Printed fromfjc.org.ua
ב"ה

Новини

Сьогодні пройшов молебень з нагоди 81-ї річниці трагедії у Бабиному Яру, на якому була присутня делегація із Франції

Сьогодні вранці на спеціальному молебні, організованому Федерацією єврейських громад України у зв'язку з 81-ми роковинами трагедії в Бабиному Яру, вшанувати пам'ять загиблих приїхали Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, а також делегація з Франції: Голова Національних зборів Франції Яель Браун, Голова Національної асамблеї Франції Валері Рабо, голова Комітету національної оборони та збройних сил Національної асамблеї Франції Томас Гассілу, Голова Комітету із закордонних справ у Національних Зборах Жан-Луї Бурланж, голова комітету з європейських справ П'єйр-Олександр Англад та Депутат Національних зборів Франції Анн Женете.

На згадку про страшну трагедію учасники делегації запалили свічки. Рабин Рафаель Рутман, заступник голови Ради Федерації єврейських громад України, заспівав поминальну молитву, а рабин Леві Матусов, представник ФЄГУ при ЄС, прочитав главу з псалмів.

Представникам делегації були вручені спеціальні подарунки на Рош ха-Шана, у тому числі 3 види меду українського виробництва.

001.jpeg 

На честь пам'яті жертв Бабиного Яру у Кропивницькому пройшов траурний мітинг

29 вересня виповнилася 81-а річниця трагедії в Бабиному Яру — одного з найстрашніших символів Голокосту. Лише за два дні – 29 та 30 вересня 1941 року – фашисти розстріляли в Бабиному Яру 33 771 євреїв без урахування дітей до трьох років.

Цього дня, незважаючи на військові дії на території України, численні обстріли та бомбардування, члени єврейської громади Кропивницького зібралися разом, щоб покласти квіти та вшанувати пам'ять євреїв – жертв Голокосту, які загинули у Бабиному Яру.

 

Президент України Володимир Зеленський вшанував пам'ять загиблих у Бабиному Яру

29 вересня українці вшановують пам'ять тих, хто загинув у Бабиному Яру. З моменту трагедії пройшов 81 рік.

Володимир Зеленський поклав квіти до пам'ятника жертвам Бабиного Яру та вшанував їхню пам'ять хвилиною мовчання. Відео опубліковано у Telegram-каналі президента.

"На жаль, подібні злочини проти людства мають місце й сьогодні. Зокрема, на нашій українській землі. 

Злочинці, які спричиняють такі трагедії, обов'язково мають бути покарані. Щоб у диктаторів і тиранів не було бажання повторювати щось подібне в майбутньому", – написав Володимир Зеленський.

 

Напередодні свята Рош-А-Шана в Запорiзькому БФ "Хесед Мiхаель"провели святкову зустріч

Напередодні свята Рош-А-Шана в Запорiзькому БФ "Хесед Мiхаель"провели святкову зустріч за участі рабина Запорізького регіону Нохум-Коена Ерентроя.

Сьогодні найкращим подарунком до свята Рош-а-Шана може стати тільки святкування його з рідними та близькими людьми, не дивлячись ні на які кордони. Тому цьогорічне святкування онлайн, до якого долучилось понад 60 учасників, було сповнене ще більшою енергетикою єдності. 

Учасники заходу вітали один одного зі святом, говорили про важливість сили дружби саме у такий складний воєнний час, жартували та раділи.

Приємним подарунком стало те, що до онлайн-заходу долучився Рабин Запорізького регіону Нохум Коен-Ерентрой прямо зі стін Синагоги Запоріжжя. Клієнти Хеседу дуже чекали на зустріч з ним, адже всі хотіли відчути  його слова благословіння на прийдешній новий рік та наживо почути звуки трубіння шофара.

 

В Білоцерківській єврейській громаді влаштували невеличке свято на Рош а-Шана для людей поважного віку.

В цей світлий день члени єврейської громади почули багато привітань, а творчий колектив «Гутен Фрай» підготував розважальну програму, під час якої Жанна Ігорівна Рудянська презентувала свою нову збірку творів. 

Після розважальної програми учасники заходу перейшли до святкового частування.

01.jpg 

Сьогодні, з нагоди 81-ї річниці трагедії Бабиного Яру, у Києві відбувся молебень.

29 вересня виповнився 81 рік після початку масових розстрілів мирного населення в урочищі Бабин Яр під час окупації Києва у 1941-1943 роках.

Жертвами стали тисячі людей, серед яких були і представники єврейської національності, а також люди, які намагалися їх врятувати. За офіційними історичними свідченнями було розстріляно близько 34 тисяч євреїв.

Заступник голови Ради Федерації єврейських громад України Равін Рафаель Рутман разом із мером Києва Віталієм Кличком, міністром культури паном Ткаченка та багатьма послами, зокрема послами зі США, Німеччини, Польщі, Бельгії, Іспанії, вшанували пам'ять загиблих.

 

Внаслідок ракетного удару 29 вересня було пошкоджено евакуаційний автобус-швидкої допомоги

Автобус швидкої допомоги, призначений для евакуації євреїв, був пошкоджений сьогодні вночі, 29 вересня, російською ракетою - на автовокзалі біля центрального залізничного вокзалу Дніпра.

Автобус-швидкої допомоги був порожнім, тож обійшлося дивом без постраждалих. Однак два його співробітники, які приїхали сьогодні вранці і побачили пошкодження, були у розпачі та потребували надання першої допомоги на місці події.

Постраждалий автомобіль є частиною автопарку з шести двоповерхових автобусів швидкої допомоги, один з яких експлуатується Федерацією єврейських громад України за сприяння Георгія Володимировича Логвінського - члена Парламентської асамблеї Ради Європи. Вони були закуплені на початку війни, обладнані ліжками та місцями, призначеними для хворих та людей похилого віку, і з тих пір використовувалися щодня за сприянням медичного персоналу, для тривалих, рятуючих життя, евакуацій із міст на сході України, у тому числі Харків, Ізюм, Кривий Ріг, Київ та ряду інших. Найчастіше люди евакуюються до Варшави у Польщі чи Кишинів у Молдові, а звідти літаком до Ізраїлю.

Пошкоджений автобус-швидкої допомоги, на якому, серед іншого, розвивається великий ізраїльський прапор, отримав пошкодження з правого боку та спереду – вибите та тріснуте лобове скло.

Великих збитків було завдано й іншим автомобілям та майну в районі потрапляння російської ракети.

В останні тижні Дніпро обстрілюють кілька разів на тиждень, хоча на початку війни було досить спокійно.

За словами рабина Меїра Стамблера, голови Ради Федерації єврейських громад України:

«Лише дивом не було жодних жертв у цій події. З початку війни ми евакуювали близько 40 тисяч євреїв у різний спосіб - у тому числі і на спеціально найнятих поїздах. Пошкодження автобуса-швидкої допомоги заважатиме рятувальним роботам, поки не усунемо пошкодження, але ми продовжуємо свою діяльність далі, разом із рабинами інших міст та представниками Хабаду. Поки тут є євреї, яким ми потрібні, ми поряд з ними».

 

У єврейській громаді Миколаєва відсвяткували Рош ха-Шана

Місто Миколаїв оповите атмосферою війни та незважаючи на це на молитву Рош ха-Шана та трублення в шофар прийшли понад 200 людей - євреїв різного віку.

Рух євреїв був величезним, і його важко було описати словами. Євреї просто «трималися» один за одного і терли очі від хвилювання, що вони справді мали честь зустрічати Новий рік разом, незважаючи на всі тяжкі обстріли, які зазнають щодня.

Раббі Шалом Готліб протрубив у шофар, і звук шофара в синагозі відкрив і пробудив серця всіх учасників, які об'єдналися в молитві до Б-га від щирого серця про мир, спокій та безпеку.

Коли люди прибули на спеціальну молитву «Батько наш Цар», з фронту до синагоги підійшов солдат-єврей і пішов відкривати Ковчег Завіту, щоб разом з усіма помолитися цією молитвою. Це видовище вразило серця і не залишило сухих очей.

У дворі синагоги перед святом влаштовували великі та значні частування, і атмосфера була дуже піднесеною та оптимістичною.

 

В БО БФ "Хесед Хана"/ЕОЦ "Beit Graham" м.Кривий Ріг зустрілися разом, щоб відсвяткувати Новий 5783 рік.

Цієї неділі члени громади зустрілися разом, щоб почати святкувати Новий 5783 рік. У музеї "Рош а Шана - старі традиції сучасним поглядом" кожен з учасників зміг зробити обряд Ташліх, спробувати подути в Шофар, намалювати своє бачення створення світу, прийняти участь в інтелектуальних вікторині і бесіді, і ще багато цікавого. Ну і звісно зробити декілька добрих справ і поласувати яблуками з медом.

Єврейська громада дякує всім присутнім, а також захисникам і захисницям за те, що цей захід зміг відбутися. 

Шана Това! Солодкого і мирного року всім!

1.jpg 

Виповнились 81-ші роковини трагедії Бабиного Яру

29 вересня 2022 року виповнилася 81-а річниця початку масових розстрілів мирного населення, скоєних гітлерівцями в урочищі Бабин Яр під час окупації Києва у 1941-1943 роках.

Саме тут, на околиці Києва, 29-30 вересня 1941 р. сталася одна із найстрашніших трагедій часів Другої Світової війни. Нацистами та їх місцевими посібниками було вбито понад 33 тисячі євреїв.

Заступник голови Ради Федерації єврейських громад України Равін Рафаель Рутман, Представник Федерації при ЄС рабин Леві Матусов,  Європейський комісар з питань розширення та політики добросусідства Олівер Вархелі, який прибув сьогодні з Брюсселя до Києва, голова Представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас, який спеціально для церемонії вшанування пам'яті вилетів із Парижа відразу ж після свята Рош ха-Шана, вшанували пам'ять загиблих та запалили свічки біля пам'ятного знаку «Бабин Яр».

За словами Олівера Вархелі, для нього було важливо скористатися своїм приїздом до Києва, щоб вшанувати пам'ять євреїв, убитих тут нацистами. Також він висловив слова подяки Федерації єврейських громад України за відродження єврейського життя та допомоги Києву.

1.jpeg 

Більше фото: тут 

 

У таборі для переселенців Федерації єврейських громад України в Угорщині відсвяткували Рош-А-Шана

Рош А-Шана – одне з найвагоміших свят у єврейському календарі.

Він символізує початок нового року та нової долі для кожної людини. Його неможливо уявити без читання Тори та звуків шофара. Саме так в Угорщині, на березі чудового озера Балатон неподалік Будапешта, у таборі для переселенців Федерації єврейських громад України зустрічали 5783 рік.

 

 Більше фото: тут

В єврейській громаді м.Хмельницький теж відсвяткували Рош а-Шана.

Іудеї всього світу зустріли 5783 рік. В молитвах і з радістю. Ну а євреї України - ще й з молитвами за мир та великими надіями на щастя. 

В єврейській громаді Хмельницького зробили все, щоб свято було цікавим і веселим. Розповіли учасникам застілля про традиції свята, подивилися відео, брали участь у вікторині, вітали один одного, смакували, окрім інших страв, яблуками з медом та відомим десертом єврейської кухні цимесом, слухали популярні єврейські пісні. 

Закінчилося свято просто чудово:  членів громади привітав і трубив у шофар рабин м. Хмельницького і Хмельницької області Йосеф Тейтельбаум. Це був не тільки надзвичайно приємний сюрприз, а й благословіння на рік новий.

1.jpg 

Шосткинська єврейська громада зустріла новий 5783 рік - Рош А Шана.

З привітанням до членів громади звернувся голова Шосткинської єврейської громади Сергій Кацман, який подякував всіх волонтерів, членів правління та всіх хто допомогає громаді. Свято пройшло дружньо та мирно, але зараз кожному не вистачає мирного неба над головою.

ШАНА ТОВА!

1.jpg 

В єврейській громаді м.Чернівці вихованці дитячого садка «Хая Мушка» провели свято напередодні Рош-а-Шана

Вихованці дитячого садка «Хая Мушка» також взяли участь в приготуваннях до Рош-а-Шана. Педагоги підготували для діток веселе та творче свято. 

Разом з вихователями маленькі члени єврейської громади м.Чернівці вчили головні традиції свята, грали в ігри, брали участь у конкурсах, присвячених тематиці Рош а Шана. А в кінці свята власноруч підготували святковий стіл.

 

Більше фото: тут

Вітаємо зі святом Рош а-Шана!

Від щирого серця вітаємо Вас та Ваші сім'ї з наступаючим 5783 роком, зі святом Рош а-Шана!

Цього дня ми згадуємо добрі справи в ім'я ближнього, переосмислюємо свої вчинки та прагнемо особистого духовного зростання.

Бажаємо Вам у Новому році нових досягнень у духовному служінні, сімейного щастя та успіхів у всіх починаннях!

Нехай він буде роком миру та благополуччя, роком процвітання та удачі!

Нехай Ваші імена будуть занесені до книги життя та скріплені печаткою!

Доброго, солодкого та благословенного року Вам та Вашим близьким!

Шана това у-метука!

 

У Дніпрі відбулося урочисте відкриття унікальної цдаки у центрі «Менора»

У Дніпрі відбулася урочиста церемонія відкриття центральної цдаки у найбільшому у світі єврейському центрі «Менора». Ексклюзивний проект цдочниці, що гармонійно поєднується з дизайном та унікальним стилем Галереї центру «Менора», був особисто розроблений засновником компанії «Luxury Judaica» Давидом Ройтманом.

Відкрив урочисту церемонію рабин Дніпра та регіону Шмуель Каминецький, розповівши про одну з найважливіших заповідей «цдака» та про символічність відкриття цієї унікальної цдочниці саме 25 елула, у день, коли Вс-вишній створив цей світ.

Після завершення урочистої церемонії всіх присутніх запросили зробити «лехаїм» та почастуватися смачними кошерними стравами.

1.jpg 

Посол України Євген Корнійчук взяв участь у меморіальному заході, присвяченому 81-й річниці знищення євреїв нацистами

21 вересня пройшла церемонія вшанування пам'яті євреїв, знищених нацистами у Бабиному Яру, Богданівці, Дробицькому Яру та інших районах України.

Церемонія проходила в меморіальному комплексі Яд Вашем. 

Як зазначив Посол у своїй промові: "Я переконаний, суспільство має пам’ятати власну історію, для того, щоб робити висновки з минулого та не повторювати помилок у майбутньому. Пам'ять про жертв Бабиного Яру, Голокосту та Голодомору повинна слугувати попередженням про те, що людська нетерпимість та насильство можуть призвести за певних обставин до незворотних жахливих трагедій.

Сьогодні, як ніколи, ми закликаємо міжнародне співтовариство об’єднати зусилля, щоб не допустити будь-яких проявів антисемітизму та нетерпимості на расовому чи національному ґрунті, наслідками яких можуть стати масштабні людські трагедії. 

На жаль, війна в Україні яку розпочала росія, є свідченням того, що уроки історії не для всіх є однаковими. Ми просимо весь світ об’єднатися у боротьбі зі злом, адже як свідчать події середини ХХ століття, наслідки можуть бути жахливими для всього людства.

Вічна пам'ять загиблим в Бабиному Яру".

 

Ищите старые сообщения? Найдите на полях меню "Архив".