Printed fromfjc.org.ua
ב"ה

Новини

Внаслідок російських обстрілів у Запорізькій області зруйновано старовинну синагога

Про це повідомив посол в Україні Міхаель Бродський. Синагога у місті Гуляйполі, Запорізької області, постраждала внаслідок обстрілу. Вона була збудована у 1909 році на місці старої дерев'яної синагоги, що існувала з 1872 року.

Місто продовжують щоденно знищувати.

Руйнування історичної частини міста катастрофічні.

photo_2023-01-31_12-33-40.jpg 

Федерація єврейських громад України продовжує надавати допомогу нужденним

Попри нескінченні ворожі обстріли, Федерація єврейських громад продовжує підтримувати людей в охопленій війною країні та регулярно відправляти гуманітарну допомогу. 

Родині з Харкова, які вимушені були виїхати з рідного міста, тікаючи від всіх жахіть війни, Федерація єврейських громад України відправила засоби гігієни, медикаменти, антисептичні засоби та великий продуктовий набір, який зараз стане для них величезною підтримкою.

Щирі усмішки та радість, яку ми побачили у очах дітей зробило впевненими всіх нас у тому, що для щастя не потрібно робити багато неймовірних речей, для щастя вистачає одного – бажання творити добро.

Долучайтеся! Ваші внески допоможуть підтримати ще більше родин!

photo_2023-01-20_11-38-55.jpg 

У багатьох містах України вшанували пам'ять жертв Голокосту

27 січня у світі відзначали Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Цього дня Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. 

Шосткинська Релігійна Іудейська Громада провела пам’ятний захід із вшанування жертв Голокосту, на який прийшли представники міської ради та громадських організацій.

До пам’ятного знака жертвам Єврейського геноциду  поклали квіти, пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання.

У м.Миколаїв до роковин Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту відбувся меморіальний захід та покладання квітів.

Біля пам’ятного знаку жертвам Голокосту вшанували пам’ять загиблих промовами, хвилиною мовчання та молитвою, яку читав член правління товариства єврейської культури Юрій Христевич.

"Жертви Голокосту — це жертви світової війни. Треба робити все, щоб не допустити війну, а зараз в Україні війна. Треба зробити все, щоб вона скоріше закінчилася, щоб було якомога менше жертв цієї війни, тому такі дати як роковини пам’яті жертв загиблих у Голокості — це дуже важлива подія, яку треба пам’ятати і відмічати ті жертви, які понесли не тільки євреї, а і багато народів", — сказав Юрій Христевич.

У Львові також  вшанували пам’ять жертв Голокосту - представники влади, Польського консульства у Львові, духовенство різних конфесій, єврейська громада та небайдужі львів’яни спільно помолились за невинно убієнними жертвами Голокосту біля Меморіалу пам’яті жертв Львівського єврейського гетто.

До Меморіалу поклали квіти та запалили лампадки.

Єврейською громадою м.Вінниця на чолі з рабином Шаулем Горовіцем, а також представниками Вінницької Військової Адміністрації було вшановано память жертв Голокосту, загиблих євреїв під час другої світової війни.

В Комунарському районі Запоріжжя 27 січня також вшанували постраждалих від нацизму. Біля меморіалу на вулиці Очаківській зібралися представники районної влади та небайдужі містяни. Вони згадали про криваві події воєнного часу, вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих та поклали квіти до пам’ятного знаку.

1.jpg 

Джерело: hostka.info, suspilne.media, velychlviv.com, zp.gov.ua, lutskrada.gov.ua

Більше фото: тут 

Вшановуючи пам’ять 6-ти мільйонів: Президент України Володимир Зеленський відвідав Бабин Яр

Захід був організований Федерацією єврейських громад України спільно з Babyn Yar Holocaust Memorial Center.

Меморіальним центром Голокосту "Бабин Яр" та Національним історико-меморіальним заповідником "Бабин Яр" за участі представників влади.

Захід відбувся в одному з найвизначніших меморіалів Голокосту в Європі - Бабиному Яру, який був частково пошкоджений під час нищівних обстрілів Києва у березні 2022 року.

Сьогодні, Президент України Володимир Зеленський разом з послами різних країн взяв участь у молитві та церемонії запалення свічок.

Урочиста церемонія, організована віце-головою Федерації єврейських громад України - рабином Рафаелем Рутманом, розпочалася з промови Президента Зеленського, після якої виступили посли. Президент та всі посли запалили пам'ятні свічки. Церемонія завершилася спеціальною поминальною молитвою, яку виголосив рабин Рутман.  

На церемонії були присутні посли Німеччини, США, Великобританії, Канади, Японії, Італії, Швейцарії, Польщі, Бельгії, Іспанії, Австрії, голова Представництва Європейського Союзу в Україні, голова Представництва ООН в Україні.

27 січня 1945 року розпочалося звільнення нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцимі. Під час Другої світової війни в результаті Голокосту було вбито понад 6 мільйонів євреїв, з них 1,5 мільйона осіб - на території сучасної України.

Бабин Яр став страшним символом Голокосту та однією з найбільших масових могил у Східній Європі. Лише за два дні, 29 та 30 вересня 1941 року, нацисти розстріляли в ямі 33 771 єврея.

Як зазначив голова Ради ФЄГУ рабин Меїр Стамблер: «Сьогодні, як ніколи, важливо нагадати собі про універсальні уроки Голокосту, адже війна в Україні має тривожне відлуння 1930-40-х років. Ми ніколи не повинні забувати про жахливий злочин проти людства, що стався багато років тому, ми повинні зупинити спотворення і привласнення історії Голокосту. Всі народи мають об'єднатися перед обличчям терору і не допустити повторення історії.»

32776336_n.jpg 

Більше фото: тут 

 

Федерація єврейських громад України доставила гуманітарну допомогу з теплими речами

Не зважаючи на усі труднощі, які ми усі зараз долаємо, підтримувати та допомагати людям, які опинились у скруті залишається наразі найважливішим завданням. 

З настанням холодів, особливо важливо подбати про потребуючих людей, зігріти їх теплом свого серця та добрими вчинками. Саме тому Федерація єврейських громад України відправила до єврейських громад м.Глухів (Сумської області), м. Тульчин (Вінницької області) та м. Шепетівка (Хмельницької області) гуманітарний вантаж з теплими речами,

Нехай теплом і добротою зігріваються серця кожного.

Допомагаймо й надалі!

1.jpg 

Більше фото: тут 

Федерація єврейських громад України передала фонду "Солідарність" гуманітарну допомогу для потребуючих дітей

Федерація єврейських громад України продовжує системно підтримувати населення, яке потребує допомоги та залучати до допомоги волонтерські організації, щоб об’єднати людей, здатних формувати культуру благодійності в Україні та змінювати світ на краще.

До Міжнародного благодійного фонду “Солідарність” була передана партія підгузків для дітей, щоб допомогти десяткам родин з маленькими дітьми, яким ці підгузки зараз неабияк необхідні.  

Щасливі очі дітей і слова вдячності батьків - це той промінчик світла та тепла, який так потрібен кожному з нас в ці темні часи.

Разом робимо внесок для кращого майбутнього!

1.jpg 

Брацлавська єврейська громада видала гуманітарну допомогу нужденним.

Небайдужі об'єднуються і допомагають тим, хто цього потребує. Брацлавська єврейська громада видала гуманітарну допомогу нужденним, а діткам -постільну білизну та продукти харчування.  Про це повідомила голова єврейської громади м.Брацлав Фаїна Михайлівна Баєк.

Гуманітарна допомога була надана завдячуючи підтримці товариша єврейської громади Кора Рооса (Cor Roos) з Нідерландів, який підтримує Україну, а також благодійній організації «Гільфе», Людмилі Бродовій, Фаїні Баєк та Іллі Хочь - директора ЧОБФ «Хесед-Шушана».

Сьогодні всі ми маємо бути максимально зібраними, об'єднаними та підтримувати один одного.

 

ФЄГУ передала гуманітарну допомогу матусі й немовляті, котрі вимушені були залишити свій дім у Луганську, рятуючись від війни

Як би страшно це не звучало - війна триває. Кожного дня країна-агресор сипле на Україну ракети, які вбивають мирне населення. Незважаючи на обставини, матусі продовжують дарувати життя та народжувати майбутніх героїв та героїнь.

Сім'я вимушених переселенців з Луганську зараз знаходиться далеко від дому, адже мусили евакуюватись та покинути рідну домівку задля власної безпеки. 

Сотні зруйнованих лікарень та аптек, розбомблених магазинів та продовольчих складів, ускладнене постачання дитячих товарів - все це призводить до дефіциту спеціалізованої продукції для породіль. Мами після пологів і малюки у перші місяці їхнього життя сьогодні, як ніколи, потребують особливого піклування та допомоги.

Федерація єврейських громад України відправила молодій родині гуманітарну допомогу у вигляді підгузків для немовляти, щоб підтримати їх у цей важкий час.

Підтримуємо нове життя в Україні! Віримо у щасливе майбутнє!

 

Благодійний фонд "МАМА плюс Я" отримав допомогу від Федерації єврейських громад України

Незважаючи на відключення світла, повітряні тривоги та ворожі атаки, Федерація єврейських громад України продовжує дарувати свою турботу та піклуватись про дітей. 

Благодійному фонду "МАМА плюс Я", який вже 15 років поспіль займається допомогою дітям України, була надана гуманітарна допомога, щоб спільними зусиллями підтримати більшу кількість дітей.

"- Ми вдячні за підгузки, а також теплі речі та солодощі, які подарують радість нашим підопічним дітям. Дякуємо Федерації Єврейських громад України за співпрацю!" - написали на офіційній сторінці фонду.

Ми переможемо, адже всі разом працюємо задля однієї мети!

1.jpg 

Більше фото: тут 

Федерація єврейських громад України передала теплі подарунки для потребуючих дітей

Діти особливо гостро і важко переживають війну, тому важливо дати їм опору, підтримку, турботу, і хоча б на мить, подарувати радість та любов.

Для Федерації єврейських громад України важливо дбати про комфорт і здоров’я діток, тому до єврейських громад були направлені солодощі та новенькі теплі штанці, які зігріватимуть діток під час холодної та морозяної зими.

Щасливі емоції та радісний блиск в очах дітей стали найвагомішим доказом того, що ми робимо велику справу! Ми дивились на цих дітей, на їхню радість, а у самих щемило серце. Дуже хочеться вірити, що в них все буде добре!

1.jpg 

Більше фото: тут 

Для малюків дошкільного освітнього центру «Бейт Циндліхт» м.Дніпро пройшов фарбренген на честь 24 тевета

На честь 24 тевета – дня, коли хасиди всього світу відзначають 210-ту річницю йорцайта засновника Любавічного руху ХаБаД раббі Шнеура-Залмана з Ляд, також відомого як Альтер Ребе, для вихованців дошкільного освітнього центру «Бейт Циндліхт», пройшов фарбренген, на якому діти знайомилися з історіями з життя Альтер Ребе. 

Ще в День народження Альтер Ребе, який відзначали 18 елула, діти взяли на себе гарне зобов'язання – щодня говорити «Танію», а цього дня вони додали новий рядок.

 

В єврейській громаді м. Кам'янське провели заходи, присвячені Дню відходу з цього світу Алтер Ребе.

17 січня 2023 (24 Тевета 5783) у благодійному центрі "Бейт Барух" синагозі "Бейт Реувен" (м. Кам'янське) для учасників проекту "Золоте століття" та учнів школи «Ор-Авнер» відбулися заходи, присвячені Дню відходу з цього світу Алтер Ребе.

Заходи були засновані на книзі Танія.

Також рабин м.Кам'янське Леві Стамблер та члени єврейської громади відвідали молодіжний клуб російськомовних євреїв у місті Хайфа (Ізраїль) під керівництвом посланника Любавичського Ребе рабина Ігаля Дубинського, де відбувся фарбренген та лекція на честь 24 Тевета, йорцайта Алтер Ребе, Раббі Шнеур Залмана з Ляд.

1.jpg 

Йорцайт Алтер Ребе у паломницькому центрі «Адмор Азакен» (м. Гадяч)

24 числа місяця Тевет відзначали йорцайт видатного законовчителя та каббаліста, засновника хасидського руху Хабад, автора книги «Танія» рабі Шнеура-Залмана з Ляд (Алтер Ребе).

Він був похований у Гадячі, на єврейському цвинтарі, і з тих пір не переривається традиція приїжджати сюди на його йорцайт, щоб молитися на святому циюні.

Голова Федерації Єврейських Громад України, рабин Меїр Стамблер, взяв участь у молитвах та фарбренгенах, організованих Головним рабином м. Гадяч – Шнеором Залманом Дайчем та директором паломницького центру «Адмор Азакен» – Ростиславом Бакалюком.

У будівлі паломницького центру «Адмор Азакен» були організовані молитви, фарбренгени, а також святкові трапези.

На заході говорили про важливість цієї дати для хасидської історії, про таку масштабну особистість як раббі Шнеур-Залман із Ляд, а також кожен мав змогу написати особистий лист-прохання до праведника.

 

Федерація єврейських громад України передала єврейським громадам термінали Starlink

У єврейські громади м.Харків, м.Черкаси, м.Кременчук та м.Гадяч, Полтавської області, Федерація єврейських громад України передала станції супутникового інтернету Starlink, які будуть використані для забезпечення зв'язку – щоб єврейські громади могли зателефонувати, викликати «швидку» або працювати під час блекаутів.

1.jpeg 

Більше фото: тут 

Федерація єврейських громад України надала допомогу лікарні, яка знаходиться на території виправної установи

 

За підтримки Федерації єврейських громад України було доставлено засоби особистої гігієни, у тому числі підгузки для дорослих, до лікарні, яка розташовується на території «Софіївської виправної колонії №45» (Дніпропетровська обл.).

Людям, які перебувають у місцях позбавлення волі, команда «Дерех а-Хесед» надає духовну підтримку та поширює достовірні знання про єврейство незалежно від будь-якої вікової, національної та конфесійної приналежності. 

Цього разу команда привезла до лікарні виправної колонії засоби особистої гігієни, надані Федерацією єврейських громад України. Також були передані цукерки, які допоможуть підтримати гарний настрій у тих, хто хворіє.

 

1.jpg

Більше фото: тут

Волонтери єврейської громади м.Полтава передали медикаменти та теплі шкарпетки ЗСУ

Ліки, а також шкарпетки, з любов'ю  зв'язані майстринями проєкту "Клубок добра" Volunteer Community Poltava, були відправлені на передову для українських воїнів.

Насправді, важко повірити, що попри постійні відключення світла, майстриням вдалося зв'язати стільки чудових і теплих виробів. 

" - Низький уклін і вдячність усім воїнам, героїчно захищаючим нашу рідну землю від окупантів. Молимось за Вас і щиро віримо в нашу Перемогу!" - відзначили волонтери.

1.jpg

Більше фото: тут 

Федерація єврейських громад України передала подарунки ОРЦ «Маале»

Федерація єврейських громад України передала для сімей вихованців Освітньо-Ресурсного центру «Маале» для дітей з обмеженими можливостями та особливими потребами, учасників програм спеціального проекту єврейської громади Дніпра, різноманітні подарунки, зокрема такі наразі необхідні засоби особистої гігієни.

«Дякуємо Федерації єврейських громад України за допомогу нашим дітям, – зазначає методист ОРЦ Олена Овчаренко, – ФЄГУ передала до Освітнього Ресурсного центру благодійну допомогу сім'ям, що виховують особливих дітей.

Керівництво Федерації: голова Ради ФЄГУ рабин Меїр Стамблер та директор ФЄГУ Алина Теплицька – знають про потреби Центру та багато років включають сім’ї наших вихованців у різноманітні програми підтримки. Ми вдячні керівництву та співробітникам FJC за увагу та турботу!».

1.jpg 

Більше фото: тут 

Федерація єврейських громад України продовжує зігрівати інших не лише словом, а й ділом

Із настанням сильних холодів, ми прагнемо допомогти забезпечити людей найнеобхіднішим - гуманітарною підтримкою та теплими речами.

Федерація єврейських громад України відправила до єврейської громади м.Знам'янка (Кіровоградської області) теплі речі, адже саме зараз, у розпалі зими, люди потребують більшої турботи та допомоги.

Багато людей через непомірні тарифи, низькі пенсії та мізерні зарплати опинилися за межею бідності. Тож, така гуманітарна допомога стане зараз в нагоді для кожного.

Дбати про ближніх – справа потрібна та корисна.

Долучайтесь до допомоги, адже завдяки кожному такому внеску волонтери ФЄГУ мають змогу допомагати тим, хто опинився в скруті!

 

Більше фото: тут 

Нас хотіли зламати атаками на інфраструктуру та відключеннями світла, проте люди об'єдналися лише сильніше.

Наразі дефіцит потужності в енергосистемі залишається суттєвим. Через це майже у всіх областях відбуваються планові та аварійні відключення електроенергії, а мільйони людей - залишаються без світла та тепла.

Всі бачили відео пристрою з двох пальчикових батарейок та одного світлодіоду, які використовують, як "аварійне світло".

Волонтери єврейської громади м.Конотоп, в рамках проєкту "Світло у вікні" зробили такі пристрої та роздали членам громади. Ці пристрої зараз дуже незамінні та допомагають у побуті.

01.jpg 

Більше фото: тут 

Федерація єврейських громад України надала гуманітарну допомогу теплими речами єврейській громаді м.Коростень

З настанням холодів багато нужденних, малозабезпечених, багатодітних родин, а також сім’ї вимушених переселенців, які залишали свої будинки з мінімальною кількістю речей, потребують не лише даху над головою, але й теплих речей.

Саме завдячуючи допомозі Федерації єврейських громад України члени єврейської громади м.Коростень (Житомирська область) зустрінуть холоди із теплим одягом. 

Працівники єврейської громади вже вручили комплекти теплих речей сім’ям.

Нехай теплом і добротою зігріваються серця кожного.

Допомагаймо й надалі!

1.jpg

Більше фото: тут 

Єврейська громада Дніпра подарувала новий особливий 13-й Свиток Тори Головному рабинові Ізраїлю Давиду Лау.

Урочисто та святково пройшла церемонія Завершення Свитку – шановних гостей запрошували вписати свою літеру у Свиток Тори. Найбільш почесне право завершити Свиток було надано меценатам, членам їхніх сімей, друзям, партнерам та рабину Дніпра та регіону Шмуелю Каминецькому.

Потім Свиток був піднесений, як наказує традиція, на нього був одягнений спеціальний вишитий футляр, а потім під весільним балдахіном - Хупою - він був пронесений і внесений до синагоги, де відбулися святкові акафот.

Слід зазначити, що для єврейського народу число 13 є особливим. Саме тринадцять якостей милосердя Вс-вишнього згадуються в молитвах у дуже складні моменти для єврейського народу і цим ми пробуджуємо милосердя Вс-вишнього, наприклад, ми читаємо їх на Йом Кіпур. З іншого боку, згідно з гематрією, число 13 означає слово «ехад», що в перекладі з івриту звучить як «один» або «єдиний» і це нагадує нам про те, що Вс-вишній – Єдиний, і немає нікого, крім Нього.

Також стало дуже символічним, що церемонія Завершення та Внесення нового Свитка Тори в синагогу Головного рабина Ізраїлю Давида Лау, що знаходиться в місті Модіїн, пройшла напередодні свята Ханука, адже саме в містечку Модіїн жила сім'я священика Матіятю Хасмонея, чия історія безпосередньо пов'язана із цим святом.

Фото:djc.com.ua

1.jpg 

Єврейська громада м.Рівне надала гуманітарну медичну допомогу лікарням міста

За допомогою Нідерландського благодійного фонду Roecamaе керівником громади Геннадієм Фраєрманом були завезені до Рівного медикаменти та медичні інструменти, які передали у військовий госпіталь та до медичних закладів міста. Ці лікарні сьогодні надають медичну допомогу не лише місцевим жителям, а й пораненим бійцям, а також людям, які через розв'язану росією війну змушені були покинути свої будинки. 

Будь-яка посильна допомога – зараз необхідна.

3215104705_n.jpg 

Йосеф Соломон Даган - ізраїльський активіст і політик, голова регіональної ради Шомрон, відвідав наш табір для біженців

 

Сьогодні тисячі українців змушені бути далеко від дому через жорстоку війну в Україні. Реагуючи на кризу, ми продовжуємо приймати біженців у величезному таборі на березі озера Балатон, де надаємо тимчасове проживання, харчування та допомогу в подальшій адаптації. Директор ФЄГУ - Теплицька Аліна зустріла Йосефа, провела екскурсію та познайомила з жителями табору. Йосеф поспілкувався з переселенцями та розповів про спеціальні програми, які допомагають створити успішне майбутнє в ізраїльських громадах. 

Завдяки нашим численним проектам і програмам ми допомогли сотням тисяч людей пережити жахливу війну.

 

photo_2023-01-09_14-10-29.jpg 

Більше фото: тут 

Федерація єврейських громад України надала гуманітарну допомогу ВПО та багатодітним сім'ям

Сьогодні, в цих тяжких умовах війни, кожна дитина потребує більше підтримки, ніж раніше. 

На окупованих російськими загарбниками територіях України діти потерпають від нестачі питної води, їжі, ліків. Вони мерзнуть у напівзруйнованих та відключених від опалення будинках, не мають змоги навчатися, отримувати повноцінне лікування.

Десятки тисяч родин вимушених переселенців з дітьми мають будувати звичне життя "з нуля" і в умовах обмежених ресурсів забезпечувати дітям базові потреби. 

Федерація єврейських громад України продовжує підтримувати нужденних та доставила підгузки для дітей багатодітним сім'ям і ВПО у м.Бобринець (Кіровоградської області), м.Дунаївці (Хмельницької області) та м.Марганець (Дніпропетровської області).

Війна не має вихідних і свят, діти потребують допомоги щодня. 

Ви також можете долучитись до допомоги, адже завдяки кожному такому внеску волонтери ФЄГУ мають змогу допомагати тим, хто опинився в скруті - перейшовши за посиланням.

01.jpg 

Більше фото: тут 

 

Під Бахмутом загинув син члена опікунської ради Хоральної синагоги у Варшаві

Даніель Штібер,  35-річний варшав'янин, син члена опікунської ради Хоральної синагоги у Варшаві, який має три вищі освіти та пройшов значну військову підготовку, у тому числі в елітному підрозділі польського спецназу GROM, помер від отриманих травм під час транспортування до лікарні.

Він загинув, обороняючи Бахмут від російських фашистів.  

Про це повідомили на Facebook-сторінці Оболонської Єврейської громади у Києві, а пізніше інформація була доповнена польськими та українськими ЗМІ.

Від самого початку повномаштабного вторгнення Даніель Штібер допомагав українцям: спочатку евакуйовував людей з місць воєнних дій, а згодом приєднався до військових добровольцем і почав проводити навчальні курси для солдат, тренувати їх.

" - Деніел помер, намагаючись врятувати свого бойового побратима-українця. Вони не впоралися і загинули разом. Даніель зазнав нестерпного болю протягом останніх трьох годин свого життя", - розповідає Мірослав Штибер, батько загиблого Даніеля.

Раніше батько згадав останнє повідомлення, яке він надіслав синові, коли той ще був живий.

" - Я написав йому, що він сміливий, що він бореться з армією темряви на боці добра. І він мені написав: Дякую, тату", - поділився Мірослав Штибер

Останніми словами Даніеля було прохання переказати його родині, що він їх любить.

7eaf5b89b22eddcefd96419f24a842b0.jpg 

У такий непростий для країни час Федерація єврейських громад України продовжує добити добрі справи та підтримувати нужденних

Незважаючи на війну в країні та чималі випробування ФЄГУ доставила підгузки для дорослих для нужденних, які перебувають у місцях позбавлення волі в «Дніпровській виправній колонії № 89».

У такий важкий час кожному з нас дуже важливо знати, що його підтримують. Федерація єврейських громад України завжди готова надати допомогу всім, хто її потребує.

01.jpg 

Більше фото: тут 

У дні Хануки в Ужгороді невідомі розписали стіну антисемітськими надписами

Інцидент трапився в ніч на 24 грудня на Театральній площі.

Як повідомляє "Суспільне Ужгород", вранці 24 грудня до департаменту міської інфраструктури надійшло повідомлення про антисемітські написи на стіні на площі Театральній.

"На місце події ми відправили комунальників, які зафарбували надписи. Ми надали всю інформацію з камер відеоспостереження про ймовірно причетних до справи людей", — розповів Віталій Гільтайчук.

Вандалів вже шукають правоохоронці. Наразі в поліції визначають правову кваліфікацію події.

 

Під Бахмутом віддав життя за незалежність та свободу України батько одного із членів єврейської громади Харкова

30 грудня 2022 року стало відомо про загибель на Бахмутському напрямку від мінометного обстрілу батька одного із членів єврейської громади Харкова.

Про це повідомив Станіслав Глузман на своїй Facebook-сторінці.

Захисник України пішов добровольцем на фронт ще у квітні і з травня постійно перебував на передовій. 30 грудня 2022 року стало відомо, що він загинув у боротьбі за свободу та незалежність України.

Лише 10 днів тому були зібрані йому кошти на амуніцію.

Вічна пам'ять герою!

Барух Даян hаЕмет.

11.jpg 

Церемонія «Опшерниш» у кошерному притулку для біженців біля угорського озера Балатон

Провели чудову вечірку на честь «Опшерниш» - церемонії першої стрижки, яка знаменує офіційний початок єврейської освіти хлопчика.

Давид Розман – син єврейських біженців з України, які були евакуйовані ФЄГУ з окупованого Бердянська та втекли з країни майже ні з чим. Вони були розміщені в найбільшому у Європі кошерному таборі для біженців, створеному та керованому ФЄГУ спільно з EMIH.

 «Ми дуже вдячні за евакуацію та всю турботу, яку ми тут отримали, відчуваємо себе як у великій сім’ї. Тут нас навчили нашої історії, як молитися та іншим важливим речам. Ми не знаємо, що буде завтра, ми просто намагаємося жити», – розповідає мама Давіда Юлія.

Вже понад 9 місяців у таборі перебувають біженці. Понад 8 тисяч осіб отримали тимчасовий прихисток на мальовничому узбережжі озера Балатон.

 photo_2023-01-03_18-50-07.jpg

Більше фото: тут 

Члени єврейських громад освітили свої будинки світлом ханукальних свічок у дні свята Ханука.

Незважаючи на російську військову агресію та ведення бойових дій, Федерація єврейських громад України продовжує працювати. 

Для того, щоб кожен член єврейської громади зміг виконати заповіді свята світла Ханука, яку відзначали з 18 грудня по 26 грудня 2022 року, Федерація єврейських громад України доставила ханукальні набори до єврейських громад м.Ромни (Сумської області), м.Прилуки (Чернігівської області), м.Тульчин (Вінницька область), м.Кам'янка (Черкаській області) та м.Васильків (Київської області).

Дуже важливо, щоб кожен зміг відчути світло та тепло цього великого свята, адже навіть трохи світла достатньо для того, щоб розсіяти велику темряву.

01.jpg

Більше фото: тут

Єврейські громади отримали святкові набори від ФЄГУ до свята світла - Ханука.

В рамках програми Федерації єврейських громад України  «Свято в кожен дім – Ханука» єврейські громади м. Ніжин, Чернігівської області, м.Павлоград та м.Тернівка, Дніпропетровської області, отримали святкові ханукальні набори, які допомогли членам єврейських громад відсвяткувати у своїх будинках Хануку.

Адже навіть трохи світла достатньо для того, щоб розсіяти велику темряву.

 

Більше фото: тут 

Росіяни зруйнували в Бахмуті історичну будівлю синагоги

Внаслідок обстрілів російських військових у Бахмуті на Донеччині пошкодженою лишилася будівля тамтешньої синагоги. 

Про це повідомляє сайт zmina.info посилаючись на “Вільне радіо”. 

Будівлю синагоги в Бахмуті збудували понад 150 років тому, бо в місті тоді, за словами істориків, єврейська громада була настільки великою, що кожен четвертий житель був її членом.

За час існування в будівлі був аероклуб, бібліотека, виробничий цех, а останніми роками – магазин.

Про пошкодження синагоги вдалося дізнатися з відео волонтерів, які потрапили до Бахмута. На роликах видно синагогу, автентичний фасад якої закрили сучасними будівельними матеріалами.

“Була розпочата робота з внесення цієї пам’ятки до реєстру нерухомих пам’яток історичної та культурної спадщини. Але ці наші подання залишилися на стадії розгляду, і охоронного статусу ця будівля ще не отримала. Але щойно виявлені пам’ятки охороняються на рівні з тими пам’ятками, які вже внесені до реєстру”, – каже завідувач відділу Бахмутського краєзнавчого музею Ігор Корнацький.

Бахмут уже кілька місяців поспіль залишається найгарячішою точкою на мапі боїв і майже щодня потрапляє до зведень щодо жертв вторгнення.

Росіяни цілили там, наприклад, у лікарню, палац культури, пункт видавання гуманітарної допомоги, а від початку вторгнення, за даними тамтешніх посадовців, знищили вже 60% інфраструктури. 

Нагадаємо, що досі в Бахмуті живуть 10 тисяч людей, деякі з яких помирають без медичної допомоги.

Кожен з вас може долучитись до допомоги та підтримати проєкти Федерації єврейських громад України, адже завдяки кожному такому внеску волонтери ФЄГУ мають змогу допомагати тим, хто опинився в скруті.

Перейти за посиланням.

 

Програма ФЄГУ «Свято у кожен дім – Ханука»

Єврейські сім'ї з міста Ізмаїл, що на Одещині, вже отримали набори, які допомогли їм зустріти свято Ханука вдома.

Наша мета – скористатися будь-якою можливістю, щоб чудо свята Ханука відвідало кожен єврейський дім. У цей важкий час люди як ніколи відкриті, і тому ми маємо можливість розширити наші громади, наближаючи все більше євреїв до виконання заповідей.

 1.jpg

Більше фото: тут

 

Ищите старые сообщения? Найдите на полях меню "Архив".