Printed fromfjc.org.ua
ב"ה

Новини

Федерація єврейських громад України надала гуманітарну допомогу членам єврейської громади м.Бобринець

Цього разу Федерація єврейських громад України доставила підгузки для дорослих до міста Бобринець, бо знаємо, як важливо допомагати та підтримувати нужденних, особливо в такі складні часи.

Засоби гігієни - це величезна стаття витрат.  Для багатьох людей саме така допомога і підтримка є дуже важливими в їхньому житті. Тому ми дуже раді, що могли допомогти тим, хто потребує це найбільше. 

Члени громади висловили велику вдячність за надану допомогу, адже це допомогло полегшити їхні повсякденні турботи та подбати про їхнє здоров'я.

Пам'ятайте, маленькі дії можуть мати велике значення. Давайте допомагати один одному і підтримувати тих, хто цього потребує!

photo_2023-04-25_12-40-39.jpg 

Історія добровольця-ізраїльтянина, якого вбили в полоні

Низький уклін і повага до Олександра Дубовика та всіх героїв, які віддають своє життя за нашу країну.

«Я не знаю, чи виберуся з цієї ситуації живим. Але я хочу, щоб ти знала — я ні про що не жалкую»: історія ізраїльтянина, який загинув під Бахмутом, захищаючи Україну.

Саме це повідомлення так і не встиг доставити своїй дружині 34-річний доброволець з Ізраїлю Олександр Дубовик, бо потрапив у полон і був убитий ворожим пострілом з автомата в спину під Бахмутом.

На жаль, історія Олександра, одна з сотень схожих історій війни…

Чоловік народився у Дніпрі та репатріювався до Ізраїлю задовго до початку війни, разом із батьками, братом та сестрами. Тут він одружився і в нього народилося двоє дітей, сьогодні їм 2 та 9 років. Після початку повномасштабного вторгнення, він, як і багато інших, повернувся в Україну воювати проти рабства і насильства, за мир та свободу.

Дружині він пояснив своє рішення так: «Якщо я цього не зроблю, то як потім дивитимуся в очі нашим дітям?»

Дубовик завжди викликався на найскладніші операції, бо мав загострене почуття справедливості.

«Він був дивовижною людиною, — розповіли його товариші по зброї. — Іронічний, часом колючий, але відкритий і прямолінійний. Олександр був євреєм, носив на руці татуювання зірки Давида, вчив нас правильно вимовляти "Шалом, Ізраїль", — згадують його брати по зброї.

Низький уклін і повага до Олександра Дубовика та всіх героїв, які віддають своє життя за нашу країну. Нехай вони залишаться в наших серцях назавжди.

Джерело: 33kanal.com

изображение_viber_2023-04-23_18-11-54-510.jpg 

 

 


 

 

 

 

Українська Фундація "Мрія" висловила подяку Федерації єврейських громад України

Федерація єврейських громад України направила гуманітарну допомогу до Української Фундації "Мрія", яка надає підтримку родинам українських військових, а також піклується про дітей загиблих героїв.

" Шановне керівництво Федерації єврейських громад України,  звертаюсь до вас із словами щирої вдячності за надану допомогу (гігієнічні засоби, а саме 243 упаковки дитячих підгузків), яка була відправлена адресно у сім’ї загиблих захисників України. 

Надаючи допомогу в цей нелегкий для всіх нас час, ви даєте цим родинам не просто можливість на однократне закриття матеріальної проблеми, а даруєте надію, що небайдужі українці разом здатні допомогти їм пережити найважчий час та відчуття,  що вони не залишились наодинці зі своєю втратою. Дуже приємно працювати з людьми, які не залишаються осторонь, коли хтось потребує допомоги. 

Ви даєте можливість нашому Фонду системно підтримувати такі родини зараз та у майбутньому. 

Ще раз дякуємо за участь, підтримку та ваші щирі і чуйні серця.

Сподіваємось на подальшу співпрацю." - написала керівник напряму допомоги сім’ям загиблих Дана Ярова.

Вони зруйнували нашу «Мрію», але мрію кожного українця не зруйнувати і лише гуртом, спільними зусиллями, ми зможемо допомогти потребуючим в цей нелегкий час.

photo_2023-04-25_00-51-09.jpg 

Важлива підтримка українських бійців, які ведуть бойові дії недалеко від міста Авдіївка.

Федерація єврейських громад України та Українсько Єврейський центр психологічної та духовної допомоги армії та цивільним організували зустрічі з бійцями Збройних Сил України неподалік Авдіївки.

Під час зустрічей учасники висловили свою подяку за мужність та відвагу бійців ЗСУ, які захищають Батьківщину від ворога. 

Такі зустрічі є дуже важливими для забезпечення психологічної та духовної підтримки бійців ЗСУ, які щодня стикаються зі складними викликами та випробуваннями в зоні бойових дій. 

Наші бійці - це реальні герої, які заслуговують нашої повної поваги та визнання.

Ми дякуємо Збройним Силам України за їхню відвагу та самовідданість!

photo_2023-04-23_21-34-21.jpg 

ФЄГУ продовжує допомагати потребуючим, надаючи їм не тільки матеріальну допомогу, але й турботу та підтримку.

Цього разу, Федерація єврейських громад України зібрала гуманітарний вантаж з теплим одягом та солодощами, який був доставлений до єврейської громади смт.Баришівка, Київської області.

Зараз, під час війни, люди потребують більшої допомоги та турботи. Ми раді, що можемо бути корисними та допомогти тим, хто цього потребує.

Нехай наші спільні зусилля допоможуть підтримати та зігріти тих, хто знаходиться в складних життєвих обставинах, а ці подарунки принесуть усмішки на обличчях та стануть джерелом віри у краще майбутнє для всіх нас.

Об'єднувати зусилля та підтримувати один одного - це саме те, що необхідно нам у цей період. 

Разом працюємо над тим, щоб кожен день став кращим та приніс більше радості і надії!

01.jpg 

ФЄОУ продовжує піклуватися про найбільш вразливі категорії населення, надаючи їм гуманітарну підтримку.

 

Федерація єврейських громад України продовжує свою місію забезпечення гуманітарної допомоги найбільш вразливим категоріям населення. Однією з таких категорій є люди, які опинилися у складних економічних умовах та потребують особливої підтримки.

Родинам, які опинилися в складній життєвій ситуації було доставлено засоби особистої гігієни - підгузки для дітей, які допоможуть полегшити їх життя.

У період війни та кризи багато людей залишилися без допомоги та опинилися у важких умовах. Бюджет сім'ї не завжди дозволяє витрачати значні суми на засоби особистої гігієни. Тому така допомога стає надзвичайно важливою та цінною.

Федерація єврейських громад України завжди готова надати допомогу всім, хто її потребує, та підтримати кожного. Дякуємо всім, хто підтримує нашу місію та долучається до допомоги нужденним. 

 

photo_2023-04-20_09-08-06.jpg 

Федерація єврейських громад України видала антисептичні засоби членам єврейської громади м.Підгородне

В умовах війни та сезонних захворювань важливо мати антисептичні засоби, які можуть допомогти запобігти поширенню інфекцій та зберегти здоров'я.

Під час під час повітряних тривог та перебуванні у бомбосховищах доступ до базових потреб може бути обмежений, але дотримання правил гігієни залишається важливим. В умовах підвищення рівня захворюваності, використання антисептичних засобів є неабияк доцільним.

Федерація єврейських громад України видала антисептичні засоби членам єврейської громади м.Підгородне (Дніпропетровської області), які допоможуть захистити їх здоров’я та здоров’я їхніх сімей та зменшити ризик виникнення бактеріальних та вірусних захворювань.

1.jpg 

Більше фото: тут 

Духовна допомога - це важлива частина підтримки наших військових

Нещодавно, завдяки підтримці Федерації єврейських громад України, керівник українсько-єврейського центру духовної та психологічної допомоги армії та цивільним Яків Синяков провів духовно-психологічну роботу з військовими, які знаходяться у військовому госпіталі.

Під час бесіди, Яків Синяков обговорив з військовими тему свята Песах. Він поділився своїми знаннями про це свято, розповів про його історію, закони, традиції та допоміг знайти військовим внутрішній спокій та підтримку під час труднощів.

Ми повинні цінувати і підтримувати наших військових, які віддають своє життя за нашу країну. Духовна та психологічна допомога є важливою складовою їхньої підтримки та мотивації.

01.jpg 

Члени Шосткинської єврейської громади доставили тактичні ноші для військових на передову

Україна сьогодні знаходиться у складних часах, але завдяки мужності та відваги наших воїнів, ми маємо можливість жити у мирі та безпеці. Але війна не проходить без наслідків, і часто буває потрібно оперативно доправляти поранених бійців до медиків. Саме тому члени Шосткинської єврейської громади вирішили виготовляти тактичні ноші, щоб допомогти нашим захисникам.

За допомогою ізраїльської технології, члени Шосткинської єврейської громади сплели компактні та багатофункціональні ноші, які можна використовувати не тільки для транспортування військових з поля бою, а й у роботі рятувальників. Ці ноші можуть витримувати до 200 кг, тому вони ідеально підходять для евакуації поранених бійців.

Перша партія тактичних нош вже доставлена військовим на передову, які боронять наші землі та захищають наші серця.

Єврейська громада звертається про допомогу до майстринь швачок, які взмозі допомогти у виготовленні тактичних нош. 

Кожна краплина нашої допомоги наближає до Перемоги!

photo_2023-04-17_13-09-11.jpg 

Федерація єврейських громад України забезпечила єврейські родини усім необхідним для проведення святкування свята Песах

Навіть у найскладніші часи, коли війна охопила країну, Федерація єврейських громад України не зупинялася в своїх зусиллях та забезпечила доставку святкових наборів до єврейських громад України.

Незважаючи на ракетні обстріли та повітряні тривоги, кожна родина отримала необхідні набори для проведення святкування свята. Єврейські сім'ї з міст Сміла (Черкаської області), Нетішин та Славута (Хмельницької області), Боярка (Київська область), Бершадь та Немирів (Вінницької області) отримали набори до Песаха, які допомогли їм зустріти свято згідно законів та традицій. Це є надзвичайно важливим не лише для того, щоб зберегти культурну спадщину, але й для збереження віри та морального духу, який допомагає подолати випробування важких часів, особливо в цей час, коли війна створює додаткові виклики для багатьох родин.

Нехай наше об'єднання та сила волі допомагають подолати всі виклики та перешкоди на шляху до миру та процвітання!

1.jpg 

 

Федерація єврейських громад України доставила єврейським громадам святкові набори до свята Песах

Незважаючи на виклики повномасштабної війни, Федерація єврейських громад України не зупиняється в своїх зусиллях по забезпеченню єврейських родин всім необхідним для проведення святкування свята Песах.

Зокрема, єврейські сім'ї з міст Знам'янка (Кіровоградської області), Переяслав (Київської області), Корсунь-Шевченківський (Черкаської області), Миргород та Горішні Плавні (Полтавської області) вже отримали спеціальні святкові набори до Песаха, які містять все необхідне для проведення святкування. До них входить: унікальний довідник про свято Песах, написаний українською мовою, коротка Агада для проведення Седера, машинна Маца та Маца ручної роботи, виноградний сік, Шабатні свічки, Кеара та Кідушні стакани, скатертини.

Свято Песах є одним з найважливіших свят для єврейської спільноти. Це свято вшановує вихід євреїв з рабства в Єгипті, тож святкування Песаха є символом визволення та свободи. Навіть у ці важкі часи, часи війни, єврейські сім'ї не забувають про свої традиції, що є свідченням сили та стійкості єврейських громад в Україні.

1.jpg 

Єврейські громади України відсвяткували Песах-5783

На початку весни євреї всього світу відзначають Песах - одне з найголовніших свят, яке знаменує вихід з єгипетського рабства і вважається святом Визволення. 

Апогеєм Песаха є перша трапеза - Седер (в перекладі "порядок"), під час якого у визначений час треба випити 4 бокали вина або виноградного соку, пригощатись відповідною їжею, яка символізує тяготи євреїв, що блукали пустелею після виходу з рабства, слухати Агаду - історію про Песах. 

Для проведення Пасхального Седеру Федерація єврейських громад України надала єврейським громадам: вперше видані українською мовою - довідник про свято Песах та інструкцію по проведенню Седера (коротку Агаду), машинну Мацу та Мацу ручної роботи, виноградний сік, Шабатні свічки, Кеару та Кідушні стакани, скатертини, щоб члени громад змогли провести Седер дотримуючись законів та традицій свята.

У м.Чернівці понад 300 членів єврейської громади зібралися разом, у тому числі переселенці, які давно вже приєдналися до громади. Рабин Чернівецької області Менахем Мендл Гліцнштейн провів Седер, дотримуючись розпорядку, по усіх правилах Седера. Багато хто з гостей свята вперше в житті були на такому заході, і отримали незабутні враження. 

У єврейській громаді м.Одеса було організовано Пасхальні Седери у 8 локаціях міста, завдяки чому сотні євреїв змогли виконати святкові заповіді, послухати історію Визволення та скуштувати хліб свободи.

У Запорізькій єврейській громаді понад 300 учасників Седера зібралися разом за спільним столом, щоб відзначити Свято Песаха та звільнення єврейського народу з рабства. Протягом вечора вони читали особливий текст Хаггади, виконували пісні та молитви, а також обмінювалися історіями та спогадами.

Напередодні Песаха в благодійному центрі "Бейт Барух" та синагозі "Бейт Реувен" (м. Кам'янське) вели активну підготовку до свята. 5 березня 2023 року (14 Нісана 5783) було організовано видачу кошерних наборів для Седерів.

У  Шосткинській Іудейській громаді відзначили Песах у радісній атмосфері, провели Пасхальний Седер, а також прийняли послів Хабаду, які зустріли це Свято разом з членами громади.

9 квітня гості ЄКЦ Solomonika м.Дніпро відвідали сімейний модельний Седер Песах. На заході було близько 60 гостей, серед яких були люди з вадами слуху, а також люди для яких це був перший Седер у житті. Смачні частування, вікторина із призами, відповіді на запитання, подарунки кожному гостю, пізнавальні відео зробили цей вечір особливо святковим.

У перший вечір Песаха у Оболонській єврейській громаді (м.Київ) зібралось багато гостей, поговорили про історію виходу Євреїв з Єгипту та провели Седер.

Також члени єврейських громад м.Київ (KEDEM Kyiv Jewish community), м.Житомир, м.Львів та м.Чернігів також зібралися разом на Пасхальний Седер з безліччю традиційних обрядів та символічних страв.

01.jpg 

Більше фото: тут 

Представники ФЄГУ вручили Мацу-Шмуру послу Канади в Україні

Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні, Лариса Галадза, до свята Песах отримала особливий подарунок від Федерації єврейських громад України - Мацу-Шмуру ручної роботи, яка виготовляється у дніпровській мацепекарні «Тіферет Мацот» відповідно до найсуворіших вимог єврейського закону.

Такий подарунок є свідченням важливості культурної спадщини та традицій, великої майстерності та знань, які передаються з покоління в покоління. Сподіваємось, що такі події допомагатимуть зберігати та розвивати взаєморозуміння та повагу між народами з різної культурної спадщини.

photo_2023-04-09_08-30-28.jpg

 

Щиро вітаємо Вас та Ваших близьких зі святом Песах - святом весни та істинної свободи!

Шановні друзі!

Щиро вітаємо Вас та Ваших близьких зі святом Песах - святом весни та істинної свободи!

Ми бажаємо Вам з гідністю долати будь-які життєві негаразди та прикрощі, ніколи не забувати традицій свого народу!

Бажаємо, щоб Ваш дім був наповнений світлом, радістю та веселощами!

Нехай у Ваших сім'ях панує любов та злагода, мир та процвітання!

Нехай благословення Вс-вишнього супроводжує Ваші добрі помисли!

Бажаємо Вам кошерного та щасливого свята Песах! 

песах укр 2023.jpg 

 

 

Єврейські громади продовжують отримувати святкові набори до Песаха від ФЄГУ

Цього року свято Песах відзначається в особливих умовах, але незважаючи на це, ми можемо знайти радість та сили в традиціях та об'єднанні. Попри складну ситуацію в країні, Федерація єврейських громад України продовжує доставляти набори до свята Песах єврейським громадам України. 

Єврейські сім'ї м.Краматорськ (Донецька обл.), м.Первомайськ (Миколаївська обл.), м.Ужгород, м.Олександрія (Кіровоградська обл.) вже отримали спеціальні святкові набори до Песаха, які містять все необхідне для проведення святкування: вперше видані українською мовою довідник про свято Песах та коротку Агаду для проведення Седера, машинну Мацу та Мацу ручної роботи, виноградний сік, Шабатні свічки, Кеару та Кідушні стакани, скатертини.

Ці святкові набори допоможуть сім'ям налагодити зв'язок між поколіннями та вшанувати традиції свого народу. 

Не забувайте, що у цей особливий час, найголовніше - це згуртуватися та підтримувати один одного.

01.jpg 

Більше фото: тут 

Федерація єврейських громад України продовжує доставляти набори до свята Песах!

Наближається Песах, свято Виходу з Єгипту, яке відзначається на початку весни і цього року випадає на 5 квітня.

Серед головних ритуалів свята: пасхальний Седер та маца. Щоб забезпечити кожну єврейську громаду, кожну єврейську сім'ю мацею до Пасхального Седера, Федерація єврейських громад України продовжує активно працювати і докладати багато зусиль пакуючи та доставляючи святкові набори.

Єврейські громади м.Дніпро, м.Кропивницький, м.Прилуки (Чернігівської обл.), м.Кам'янка (Черкаської обл.), м.Гайсин (Вінницької обл.), отримали і роздали спеціальні святкові набори єврейським сім'ям до Песаха.

Кожен святковий набір містить: вперше видані українською мовою - довідник про свято Песах та інструкцію по проведенню Седера (коротку Агаду), машинну Мацу та Мацу ручної роботи, виноградний сік, Шабатні свічки, Кеару та Кідушні стакани, скатертини.

01.jpg 

 Більше фото: тут

 

 

 

У єврейських громадах відсвяткували день Народження Раббі Менахема Менделя Шнеєрсона

На честь 11 нісана найменші члени єврейської громади Дніпра, вихованці яселок «Ілана», провели справжній хасидський фарбренген. На заході говорили слова Тори, слухали і співали хасидські нігуни і веселилися, як наказує традиція робити на єврейський день народження.

У єврейській громаді м.Вінниця відсвяткували день народження сьомого Любавичівського Ребе, а також роздали набори для святкування свята Песах, надані Федерацією єврейських громад України.

У Запорізькій єврейській громаді також провели святкування дня Народження Раббі Менахема Менделя Шнеєрсона – легендарного лідера єврейського народу. Цього дня зібралось багато гостей, щоб відзначити велику спадщину Ребе. Це була справді незабутня подія, яка підкреслила відданість традиціям та спадщині єврейського народу.

 В цю неділю у єврейській громаді м.Чернівці створили імпровізовану мацепекарню, де діти власноруч готували і випікали головний символ Песаха - мацу. Захід був також присвячений 121-річчю з дня народження 7-го Любавичівського Ребе. Учасники заходу дізнались багато корисного і отримали приємні подарунки.

 У єврейській громаді м.Одеса провели сімейний фанбренген на якому учасники прослухали цікаві розповіді із життя Ребе.

1.jpg 

 Більше фото: тут

У таборі для біженців "Махне Хабад" тривають останні приготування до святкування Песаху!

Еліша Барам, голова Департаменту Кашруту Дніпра, та його команда наполегливо працюють над кошерністю кухні та посуду, а волонтери розвантажують коробки з Мацою Шмурою.

Незважаючи на труднощі з електрикою та обстріли, Мацу було виготовлено в Україні та доставлено до табору. Організаторами найбільшого кошерного табору для біженців у Європі є Федерація єврейських громад України та Асоціація єврейських громад Угорщини (EMIH), які вже понад 9 місяців приймають біженців, забезпечивши понад 8000 осіб кошерною їжею, житлом та підтримкою у подальшій адаптації.

Ми вдячні нашій команді та волонтерам за самовідданість у прагненні забезпечити кожному можливість дотримуватися традицій своєї віри, навіть за складних обставин. Десятки українських родин зібралися в таборі, щоб відсвяткувати Песах зі своєю громадою.

photo_2023-04-02_13-22-43.jpg

Більше фото: тут 

Ищите старые сообщения? Найдите на полях меню "Архив".