровича в Ган Еден, нехай зарахує її Вс-вишній до сонму праведних, нехай укриє під крилами Шехіни Своєї, і нехай буде пам'ять про нього благословенна.

Джерело:djc.com.ua

photo_2023-07-04_15-35-44.jpg 

Федерація єврейських громад України надала гуманітарну допомогу єврейській громаді міста Павлоград

До єврейської громади м.Павлоград, Дніпропетровської області, була доставлена гуманітарна допомога з антисептичним милом.

Враховуючи поточну ситуацію, пов'язану з підривом Каховської ГЕС, ця допомога стане важливою для збереження здоров'я та благополуччя членів громади та їхніх родин, допоможе забезпечити дотримання гігієнічних норм і сприятиме профілактиці розповсюдження вірусів і бактерій.

Федерація єврейських громад України завжди стоїть пліч-о-пліч з кожним та надає підтримку тим, хто її потребує.

1.jpg 

Більше фото: тут 

Ищите старые сообщения? Найдите на полях меню "Архив".