Printed fromfjc.org.ua
ב"ה

Новини

Високопосадовці Французької дипломатичної місії в Україні відвідали найбільший єврейський центр «Менора» у Дніпрі

Високопосадовці дипломатичної місії Французької Республіки в Україні з ознайомчим візитом відвідали єврейську громаду Дніпра та найбільший у світі єврейський центр «Менора».

Делегацію очолював Бенжамен Роріг, міністр-посланник, заступник голови місії в Посольстві Франції в Україні. Також до складу делегації увійшли бригадний генерал Іван Мартен, аташе з оборони Посла Франції в Україні та політичний радник Олександр Басбус.

У ході візиту французькі дипломати оглянули центр «Менора» та ознайомилися з діяльністю єврейської громади, приділивши особливу увагу медичному напрямку.

Джерело: djc.com.ua

photo_2023-11-29_23-10-38.jpg 

Капелан ФЄГУ відвідав прифронтову зону

Нещодавно, капелан Федерації єврейських громад України Яків Синяков провів духовно-психологічну роботу з військовими, які зараз знаходяться у прифронтових зонах. Яків Синяков вислухав переживання захисників і зумів знайти слова надії та вдячності, надихаючи військових бути сильними не тільки на полі бою, а й у своїх душах та думках.

Також була передана необхідна гуманітарна допомога, адже це важлива частина підтримки захисників, які щодня ризикують своїм життям на передовій, захищаючи нашу країну.

photo_2023-11-28_23-58-07.jpg 

 Більше фото: тут

У Соболівці облаштовано і реконструйовано меморіал жертвам Голокосту

В рамках проєкту організації "Мережа пам'яті - Netzwerk erinnerung" за ескізом архітектора Тараса Савки та з невтомною працею локального координатора проєкту Леоніда Волошина було облаштованоі реконструйовано меморіал жертвам Голокосту у Соболівці, Вінницької області.

На сторінці організації у Facebook повідомили, що незабаром буде доповнена інформаційна таблиця з історією євреїв Соболівки, які мешкали тут від XVIII ст. Під час німецької окупації єврейську молодь Соболівки відправляли групами на примусові роботи, де більшість з них померли від виснаження або були вбиті. В гетто залишились переважно старі люди та матері з дітьми. 27 травня 1942 р. зондеркоманда СД за підтримки місцевої допоміжної поліції та підрозділу угорського батальйону зібрали понад 300 євреїв на ринковій площі, колоною повели до цього місця у лісі й розстріляли. У 1948 р. родичі загиблих установили пам’ятний знак на цьому місці. У 1968 р. за ініціативи місцевих селян і єврейської громади й коштом місцевого цукрового заводу пам’ятник оновили. 

На фото меморіал у 2023, 2021 та у 1950-тих роках у його первинному вигляді.

 photo_2023-11-27_21-08-15.jpg

Більше фото: тут 

В Одесі відчинив свої двері новий ліцей «Хабад»

На Італійському бульварі відкрився новий освітній ліцей «Хабад», де навчатимуться діти, які перебувають під опікою єврейської громади. Понад 120 дітей, які проживають у притулку на Базарній, тепер зможуть здобувати освіту в сучасному, облаштованому усім необхідним закладі.

На урочистому відкритті школи привітав учнів головний рабин Одеси та Півдня України Авраам Вольф.

" Сьогодні маємо особливий день. Ми відкриваємо черговий навчальний заклад – єврейський ліцей Хабад. Ми живемо в непростий час: дуже багато наших друзів та знайомих змушені виборювати нашу свободу на фронті. Попри це ми продовжуємо роботу, йдемо далі і вище, відкриваємо нові горизонти. Нова установа створена для зміцнення єврейської освіти, адже знання – це багатство, яке ніхто не зможе у нас відібрати. Люди можуть залишити свій будинок, втратити гроші, а знання будуть з ними завжди," - підкреслив рабин.

За його словами, ліцей був названий на честь головних меценатів – Вікторії Тимофєєвої та Сергія Олійника. Саме завдяки їм єврейська громада отримала двоповерхову будівлю на Італійському бульварі, яка й послужила фундаментом для створення сучасної школи.

"Ми добудували третій поверх, зробили якісний та сучасний ремонт, обладнали кабінети всім необхідним для комфортного навчання наших підопічних дітей, – розповів рабин.  – Серед наших вихованців – безліч дітей не євреїв, бо ми беремо всіх дітей, які потребують цього, та забезпечуємо їх. Найменший наш вихованець – триденний малюк. Мама принесла його до нас прямо з пологового будинку. Загалом під опікою громади близько 120 дітей.  Тільки особисто у мене з дружиною під опікою перебувають понад 20 дітей." - зазначив Авраам Вольф, та додав, що єврейська громада в Одесі зміцнюється та розвивається і незабаром у місті з'явиться ще одна локація для проживання та навчання дітей.

Джерело: odessamedia.net

photo_2023-11-26_20-04-26.jpg 

Більше фото: тут 

У Дніпровському ліцеї №144 ім. Леві Іцхака Шнеєрсона вперше пройшов день ліцеїста

Вперше тому, що цей навчальний заклад набув статусу ліцею не так давно.  Цей захід став великим святом, де були задіяні учні всіх класів, починаючи з найменших, які не поступалися старшим за рівнем підготовки.

Святкування пройшло в укритті, щоб дотриматися всіх заходів безпеки. Але по фото і не сказати, що це укриття – зал гарно прикрасили кулями та декором, і він став затишним. 

На початку ліцеїсти презентували свій проєкт про історію створення єврейської школи в м. Дніпро, заслуги та великий внесок у заснування та розвиток єврейської громади Головного рабина Катеринослава у 1909-1939 роках рабі Леві-Іцхака Шнеєрсона, чиє ім'я носить тепер навчальний заклад та виконали новий гімн ліцею.  

Друга частина свята пройшла у вигляді інтерактивних завдань-станцій для всіх вікових груп. 

Джерело:djc.com.ua

photo_2023-11-23_22-23-12.jpg 

Більше фото: тут 

Єврейска громада м.Кам'янське провела спеціальні заходи на честь Дня Мітелер Ребе

9 Кіслева 5784 (22 листопада 2023) в благодійному центрі “Бейт Барух” і синагозі “Бейт Реувен” (м. Кам'янське, Дніпропетровської області) для учасниць клубу “Золоте століття” та учасниць Міжнародного освітнього проєкту для жінок “Колель Тора” на честь Дня Мітелер Ребе було проведено духовні зустрічі.

Для учнів приватного ліцею “Бейт Менахем Любавич” Лілах Шніпова, вчитель мови іврит і посланниця Ребе у м.Кам'янське, провела пізнавально-духовний захід.

 1.jpg

ФЄГУ та Національна гвардія об'єднуються: Зміцнюємо Україну разом!

Рабин Мейєр Стамблер, голова ФЄГУ, сьогодні співпрацював з командувачем Національної гвардії Олександром Півненко, Геннадієм Зиком з благодійного фонду "Міцва" та Юлією Тиховод, головою громадської спілки «Громадська рада «Доброволець»

Ключові спільні ініціативи:

- Спільні зусилля для психологічної реабілітації колишніх полонених, інтеграція ізраїльських методик в Національну гвардію.

- Підтримка ініціативи "Врятуй душу воїна", надання комплексної допомоги, включаючи предмети першої необхідності та гігієнічні набори.

- Співпраця з програмами CIMIC для підтримки громад на деокупованих територіях, з акцентом на дітей, людей похилого віку та людей з інвалідністю.

- Вивчення стратегій медичної та психологічної реабілітації із залученням ізраїльських фахівців, спрямованих на допомогу військовослужбовцям та їхнім сім'ям.

- Капеланство - забезпечення психічного та духовного благополуччя єврейської діаспори та військовослужбовців різних конфесій у складі Національної гвардії.

Кожен крок має значення для побудови сильної України. ФЄГУ присвячує себе партнерству та підтримці сімей військовослужбовців. 

photo_2023-11-23_17-29-39.jpg

 

Всеукраїнська кампанія «Ханука у кожен дім»

ФЄГУ з гордістю представляє нашу 6-ту щорічну кампанію, присвячену до найсвітлішого свята року - Хануки. Як стверджує рабин Мейєр Стамблер, "Ханука втілює надію та обіцянку світлого майбутнього. Це потужне нагадування про нашу колективну здатність об'єднуватися перед обличчям темряви - універсальна істина, що резонує в боротьбі за свободу і стійкість сьогодні. Наші вантажівки, натхненні швидкістю дрейдлів у грі, вирушають із місією. Вони крутяться, немов символ швидкості та енергії, доставляючи диво Хануки до кожного єврейської домівки".

Понад 42 000 ханукальних наборів, наповнених найнеобхіднішими для свята атрибутами, будуть доставлені по всій Україні. Кожен набір містить ханукальну менору, свічки, гайди до свята, сімейні пазли, ігри та смачні частування. 

На передньому плані нашої місії знаходиться спеціальна ініціатива - доставка ханукальних наборів разом із необхідною гуманітарною допомогою нашим солдатам на передовій.

Нехай світло менори символізує надію, стійкість і єдність для кожної єврейської родини!

photo_2023-11-22_14-56-51.jpg 

У Чернігові вшанували пам'ять євреїв, розстріляних німецько-фашистськими загарбниками в урочищі Березовий Рів 82 роки тому.

Співорганізаторами меморіального заходу стали Чернігівська міська єврейська громада та Управління культури і туризму Чернігівської міської ради. В заході також взяли участь керівництво Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації та представники багатьох закладів культури міста: бібліотек, музеїв, школи мистецтв тощо, представники ЗМІ, курсанти Пенітенціарної академії України.

До присутніх звернулися голова Чернігівської міської єврейської громади Олександр Чеван, в.о. Міського голови Чернігова Олександр Ломако, представник Українського інституту національної пам'яті Сергій Бутко, а також Григорій Голубов - активіст єврейської громади та член Асоціації євреїв - колишніх в'язнів гетто та концтаборів. Вони говорили про уроки Голокосту та недопустимість ксенофобії, антисемітизму та геноциду у сьогоднішньому світі, проводили історичні паралелі між кривавою практикою німецького фашизму та нинішніми діями російських окупантів в Україні, а також висловлювали підтримку народу Ізраїлю, що фактично пережив "другий Голокост" під час кривавої терористичної атаки 7 жовтня 2023 року.

Молитву за перемогу Ізраїля та України, а також поминальну молитву за загиблими прочитав Давид Роговий та представники Юдейської релігійної громади Чернігова.

Присутні вшанували пам'ять жертв Голокосту хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам'ятника, а найголовніше - були єдині в тому, що тільки спільними зусиллями всіх порядних та свідомих людей світу можна запобігти повторенню такої страшної трагедії.

photo_2023-11-21_23-19-16.jpg 

Більше фото: тут 

У будинку для людей похилого віку «Бейт Барух» м.Дніпро пройшла вистава "Живемо з Україною в серці "

Під керівництвом соціального працівника Ірини Лазарєвої учасники студії представили свою постановку для мешканців Будинку та учениць «Махона Хая-Мушка».

Спектакль «Живемо з Україною в серці» був приурочений до 80-х роковин визволення міста від окупації під час Другої світової війни. Наприкінці вистави учениця 8 класу «Рівка Стамблер» виконала пісню «Я – Україна».

Дівчата разом із мешканцями Будинку співали єврейські пісні, а потім пустилися танцювати під запальний нігун місяця Кіслев.

Робота Театральної студії дуже важлива для людей похилого віку, оскільки сприяє підтримці якісного, щасливого життя.

Люди похилого віку, крім яскравої та гарної поставленої вистави, отримали великий заряд енергії від дитячого сміху,  танців та тієї доброї нестримної енергії, яку випромінюють дівчатка. А для дівчаток махона такі зустрічі стають уроком емпатії та поваги до старшого покоління.

Джерело:djc.com.ua

photo_2023-11-20_23-14-57.jpg 

Більше фото: тут 

Музею «Пам'ять Єврейського народу та Голокост в Україні» подарували унікальні експонати

Нещодавно Єврейський Музей м.Дніпро відзначав свій День народження, підготувавши до одинадцятиріччя спеціальну програму, в рамках якої експозиція поповнилася 11 новими експонатами. 

Науковці Музею підготували розповідь про двох із них.

Це два медальйони з Лодзінського гетто, виконані у вигляді зірки Давида та відкритої долоні – Хамси, які передала Ганна Леонідівна Нечпал з м. Каховка Херсонської області. 

За словами власниці: «Я з того покоління, якому розповідали про війну і її жахи [медальйони були передані до початку повномасштабної війни Росії проти України – прим.], я цікавлюся цією темою і розумію, що стояло за такими медальйонами... Мій дідусь в роки війни був відправлений до трудового табору, бабуся працювала в тилу. У моїй родині є загиблі воїни. Тому я дуже обережно ставлюся до всього, що стосується того часу…».

Ганна Леонідівна побачила на сторінці приватного антиквара публікацію про продаж двох медальйонів 1943 р., які мали форму зірки і долоньки. На думку спеціаліста, ці предмети походили з Лодзького гетто, що в Польщі, адже їх було знайдено під час ремонту будинку, який колись знаходився саме на території гетто. На медальйонах викарбовано напис: «Getto Lodsch». І рік – 1943…

У наш час Хамсу (захисний амулет у вигляді долоні, який символізує удачу і щастя) пов’язують саме з єврейським народом, так само як і зірку Давида. У гітлерівській Німеччині та на окупованих нею територіях зірку Давида, як розпізнавальний знак, зобов’язували носити всіх євреїв чоловічої і жіночої статі, старших 10 років. Вона, як правило, нашивалася на спеціальну пов’язку або безпосередньо на одяг.

Далі Ганна Леонідівна розповіла: «Ціна їх (як для таких речей) була смішною, і я їх викупила з метою передати спеціалізованому музею – як пам’ять про тих людей, які пережили війну і які не дожили до Перемоги. Вважаю, що такі речі не повинні знаходиться у когось вдома, в приватних колекція тощо».

Цей безцінний подарунок зайняв гідне місце в експозиції Музею».

Джерело:djc.com.ua

photo_2023-11-19_21-25-03.jpg 

У центрі Одеси відкриють музей геноцидів «Територія пам`яті»

Новий музей «Території пам'яті», присвячений трагічним сторінкам історії людства — геноцидам ХХ і ХХІ століть, з'явиться на Садовій вулиці в Одесі.

Його створення ініціювала громадська організація Одеський центр вивчення Голокосту, а в розробці проєкту беруть участь студенти та викладачі Одеської державної академії будівництва та архітектури.

Як розповів одеський історик і фахівець з вивчення Голокосту Павло Козленко, експозиція буде присвячена міжнародним етнічним і національним злочинам, зокрема й геноциду українського народу в сучасній війні.

6 листопада в Одеській державній академії будівництва та архітектури відбувся конкурс студентських дизайн-проєктів для майбутнього простору. Найкращим визнано проєкт студенток 4-го курсу Архітектурно-художнього інституту. Музей «Територія пам'яті» з їхніми ідеями буде презентований у грудні цього року.

Це буде сучасний музей з інформаційними панелями, touch-столами, QR-кодами, за якими можна буде дізнатись про історичні події більш детально, будуть аудіозаписи — свідоцтва людей, які пережили Голодомор і Голокост.

Ініціатори проєкту сподіваються, що музей стане популярним простором і одним з обов'язкових до відвідування для гостей міста і одеситів.

Джерело: dumskaya.net

photo_2023-11-16_22-20-04.jpg 

Роковини Варварівської трагедії

15 листопада на Житомирщині відзначили роковини розстрілу німецькими військами мирного населення поблизу села Варварівка в часи Другої світової війни.

Вшанувати пам’ять загиблих до пам’ятного знаку приїхав заступник міського голови Юрій Данюк, голова ради відокремленого підрозділу ветеранів України Олевської ТГ Валентина Корнійчук, почесний громадянин міста Олевськ Василь Бабич, а також небайдужі жителі громади.

В історії Олевщини є багато чорних сторінок історії за часи Другої світової війни. Саме на місці пам’ятного знаку у 1941 році було закатовано та розстріляно більше 900 євреїв та українців: найстаршому було більше 80 років, наймолодшому – лише півтора роки.

На сьогодні між краєзнавцями існує дискусія щодо точної дати цієї трагедії. Втім, на жаль, живих свідків тих подій серед жителів села не залишилось. Тож, традиція вшановувати пам’ять вбитих мирних жителів залишається 15 листопада.

Схилімо голови в скорботі і молитві за невинними душами розстріляного мирного населення.

Джерело: olevsk-gromada.gov.ua

photo_2023-11-15_20-05-13.jpg 

Більше фото: тут 

У єврейських громадах м.Дніпро та м.Одеса святково відзначили Рош Ходеш місяця Кіслев

Напередодні Рош Ходеш Кіслев студентки університету єврейської громади м.Одеса зустрілись разом у теплій та святковій атмосфері.

Усі присутні ознайомились із важливими датами цього місяця, а також розкрили тему: «Кіслев- місяц опори та надії».

Розвиваюча гра надала студенткам можливість збагатити свій досвід стосовно цього місяця, після чого самостійно приготували особисті сушеві роли.

У "Махоні Бейс Хая-Мушка" м.Дніпро дівчатка  вирішили розпочати цей місяць з тепла і світла та самостійно зробили гарячі тости.  Потім вони дивилися відеозвернення Сьомого Любавічського Ребе Менахема-Мендела Шнеєрсона та відео з коментарями про Рош Ходеш Кіслев вихованок махона, які зараз знаходяться у різних країнах світу. Більш докладно про Роша Ходеша дівчаткам розповіла викладач Шейна Смілянська.

Особливою вказівкою Ребе було посилити цього дня виконання заповідей, вивчення Тори і більше радіти!  Дівчата у цей день зарядились радісним настроєм на весь місяць.

1.jpg 

У Львові вшанували пам’ять жертв Голокосту

У Львові вшанували 80-ті роковини ліквідації Львівського гетто і Янівського концтабору. Очільник міста Андрій Садовий, представники єврейських організацій, громадськість та духовенство запалили лампадки й поклали квіти до пам’ятника жертвам Львівського гетто, та спільно помолились поминальну молитву.

«Сьогодні, будучи у часі війни, ми глибше розуміємо цю трагедію, яку пережив єврейський народ. Сьогодні український народ стоїть на передовій і захищає право вільних країн світу жити, розвиватися, бути гідними людьми. Тому ми сьогодні разом з єврейським народом, ми сьогодні з усіма людьми, які мають стержень волі бути гідними. І так буде завжди. І коли ти робиш цей крок до свободи, до волі, Бог завжди тобі помагає, попри всі випробування», - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Також відбулось покладання квітів до пам’ятного каменю на місці колишнього Янівського концтабору. А пізніше у Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору» розпочався концерт-молитва ансамблю єврейської пісні SHTRUDL-Band. 

Захід організували Єврейська релігійна громада прогресивного іудаїзму «Тейва», Всеукраїнський єврейський благодійний фонд «Хесед-Ар'є» та Меморіальний музей «Територія Терору».

Джерело: city-adm.lviv.ua

1.jpeg 

Конгрес International Conference of Chabad-Lubavitch Shluchim 5784

Цими днями в Нью-Йорку проходить Кінус – щорічна міжнародна конференція посланців Ребе.

6500 посланців Ребе та єврейських лідерів зі 100 країн світу, 1400 шелухім, які приєдналися в онлайн режимі з Ізраїлю, де вони продовжують служити, зібралися разом, щоб підтримати євреїв в усьому світі в цей важкий час та прочитати разом молитви за мир. На заході були присутні представники Федерації єврейських громад України та рабини українських єврейських громад.

Одним із центральних заходів Форуму Посланників стала спільна молитва на Оелі – місці поховання Шостого та Сьомого Любавічських Ребе – Йосифа-Іцхака та Менахема-Мендела Шнеєрсонів.

Оскільки війна в Ізраїлі лягла важким тягарем на серця людей, які не змогли виїхати через війну, вони надсилали рукописні листи, особисті записки та прохання про благословення від імені своїх сімей, єврейських громад і широкої єврейської діаспори.

За традицією також провели церемонію групового фотографування, яка є важливою, невід'ємною частиною Форуму. Фотографія, яка була зроблена перед синагогою Ребе в Нью-Йорку на 770 Eastern Parkway, визнана найбільшою фотографією у світі.

Кульмінацією глобальної конференції став гала-бенкет з паралельною програмою в Ізраїлі, яка покликана зміцнити відчуття єдності.

Програма, що проходила у конференц-центрі Нью-Джерсі, розпочалася з поминальної молитви за 1200 безневинних чоловіків, жінок і дітей, жорстоко вбитих терористами Хамаса під час нападу в Ізраїлі. Молитву "Кель молле рахамім" очолив всесвітньо відомий кантор Іцхак Меір Хельфгот.

Цього року рабин Мойше Котлярський, голова посланського руху та один із найвищих керівників сучасного ХаБаДа, знайшов особливі слова, щоб вітати нашу країну, та рабинів, які останні півтора роки продовжують свою важливу місію в Україні за умов війни. 

Учасники Кінуса підспівували присутнім під час вітання української делегації, очолюваної  головою Федерації єврейських громад України рабином Меїром Стамблером, рабином Рафаелем Рутманом - виконавчим віце-головою Федерації єврейських громад України та головним рабином Дніпра та регіону Шмуелем Камінецьким.

Джелело: collive.com

photo_2023-11-13_13-55-50.jpg 

Більше фото: тут 

Єврейський дитячий садок «Бейт Ціндліхт» у Дніпрі знову відкрив свої двері для вихованців

У Дніпрі продовжують поступово відкривати дитячі садки. Мати облаштоване укриття – головна умова роботи дошкільного закладу у очному режимі. Цьому та всім іншим необхідним умовам повністю відповідає «Бейт Циндліхт» – «Комунальний заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №115 Дніпровської міської ради».

На сьогодні у місті вже працюють 28 садків та 7 дошкільних підрозділів в закладах загальної середньої освіти. До кінця листопада планують відкрити 47 дитсадків. З дошкільними відділеннями їх буде 54. На це чекали як дітки, так і їхні батьки. Діти скучили за своїми друзями, за спільними іграми, за живим спілкуванням один з одним. А батьки зможуть спокійно працювати, знаючи, що діти в безпечному місці, і з початком повітряної тривоги їх одразу відведуть у сховище. І це буде не сирий і холодний сірий підвал, а затишне приміщення з іграшками та різноманітними засобами для зняття тривожності.

Звичайно, було б краще, якби діти не знали, що таке війна і навіщо йти в укриття, але оскільки ми живемо в таких реаліях, то єдине, що можна зробити – це максимально убезпечити дітей, не ізолюючи їх від суспільства, а також  молитися та виконувати заповіді про якнайшвидший мир в Україні та Ізраїлі.

Джерело:djc.com.ua

photo_2023-11-09_23-01-20.jpg

Більше фото: тут

У Нью-Йорку проходить глобальний Форум Посланців Сьомого Любавічського Ребе – Кінус Шлухім 5784

У середу стартував щорічний конгрес посланців Любавічського Ребе «Кінус а-Шлухім», який вважається найважливішим єврейським форумом, що визначає стратегію та тактику розвитку єврейського життя у глобальному баченні. 

У цій найважливішій у єврейському світі міжнародній події беруть участь понад 5000 посланців з усіх куточків світу. Також цей захід відвідав рабин Мейєр Стамблер - голова Федерації єврейських громад України та рабини з різних міст України.

Конгрес International Conference of Chabad-Lubavitch Shluchim проходитиме з 8 по 13 листопада у Нью-Йорку.

Цього року в рамках «Кінус а-Шлухім» відбудеться перший в історії «Молодіжний саміт», який покликаний розширити можливості посланців у їхніх зусиллях з виховання єврейської ідентичності молодого покоління та включатиме спеціалізовані семінари та дискусії. Завдяки ретельно продуманому простору та вибору різноманітних доповідачів, організатори очікують значного посилення молодіжних програм Хабада у всьому світі.

Джерело: collive.com

photo_2023-11-10_13-19-00.jpg

Більше фото: тут

Члени Шосткинської єврейської громади продовжують підтримувати військових

Щотижня, в рамках Денного Центру, члени єврейської громади збираються разом для спілкування та обговорення майбутніх надихаючих тем. Волонтерка Єлизавета Карпенко запропонувала ініціативу по пошиттю захисних рукавиць для українських військових.

Ця ініціатива отримала активну підтримку учасників Денного Центру. Навіть літні члени єврейської громади долучилися до цього завдання та не залишились осторонь.

Кожен член єврейської громади мріє про перемогу над ворогом та докладають всі свої зусилля до цієї благородної справи.

photo_2023-11-08_21-22-30.jpg 

Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» отримав провідну Премію імені Томаса Дж. Додда

Це нагорода з міжнародного правосуддя та прав людини, що присуджується раз на два роки Центром з прав людини в Університеті Конектикуту UConn. 

Окрім інавгураційної церемонії, відбувся Міжнародний саміт з прав людини, зокрема на панельній дискусії про спадщину Бабиного Яру взяли участь Oleksiy Makukhin, генеральний директор Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр” та Andrea Peto, професорка Центральноєвропейського університету Відня та головний редактор журналу Eastern European Holocaust Studies, започаткованого МЦГБЯ спільно з De Gruyter.

Під час дискусії спікери обговорили важливість роботи Меморіального центру задля збереження колективної пам’яті про трагедію Бабиного яру та підходи до меморіалізації під час повномасштабного вторнення Росії, яка намагається культурно та фізично цю пам’ять стерти.

photo_2023-11-08_00-43-24.jpg 

У Кривому Розі хуліган зірвав і розтоптав прапор Ізраїлю

Днями у мережі поширилося відео, де молодий чоловік заліз на дах розважального комплексу та зірвав державний прапор Ізраїлю.

Подія сталася на Поштовому проспекті в Центрально-Міському районі Кривого Рогу.

Зірвавши прапор, вивішений в підтримку Ізраїлю, зловмисник кинув його на землю і став топтати.

У неділю, 5 листопада, правопорушника було затримано зусиллями поліцейських і співробітників СБУ.

Правоохоронці розпочали кримінальне провадження за статтею «Хуліганство». Тепер чоловіку загрожує арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі до п’яти років, або штраф розміром до 34 тисяч гривень.

Хуліганом виявився безробітний 21-річний місцевий мешканець. Після затримання правоохоронцями він повідомив, що 4 листопада близько 23.00, він зірвав прапор Ізраїлю з флагштока, знімаючи це на свій мобільний телефон, а також опублікував відповідне відео в Instagram. Крім того, чоловік перебував у стані алкогольного сп’яніння.

Джерело: krlife.com.ua

photo_2023-11-07_00-39-54.jpg 

У «Махоні Хая-Мушка» м.Дніпро відбулося святкування дня народження п'ятого Любавічського Ребе Шолом-Дов-Бера Шнеєрсона

Кожен клас брав участь у святкуванні, відповідальність за яке була покладена на учениць.

Всі класи активно брали участь у святкуванні, ділили обов'язки і виконували різні завдання: прикрашали залу ліхтариками, співали нігуни та виступили зі сценками за мотивами сипурим про Ребе Рашаба.

Наприкінці заходу для всіх дівчат підготували подарунки для проведення фарбренгену вдома.

Завдяки такому фарбренгену, де кожна учениця «Махона Хая-Мушка» брала участь у підготовці до святкування, усі дівчатка відчули себе частиною єдиного цілого, а також у невимушеній формі дізналися про нове життя п'ятого Любавічного Ребе Шолом-Дов-Бера.

Джерело:djc.com.ua

photo_2023-11-05_22-48-33.jpg 

Більше фото: тут 

У «Махоні Хая-Мушка» м.Дніпро відбулося святкування дня народження п'ятого Любавічського Ребе Шолом-Дов-Бера Шнеєрсона

Кожен клас брав участь у святкуванні, відповідальність за яке була покладена на учениць.

Всі класи активно брали участь у святкуванні, ділили обов'язки і виконували різні завдання: прикрашали залу ліхтариками, співали нігуни та виступили зі сценками за мотивами сипурим про Ребе Рашаба.

Наприкінці заходу для всіх дівчат підготували подарунки для проведення фарбренгену вдома.

Завдяки такому фарбренгену, де кожна учениця «Махона Хая-Мушка» брала участь у підготовці до святкування, усі дівчатка відчули себе частиною єдиного цілого, а також у невимушеній формі дізналися про нове життя п'ятого Любавічного Ребе Шолом-Дов-Бера.

Джерело:djc.com.ua

photo_2023-11-05_22-48-29.jpg 

Більше фото: тут 

Посол Міхаель Бродський завітав до студентів Київського Hillel

Посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський провів зустріч зі студентами Hillel Kyiv, у рамках якої учасники обговорили поточну ситуацію в Ізраїлі та його підтримку в Україні. 

Студенти мали змогу задати питання та дізнатись інформацію з перших вуст, почули де можуть отримувати достовірні новини про ситуацію в Ізраїлі та подумали як кожен може підтримати Ізраїль.

" - Як ніколи зараз відчуваємо близькість наших двох рідних країн та важливість бути на одній стороні в боротьбі зі злом." - зазначили на сторінці єврейської організації Hillel у Facebook.

photo_2023-11-02_19-32-23.jpg 

Більше фото: тут 

Неймовірні осінні канікули для дітей єврейської громади м.Хмельницький

Протягом цих осінніх канікул, що пройшли на базі общинного центру Тхія, діти разом з членами єврейської громади м.Хмельницький вчилися багатьом корисним речам. 

Однією з ключових навичок, які діти здобули, була навичка надавання першої домедичної допомоги. Здатність надавати допомогу у надзвичайних ситуаціях - це навичка, яка може врятувати життя. 

Крім цього, діти створили свої власні м'які іграшки, відвідали музей техніки та швейних виробів, завітали до ботанічного саду, бібліотеки, вивчали національні костюми різних областей України, відвідали кімнату казок та провели майстер-клас з виготовлення хал. 

Ці канікули були сповнені чудових вражень, навчання та веселощів.

photo_2023-11-01_20-29-57.jpg 

Більше фото: тут 

Капелан ФЄГУ відвідав схід України

Капелан Федерації єврейських громад України Яків Синяков провів духовно-психологічну роботу з військовими, які невтомно боронять нашу землю на сході України.

Під час цієї зустрічі було зачитано молитву за мир та благополуччя Ізраїлю та України, а чоловіки мали змогу одягнути тфілін. Також була доставлена волонтерська допомога для наших захисників.

 photo_2023-10-31_17-08-23.jpg

Більше фото: тут 

Делегація Ізраїлю в ООН надягла жовті зірки з написом «Ніколи більше»

Зірка, яку постійний представник Ізраїлю при ООН Гілад Ердан та делегація почепили на грудях, була покликана візуально пов'язати вбивство терористичною групою 1400 євреїв, у тому числі цілих сімей, на півдні Ізраїлю 7 жовтня з діями нацистської Німеччини під час Другої світової війни. Нацисти змушували європейських євреїв носити жовту зірку на одязі в рамках програми переслідувань, кульмінацією якої став Голокост, під час якого було вбито шість мільйонів євреїв. 

Ердан засудив Раду безпеки ООН за «мовчання» після того, як було відхилено проєкти резолюції щодо війни Ізраїлю та палестинського радикального угруповання «Хамас».

"Деякі з вас забули, чому була створена ця організація. Ми будемо носити цю зірку до тих пір, поки ви не прокинетеся і не засудите звірства Хамасу, З цього дня кожен раз, коли ви будете дивитися на мене, ви будете згадувати, що означає мовчати перед обличчям зла. Як мої дідусі та бабусі й дідусі та бабусі мільйонів євреїв, відтепер моя команда і я носитимемо жовті зірки", - заявив Ердан.

photo_2023-11-01_14-04-51.jpg 

Ищите старые сообщения? Найдите на полях меню "Архив".