Printed fromfjc.org.ua
ב"ה

Новини

Держава Ізраїль надасть гуманітарну допомогу українським регіонам, які постраждали від руйнування Каховської ГЕС

Відповідних домовленостей було досягнуто під час візиту першої леді України Олени Зеленської до Ізраїлю, повідомило посольство України.

Йдеться не лише про ліки, а й про медичне обладнання. "Було досягнуто попередньо домовленостей про надання гуманітарної допомоги медикаментами та медичним обладнанням у постраждалі регіони", – йдеться у публікації.

Посольство зазначає, що у консультаціях взяли участь заступник міністра охорони здоров'я Ігор Кузін, посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук та заступник гендиректора МОЗ Ізраїлю Ашер Сальмон. Вони обговорили нагальні потреби України та алгоритм дій щодо надання гуманітарної допомоги з боку Ізраїлю.

1234567.jpg 

До Дня Ребе людям, які перебувають у місцях позбавлення волі, було вручено спеціальну літературу

Напередодні 3 Тамуза, за підтримки Федерації єврейських громад України, організація «Дерех а-Хесед» провела заняття присвячене Дню Любавицького Ребе, для учасників програм, що знаходяться у виправних колоніях №89 та №94 Дніпропетровської області.

Завдяки підтримці Федерації єврейських громад України людям, які перебувають у місцях позбавлення волі, була вручена спеціальна література до Дня Ребе, а також проведена спеціально розроблена просвітницька програма організацією «Дерех а-Хесед», яка надає духовну підтримку, а також поширює достовірні знання про єврейство, незалежно від будь-якої вікової, національної та конфесійної приналежності.

1.jpg 

Більше фото: тут 

Члени Білоцерківської єврейської громади об'єдналися разом з волонтерами, щоб надати допомогу селам Херсонської області

Члени Білоцерківської єврейської громади, волонтери з добровольчого пошуково-рятувального загону БФСТ м. Біла Церква, разом з благодійним фондом Rememberus.org зібрали та передали необхідну побутову хімію для мешканців підтоплених сіл Херсонської області.

Наразі з будинків відкачують воду та люди намагаються повернутись до своїх осель та «нормального» життя.

Нехай спільна робота продовжує набирати сили та допомагати тим, хто переживає труднощі, адже разом ми можемо зробити неймовірні речі!

347601713_290511410081967_926249337440694876_n.jpg Єврейська громада міста Чернівці презентувала унікальний культурний проект «Крок до усвідомлення».

Голова Громади Шапса Авербух зазначив: «Усім відомо, що колись наше місто було центром єврейської культури, де євреї складали більше половини населення. Ми хочемо повернути цей статус сучасним Чернівцям. Наша Єврейська громада систематично проводить подібні культурні заходи, мета яких – об'єднання народів в Україні на тлі війни, що триває. Все це в такий непростий час є вкрай важливим і актуальним».

Виставка живопису та презентація книги про єврейські місця в Україні викликали великий інтерес серед місцевих жителів. Лекції про єврейську історію, проведені в рамках проєкту, також знайшли своїх слухачів. Організатори заходу отримали вдячність від чернівчан за можливість доторкнутися до глибин єврейської історії та мистецтва.

6.jpg 

 

 


 

3 тамуза - День Ребе у єврейських громадах України

3 Тамуза пішов з фізичного життя феноменальний єврейський лідер, Сьомий Любавицький Ребе Менахем-Мендел Шнеєрсон. У всіх громада ХаБаДа по всьому світу цього дня відбулися спеціальні заходи – уроки, заняття, фарбренгени, кінуси.

За підтримки Федерації єврейських громад України, до цього дня члени єврейських громад отримали спеціальну літературу, а також змогли провести фарбренгени.

Члени громад збиралися разом для того, щоб почути про Ребе і познайомитися з його спадщиною.

1.jpg 

Більше фото: тут 

У місті Броди, що знаходиться на Львівщині, планується відновлення синагоги

Бродівська синагога є пам'яткою архітектури національного значення

та мала вже кілька обвалів склепіння. Гроші на цей проєкт будуть виділені з обласного бюджету, про що було оголошено 24 червня департаментом архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної влади.

Будівля синагоги знаходиться в аварійному стані, і за останні роки там було кілька випадків часткового руйнування. 

Архітектор Юрій Вербовецький підготує перелік першочергових заходів, визначить послідовність робіт та основні етапи розробки науково-проектної документації. Стан синагоги вимагає негайних протиаварійних заходів.  Бродівська міська рада пообіцяла співфінансування від громади.

Нещодавно, 18 червня, стався обвал склепіння синагоги, яка є пам'яткою національного значення. Також обвал конструкцій синагоги був у 2021 році.

photo_2023-06-25_23-00-19.jpg 

У місті Хорол зносять старе єврейське кладовище

Місцеві мешканці помітили важку техніку, яка активно працювала на території кладовища, знищуючи пам'ятні знаки. 

Про це повідомила Об'єднана єврейська община України, яка виступила проти знищення кладовища. 

Разом з громадськими активістами, місцеві жителі звернулися до поліції, подавши заяву про кримінальне правопорушення, а також звернулися до міської ради з запитом щодо отримання дозволу на проведення таких робіт.

Дане кладовище є важливим історичним об'єктом, оскільки там зберігаються мацеви, що датуються початком 20 століття. 

Єврейська громада Хорола була сформована ще в XIX столітті. Під час Голокосту німці знищили понад 400 місцевих євреїв. Наразі периметр кладовища становить 280 метрів, проте воно частково розоране. Пізніше з дозволу міської ради на кладовищі встановили пам’ятний знак.

Наразі поліція перевіряє інформацію щодо знесення старого єврейського кладовища у Хоролі, Полтавської області.

photo_2023-06-25_22-52-30.jpg

Більше фото: тут 

Насичений літній ретрит для лідерів малих єврейських громад, організований Федерацією єврейських громад України

Однією з найяскравіших подій стала екскурсія "Єврейський Будапешт", під час якої лідери різних громад заглибилися в багату історію та спадщину нашої спільної єврейської ідентичності. 

Під час трансформаційного відпочинку  голови громад зустрілись з Рабином Мейєром Стамблером, Головою Ради Федерації єврейських громад України. Наші дискусії були зосереджені на таких важливих темах, як допомога постраждалим від війни та стратегії забезпечення безпеки наших громад. Досвід та настанови Меєра Стамблера надали неоціненну користь для формування стратегії наших подальших зусиль.

Крім того, ми мали честь спілкуватися з Пітером Санто, керівником табору для біженців “Machne Chabad”. Завдяки спільним зусиллям EMIH (на чолі з рабином Шломо Ковешем), ФЄГУ та угорського уряду, понад 8000 переміщених осіб отримали притулок і підтримку у таборі. 

Під час заходу лідери наших громад сформували тісні зв'язки, ділячись своїм унікальним досвідом. Ми об’єднані місією формування світлого майбутнього, зберігаючи єврейську культуру, просуваючи освіту та сприяючи міжрелігійному діалогу.

1.JPG 

Єврейська громада міста Чернівці передала медикаменти для бійців Сил ТрО ЗСУ та медичне обладнання у лікарню

Голова Єврейської громади міста Чернівці Шапса Авербух дав інтерв'ю для Чернівецької єврейської газети "Czernowitzer Zeitung":

"В Україні вже другий рік триває повномасштабна війна, страждають і гинуть люди. Наша Єврейська громада не може залишатися осторонь загального лиха. З перших же днів вторгнення ми організували прийом біженців, допомагаючи їм. Люди, які втікали з-під обстрілів, жили в нас у Синагозі, навіть у молитовному залі були організовані спальні місця, спільнота з нашими друзями допомогла багатьом біженцям з переїздом до європейських країн і репатріацією до Ізраїлю. Ми завжди намагалися допомагати не лише євреям, а всім, хто потребує допомоги.

Єврейська громада міста Чернівці спільно з Благодійним фондом "Хесед Лея" та голландським фондом "Рухама" передали велику партію медикаментів та виробів медичного призначення Чернівецькій бригаді тероборони, а також разом з партнерами передали, як благодійну допомогу, міській лікарні партію медичного обладнання та препаратів".

5.jpg 

Більше фото: тут 

У Сумах провели прибирання на єврейському кладовищі

Члени єврейської громади м.Суми зібрались разом, щоб провести прибирання на єврейському кладовищі.

У величезної кількості похованих вже немає близьких, родичів або навіть знайомих.

Хтось і сам вже помер, хтось поїхав.

Але єврейське кладовище – це частина історії єврейської громади.

Кожного року члени громади збираються на волонтерські акції та прибирають занедбані поховання.

Цього разу роботи було багато. Територія густо заросла рослинністю, яку члени громади старанно прибрали. Також були спиляні гілки дерев, які могли пошкодити надгробки. Волонтери впорядкували занедбані могили, прибрали траву, листя та гілки, розчистили доріжки до поховань.

Живе пам'ять – живе історія, живе народ!

01.jpg 

 Більше фото: тут

Брацлавська єврейська громада готується до відкриття власного музею

Єврейська громада смт.Брацлав, Вінницької області, готується до відкриття власного музею, який стане важливим символом культурної спадщини та внеском у розбудову місцевої єврейської громади.

Брацлавська єврейська громада провела невеликий екскурс по музею, який члени громади збирають та створюють власноруч. 

Музей ще не повністю сформований, він в стадії розробки, але члени єврейської громади працюють над тим, щоб завершити якнайшвидше.

Офіційного відкриття ще не було. 

Фаїна Баєк, керівник єврейської громади смт. Брацлав, написала на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook: 

" Наша громада дуже старається, щоб залишити пам'ять для майбутніх поколінь. Роки нас не зламають та не подолають і ніколи не знищать нашу пам'ять. Разом до Перемоги. Наша память - це Україна!"

Музей стане місцем, де кожен зможе дізнатися про багату спадщину єврейського народу в цьому регіоні, адже історія, традиції та культура мають бути збережені і передані наступним поколінням.

1.jpg 

Більше фото: тут 

Посол ФРН Анка Фельдгузен відвідала центр «Менора» та Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» у м.Дніпро

У рамках візиту до Дніпра Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні пані Анка Фельдгузен відвідала Єврейську громаду Дніпра, зустрілася з рабином Дніпра та регіону Шмуелем Камінецьким та відвідала музей «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні».

Екскурсію провела директорка Музею д-ка Ірина Радченко, яка познайомила шановних гостей з історією й концепцією Музею та основними експозиціями. Пані Посол висловила свою підтримку та щирі побажання подальшої творчій роботі Музею, що особливо важливо у непрості часи, які переживає місто Дніпро і вся Україна.

 1.jpg

Більше фото: тут 

Управління охорони здоров'я Кам'янської міської ради, Дніпропетровської області, висловило подяку ФЄГУ

Зараз лікарні надають допомогу не лише цивільному населенню, а й пораненим військовим, які постраждали в період бойових дій. Тож, на цей час, будь-яка допомога лікувальним закладам є надзвичайно важливою.

Федерація єврейських громад України продовжує підтримувати людей, які через війну опинились в складних життєвих умовах та надавати допомогу.

" Користуючись нагодою, висловлюємо Вам свою повагу та хочемо щиро подякувати за допомогу медичній галузі м.Кам'янського. Надаючи допомогу та підтримку медичним закладам міста,  Ви зробили значний внесок у порятунок життя і здоров'я людей. Дякуємо за своєчасну та необхідну допомогу, в такий складний для нашої країни час, за те що не залишились осторонь проблеми та всіляко намагаєтесь внести частку своєї душі і праці у спільну мету - перемогу над ворогом.

Цінуємо Ваше дружнє плече підтримки, милосердя і чуйне ставлення до людей, які потребують допомоги. " - написав Віталій Мандзюк, начальник управління охорони здоров'я.

001.jpg 

Шосткинська єврейська громада передала допомогу на Херсонщину

У наслідок руйнування дамби на Каховській гідроелектростанції, багато людей втратили все, що мали: житло, одяг, їжу. Дехто зміг врятувати частину своїх речей, але ще більше людей залишилися без всього, що мали.

Члени Шосткинської єврейської громади не залишилась осторонь у цій скрутній ситуації та вже передали на Херсонщину першу допомогу для постраждалих.

" - Продовжуємо збирати та допомагати постраждалому населенню.

Незабаром прийде той день коли будемо святкувати Перемогу.

Ми живемо тільки оптимізмом.

Дякуємо нашим військовим за кожен майбутній день. Разом до Перемоги!" - написали на Facebook-сторінці єврейської громади.

3468.jpg 

Держава Ізраїль підтримує народ України у подоланні наслідків руйнування дамби на Каховській ГЕС

«Держава Ізраїль стоїть на боці українського народу, екстрена допомога покликана сприяти подоланню тих наслідків, які спричинило руйнування дамби», – заявив міністр закордонних справ Елі Коен.

Для жителей Херсонщини посол Держави Ізраїль в Україні Михаель Бродський передав пакет гуманітарної допомоги. 

Понад 200 000л питної води та 10т продовольства вже доставлено до постраждалого регіону.

Передачу приймали представники організації Благодійний фонд «Support Kherson».

Даний проект реалізовано завдяки MASHAV — агентству з розвитку  міжнародної співпраці та партнерства.

01.jpg 

Більше фото: тут 

Через підрив дамби Каховської ГЕС пошкоджено Музей євреїв Херсонщини

Після того, як 6 червня підірвали дамбу Каховської ГЕС, було затоплено близько 600 км². У зоні лиха опинилося понад 80 населених пунктів, 30 з яких затоплено. Через техногенну катастрофу назавжди знищені або понівечені десятки об’єктів культурної спадщини, серед яких опинився "Музей євреїв Херсонщини Центру Хесед Шмуель".

У період окупації м. Херсона німецько-фашистськими загарбниками було розстріляно близько 17 тисяч жителів єврейського населення. Музей євреїв Херсонщини представляв експонати, що розповідали про двохсотрічну історію життя єврейської громади. Також діяла виставка «Холокост на Херсонщині», де були представлені матеріали обласного архіву: свідчення свідків очевидців розстрілів євреїв у містах та селах району, фотографії місць страт.

Команда HeMo Ukrainian Heritage Monitoring Lab, у співпраці зі Smithsonian Cultural Rescue Initiative, констатувала наслідки затоплення регіону для об'єктів культурної спадщини.

Остаточний перелік і стан підтоплених об’єктів буде можливо визначити після польових обстежень за умови доступності територій.

1.jpg

Джерело

 Більше фото: тут

Федерації єврейських громад України доставила до Миколаєва життєво необхідну гуманітарну допомогу

Після злочинного підриву Каховської ГЕС, на півдні України ситуація залишається дуже складною.

Федерація єврейських громад України без зволікання зібрала та відправила гуманітарну допомогу до постраждалих міст.

До єврейської громади Миколаєва було доставлено питну воду, продукти харчування та підгузки для малюків.

В такі складні моменти, після знищення інфраструктури та обмеженості доступу до необхідних ресурсів, навіть найпростіші речі можуть врятувати життя та полегшити біду людей.

Долучайтесь до допомоги та підтримайте тих, хто потерпів від цієї трагедії та зараз знаходиться у скруті.

Разом ми сильніші!

 

 

1.jpg

 

В єврейській громаді м.Кам'янське (Дніпропетровська область) розпочали роботи з відновлення фасаду синагоги та ремонту дитячо

Незважаючі на складні економічні та політичні умови в Україні та області, засновники та спонсори благодійного центру “Бейт Барух” та синагоги “Бейт Реувен” (м. Кам'янське) знайшли фінансову можливість відновити фасад приміщення синагоги та здійснити ремонтні роботи дитячого майданчика на подвір'ї. 

" - Знаменно те, що ці приємні події відбуваються наприкінці навчального року для учнів школи “Ор-Авнер”. Це дає усім нам надію, що зустріч у новому учбовому році буде під мирним небом і в одремонтованій будівлі!" - написали на сторінці єврейської громади у Facebook.

photo_2023-06-12_15-26-13.jpg 

Більше фото: тут 

Капелан Федерації єврейських громад України продовжує підтримувати українських військовослужбовців

Цього разу капелан ФЄГУ, Яків Синяков, відвідав Донецьку область, де неподалік міста Бахмут надав духовну підтримку нашим військовим.

Учасники бойових дій щодня стикаються з непередбачуваними труднощами воєнного життя, а гучні вибухи та постріли стали нормою, яку їм доводиться переживати. Вони долають різні небезпеки, стоячи на захисті нашої свободи та територіальної цілісності. У таких умовах духовна та психологічна підтримка набувають надзвичайної ваги.

Зустрічі захисників з капеланом Яковом Синяковим, спільні молитви та розмови про важливі життєві цінності допомагають солдатам знайти внутрішню силу та рухатися вперед незважаючи на складнощі.

Разом ми сильні, разом ми переможемо!

2.jpg 

Більше фото: тут 

У місті Рогатин відбулася церемонія, присвячена вшануванню 80-річчя остаточної ліквідації Рогатинського гетто

Про це повідомили на сторінці організації "Rohatyn Jewish Heritage" в соціальній мережі Facebook.

На заході були присутні представники зі Львова, Києва та Рогатина, які підтримують збереження єврейської спадщини, а також керівництво організації.

Біля пам'ятника присутні вшанували пам'ять понад 3000 жертв з Рогатина та суміжних міст і сіл, таких як Бурштин, Ходорів та Букачівці, які були розстріляні на цьому місці нацистами під час остаточної ліквідації гетто, яка розпочалася 6 червня 1943 року.

Знущання, тортури і убивства євреїв в Рогатині почалися майже відразу після того, як німці зайняли місто у 1941 р., і сягли катастрофічних масштабів у 1942 і 1943 р.р., а потім продовжили переслідування тих небагатьох уцілілих, які переховувалися аж до відступу німців на захід у 1944 р.

Місця страт у місті включають місця двох масових страт і поховань, та не настільки точно відомі локації убивств меншої кількості євреїв у ґетто, на міській площі, та на дорогах навколо міста.

Понад тисячу євреїв з Рогатина і околиць також потрапили в облаву у ґетто і перевезені потягом до збудованого нацистами табору смерті у Белжеці.

3513_n.jpg 

Херсонські євреї змушені рятуватися через підйом води після атаки на Каховську ГЕС в Україні.

Про це повідомляє The Times of Israel.

За словами рабина Йосефа Вольфа, з даху синагоги у місті Херсон, вкритому зеленою черепицею, він може бачити, як повільно піднімається рівень води у річці Кошової, яка розділяє це місто на півдні України.

Річка розійшлася після прориву Каховської ГЕС на річці Дніпро, що спричинило повені та поставило під загрозу врожай і змусило тисячі місцевих жителів, у тому числі кілька єврейських сімей, тікати з міста, розташованого неподалік лінії фронту.

Йосеф Вольф сказав, що єврейська громада допомагає організувати притулок для 20 постраждалих єврейських сімей.

 «Ми допомагаємо єврейським сім'ям знайти альтернативне житло, деяким в інших єврейських сім'ях, іншим у громадських місцях, і ми збираємося зробити те саме у сільській місцевості, де також є євреї», — сказав він.

Місцева єврейська громада також передає ковдри, одяг та інші предмети першої необхідності, щоб допомогти неєвреям, яким довелося залишити свої будинки навіть після того, як вони більше року залишалися у місті, що роздирається війною, під російськими бомбардуваннями.

Джерело: timesofisrael.com

1.jpg 

Федерація єврейських громад України доставила до єврейської громади м.Бобринець гуманітарну допомогу

У цей непростий час, коли війна вносить свої корективи в життя людей, Федерація єврейських громад продовжує нести важливу місію - надавати допомогу та підтримку тим, хто цього найбільш потребує.

На цей раз ФЄГУ зібрала гуманітарний вантаж з одягом та антисептичними засобами, який був доставлений до єврейської громади м.Бобринець, адже що в цей важкий період життя, люди мають особливі потреби і вимагають більшої допомоги.

Ми віримо, що наші зусилля допоможуть зігріти серця та принести усмішки на обличчях тих, хто переживає скрутні моменти.

Разом ми можемо зробити багато!

1.jpg

Більше фото: тут 

Капелан Федерації єврейських громад України, Яків Синяков, відвідав Миколаївську область

Капелан ФЄГУ, Яків Синяков, відвідав Миколаївську область, де провів шабат разом з місцевою єврейською громадою. Члени громади зібралися разом за столом, прослухали урок з тижневого розділу Тори, зануритися у атмосферу шабату, відчули атмосферу спільності та зближення. 

Не забули й за підтримку українських захисників. Капелан ФЄГУ, Яків Синяков, відвідав місцевий добровольчий батальйон, щоб висловити повагу та підтримку нашим хоробрим військовим.

Захисникам підготували смаколики, які були приємним додатком до зустрічі. Також був проведений урок з недільної глави Тори. Це була можливість не лише надати підтримку, але й поділитися нашими цінностями та спільними традиціями.

1.jpg 

Більше фото: тут 

Члени Шосткинської єврейської громади передали на фронт тактичні ноші для поранених бійців

Члени Шосткинської єврейської громади передали на фронт носилки для поранених бійців. Ця річ відшивається по ізраїльським зразкам та має переваги перед іншим виробами, бо легкі, не займають багато місця і можуть використовуватися як гамаки, ноші для вантажу та виконувати функції маскування.

Також військовим були передані рушники та обереги.

Тримаймося разом!

Слава Україні! Героям слава!

1.jpg

 

Федерація єврейських громад України напередодні свята Шавуот доставила святкові набори єврейським громадам

Напередодні свята Шавуот, яке відзначалось на честь дарування іудеям Тори, єврейські громади м.Шепетівка, м.Нетішин (Хмельницької області), м. Жмеринка, м.Гайсин (Вінницької області), м.Дрогобич (Львівської області), м.Ромни (Сумської області) та м.Олевськ (Житомирської області) отримали святкові набори, які допомогли єврейським сім'ям дотриматись традицій свята.

Святкові набори містили все необхідне для святкування: шоколадні цукерки Millennium (спеціально виготовлені до свята Шавуот), Шабатні свічки, печиво, кава, а також святкову літературу українською мовою: брошури про свято Шавуот та Десять Заповідей, які допомогли провести свято належним чином.

1.jpg 

Більше фото: тут 

Ищите старые сообщения? Найдите на полях меню "Архив".