Printed fromfjc.org.ua
ב"ה

Новини

Єврейська громада Івано-Франківська передала ЗСУ автомобіль швидкої медичної допомоги та позашляховик

Керівник єврейської громади м.Івано-Франківськ Ігор Перельман передав автомобілі, один з яких - автомобіль швидкої медичної допомоги, представникам українських захисників.

Позашляховик стане в нагоді воїнам ЗСУ для виконання військових задач, а автомобіль швидкої медичної допомоги допоможе вчасно надати допомогу для порятунку наших поранених і реанімації їх під час бойових дій.

Раніше єврейська громада м.Івано-Франківськ також передавала інші автомобілі на потреби ЗСУ.

photo_2023-12-31_18-58-17.jpg 

У Кривому Розі розпочав свою роботу зимовий денний дитячий табір "Творчі"

Про це повідомила у Facebook благодійна організація “Благодійний фонд “Хесед Хана” м.Кривий Ріг. 

Кожного дня мадрихи єврейської громади не тільки розважають, а й проводять заняття для розвитку творчого потенціалу в кожній дитині. Для маленьких членів єврейської громади це чудова можливість провести час корисно і весело, в компанії нових друзів.

photo_2023-12-28_19-52-42.jpg 

Більше фото: тут 

У єврейській громаді м.Одеса відзначили День пам'яті про зруйнований Храм та жертв Голокосту

З нагоди цього дня учні 7-11 класів відвідали Одеський музей Голокосту та жертв нацизму, в основі створення якого лежать події геноциду єврейського населення на території Трансністрії (території, що знаходилася з 1941 по 1943 роки під юрисдикцією Королівства Румунія, займаючи Одеську, Миколаївську й частину Вінницької областей).

Дітям розповіли про трагічну долю українських євреїв, безпрецедентні злочини у Другій світовій війні, праведників миру, які рятували єврейських дітей.

Розповідь екскурсовода про ті часи справила на школярів глибоке враження.

photo_2023-12-27_21-58-11.jpg

Більше фото: тут

ФЄГУ надає гуманітарну допомогу Південному ТРК Національної гвардії

Федерація єврейських громад України передала необхідну гуманітарну допомогу Південному ТРК Національної гвардії України, зосереджуючи зусилля на Запорізькому напрямку. Отримані ресурси призначені для військових прифронтових лікарень та підтримки військовослужбовців, розташованих у цьому регіоні. 

Ми висловлюємо вдячність команді та партнерам за невтомні зусилля у забезпеченні виконання цієї місії!

photo_2023-12-27_12-43-12.jpg 

Миколаївські маленькі волонтери вчаться волонтерству через Тору

Для дітей єврейської громади міста Миколаїв, в рамках проєкту "Юний Волонтер" (Миколаївського товариства єврейської культури), провели творче заняття - "Волонтерство через Тору".

Читання та обговорення з дітьми тижневого розділу «Ваігаш» привело до одного розділу Тори – як обирати подарунки?

Насамперед говорили з дітьми про те, що приємніше для них – отримувати подарунки чи дарувати? Думки розійшлися, але всі дійшли єдиного висновку – подарунки – це насамперед турбота про близьких.

Подарунки – це увага тій людині, яка нам важлива і дорога.

Напередодні маленькі волонтери виявили турботу про найстарших членів єврейської громади та приготували їм подарунки до Хануки.

«Тора для малюків» говорить: «Коли вибираєш у подарунок щось гарне, цінне, і даруєш від щирого серця, то й сам отримуєш від цього задоволення. І ніколи не чекай нічого натомість».

photo_2023-12-26_19-46-29.jpg

Більше фото: тут

Рабин єврейської громади м.Дніпро відзначив важливість Тори на уроці для молодих євреїв у проекті "Menorah community"

Рабин єврейської громади м.Дніпро Шмуель Камінецький відвідав урок Тори у проекті для молодих євреїв «Menorah community», заснований Леві та Есті Зісліними, та спрямований на навчання єврейської молоді основ юдаїзму та єврейським традиціям.

Під час уроку рабин Камінецький розповів молодим людям про важливість вивчення Тори. Він наголосив, що Тора є основою єврейського життя і що її вивчення допомагає стати більш освіченими та духовно розвиненими.

Рабин також розповів кілька захоплюючих майс на тижневий розділ і відповів на запитання. Молоді люди були дуже зацікавлені у його відповідях і поставили йому багато запитань.

Після закінчення уроку рабин Шмуель Камінецький подякував організаторам проекту, він зазначив, що подібні проекти дуже важливі для єврейської громади та допомагають молодим людям зберегти свою віру та традиції.

Джерело:djc.com.ua

photo_2023-12-25_22-25-54.jpg 

Музей «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні» м.Дніпро продовжує знайомство з цікавими експонатами

Цього разу науковці музею розповіли про переданий жетон на честь ювілею ізраїльського міста Рішон-ле-Ціон.

«Пропозиції щодо заселення тодішньої Палестини оформилися у ХІХ ст., зокрема, завдяки участі британського фінансиста та філантропа єврейського походження Мозеса Монтефіоре (1784–1885), але невдало. Лише за кілька десятиліть, в 1878 р., була створена перша сільськогосподарська колонія – Петах-Тіква. Появі подібних поселень «сприяли», зокрема і антисемітські погроми 1880-х рр. в Російській імперії.

В результаті чергових антиєврейських акцій, група із 10 інтелігентів з Одеси та Харкова на чолі з З. Левонтином прибула до Палестини, де 31 липня 1882 р. було створено поселення Рішон-ле-Ціон. Переселенці зіткнулися з численними труднощами, зокрема із браком води.

Виготовлений із бронзи, жетон має діаметр 28 мм. На одному боці представлено зображення поселення з обробленими полями та терасними садами. Під зображенням вказано дату – 5642 (або 1882 р.), рік створення поселення. По колу жетону йде напис – фрагмент із Тори (пророк Йєшаягу, гл. 41, ст. 27): «Я перший [сказав] Сіону: ось воно! та дав Єрусалиму благовісника». Початок фрази на івриті звучить як «Рішон-ле-Ціон», – звідси назва поселення.

На іншому боці – портрет д-ра Т. Герцля (1860–1904), засновника сіоністського руху. Ліворуч від портрету латинськими літерами вказано підпис, праворуч – перші чотири слова з Тори (пророк Йєшаягу, гл. 61, ст. 1): «Не змовкну заради Сіону, і заради Єрусалиму не заспокоюся, доки не зійде, як світло, правда його і спасіння його – як світильник, що горить».

Ймовірна дата випуску цієї монети-жетону – 1907 р., тобто до 25-річчя заснування поселення. Існує версія, що такі жетони вироблялись на початку ХХ ст. та роздавалися в якості сувеніру різним спонсорам на міські потреби».

Джерело : djc.com.ua

photo_2023-12-24_18-35-59.jpg 

Більше фото: тут 

Шосткинська єврейська громада розпочала виготовляти для військових розпалювачі з парафіну

На фронті не буває легко, а у зимовий період нашим військовим крім ворога, дошкуляє ще й холод.

Члени єврейської громади м.Шостка розпочали виготовляти розпалювачі з ватних дисків та парафіну, які будуть передані українським військовим. Такі розпалювачі горять декілька хвилин і ними можна розпалити багаття в польових умовах, підігріти воду в кружці, а також вони можуть використовуватися для обігріву. Парафінові спонжі дуже компактні, їх можна покласти в кишеню, що надзвичайно важливо у військових умовах.

photo_2023-12-21_19-08-59.jpg

Більше фото: тут

ПІСТ 10 ТЕВЕТА | 22 грудня

10-го Тевета у 3336 році від Створення світу (425 р. до н. е.) війська вавилонського царя Навухаднецара взяли в облогу Єрусалим. Тому Асара-Бетевет - день жалоби, посту і каяття.  

Їжа і пиття заборонені від світанку до настання ночі. Цього року піст закінчується кідушем і шабатньою трапезою. 

Діти звільнені від обов'язку постити. Хворі, вагітні або жінки, які годують груддю, яким важко постити, мають звернутися до рабина.  

Нещодавно Десяте Тевета було обрано як "День загального Каддіша" в пам'ять про загиблих у Голокості, дата загибелі яких невідома.

photo_2023-12-21_12-29-47.jpg 

Капелан Федерації єврейських громад України відвідав схід країни

Цього тижня капелан Федерації єврейських громад України, Яків Синяков, здійснив важливу поїздку на схід України, до зони активних воєнних дій. У рамках цієї поїздки він передав військовим гуманітарну допомогу, духовну літературу, а також провів спільні молитви та одягання тфіліну.

Продовжуємо підтримувати наших військових та висловлюємо щиру вдячність за їхню невтомну силу та відданість!

photo_2023-12-20_18-42-23.jpg

Більше фото: тут

У Харкові вшанували пам’ять загиблих в Дробицькому Яру протягом 1941-1942 років

В Дробицькому яру, у грудні 1941 – січні 1942 року відбулась страшна трагедія – масове знищення євреїв Харкова нацистами. У 2002 році на цьому місці створили меморіальний комплекс. Щороку сюди приходять харків’яни, з квітами, щоб вклонитися та віддати данину пам’яті за загиблими.

Події тих років особливо гостро відчуваються сьогодні, коли російські окупанти так нещадно і цинічно руйнують українські міста і села, вбивають людей, намагаючись знищити націю, зазначив мер Ігор Терехов. Меморіал у Дробицькому Яру теж потрапляв під обстріли в перші місяці вторгнення. Сліди від влучань ворожої артилерії нагадують про бої, що точились тут за свободу Харкова.

За словами рабина Харкова, в цій балці, на під’їзді до міста, було розстріляно більше 20-ти тисяч євреїв, хоча офіційні джерела оприлюднюють цифри від 16 до 19 тисяч людей.

Чоловіки, жінки, діти, підлітки, старенькі – всіх вивозили до Дробицького Яру під приводом відправки на роботи до Полтавщини. Але життєвий шлях цих людей обірвався тут. Дробицький Яр – це доказ геноциду проти окремого народу, трагедія, яку неможливо усвідомити, і тим паче – забути, говорить Мойше Москович. І надважливо, каже він, прийти сюди в дні роковин, щоб помолитися.

Джерело

photo_2023-12-19_19-51-47.jpg 

Психологічні уроки для воїнів ЗСУ: кризова військова психологія

Збройні сили України стикаються з викликами, які потребують не лише фізичної сили, а й значної психологічної стійкості.

Війна, яку нині переживає Україна, робить значний вплив на психологічний стан військовослужбовців. 

Капелан Федерації єврейських громад України Яків Синяков провів психологічні уроки для наших захисників по темі кризової військової психології, яка не лише допомагає впоратися з травмами та стресом, а й сприяє формуванню психологічної стійкості, здатності приймати рішення в екстремальних ситуаціях та єдності команди.

photo_2023-12-18_22-17-34.jpg 

Більше фото: тут 

В Одесі міський голова запалив сьому ханукальну свічку

Міський голова Геннадій Труханов і рабин Одеси та Півдня України Авраам Вольф запалили сьому свічку ханукальної менори і привітали зі святом вихованців дитячого будинку «Мішпаха». 

Серед гостей також були присутні Ігор Шатхін, голова Федерації єврейських громад Півдня України, та інші члени єврейської громади Одеси. 

«Продовжується Ханука - свято світла, яке символізує перемогу добра над злом. Ми кожного дня молимось за Україну та Ізраїль, щоб у наших країнах настав мир», - сказав пан Вольф. 

Мер пригостив дітей святковими смаколиками та за юдейською традицією подарував їм монетки. Одну малеча залишила собі, а другу передала на допомогу ЗСУ.

Джерело: omr.gov.ua

photo_2023-12-14_22-13-35.jpg

Більше фото: тут 

Програма ФЄГУ «Свято у кожний дім – Ханука»

Завдяки ініціативі Федерації єврейських громад України понад 150 громад отримали святкові набори до Хануки. У кожній оселі були запалені ханукальні свічки, символізуючи надію, єдність та незгасаюче світло, що розсіює темряву.

photo_2023-12-14_18-15-05.jpg 

Більше фото: тут 

Свято Ханука в умовах війни

Ханука - це свято перемоги світла над темрявою. У час війни кожен з нас бажає, щоб світло миру перемогло темряву ворога.

До свята Ханука капелан Федерації єврейських громад України Яків Синяков доставив до наших захисників святкові набори, які містять все необхідне для проведення святкування.

Завдячуючи українським героям кожен член єврейської громади має змогу відзначати свято світла. Тому нашим обов’язком було якнайшвидше доставити до захисників ханукальні набори, щоб навіть в умовах війни кожен з них зміг запалити ханукальну свічку та примножити світло, яке підтримає духовні сили кожного.

3.jpg 

Більше фото: тут 


Кожний новий день Хануки - це ще один вогник

Шоста свічка завжди випадає на новомісяччя і дає світло новому місяцю, коли холод – як фізичний, так і духовний – досягає свого піку. Можна сказати, що в цьому і є суть Хануки – вірити у можливість перемоги світла і там, де на перший погляд тріумфує темрява.

Єврейські громади міст: Київ, Дніпро, Харків, Одеса, Миколаїв, Луцьк, Чернівці, Житомир, Івано-Франківськ, Хмельницький, Полтава, Кам'янське, Бориспіль, Шостка, Жмеринка, Конотоп продовжують примножувати світло та запалювати ханукальні свічки.

Радісна ханукальна атмосфера панує під час святкування Хануки: тепло випромінють не лише запалені ханукальні свічки, а й гарячі сердця кожного, хто завітав на свято. Ханукальний автопарад, благодійні концерти, світлове шоу, щирі виступи дітей, музикантів та запрошених зіркових гостей, лотереї, творчі майстер-класи, традиційні пригощання та смачна вечеря - все це зігрівало серця гостей свята, а світло Хануки передавалося один одному через щирі побажання та посмішки. 

Щасливої Хануки!

Хай світло Хануки горить у наших серцях!

photo_2023-12-13_02-07-39.jpg 

Більше фото: тут 

Рош Ходеш місяця Тевет

Місяць Тевет – дев'ятий місяць, якщо рахувати від початку місяць Нісан, часу Виходу євреїв із Єгипту, від якого Тора веде відлік місяців. При відліку від Рош А Шана, дня створення і голови року – Тевет є четвертим місяцем.

Новомісяччя Тевет відзначається іноді один, а іноді й два дні, тому що попередній місяць Кіслев є коли повним, а коли і неповним, в ньому буває і 30 днів, і тільки 29. А сам Тевет завжди неповний, у ньому 29 днів.

Зі знаків Зодіаку Тевету відповідає Козеріг, по-єврейськи «гді», овечка – натяк на те, що цього місяця, після рясних дощів Хешвана та Кіслева, дощі йдуть на спад, і молода худоба виходить на пасовища.

24 Тевета світ відзначає відхід із життя засновника Хабада рабі Шнеура-Залмана з Ляд, Альтер Ребе. Найбільш відомі пости місяця Тевет, які слідують одним за іншим 8, 9 і 10 Тевета, причому пости восьмого та дев'ятого Тевета називаються «постами праведників», коли постять лише обрані. Десятого Тевета постять усі без винятку.

Десятого Тевета – у день загального посту – війська вавилонського царя Навуходоносора розпочали трирічну облогу Єрусалима, що закінчилася загибеллю міста та Храму.

Дев'ятого Тевета померли пророки Езра та Нехемія. Це вони очолили євреїв, які вирішили повернутися з Вавилонії в Ерец Ісраель, навчили їх Торі і дбали про їхні потреби. З їхньою смертю Ізраїль осиротів, втративши духовні і матеріальні блага, які вони йому доставляли. Ніхто не зміг стати гідною заміною.

Восьмого Тевета було закінчено переклад Тори грецькою мовою, зроблений за наказом царя елліністичного Єгипту Птолемея. Цей день мудреці порівнюють із днем, коли було зроблено «золоте теля», бо неможливо перекласти Тору іншою мовою, не спотворивши її сенсу.

Ось як розповідає про це Мегілат Тааніт:

«Восьмого Тевета, у дні царя Птолемея, коли Тора було переведено грецькою мовою, пітьма опустилася світ і не припинялася три дні».

Мудреці порівняли перекладену Тору з посадженим у клітку левом. Перш за все тремтіли перед ним і, побачивши його, тікали. Тепер же всі підходять до клітки, показують на лева пальцем і запитують: «Де його хвалена сила?».

Тож і Тора. Поки вона перебувала в руках Ізраїлю, який тлумачить її Святою мовою, вона справді пов'язувала Ізраїль із Вс-вишнім і давала відповідь на всі запитання. Ніхто не наважувався відгукуватися про неї негідним чином. Навіть чужинець, який бажав ознайомитися з Торою, мав спочатку вивчити мову Писання.

Тепер Тора виявилася ув'язненою у клітку грецького перекладу, і благоговіння перед нею зникло. Будь-яка людина, яка знала грецьку мову, могла читати її, коментувати і критикувати – все це без того, щоб хоча б доторкнутися до її мудрості.

Тому мудреці уподібнили восьме Тевета до іншого жалобного дня – дня, коли було зроблено «золоте теля». Як у статуї, позбавленій душі, якій поклонялися, бачили в ній ідола, так у грецькому перекладі Тори – тексті, позбавленому мудрості та святості, – народи світу бачать Тору. Вони вважають, що познайомилися з нею завдяки перекладу, і кажуть один одному: «Ось вона, Тора, яку ми вивчили».

З використанням матеріалів toldot.ru

photo_2023-11-27_18-38-00.jpg 

Люди, які зараз перебувають у місцях позбавлення волі, цього року змогли долучитися до святкування Хануки

Традиції - це важлива частина нашого життя! Щоб чудо свята Ханука доторкнулось до кожного Федерація єврейських громад відправила святкові набори до Синельниківської виправної колонії №94 та Криворізької виправної колонії №80. 

Людям, які перебувають у місцях позбавлення волі, важливо надавати духовну підтримку, розповідати про свято Ханука, щоб вони мали змогу взяти натхнення з історії і цінностей свята та зміцнити духовний зв'язок зі своїм народом.

photo_2023-12-11_22-14-54.jpg 

Більше фото: тут 


Свято перемоги світла над темрявою: у Києві запалили найбільшу ханукальну менору у Європі

ФЄГУ з гордістю запалила найвищу в Європі менору на Майдані Незалежності в Києві. Завдяки люб'язній участі високоповажних послів, серед яких посол Австрії Арад Бенкьо, посол Великої Британії Мартін Гарріс, посол Італії П'єр Франческо Дзадзо, посол Канади Наталка Цмоць та посол Франції Гаель Вейсьєр, церемонія випромінювала надію та солідарність.

Щодня Ханукальна менора, що символізує перемогу світла над темрявою, запалюється заступником голови ФЄГУ, рабином Рафаелем Рутманом разом з послами. Першу свічку запалив посол Великої Британії Мартін Гарріс. Висловивши щиру вдячність, посли підкреслили важливість ролі, яку відіграє ФЄГУ у наданні підтримки та допомоги населенню. Понад 100 людей зібралися на урочистій церемонії, розділяючи радість та отримуючи солодкі подарунки. 

Приєднуйтесь до нас у святкуванні Фестивалю світла! Давайте продовжимо поширювати світло і мир разом! 

*Церемонія відбувається з 7 по 14 грудня о 17.00

photo_2023-12-11_18-14-10.jpg 

 Більше фото: тут  

У Освітньому Ресурсному центрі запалили першу свічку Хануки

Ось і настало Свято вогнів – Ханука! Діти завжди чекають на нього з радістю. Ханука – це пончики та «латкес», подарунки та сюрпризи і, звичайно, традиційні «хануке гелт» – гроші, які дорослі дарують дітям.

В Освітньому Ресурсному центрі існують давні традиції зустрічі Хануки. У дні свята запрошують багато гостей – нинішніх учнів, випускників, їхніх батьків. Дуже зворушливі зустрічі з колишніми вихованцями! Скільки емоцій та теплих спогадів вони викликають!

Цього року діти за допомогою дорослих підготували театралізоване свято. Сценарій вийшов чудовий: з ляльковим театром, музичними репризами, іграми, вікториною та квестом. Після танців, пісень та забав настав час запалення свічок. І на завершення святкового ранку дітям вручили подарунки від Федерації єврейських громад України – ханукальні світильники, солодощі, розвиваючі ігри та просвітницькі матеріали про Хануку. 

" - Ми дякуємо Федерації єврейських громад України за подарунки дітям, за увагу та можливість долучитися до традицій Свята вогнів та чудес!" - написали на сторінці організації в Facebook.

photo_2023-12-11_13-54-24.jpg 

 Більше фото: тут 

Ханука 5784 у єврейських громадах України

7 грудня розпочалося одне з найбільших іудейських свят – Ханука.

Одна з головних традицій цього свята  - запалення Ханукального світильника (Ханукії), яку треба виконувати щовечора всі вісім днів Хануки. 

Традиційно святкову Ханукію встановили і запалили у єврейських громадах м. Київ, м.Дніпро, м.Запоріжжя, м.Ужгород, м.Миколаїв, м.Чернівці, м.Вінниця, м.Біла Церква, м.Кропивницький, м.Бердичів, м.Кам'янське, а також поділилися фотографіями зі святкування.

У різних містах України члени єврейських громадах зібралися разом, щоб взяти участь у святкуванні Хануки, сказати «омейн» у відповідь на благословення та відчути неймовірну атмосферу світла та радості. Сім'ї з дітьми різного віку, від немовлят на руках до сором'язливих підлітків, їхні бабусі та дідусі, були раді вшанувати всією громадою диво, яке відбулося понад 3000 років тому.

Ханукальні свічки на менорі урочисто запалили рабини міст та запрошені поважні гості. Також було проведено святкові заходи та концерти.

Нехай світло та тепло Хануки, яке примножується,  зігріває ваші домівки, сердця та душі ще сильніше! 

Щасливої та радісної Хануки!

photo_2023-12-10_21-50-07.jpg 

 Більше фото: тут

Сьогодні на Майдані Незалежності відбудеться урочиста церемонія запалювання четвертої свічки на найбільшій ханукальній менорі

Запрошуємо Вас запалити четверту ханукальну свічку разом, у самому серці Києва!

 photo_2023-12-10_14-08-38.jpg

Капелан ФЄГУ разом с представниками Нацгвардії запалили першу ханукальну свічку

У світле свято Ханука капелан Федерації єврейських громад України, Яків Синяков, доставив ханукальні набори нашим захисникам, щоб навіть в умовах війни кожен з них зміг відчути чудо цього свята, а проведені разом спільні молитви - розвіяли темряву в житті кожного і висвітлили шлях.

Капелан ФЄГУ разом з представниками Національної гвардії України запалили першу Ханукальну свічку на менорі, вносячи світло і надію в серця всіх присутніх.

Нехай світло Ханукальних свічок розгоне пітьму та морок і подарує світло та віру в нашу Перемогу!

photo_2023-12-08_11-44-29.jpg 

Більше фото: тут 

З нагоди початку свята Ханука Президент України взяв участь у церемонії запалення ханукальних свічок, організованій ФЄГУ

Президент України Володимир Зеленський сьогодні запалив першу ханукальну свічку у своєму офісі разом з рабинами міст України. Зустріч та церемонія були організовано Федерацією єврейських громад України на чолі з рабином Мейєром Стамблером.

Головний рабин Дніпра Шмуель Камінецький запалив велику центральну свічку ханукії та промовив благословення на івриті. Після цього на ханукії запалили одну лампадку. Шмуель Камінецький нагадав про значущість свята Хануки, яке символізує можливість дива.

Голова Ради Федерації єврейських громад України рабин Мейєр Стамблер також зазначив, що головним меседжем Хануки є розповідати світу про дива.

 «І ви, пане Президенте, з вашим лідерством можете розповісти світові про диво України», – сказав він.

Зі свого боку Володимир Зеленський привітав єврейську громаду зі святом Хануки. «Це свято – про перемогу сили духу. І це найголовніше. Я бажаю всім вам, нам і всім тим, хто завжди на боці світла, на боці України та людей, на боці життя, – Хануки й перемоги», – зазначив Глава держави.

Рабин Рафаель Рутман поділився з президентом результатами роботи ФЄГУ разом з головними рабинами міст, уточнивши деталі величезної ініціативи, що включала розсилку десятків тисяч святкових наборів євреям по всій країні, встановлення громадських менор та проведення ханукальних автопарадів, а також встановлення білбордів з побажаннями щасливої Хануки. 

На церемонії також були присутні: головний рабин єврейської релігійної громади центральної синагоги Києва Моше Асман, головний рабин Львова Мордехай Болд, головний рабин Ужгорода Менахем Мендель Вільгельм, головний рабин Житомира Шломо Вільгельм, головний рабин Одеси Авраам Вольф, головний рабин Кривого Рогу Лірон Едері, головний рабин Харкова Моше Москович, головний рабин Сум Єхіель Левітанський, головний рабин синагоги Бейт Менахем Хабад (Київ) Йонатан Маркович.

Фото: Офіс Президента України

photo_2023-12-07_19-15-10.jpg 

Більше фото: тут 

Сьогодні на Майдані Незалежності відбудеться урочиста церемонія запалювання першої свічки на найбільшій ханукальній менорі

Сьогодні на Майдані Незалежності відбудеться урочиста церемонія запалювання першої свічки на найбільшій ханукальній менорі в Європі, яка розпочне 8-денну Хануку — свято перемоги світла над темрявою.

Запрошуємо запалити першу свічку разом, у серці Києва.

photo_2023-12-07_14-19-23.jpg 

Перший день Хануки – запалюємо одну свічку!

Мета нашого життя - не боротися із темрявою. Наше завдання принести більше світла у світ, світло Тори та заповідей.

Веселої Хануки! Хаг Ханука Самеах!

photo_2023-12-06_15-04-19.jpg 

Встановлено традиційний ханукальний світильник у центрі Одеси, поруч із пам'ятником Дюку

Традиція встановлення великого семисвічника зберігається в Одесі вже багато років, не перервалася вона й після початку великої війни. Цього року вже встановлено традиційний, найбільший у місті, ханукальний світильник у центрі Одеси, поруч із пам'ятником Дюку, надійно вкритим від обстрілів мішками з піском.

З 7 по 15 грудня віруючі юдеї Одеси відзначатимуть велике та веселе свято – Хануку.  

10 грудня, у неділю, відбудеться урочисте запалення свічки разом із представниками влади та єврейської громади, повідомили в організації “Хабад Одеса”.

photo_2023-12-06_19-59-58.jpg 

Знаменитий ізраїльський рабин Пінхас Альтхойз відвідав Єврейську громаду Дніпра

На честь цієї події було організовано урочистий прийом, на якому, окрім почесного гостя, був присутній його син, рабин Зеліг Альтхойз, який відзначав у цей день свій день народження, а також голова Федерації єврейських громад України рабин Мейєр Стамблер, рабин Йосі Глік, рабин Леві Стамблер, Натан Золотаревський та інші  шановні гості.

Під час прийому шановні рабини обговорили підготовку та нюанси проведення світлого свята Ханука.

Джерело: djc.com.ua

photo_2023-12-06_20-10-45.jpg 

Більше фото: тут 

Щиро вітаємо Вас зі святом Ханука - святом світла, очищення та освячення!

Шановні друзі!

Щиро вітаємо Вас зі святом Ханука - святом світла, очищення та освячення!

У цей непростий час, час війни, ми як ніколи повинні думати про те, як поширювати світло.

Ми запалюватимемо ханукії, світло від них висвітлюватиме весь світ і наповнюватиме його світлом, радістю, любов'ю, вірою та надією.

Бажаємо Вам, щоб світло ханукальних свічок освітило Ваші серця, внесло в них особливе тепло та щирість, даючи сили та надихаючи на наповнене істинним сенсом життя!

Бажаємо здоров'я, щастя, миру та нескінченної віри в чудеса!

Веселої Хануки! Хаг Ханука Самеах!

photo_2023-12-06_15-02-31.jpg 

Капелан ФЄГУ відвідав передові позиції на сході країни та отримав пам’ятний нагрудний знак

Яків Синяков, капелан ФЄГУ, був нагороджений пам'ятним нагрудним знаком 93-ї окремої механізованої бригади "Холодний Яр ", яка від самого початку бере участь у війні на сході України з росією. Підрозділи бригади пройшли найзапекліші бої війни, включно з боями під Іловайськом та Донецьким аеропортом та з початку повномасштабного вторгнення росії 2022 року бригада обороняла Україну на різних напрямках: Сумщина, Харків, Ізюм, Балаклія, Бахмут і Соледар.

Капелан Федерації єврейських громад України регулярно відвідує українських захисників, навіть у найгарячіших точках військових дій, де постійно лунають постріли та вибухи.

В рамках цієї поїздки Яків Синяков відвідав схід України, де наші захисники зараз займають передові позиції.

Військовим була надана духовна підтримка, проведені спільні молитви та накладання тфіліну, а також передана гуманітарна допомога.

 1.jpg

Більше фото: тут 

Федерація єврейських громад України готує країну до найсвітлішого свята року - Ханука

В рамках програми Федерації єврейських громад України «Свято в кожен дім – Ханука» єврейські сім'ї з більше ніж 150 єврейських громад отримали 42 000 святкових ханукальних наборів, які допоможуть їм відсвяткувати у своїх будинках Хануку.

Кожен набір містить ханукальну менору, свічки, гайди до свята, сімейні пазли, ігри та смачні частування. 

Навіть трохи світла достатньо для того, щоб розсіяти велику темряву.

photo_2023-12-05_18-26-16.jpg

Більше фото: тут


У Чернівцях відбулась виставка литовської художниці Mia Catra, чоловік якої, член єврейської громади, загинув на фронті

Про це повідомила Чернівецька єврейська газета "Czernowitzer Zeitung".

Графічний дизайнер, художниця, волонтерка Міа Катра приїхала до Чернівців кілька років тому зі своїм чоловіком – Іллею Комарицею, членом Єврейської громади Чернівців. Вже в перший місяць війни Ілля пішов на фронт, воював, а в жовтні минулого року загинув під Бахмутом.

Виставку її художніх робіт у стилі нейрографіки, які було намальовано останнім часом, присвячено пам'яті чоловіка, і називається “Close and Personal”.

Портрети, які створює Міа, допомагають людям психологічно і навіть фізично, лікують їхні душі та тіла. Міа є активним волонтером у центрі "Голосу Дітей" в Чернівцях. Часто відвідує дитячий будинок та допомагає талановитим дітям вивчати різні техніки мистецтва та ремесел.

Художниця отримала ступінь магістра у Королівському коледжі мистецтв у Лондоні.

Міа розповіла, що мешкала у багатьох країнах Європи, але Україна стала для неї особливою країною у всіх сенсах. Емоційна теплота українців їй близька, оскільки сама Міа дуже відкрита та душевна людина.

Голова Єврейської громади міста Чернівці Шапс Авербух сказав, що громада вважає своїм обов'язком підтримати художницю у її бажанні показати свої роботи на виставці у Вернісажі. І цю меценатську підтримку було надано не лише тому, що Міа Катра - вдова єврея, члена громади, але й тому, що вона дуже талановита людина, яка своєю творчістю несе людям добро, світло, надію.

photo_2023-12-04_22-19-06.jpg

Більше фото: тут

В єврейських громадах України відсвяткували Новий рік хасидизму

Щороку 19 кіслева євреї у всьому світі відзначають День визволення Алтер Ребе, раббі Шнеура-Залмана з Ляд. 

Цей день – Новий рік хасидизму – традиційно одне з найвагоміших свят для більшості єврейських громад України.

У єврейській громаді м.Миколаїв відбувся святковий захід, де присутнім на святі був показаний короткометражний історичний фільм про Ребе, який залишався вірним своїй місії поширення хасидизму.

Напередодні свята в благодійному центрі "Бейт Барух" та синагозі "Бейт Реувен" (м. Кам'янське) для членів єврейської громади міста відбувся Великий фарбренген.

Найменші члени єврейської громади Дніпра – вихованці «Бейт Циндліхта», а також в "Махоні Хая-Мушка" долучилися до святкування Нового року хасидизму та провели різноманітну і насичену програму.

Єврейська громада Кривого Рогу також зібралась разом, аби відзначити цей день у дусі спільності та об'єднання.

photo_2023-12-03_23-35-48.jpg

Більше фото: тут

В Ізраїлі відбулося весілля Ханале та Йоссі Гопіна - старшого сина рабина Оболонської єврейської громади у м.Київ

Попри всі перешкоди та негаразди, життя триває! 

Минулого тижня родина Шалома Гопіна, рабина Оболонської єврейської громади у м.Київ, побільшала: до неї приєдналася шановна Ханале, яка стала жінкою Йоссі - старшого з синів рабина Шалома та ребецен Хани.

Весілля, яке відбулося в ізраїльському місті Рош Піна, було неймовірно красивим. Зібралося багато гостей з різних куточків світу.

Дай Б-же, щоб у нас було якомога більше таких приємних привідів для святкування!

Федерація єврейських громад України від щирого серця вітає молодят! Бажаємо їм щастя, сімейного благополуччя, миру та любові на довгі-довгі роки, і нехай принесуть їм діти багато щастя та радості, нехай буде потомство їхнє численне, і нехай прийдуть усі їхні діти, онуки та правнуки до Тори, Хупи та добрих справ!

Мазл Тов!

photo_2023-12-03_22-55-14.jpg

Більше фото: тут

Федерація єврейських громад України розпочала підготовку до свята світла – Ханука!

У рамках підготовки до свята світла – Ханука, Федерацією єврейських громад України встановлюються вітальні білборди у містах України спільно з єврейськими громадами.

Перші вітальні білборди вже встановлені у деяких містах України, нагадуючи про наближення часу радості та світла.

Ханука - час світла та надії, і ми хочемо поділитися цією радістю з усіма!

photo_2023-11-30_21-32-53.jpg

 Більше фото: тут 

Ищите старые сообщения? Найдите на полях меню "Архив".