Printed fromfjc.org.ua
ב"ה

Новини

Солідарні з Україною: у річницю початку жорстокої війни делегація ЄНП відвідала Україну.

Підкреслюючи важливість збереження пам'яті про невинних жертв Другої світової війни, делегація ЄНП EPP Group in the European Parliament на чолі з Манфредом Вебером взяла участь у молитві та церемонії запалення свічок, організованій рабином Рафаелем Рутманом - виконавчим віце-головою Федерації єврейських громад України та представником ФЄГУ в Європарламенті - рабином Леві Матусовим , в Меморіальному центрі Голокосту "Бабин Яр". "Сьогодні Бабин Яр є нагадуванням не лише про минулі, але й про сьогоднішні злочини проти людяності", - зазначив голова делегації ЄНП.

Візит делегації ЄПН, найбільшої політичної групи в Європарламенті, яка налічує 177 депутатів з усіх країн-членів ЄС, продемонстрував її непохитну солідарність з українським народом. Під час зустрічі з рабином Рафаелем Рутманом Манфред Вебер, депутат Європарламенту, голова групи ЄНП, обговорив з ним посилення політичної та гуманітарної допомоги, яку організація надає народу України. 

В урочистому візиті взяли участь співголова EURONEST PA, засновник мережі "Єдині для України", колишній Прем'єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс, доповідач Європарламенту з питань торгівлі з Україною та іноземного втручання і дезінформації, колишній Міністр закордонних справ Сандра Калнієте, віце-голова Групи ЄНП, відповідальна за зовнішню політику Союзу, колишній Міністр оборони Раса Юкнявічене, Віце-голова групи ЄНП, відповідальний за правові та внутрішні справи Союзу - Паоло Гангел, Доповідач ЄП щодо України, Координатор групи ЄНП з питань закордонних справ - Міхаель Галер, Координатор групи ЄНП з питань транспорту та туризму, Доповідач ЄП щодо шляхів солідарності - Маріан-Жан Марінеску та Президент Альтернативи Пополяре, Генеральний секретар Фонду Де Гаспері, колишній Президент Парламентської асамблеї НАТО - Паоло Аллі.

2.jpg 

Більше фото: тут 

ФЄГУ надала гуманітарну допомогу КЗ “Верхньодніпровський дитячий будинок-інтернат № 1” ДОР

В існуючих нині в Україні соціально-економічних умовах значна кількість людей потребує соціального захисту і допомоги. 

Федерація єврейських громад України доставила гуманітарну допомогу до комунального закладу “Верхньодніпровський дитячий будинок-інтернат № 1” Дніпропетровської обласної ради” - підгузки для дорослих, адже зараз, у період війни, багатьом важко у фінансовому плані, а затрати на гігієнічні засоби непомірні. Отже, гуманітарна допомога, яку доставили цього тижня, виявилась більш ніж доречною. 

В умовах війни заклад продовжує опікуватись та забезпечує належні умови проживання дітям та молодим людям до 35 років з психофізичними вадами розвитку.

Творити добро – це бажання серця кожної людини. Ми будемо, незважаючи на все, продовжувати й далі робити свою справу заради перемоги!

Зробіть і свій внесок та підтримайте проєкти ФЄГУ!

photo_2023-02-24_09-53-00.jpg 

Програма Федерації єврейських громад України «Пурим у кожен дім».

Незважаючи на постійні обстріли і повітряні тривоги, відсутність світла і спроби ворога нас зламати, команда Федерації єврейських громад України продовжує працювати, збирати та відправляти набори до свята Пурим єврейським сім'ям по всій Україні, щоб кожен зміг виконати заповіді свята. 

Єврейські громади м.Запоріжжя, м.Кропивницький та м.Кам'янське (Дніпропетровська обл.) вже отримали спеціальні святкові набори у рамках програми «Пурим у кожен дім».

1.jpg 

Більше фото: тут 

ФЄГУ у межах ініціативи Глобальної бізнес-коаліції для освіти (GBC-Education) подарувала біженцям ноутбуки

 

Федерація єврейських громад України у межах ініціативи Глобальної бізнес-коаліції для освіти (GBC-Education) та за підтримки Partners Hungary Alapítvány подарувала біженцям ноутбуки.

Війна в Україні має руйнівний вплив на життя та майбутнє дітей країни, в тому числі на їхню освіту.

Наша спільна місія - сприяти розвитку освіти дітей та сімей, які були змушені покинути свої домівки, рятуючись від війни.

Ноутбуки, надані компанією HP, були передані сім’ям, які проживають у нашому таборі для біженців в Угорщині та багатьом переселенцям, які втекли від жахів війни фактично без нічого, взявши з собою тільки найнеобхідніше.

Тепер, завдяки якісним новеньким ноутбукам, діти мають змогу навчатися дистанційно, спілкуватися з друзями та рідними в Україні. Компанія Microsoft надала безкоштовне програмне забезпечення для пристроїв.

Разом ми допомагаємо повернути дітям відчуття нормального життя.

1.jpg 

Більше фото: тут 

 

 

У єврейських громадах зустріли місяць Адар - місяць радості та веселощів!

21-22 лютого 2023 (30 Швата - 1 Адара 5783) у благодійному центрі “Бейт Барух” синагозі “Бейт Реувен” ( м. Кам’янське) на честь Рош Ходеш місяця Адар (новий місяць) з учнями НВК "Ор-Авнер", малечею дитячого садочка "Хая Мушка" та з учасницями проекту “Колель Тора для жінок” було проведено урочисті заходи.

У приватному ліцеї "Ор-Авнер" м.Житомир зустріли місяць Адар всі разом: учні, вчителі, працівники ліцею. На заваді не став навіть сигнал повітряної тривоги, за яким всі перейшли в укриття.

Місяць Адар розпочали тематичним «Днем клоуна». Святкові ковпачки і різнокольорові носики допомогли присутнім отримати позитивні емоції та зменшити відчуття тривожності.

У дніпровській єшиві-ктані, навчальному закладі для хлопчиків, що є одним із провідних освітніх проектів Єврейської громади Дніпра, відбулося веселе свято із завзятими танцями, конкурсами та захоплюючим фарбренгеном на честь Рош Ходеш Адар.

Для вихованців дошкільного освітнього центру «Бейт Циндліхт» м.Дніпро всі заняття проходили в ігровій формі, в ході яких вихователі та малюки перевдягалися та перевтілювалися, танцювали під пуримську музику, було багато жартів та розваг – весь день лунав веселий, гучний дитячий сміх.

01.jpg

Більше фото: тут 

Представники єврейської громади долучились до створення інтерактивної локації в середмісті Сум.

У Сумах за ініціативи Департаменту комунікацій та інформаційної політики до річниці початку повномасштабного вторгнення рф відбулася акція «Суми: рік незламності», під час якої в середмісті створили інтерактивну локацію.

Таке місце облаштували біля знаку «Я люблю Суми». Поруч з ним поклали мішки з піском та кетяги калини – як символ стійкості та незламності сумчан і всіх українців.

Серед учасників акції були і представники БО «Хесед Хаїм» (єврейська громада м.Суми), які залишали на піксельних сердечках свої щирі побажання, а потім розміщували їх на великому серці. Також оздоблювали знак синьо-жовтими стрічками.

Протягом всього року представники єврейської громади активно допомагають долати ті виклики, які постали перед сумчанами під час цієї неоголошеної війни.

Червоне серце в середмісті Сум стало піксельним.

Серця містян, незалежно від національності, прагнуть лише одного – миру та Перемоги!

1.jpg 

Федерація єврейських громад України передала черговий гуманітарний вантаж для ЗСУ.

На фронті захисникам та захисницям потрібно немало.  Чим більше підтримки вони будуть отримувати, тим більш захищеними вони будуть та довше зможуть давати відсіч ворогу. Ситуація ускладняється взимку, коли через погодні умови потрібно ще більше забезпечення.

З побажаннями якнайшвидшої перемоги Федерація єврейських громад України доставила гуманітарну допомогу для українських захисників.

Ви також можете долучитись до допомоги ЗСУ та підтримати проєкти ФЄГУ, адже потреб у військових багато.

1.jpg 

Більше фото: тут 

В перерві між сиренами та ракетними ударами волонтери Федерації Єврейських Громад України пакують набори до свята Пурим

У рамках програми «Свято у кожен дім» ми готуємо 30 000 святкових пакунків, які відправляються по всій Україні. Волонтери невпинно працюють, щоб кожна єврейська сім’я отримала пакунок зі всім необхідним для виконання заповідей свята Пурим. 

Уся продукція для наборів замовлена і виготовлена виключно в Україні, адже ми підтримуємо українську економіку у найважчий рік з часів Незалежності. 

Цьогоріч в Україні диво Пуриму набуває нового значення!

 photo_2023-02-22_18-11-55.jpg

 Більше фото: тут

Федерація єврейських громад України відправила до єврейської громади м.Запоріжжя теплий одяг

Через постійні ракетні обстріли критичної інфраструктури мільйони людей залишаються без електрики, води, опалення та зв’язку.

На жаль, не кожен мав можливість підготуватися до вкрай важкої зими. Тому Федерація єврейських громад України продовжує забезпечувати базові потреби тих, хто цього потребує, щодня відправляючи гуманітарну допомогу.

До єврейської громади м.Запоріжжя був доставлений теплий одяг, який допоможе зігрітися цими зимовими днями.

Ви також можете долучитись до допомоги, внести пожертву та підтримати проєкти ФЄГУ!

Світло завжди перемагає темряву!

1.jpg

Більше фото: тут

Федерація єврейських громад України надала гуманітарну допомогу дітям з особливими потребами

Діти завжди будуть категорією найбільшого ризику в будь-якій кризовій ситуації та, зокрема, в умовах війни, тому зараз вони потребують додаткової турботи. 

Комунальний заклад "Дніпропетровський дитячий будинок - інтернат" Дніпропетровської обласної ради для дітей з особливими потребами є соціально медичним закладом для постійного проживання дітей від 4 до 18 років з вадами фізичного розвитку і ураженням центральної нервової системи, які потребують стороннього і медичного обслуговування, а також доброти та уваги від дорослих.

Федерація єврейських громад України продовжує піклуватися про дітей та забезпечувати їх необхідною гуманітарною підтримкою. 

Добро має звучати голосно, про нього потрібно заявляти!

photo_2023-02-15_12-43-40.jpg 

 Більше фото: тут

Федерація єврейських громад України продовжує робити добрі справи

Гуманітарна допомога й надалі залишається вкрай необхідною. Біженці та родини, що потерпають від війни та були змушені покинути свої домівки, потребують подальшого постачання допомоги.

Федерація єврейських громад України доставила гуманітарний вантаж внутрішньо переміщеним особам, адже десятки тисяч родин з дітьми мають будувати звичне життя "з нуля" і в умовах обмежених ресурсів забезпечувати дітям базові потреби. 

Раді, що маємо змогу допомагати тим, хто цього потребує, та разом із всією Україною працювати над перемогою.

Долучайтесь до допомоги, адже завдяки кожному такому внеску волонтери ФЄГУ мають змогу допомагати тим, хто опинився в скруті!

Поспішайте творити добро!

1.jpg 

Більше фото: тут 

Федерація єврейських громад України доставила до м.Ізмаїл гуманітарний вантаж

У такий нелегкий час люди похилого віку також потребують підтримки, адже гігієна - це величезна стаття витрат. 

Федерація єврейських громад України доставила засоби особистої гігієни, підгузки для дорослих, до єврейської громади м. Ізмаїл.

Продовжуємо допомагати тим, хто цього потребує, адже підтримуючи інших, можливо зробити цей світ кращим!

photo_2023-01-20_11-37-00 (2).jpg 

Більше фото: тут

Міністр закордонних справ Ізраїлю Елі Коен у супроводі голови ФЄГУ рабина Мейєра Cтамблера та делегації відвідали Бучу

Міністр закордонних справ Ізраїлю Елі Коен у супроводі голови ФЄГУ рабина Мейєра Cтамблера та делегації відвідали Бучу, Гостомель та Ірпінь.

Особливо вразив будинок 84-річної єврейської жінки, який був пошкоджений російським снарядом. Жінка одна з 100 000 людей, які отримують постійну гуманітарну допомогу від ФЄГУ. 

Обговорюємо можливість розвитку та підтримки гуманітарних програм ФЄГУ, щоб забезпечити ще більше допомоги мирному населенню України.

photo_2023-02-16_11-42-43.jpg 

Більше фото: тут 

ГО "Центр "РОДІС" висловили подяку Федерації єврейських громад України за надану гуманітарну допомогу.

Громадська організація " Центр розвитку дитини і сім’ї "РОДІС", м.Горишні Плавні (Полтавська область), в лиці директорки Лілії Дмитренко висловили подяку Федерації єврейських громад України за надану гуманітарну допомогу людям похилого віку.

" Від початку збройної агресії росії проти України Федерація єврейських громад України надає суттєву гуманітарну підтримку українцям, які потребують допомоги. Ваші милосердя та доброта чинять позитивний вплив на морально-психологічний стан найуразливіших груп населення України. Зокрема, йдеться про людей похилого віку, значна частина яких у воєнний час опинилася на межі виживання. 

Щиро дякуємо за гуманітарну допомогу, надану самотнім малозабезпеченим пенсіонерам, які мають потребу в підгузках. Маємо надію, що ці бабусі й дідусі доживуть до Перемоги й зможуть на власні очі побачити відновлення України. 

Дякуємо за ваші щирі серця, турботу та підтримку!" - йдеться у лісті подяки.

photo_2023-02-13_14-38-05.jpg 

У єврейських громадах відбулися заходи на честь відзначення 35-ї річниці істалкут праведної ребецен Хаї-Мушки Шнеєрсон

13 лютого 2023 (22 Швата 5783) у благодійному центрі “Бейт Барух” синагозі “Бейт Реувен” (м. Кам’янське) на честь Дня йорцайт праведної Ребецн Хаї Мушки Шнеєрсон з учасниками клубу “Золотий вік”, учнями НВК “Ор-Авнер”, малечею дитячого садочка “Хая Мушка” було проведено урочисті заходи. 

Також для єврейських школярок і студенток громад Дніпра і Кам'янського відбувся банкет у залі урочистостей «Menorah Ballroom». Захід отримав назву «Жити зі змістом! Жити віддаючи!» і був наповнений глибоким духовним змістом. Закінчився захід великою та яскравою лотереєю із цінними призами, наданими Єврейською громадою Дніпра.

У єврейській громаді м.Чернівці провели зібрання жіночого клубу "Хая Мушка", присвячене річниці уходу з життя рабаніт Хаї Мушки Шнеєрсон - дружини Любавичеського Ребе, яка  служить прикладом відданого служіння, скромності, людяності та жіночності. 

На заході "Краса і сила в скромності" учасниці слухали пісні присвячені рабаніт Хаї Мушці, обговорювали ролі жінки. 

Серед учасниць були і вимушені  переселенки, які приєднались та вже зріднилися з чернівецькою громадою, завзято розробляли, готували і провели зібрання клубу, і їм це вдалося на славу.

2.jpg 

Більше фото: тут

Федерація єврейських громад України продовжує підтримувати дітей

Немає нічого ціннішого за життя, тим більше якщо це життя дитини. Федерація єврейських громад України відправила гуманітарну допомогу малюку із м.Знам'янка, Кіровоградської області, який знаходиться у дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» у реанімації в тяжкому стані. 

Сьогодні час подякувати кожному, хто невпинно рятує життя людей на цій кривавій війні, щоденно бореться за кожен удар серця — у лікарнях, у бомбосховищах, вдома. 

Кожен із вас може долучитися до допомоги та підтримати проєкти ФЄГУ, які допомагають підтримувати нужденних та рятувати тисячі життів.

Разом з вами та завдяки вам маленькими кроками ми робимо великі справи, які неможливо переказати у кількох реченнях!

Поспішайте творити добро!

1.jpg

 Більше фото: тут

Федерація єврейських громад України доставила гуманітарну допомогу до єврейської громади м.Підгородного

Сьогодні як ніколи ми всі об'єднані заради добрих справ та кожен робить свій внесок задля перемоги! В такий непростий час ми знаємо, як важливо допомагати та підтримувати нужденних. 

Федерація єврейських громад України доставила до єврейської громади «Бней Ноах» м.Підгородного  (Дніпропетровська обл.) підгузки для дітей та цукерки, щоб підняти настрій, поліпшити самопочуття та зробити людей трішки щасливішими.

Не стоїмо осторонь та продовжуємо працювати задля Перемоги!

1.jpg 

Більше фото: тут 

1.jpg 

Федерація єврейських громад України видала антисептичні засоби членам єврейської громади Дніпра

Війна зменшує можливості доступу до базових потреб, таких як вода, тепло, їжа, засоби гігієни. Але дотримуватися правил гігієни – важливо. 

Всілякі мікроби, віруси, бактерії осідають на різних поверхнях, з якими люди постійно контактують. Це можуть бути поручні, кнопки ліфта, банкомату, терміналу, дверні ручки, гроші. В умовах підвищення рівня захворюваності використання антисептичних засобів неабияк доцільно.

Члени єврейської громади м.Дніпро вже отримали антисептичні засоби від ФЄГУ,  які допоможуть захистити їх здоров’я та здоров’я їхніх сімей.

1.jpg 

Федерація єврейських громад України продовжує підтримувати українську армію

З початку збройної агресії РФ проти України Федерація єврейських громад України підтримує підрозділи української армії, доставляючи гуманітарну допомогу у вигляді медикаментів, продуктів харчування та інших матеріалів, необхідних для українських захисників, які знаходяться у зоні проведення бойових дій, захищаючи наш спокій.

Днями завантажили гуманітарну допомогу для одного з військових підрозділів.

Пишаємось, підтримуємо і разом працюємо до перемоги!

1 photo_2023-02-01_21-42-14(1).jpg 

Леві Матусов, представник ФЄГУ в ЄС, привітав президента України на Європейському саміті в Брюсселі.

Леві Матусов, представник Федерації єврейських громад України в Європарламенті та представник Хабаду в ЄС, привітав президента України Володимира Зеленського на Європейському саміті в Брюсселі.

 

Сьогодні президент Зеленський прибув на день зустрічей з лідерами та політиками ЄС, він звернувся до Європейського парламенту з закликом надати більше військової допомоги, зазначивши, що Україна та Європейський Союз розділяють спілні цінності та разом борються проти зла.

 

«Було приємно зустрітися та обговорити всі важливі питання з послом Ізраїлю в ЄС Хаїмом Регевом та послом США в ЄС Марком Гітенштайном, які також відвідали саміт», - сказав Леві Матусов.

12.jpg 

Більше фото: тут 

 

У єврейських громадах України відсвяткували Ту Бі-Шват

В єврейській громаді м.Одеса до вихованців дитячого садка "Хабад Ор-Авнер" завітало в гості "Квітуче дерево". А веселі пісні, таночки та солодкий фруктовий майстер-шеф принесли дітям багато задоволення.

У 15 день єврейського місяця Швата у благодійному центрі «Бейт Барух» та синагозі «Бейт Реувен» (м. Кам’янське) учасниці та учасники клубу «Золотий Вік», учні НВК “Ор-Авнер”, дітки дитячого садочка “Хая Мушка” традиційно відсвяткували «Новий рік дерев» — свято Ту бі-Шват.

Учасниці жіночого клубу єврейської громади м.Ужгород на честь свята Ту бі - Шват також цього дня зібрались разом за святковим столом.

У єврейській громаді м.Вінниця Новий рік дерев члени громади зустріли за святковим столом, адже в цей день прийнято їсти фрукти, особливо виноград, фіги, гранати, оливки та фініки - тобто ті плоди, якими Тора прославляє Ізраїль - "країну пшениці та ячменю, і виноградних лоз".

До Ту Бі-Шват для учнів єврейської школи Дніпра "Ор Авнер Хабад Любавич" ім. Леві-Іцхака Шнеєрсона пройшла святкова програма, на якій діти вивчали закони та звичаї, брали участь у майстер-класі та отримували призи.

Як завжди, активно та цікаво відбулося святкування Ту Бі Шват для вихованців дошкільного освітнього центру «Бейт Ціндліхт» м.Дніпро – з конкурсами, іграми, веселими заняттями та «перетвореннями».

У м.Суми члени громади посадили домашні квіти, петрушку та цибульку, посіяли кріп та руколу. Квіти планують навесні висадити на подвір'я, а коли проросте петрушка та кріп, подарують іх літнім клієнтам "Хесед Хаїм", щоб вони отримували вітаміни.

В Кам‘янець-Подільському представництві ХБФ «Хесед Бешт» також висадили в горщики квіти та відмітили, що головне – робити це з дітками, щоб вони знали про таке чудове свято і в майбутньому прагнули дбати про екологію. Ту бі-Шват, новий рік дерев – особливе свято, що здатне змінити ландшафт і прикрасити землю. 

Члени єврейської громади м.Миколаїв провели це свято разом. Рабин Шолом Готтлiб, привітав діток з цим чудовим святом,подарував подарунки та побажав всього найкращого.

У м.Хмельницький провели майстер-клас для дітей з незвичного малювання на холсті, кулінарний майстер-клас з виготовлення яблук у шоколаді, карвінг із фруктів та овочів та організували солодкий стіл. Діти згадали історію свята та розібрались які якості дерева можна перебрати на себе.

Члени єврейської громади м.Шостка посадили насіння на свято Ту Бі-Шват, яке являється новим життям. Були посаджені екзотичні види насіння: авокадо, лимон, мандарин, фіник, етрог, гранат. Насіння, яке посадили члени громади нехай в найближчому часі подарує кожному віру та надію до Перемоги, а кожна добра справа розцвітає та росте, стає сильнішою та принесе нові плоди!

2.jpg 

Більше фото: тут 

У Єрусалимі відбулась зустріч українських біженців з політичними діячами Угорщини та представниками єврейських громад.

На зустрічі були присутні Держсекретар Угорщини у справах церкви та міжетнічних відносин – Міклош Солтеш та інші політики. Вдячні біженці, серед яких були рабини Києва, Вінниці та Рівного, розповіли свої унікальні історії евакуацій та досвід перебування в Угорщині.

Загалом ми евакуювали десятки тисяч людей, більшість з яких були розміщені в кошерному таборі на березі озера Балатон, який був організований у тісній співпраці з EMIH на чолі з рабином Köves Slomó та за підтримки уряду Угорщини.

Сотні сімей з усієї України знайшли безпечний притулок в «Machne Chabad». Мешканці табору забезпечені всім необхідним – кошерним харчуванням, послугами лікарів, можливістю святкувати Шабат та єврейські свята. 

Наші спільні зусилля врятували тисячі життів, ми продовжуватимемо працювати з нашими партнерами, щоб підтримувати біженців не тільки під час війни, а й після завершення.

1n.jpg

 Більше фото: тут

У м.Хмельницький відбулась зустріч голів єврейських громад Західного регіону України

1-2 лютого 2023 р. в Хмельницькому була проведена зустріч голів єврейських громад Західного регіону України.

Робота була досить плідною. По-перше, зав’язалися нові знайомства і контакти, по-друге, кожен керівник громади поділився своїми напрацюваннями і планами на майбутнє, розповів про проблеми. Особливо відповідальним став останній рік – рік війни, коли зусібіч хлинув потік біженців. Учасникам було приємно чути,що громади діляться з постраждалими практично всім: від продуктів харчування, щоденних гарячих обідів до одягу і взуття, пошуків місця для проживання, опікуються дітьми. Не кажучи про те, що багато членів єврейських громад зі зброєю в руках захищають на передовій батьківщину від рашистської орди!

Програма Дня відкритих дверей була доволі насиченою: 

- вивчення досвіду роботи голови Хмельницької іудейської релігійної громади Ігоря Ратушного та обмін досвідом між учасниками; 

- екскурсія до музею пам’яті жертв Голокосту, що діє в Хмельницькому общинному центрі «Тхія»; 

- поїздка в Меджибіж на могилу цадика Бааль Шем Това – у місце сили єврейського народу;

- відвідання діючої хмельницької синагоги, досить старовинної, яка свого часу називалася «кацувіше шуль» - синагога м’ясників, а зараз відреставрована й відремонтована; 

- поїздка до щойно відкритої мікви; 

- спільні молитви; 

- обід в стилі шабату з елементами навчання. 

Учасники відзначили хорошу організацію заходу, а організаторам було приємно, що зроблено загалом дуже корисну справу, яка в майбутньому принесе добрі плоди громадам всього Західного регіону України.

1.jpg 

Більше фото: тут 

ФЄГУ отримала листи-подяки за надання суттєвої гуманітарної допомоги державним установам та засудженим

Начальник державної установи "Синельніковська виправна колонія №94" полковник внутрішньої служби Володимир Єрофєєв та начальник Південно-Східного міжрегіонального управління щодо виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції полковник внутрішньої служби Вадим Кирієнко висловили подяку Федерації єврейських громад України за багаторічну співпрацю та надання суттєвої гуманітарної допомоги особам, позбавленим волі, які утримуються в установах.

"В часи воєнного стану, запровадженого на території України у зв'язку зі збройною агресією російської федерації проти України Ви надали значну підтримку установі та засудженим, які відбувають покарання в установі.

Дякуємо за проявлене милосердя та допомогу. Гарні справи не залишаються непомітними, вони як маяки світять тим, хто чекає допомоги. Ви даруєте не просто матеріальні цінності, а й даєте радість та надію на світле майбутнє. Нехай Ваша доброта повертається Вам сторицею.

Висловлюємо впевненість у збереженні дружніх відносин і сподіваємось на Вашу підтримку заради майбутньої перемоги." - написав полковник внутрішньої служби Володимир Єрофєєв.

photo_2023-02-02_10-25-38.jpg 

 

photo_2023-02-04_18-39-07.jpg 

В честь свята Ту Бі Шват провели майстер-клас по виготовленню фруктових букетів у кошерному таборі для біженців в Угорщині

Жінки та діти із задоволенням прийняли участь у створенні букетів із плодів, що є основними символами свята.

 

Незважаючи на важкі часи, табір приймає біженців вже більше 11-ти місяців та продовжує надавати прихисток і допомогу усім, хто цього потребує.

318319_n.jpg 

Більше фото: тут 

 


 

У єврейських громадах пройшли фарбренгени, в честь 10 швата

Єврейська громада Дніпра в Юд Шват провела велике общинне свято, на яке члени громади приходили сім'ями, щоб разом відсвяткувати такий важливий день, як 10 швата– день, коли весь світ відзначає 73-ту річницю відходу з матеріального світу Шостого Ребе та 72-у річницю прийняття титулу «Глави покоління» Сьомим Любавічним Ребе Менахемом-Менделом Шнеерсоном. Свято відбувалося у залі урочистостей «Menorah Ballroom» найбільшого у світі єврейського центру «Менора».

Вихованці школи "Хабад Ор-Авнер" в Одесі провели інтерактивний фарбренген на честь святкування 10 Швата. 

Старші класи підготували спеціальні відео та презентації щоб розкрити одну з міцвойс, а початкова школа підготувала цікаві міні-вистави.

Ті учні, які зараз, через війну, знаходяться у Берліні -  підготували творчі завдання: пісні, сценки, плакати, відео, виставку та провели грандіозний концерт.

Рабин Оболонської єврейської громади у Києві Шолом Гопін відвідав фарбренген, присвячений 10 Швата, у рабина Боруха Маєрса в Братиславі.

1 лютого 2023 (10 Швата 5783) у благодійному центрі "Бейт Барух" синагозі "Бейт Реувен" (м. Кам'янське) на честь Дня інавгурації нашого Ребе відбулися святкові заходи: духовні уроки ребецн Діни Стамблер з учнями школи " Ор- Авнер" та з учасницями проекту "Колель Тора для жінок", великий сімейний фарбренген для всієї єврейської громади міста  у банкетній залі синагоги.

1.jpg 

Більше фото: тут 

Федерація єврейських громад України доставила до єврейських громад чудові та теплі подаруночки

Зігріватись теплом вдячних посмішок – це наша улюблена традиція, адже з року в рік Федерація єврейських громад України піклується про тих, хто потребує допомоги. 

Цього разу ФЄГУ потурбувалася про теплий одяг для нужденних, без якого буде важко перебути цю складну воєнну зиму.

До єврейських громад м.Ірпінь, м.Бровари та м.Яготин (Київської області) був направлений гуманітарний вантаж з теплими речами та солодощами, адже саме зараз, у розпалі зими, люди потребують більшої турботи та допомоги.

Об'єднуємо зусилля та підтримуємо один одного! Продовжуємо працювати задля Перемоги!

01.jpg 

Більше фото: тут 

У єврейських громадах вшанували память жертв Голокосту, безжально вбитих під час Другої Світової війни.

27 січня 2023 в Україні та світі відзначають Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. 

Нажаль, історія повторюється, і сьогодні українці зазнають масового знищення від рук підступного ворога. Не зважаючи на складний, тривожний час члени Білоцерківської єврейської громади, вихованці ліцею Міцва та представники влади прийшли до Меморіалу аби віддати шану загиблим.

Також 27 січня, у НВК "Ор-Авнер" (м. Кам'янське) для учнів 1-4 класів та учнів 5-9 класів  було проведено уроки пам'яті.

У День скорботи і пам’яті члени Бобринецької єврейської громади та Брацлавської єврейської громади вшанували пам’ять жертв Голокосту.

За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої Світової війни разом з 4,5 млн дорослих стали і 1,5 млн дітей.

У м.Суми, на Центральному кладовищі біля обеліску пам'яті євреїв-сум'ян, розстріляних у 1942 році, зібралися представники єврейської спільноти, рабин Є. Левитанськи, представники державної адміністрації міста: керуючий справами виконавчого комітету Юлія Павлик, заступник директора департаменту комунікацій та інформаційної політики Олена Дяговець.

Традиційно р.Єхієл Левитанськи прочитав поминальну молитву, до обеліску, за українською традицією, поклали квіти, а за єврейською - камінці.

Присутні вшанували пам'ять хвилиною мовчання. 

Головні слова всіх, хто виступав на цьому мітингу - це те, що такі трагедії ніколи не повинні повторитися. А в наш час цей заклик особливо важливий та актуальний.

Пам‘ятаємо про цю страшну подію. Шануємо пам’ять усіх загиблих.

1.jpg 

Більше фото: тут 

Ищите старые сообщения? Найдите на полях меню "Архив".