Printed fromfjc.org.ua
ב"ה

Новини

Програма Федерації єврейських громад України «Свято у кожен дім – Ханука»

 

Не дивлячись на тяжкі обставини війни, сигнали повітряних тривог, відсутність світла, води та всі перешкоди - Федерація єврейських громад України зібрала та відправила святкові набори до свята світла Ханука. 

Єврейські громади м.Балта, Одеської області, та м.Горішні Плавні, Полтавської області, отримали святкові набори від ФЄГУ та змогли освітити світлом Хануки свої домівки.

Світло свободи перемагає темряву!

 

01.jpg 

Більше фото: тут 

Єврейські громади м.Нетішин, Хмельницької обл., та м.Покров, Дніпропетровської обл., отримали святкові набори до Хануки

 

Щоб чудо свята Ханука відвідало кожен єврейський дім і члени єврейських громад мали все необхідне для святкування - Федерація єврейських громад України, в рамках програми «Свято в кожен дім – Ханука», відправила святкові набори єврейським громадам м.Нетішин та м.Покров.

 

1.jpg 

Більше фото: тут 

У єврейській школі Дніпра «Ор Авнер Хабад Любавич» ім. Леві-Іцхака Шнеєрсона провели «Ханукальний марафон» у форматі онлайн

Ханукальний тиждень в школі пройшов весело та насичено. Щоденно учні запалювали ханукію та виконували завдання, одним з яких було створити креативный напис «Ханука» або з підручних засобів створити креативну Ханукію. 

Також учні відвідали будинок для людей похилого віку «Бейт Барух», відвідали захід в центрі «Менора, провели благодійну акцію на підтримку хворих дітей центру «Оберіг» - в рамках якої зібрали цдоку та передали до центру святкові ханукальні подарунки. 

Ханукальний марафон продовжили кулінарним квестом «Смачна Ханука». 

Протягом марафону до школи надійшло багато фотографій учнів, які запалюють Ханукію у різних містах та країнах світу. А ще були відеопривітання від учнів школи, ханукальний кінозал та майстер-класи зі створення їстівної ханукії та прикрашання суфганійот.

1.jpg

Більше фото: тут

Члени єврейської громади м.Черкаси освітили світлом ханукальних свічок свої будинки

Незважаючи на всі складнощі та умови війни, команда Федерації єврейських громад України продовжує наповнити світлом чуда Хануки єврейські будинки.

В рамках програми «Свято в кожен дім – Ханука», ФЄГУ доставила ханукальні набори єврейській громаді м.Черкаси, щоб кожен член громади зміг освітити світлом ханукальних свічок свой будинок.

Ханука - свято перемоги світла над темрявою, навіть мало світла достатньо, щоб відігнати багато темряви.

 1.jpg

Більше фото: тут 

Програма Федерації єврейських громад України «Свято у кожен дім – Ханука»

Єврейські сім'ї із с. Ободівка, Тростянецького району Вінницької області, напередодні свята Ханука отримали набори від Федерації єврейських громад України та змогли запалити ханукальні свічки на менорі у своїх будинках. Вісім її світильників, у які колись наливали олію, а зараз, як правило, вставляють свічки, символізують диво, яке сталося під час повстання та перемоги Маккавеїв над греками.

1.jpg 

У єврейській громаді м. Черкаси урочисто запалили восьму свічку Хануки

У єврейській громаді Черкас провели заключне запалення восьмої ханукальної свічки під керівництвом рабина Дова Аксельрода. Для великої кількості гостей було організовано фаєр-шоу та святковий стіл з картопляними (латкес) та мучними (суфганіот) пончиками.

photo_2022-12-27_15-21-17.jpg 

Більше фото: тут 

В єврейській громаді м.Знам'янка, Кіровоградської області, відсвяткували Хануку

В рамках програми «Свято в кожен дім - Ханука» Федерація єврейських громад України доставила ханукальні набори єврейській громаді м.Знам'янка, щоб кожен зміг освітити світлом ханукальних свічок свої будинки на згадку про чудовий глечик з оливковою олією, завдяки якому Менора в Храмі горіла вісім днів.

Нехай диво, що стало причиною цього світлого свята, ніколи не залишає нас, а в серці кожної людини завжди зберігається світло, здатне розвіяти навіть величезну темряву.

1.jpg 

Більше фото: тут 

Програма ФЄГУ «Свято в кожен дім – Ханука»

Єврейські сім'ї з міста Шостка, Сумської області, вже отримали набори, які допомогли їм зустріти свято Ханука та осяяти світлом чуда Хануки свої будинки.

Нехай буде більше світла та радості, адже світло кожної менори освітлює наш світ.

 

Більше фото: тут 

В переддень Хануки у єврейській громаді м.Чернівці сталось ще одне чудо!

У сім’ї Головного рабина Буковини Менахем Менделя та рабаніт Пніни Гліцнштейнів народився син.

Протягом 8 ханукальних днів члени громади запалювали ще одну свічку, яка давала ще більше світла - так і сім’я Гліцнштейнів дала більше світла, адже ще одна єврейська душа прийшла у цей світ.

25 грудня (1 Тевета) єврейська громада Чернівців відсвяткувала одразу два свята - сьомий день Хануки та Бріт Міла (обряд обрізання) новородженного Моше.

Вітаємо Моше Гліцнштейна з Бріт Мілою! 

Бажаємо малюку здоров’я, щастя, прийти до Тори та добрих справ!

Мазаль Тов!

Хаг Ханука Самеах!

photo_2022-12-26_19-39-13.jpg 

Більше фото: тут 

Члени єврейської громади м. Бобринець, Кіровоградської області, освітили світлом ханукальних свічок свої будинки.

До світлого свята Ханука – свята освячення та очищення, Федерація єврейських громад України доставила ханукальні набори до єврейської громади м. Бобринець, щоб кожен член громади зміг наповнити світлом ханукальних свічок свій будинок.

Нехай світло ханукальних світильників у кожному домі дарує людям радість та добро!

 

Більше фото: тут 

Федерація єврейських громад України запалила ханукальні свічки у великих готелях Києва.

Запалювання свічок відбувадось під керівництвом Заступника голови Ради Федерації, директора з міжнародних зв'язків рабина Рафаеля Рутмана.

Восьму ханукальну свічку у готелі "Hilton" разом із рабином Рутманом запалював представник посольства США в Україні.

1.jpeg 

Більше фото: тут 

У Києві запалили восьму свічку Хануки 5783

На головній площі країни, майдані Незалежності, засяяло світло восьмої ханукальної свічки. Під керівництвом заступника голови ради Федерації рабина Рафаеля Рутмана прочитав Брохос і запалив Менору біженець, який врятувався з Херсона разом із дружиною та дитиною.

Ханерос Халолу прочитав член Київської єврейської громади, який пережив військову блокаду міста Ленінград німецькими та фінськими військами та їх союзниками під час Другої світової війни (кількість жертв при якій становило не менше 1 мільйона осіб).

Численних гостей пригостили смачними пончиками із кольорами українського прапора.

Цього року Федерація єврейських громад України традиційно встановила ханукію в серці столиці. Столична ханукія – найбільша в Україні. Її висота складає 11 метрів – майже з чотириповерховий будинок.

1.jpeg 

Більше фото: тут 

Мер міста Миколаїв запалив п'яту ханукальну свічку на центральній ханукії міста

 

Цими днями єврейська громада Миколаєва відзначає Хануку. Її ще називають святом світла і духовної перемоги.

За традицією, під час Хануки на вулиці Соборній запалюють свічки на менорі. Вчора у святковій церемонії взяв участь і мер міста Миколаїв Олександр Сєнкевич.

" - Миколаїв завжди був багатонаціональним і багатокультурним містом. Тому вітаю усіх із Ханукою! Символічність цього свята як ніколи актуальна цього року. Світло завжди перемагає темряву, і Україна це доводить у своїй боротьбі." - написав мер міста на своїй сторінці у Facebook.

 

photo_2022-12-23_15-04-17.jpg 

Більше фото: тут 

На Майдані Незалежності в Києві засяяла п'ята ханукальна свічка

П'яту ханукальну свічку на самій великій Ханукії в Україні, встановленій Федерацією єврейських громад України на Майдані Незалежності в Києві, запалили Посол Республіки Австрія в Україні Арад Бенкьо, Посол України в Державі Ізраїль Євген Корнійчук, спільно із заступником Ради Федерацій єврейських громад, директором з міжнародних зв'язків - Рабином Рафаелем Рутманом та багаточисельними гостями. Шановним послам подарували менору як символ світла і надії.

 1 WhatsApp Image 2022-12-22 at 20.43.44.jpeg

Більше фото: тут 

Федерація єврейських громад України продовжує розповсюджувати світло ханукальних свічок

 

Федерація єврейських громад України надала ханукальні набори, які традиційно, у дні свята Ханука, єврейська молодь Дніпра поширює серед євреїв, щоб світло ханукальних свічок осяяло їхні будинки.

Цього року на Хануку приїхали чотири американські мадріха, молоді посланці Любавічного Ребе, з Нью-Йорка, Сан-Франциско та Атланти, та разом зі студентами дніпровської єшиви для дітей рабинів та посланців Ребе в Україні та інших країнах ближнього та далекого зарубіжжя «Томхей Тмимим Днепр», а також вихованцями пансіону для хлопчиків «Байт леБаним-Mironova», взяли участь у ханукальних міцвоім. Міцва-пости знаходяться у найбільших торгових центрах Дніпра.

Також хлопці допомагають запалювати свічки в єврейських будинках, які не були осяяні ханукальним світлом і, звичайно, дарують євреям ханукальні набори, надані Федерацією єврейських громад України.

Подібні акції з поширення ханукального світла проходять у Дніпрі не перший рік, у них бере участь єврейська молодь та сім'ї посланців Ребе, і вони завжди викликають широкий суспільний резонанс, адже молоді люди прагнуть охопити якнайбільше євреїв та допомогти їм виконати заповідь про запалення свічок свята Ханука.

 

01.jpeg

Більше фото: тут

Федерація єврейських громад України продовжує допомагати нужденним та тим людям, які постраждали від війни.

Незважаючи на всі перешкоди команда Федерації єврейських громад України продовжує працювати і допомагати нужденним. ФЄГУ передала понад 1000 упаковок підгузків для дітей, ліки та продуктові набори до Комунального Закладу "Дніпропетровського дитячого будинку-інтернату Дніпропетровської обласної ради", а також здійснила адресну доставку для внутрішньо переміщених осіб по містах України.

Ви також можете долучитись до допомоги, адже завдяки кожному такому внеску волонтери ФЄГУ мають змогу допомагати тим, хто опинився в скруті.

1.jpg 

Незважаючи на відсутність світла, єврейська громада м.Конотоп зустріла одне з найважливіших єврейських свят – Хануку.

 

Федерація єврейських громад України подбала про те, щоб світло ханукальних свічок змогло осяяти кожен будинок.

Члени єврейської громади м.Конотоп отримали святкові набори та із запаленими свічками зустріли свято Ханука вдома.

Завданням ханукальних свічок є поширення особливого духовного світла, в силі якого розігнати найсильнішу духовну темряву. Ці свічки символізують тепло душі кожного єврея, його кращі якості і бажання нести добро, благословення і гармонію в навколишньому світі.

 

photo_2022-12-20_10-21-01 (2).jpg 

Програма ФЄГУ «Свято у кожен дім – Ханука»

 

Єврейські сім'ї з міста Олександрія, Кіровоградської області, отримали набори, які допомогли їм зустріти свято Ханука вдома.

У рамках цієї програми тисячі єврейських сімей у всіх куточках України отримали набори до свята Ханука, до яких входять: ханукальна менора, друкована продукція, сімейна гра-пазл, севіон, горіхове масло та інше.

Ханука – це свято, яке відзначає перемогу світла над темрявою, яке прославляє чистоту та щирість. Нехай диво, що стало причиною цього світлого свята, ніколи не залишає нас, а в серці кожної людини завжди зберігається світло, здатне розвіяти навіть величезну темряву.

photo_2022-12-20_10-25-33.jpg 

Більше фото: тут 

Ханукальний автопарад освітив вулиці Харкова

Незважаючи на війну, у Харкові центральними вулицями міста проїхав святковий Ханукальний автопарад. Машини, із встановленими на дахах Ханукіями, їздили містом, освітлюючи його світлом другої ханукальної свічки.

Чим темніше ставало на вулицях, тим яскравіше й далі можна було побачити ці святкові вогні, що розсіюють темряву.

Жителі міста стали свідками найкрасивішого видовища, що символізує свято світла та чудес!

1.jpg

Більше фото: тут

Федерація єврейських громад України традиційно встановила у всіх п'ятизіркових готелях Києва Ханукальні менори.

 

Запалювання свічок відбувається під керівництвом Заступника голови Ради Федерації, директора з міжнародних зв'язків рабина Рафаеля Рутмана.

Другу ханукальну свічку разом із рабином Рутманом у готелі "Premier Palace Hotel" запалив посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський.

Менори запалюють щодня протягом Хануки – свята світла, очищення та освячення!

Також пригощають пончиками та роздають ханукії.

 

1.jpeg 

Більше фото: тут 

Увечері в неділю засяяв перший вогонь Великої міської ханукії в Одесі

Велику міську ханукію встановили на традиційному місці – біля Дюка. 

" - Ми ще раз щиро дякуємо керівництву міста та військовим, які, незважаючи на воєнний стан, надали нам таку можливість!" – відзначили у громаді.

Ханука - свято світла, що перемагає темряву. І кожного дня потрібно збільшувати світло на ханукії. І не тільки на ханукії. Кожному з нас необхідно також додавати світло і добро у світ.

Тому що поки ми додаємо світло - ми непереможні!

 

У єврейській громаді м.Кам'янське розпочали святкування Хануки

18 грудня 2022 року (24 Кислева 5783) о 15:50 на площі Героїв у Кам'янському відбулося урочисте запалювання першої Ханукальної свічки.

Хаг Ханука Самеах!

 

У Вінниці засяяла перша ханукальна свічка

18 грудня відбулось урочисте запалювання першої ханукальної свічки у єврейській громаді м.Вінниця. Рабин Вінницької області Шауль Горовіц привітав всіх присутніх зі святом. На учасників заходу чекали подарункові набори, ханукальне частування та фаєр шоу.

 

Єврейська громада Житомира відзначила перший день світлого свята Ханука!

Рабин Житомира Шломо Вільгельм та члени єврейської громади разом запалили ханукію у синагозі, велику ханукію у центрі міста. 

Також з нагоди свята члени громади разом із волонтерами відвідали понад 100 єврейських сімей та вручили їм ханукальні набори.

 

Перша Ханукальна свічка у Запоріжжі.

У Запорізькій єврейській громаді запалили першу ханукальну свічку.

Цього дня серце наповнюють особливі почуття радості та надії, адже Ханука дарує тепло, віру у найкраще та духовно поєднує людей.

 

Святкування Хануки 5783 у Чернівцях

Вчора весь світ розпочав святкування Хануки - одного із найважливіших єврейських свят, яке символізує перемогу у війні між світлом та тьмою, між добром та злом.

Єврейська громада Чернівців - під керуванням рабина Буковини Менахем Мендла Гліцнштейна, зібралась у центрі міста на вже традиційне запалення великої Ханукальної Менори міста. 

Кожна родина отримала ханукальний набір від Федерації єврейських громад України.

На гостей також чекали - концерт єврейської музики, тематична вікторина по головним традиціям свята, майстер-класи для дітей та підлітків, ханукальне частування.

 

Ханука 5783 у Дніпрі: Запалення першої ханукальної свічки у центрі «Менора»

Головною подією першого вечора свята Ханука у Дніпрі стало запалення першої свічки на головній ханукії міста, встановленій у найбільшому у світі єврейському центрі «Менора».

Рабин Дніпра та регіону Шмуель Каминецький тепло привітав усіх, хто прийшов на свято, і запросив для запалення свічок першого вечора Хануки членів Опікунської ради єврейської громади Леві Іцкаха (Євгенія) Шарінова та Іцхака (Євгенія) Дверіса.

Після запалення ханукії з відповідними благословеннями, до єврейської громади Дніпра звернувся Леві Іцхак (Євген) Шарінов та побажав усім світлого та радісного свята Ханука.

Головною зіркою музичної частини ханукального вечора у галереї «Менори» став інструментальний ансамбль під керівництвом Тетяни Каплунської, який зіграв низку приголомшливих музичних композицій.

 

Більше фото: тут 

Єврейська громада Харкова запалила першу ханукальну свічку

18 грудня іудеї всього світу почали відзначати свято — Хануку, яке триватиме вісім днів.

У Харкові відбулася святкова церемонія запалення першої ханукальної свічки за участю рабина Харкова Мойше Московича. Кожного, хто прийшов, пригостили ханукальним частуванням, а чоловіки змогли покласти тфілін.

 

 photo_2022-12-18_23-13-36.jpg

Більше фото: тут 

На Буковині засяяла перша свічка Менори.

Її з нагоди свята Хануки традиційно засвітили на Театральній площі міста біля  Єврейського народного дому. Про це повідомили на сторінці Чернівецької обласної адміністрації в Facebook.

Начальник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк приєднався до святкового дійства та привітав присутніх зі святом.

«Чудо Хануки  - перемога світла над пітьмою. Саме цього я бажаю іудейській громаді та усім нам. Нехай ці свічки палають яскраво та освітлюють шлях до миру та Перемоги» - зазначив Руслан Запаранюк.

Разом з рабином Чернівецької області Менахемом Мендлом Гліцнштейном вони запалили першу Ханукальну свічку.

 

Більше фото: тут 

Єврейська громада Чернігова зустріла свято Хануки!

У Чернігові, на Красній площі біля драмтеатру, традиційно була встановлена ханукія. Перший вогонь на ній запалили голова Юдейської релігійної громади Чернігова Давид Роговий та голова Чернігівської міської єврейської громади Олександр Чеван. 

І хоча цьогоріч на площі не було ані розважальної програми, ані частувань з нагоди свята, а сама ханукія не була прикрашена яскравими гірляндами - світло Ханукальних вогнів, світло віри у диво, віри у перемогу по-справжньому об'єднало всіх членів громади. 

І маленький вогник здатен розігнати велику темряву! 

Хаг Ханука Самеах!

 

У м.Бердичів на площі Центральній запалили Ханукальну Менору

Єврейська громада Бердичева розпочала святкування Хануки. 

Про це повідомила Бердичівська міська рада.

Це – восьмиденне свято, яке знаменує перемогу добра і світла над злом та темрявою.

Ханука має давню історію. Держава Селевдіків, провінцією якої на той час була Юдея, почала грубо втручатися в релігійне життя євреїв, намагаючись їх еллінізувати. У результаті нахабного вторгнення та осквернення єврейського храму представниками селевдікського правителя, серед місцевого населення спалахнуло повстання.

Після перемоги євреї вирізьбили новий храмовий світильник – Менору, але неопоганеної олії, щоб його запалити, залишалося лише на один день. Однак Господь явив диво – і світильник горів вісім днів, доки не була виготовлена нова олія.

З того часу “Свято вогнів”, як ще називають Хануку, відзначають запаленням свічок у Менорі протягом восьми днів. На перший день від додаткового світильника – шамаша – запалюють одну свічку, на другий – дві і так далі.

Єврейська громада переконана: так, як колись їх народ зумів побороти загарбників та відстояти свою віру й культуру, так і українці зуміють перемогти російських окупантів. Адже, наголошують, трохи світла достатньо для того, щоб розсіяти велику темряву.

 

Більше фото: тут 

Урочиста церемонія запалювання менори з нагоди єврейського свята Хануки відбулася в Ужгороді

Про це повідомила Ужгородська міська рада. Першу свічку запалили на ханукії, встановленій біля обласної філармонії, раніше – ортодоксальної синагоги. 

Розпочали традиційно із молитви на івриті. Рабин Ужгорода та Закарпаття Вільгельм Менахем-Мендель розповів про визначний для єврейської громади день, історію свята.

У церемонії запалення першої ханукальної свічки взяв участь й Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, який привітав єврейську общину, відзначив, що вперше за останні роки бачить так багато людей на цьому святі - на площу Євгена Фенцика прийшли  представники єврейської громади, ужгородці, гості міста. "Сьогодні розпочинається велике єврейське свято перемоги добра над злом. Це дуже символічно, адже наша країна потерпає сьогодні від збройної агресії російських окупантів. Ми маємо вірити у перемогу нашої країни,  наших Збройних Сил. Звертаємося до Б-га і молимося за наших захисників. Бажаю всім  миру, добра, Б-жого благословіння і перемоги", - сказав, зокрема,  Богдан Андріїв.

photo_2022-12-18_21-45-55.jpg 

Більше фото: тут 

Світло хануки осяяло єврейські будинки по всьому світу.

 

Перша свічка засяяла і у таборі для біженців на березі озера Балатон в Угорщині. Табір приймає біженців вже більше 9-ти місяців та дарує відчуття дому навіть за тисячі кілометрів від рідної землі. 

Ми разом у скрутні часи!

 

1 photo_2022-12-19_16-09-05.jpg 

Більше фото: тут 

Президент України Володимир Зеленський привітав іудеїв України з Ханукою

Звернення Володимира Зеленського опублікували на веб-сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України.

" - Шановна єврейська громадо України!

Прийміть щирі вітання зі святом Хануки – прадавнім символом відваги та нескореності духу.

У цей святковий день в єврейських храмах і родинах традиційно запалюють свічки на ханукії на згадку про чудо, яке сталася в Єрусалимі понад дві тисячі років тому. Тоді, захищаючи своє право на свободу та незалежність, малочисельний загін маковеїв здобув упевнену перемогу над переважаючими силами ворога.

Так і сьогодні у запеклій боротьбі з ворогом український народ виборює своє право на життя, свободу та демократичні цінності.

Бажаю благополуччя кожній родині, міцного здоров'я, добра та переможного миру у спільному домі – Україні."

 

Напередодні свята Ханука в руїнах синагоги Маріуполя, була знайдена вціліла Ханукальна Менора, яка щороку осяювала місто

Маріупольська синагога потрапила під обстріл у травні, внаслідок чого було вщент зруйновано будівлю старої синагоги та приміщення центру громади. 

Новина про вцілілу Ханукальну менору викликала у членів громади вир емоцій, від гірких сліз та спогадів, до спалаху надії. 

Сподіваємось, що сьогодні свічки на цій менорі знову запалають на знак того, що віра робить чудеса можливими та навіть маленький вогник може розігнати велику темряву!

photo_2022-12-18_12-02-00.jpg 

У Європейському парламенті у місті Страсбург був проведений захід «ЄвроХанука»

 

 

Захід відбувся за участю десятків членів парламенту, дипломатів і високопоставлених урядовців з 27-ми країн. 

Захід проводився щорічно з 2001 року, але припинився в роки спалаху епідемії COVID-19. Цього року, Європарламент відмінив суворі процедури, які забороняють проведення публічних заходів, не пов’язаних з поточною роботою, щоб виразити солідарність з євреями України, які відзначають свято світла попри всі перешкоди.

Родзинкою заходу стала виставка Федераціі єврейських громад України під назвою «Розсіюючи темряву вулиць України сяйвом Ханукій», яка промандрувала тисячі кілометрів до Страсбурга, і символізує незламність людського духу, віру в торжество добра і справедливості. 

 Ведучий заходу Антоніо Лопес-Істуріс Вайт - депутат Європарламенту від Іспанії та голова делегації ЄП у зв’язках з Ізраїлем урочисто відкрив церемонію «ЄвроХанука» та зазначив: «Ханука означає освіту. Важливо, щоб представники громади збирались разом на Хануку та визначали шляхи встановлення та зміцнення миру, толерантності та взаєморозуміння».

На значущості виставки «Розсіюючи темряву вулиць України сяйвом Ханукій» у день вручення Європарламентом українському народу престижної премії Сахарова, наголосив посол України при Раді Європи - Борис Тарасюк. «Цього вечора наші серця разом з громадянами України. Ми сподіваємося, що традиційні церемонії запалювання Ханукальних менор принесуть мужність і мир численним родинам, які з вірою в серці збираються навколо свічок по всій Україні», - зазначив посол. 

«Емісари Любавицького Ребе по всьому світу несуть світло й радість, особливо тут, у Європейському парламенті», - підкреслив Гарі Корен, посол Ізраїлю в Хорватії, який прибув як представник Ізраїлю. Гарі високо оцінив роботу Хабаду в Україні. 

 Співорганізатор заходу - рабин Страсбурга Мендел Самама, відповідальний за європейські справи Консисторії, запросив Моріса Дана, президента Консисторії, рабина Гарольда Вайля, головного рабина Страсбурга, та інших гостей символічно запалити вісім свічок менори, а потім заспівати традиційні мелодії Хануки.

Рабин Леві Матусов, представник Хабаду в Європейському Союзі, який також представляє «Федерацію єврейських громад України» у Європарламенті,

посилаючись на 7 заповідей Бней Ноах зазначив: «Повага до Б-га, до людського життя, повага до сім’ї, до власності інших людей, повага до судової системи, а також повага до всіх створінь і навколишнього середовища є законами миру та єдності в нашому суспільстві».

01.jpg 

Більше фото: тут 

 

 

Дорогі друзі!

Щиро вітаємо Вас зі святом Ханука – святом світла, очищення та освячення!

У цей непростий час, час війни, ми як ніколи повинні думати про те, як поширювати світло.

Ми запалюватимемо ханукії, світло від них висвітлюватиме весь світ і наповнюватиме його світлом, радістю, любов'ю, вірою та надією.

Бажаємо Вам, щоб світло ханукальних свічок освітило Ваші серця, внесло в них особливе тепло та щирість, даючи сили та надихаючи на наповнене істинним сенсом життя!

Бажаємо здоров'я, щастя, миру та нескінченної віри в чудеса!

Веселої Хануки!

Хаг Ханука Самеах!

 

Єврейські громади продовжують отримувати святкові набори від ФЄГУ до свята світла - Ханука.

В рамках програми Федерації єврейських громад України  «Свято в кожен дім – Ханука» єврейські громади м. Запоріжжя, м. Рівне та м. Івано-Франківськ отримали святкові ханукальні набори, які допоможуть членам єврейських громад відсвяткувати у своїх будинках Хануку.

Свято Ханука починається 25 кіслева і триває вісім днів (з ночі 18 по 26 грудня).

Веселої та доброї Хануки! Нехай свічки запаляться, зникне морок смутку і життя наповниться істинним щастям та світлою любов'ю.

 

Більше фото: тут 

Єврейська громада м.Біла Церква отримала святкові набори до Хануки від Федерації єврейських громад України

25-го числа місяця Кіслев починається Ханука - свято, яке триває вісім днів. Це свято було встановлено мудрецями Тори на згадку про диво, яке Вс-вишній здійснив для наших предків у ці дні року.

Цього року, коли більшість заходів скасовано через обмеження, пов'язані з війною, коли членів єврейських громад розділяють тисячі кілометрів, важливо як ніколи відчувати радість свята та зігрівати одне одного словами підтримки.

Щоб чудо свята Ханука відвідало кожен єврейський дім і члени єврейських громад мали все необхідне для святкування - Федерація єврейських громад відправила святкові набори до свята світла - Хануки.

Щасливої та святкової Хануки!

 

Більше фото: тут 

Єврейська громада м.Одеса відзначила Новий рік хасидизму.

19 кіслева, у школі "Хабад Ор-Авнер" в Одесі пройшов фарбренген, присвячений Новому року хасидизму.

На дітей чекали конкурси, вікторини та смачне частування.

Також для дітей дитячого садочку "Хабад Ор-Авнер" підготували цікаві заняття. Діти прийшли до музею "Хабад", де вихователь розповідав їм, які гарні та важливі картини висять у кімнаті. Але там було зовсім темно, тому який сенс у такому музеї? Тоді діти додали світло -  і все водночас змінилося!

Після музею діти відправилися на фарбренген зі смаколиками.

1.jpg 

Більше фото: тут 

У Дніпрі провели великий жіночий фарбренген на честь Нового року Хасидизму

З нагоди 224-ї річниці визволення Алтер Ребе, раббі Шнеура-Залмана з Ляд із катівень Петропавлівської фортеці, у залі урочистостей «Menorah Ballroom» найбільшого у світі єврейського центру «Менора» відбувся жіночий фарбренген.

Перед початком заходу всі жінки, які прийшли на свято, змогли написати ПАН («підьон а-нефеш»,«лист душі» – письмове звернення до праведника, душа якого залишила матеріальний світ).

На заході говорили про особливості та символізм дати Юд Тет Кіслев, зазначивши, що зараз усі ми живемо на рік Акель – рік єдності єврейського народу. Також присутні подивилися відеофільм про історію та значення свята, яке отримало назву «19 кіслева – Новий рік хасидизму».

Особливим гостем жіночого фарбренгену став рабин Дніпра та регіону Шмуель Каминецький, який розповів кілька унікальних хасидських майс, пояснивши важливість та духовний зміст цього дня.

Свято вийшло яскравим та барвистим, з глибоким духовним наповненням.

 

1.jpg 

Більше фото: тут 

Програма Федерації єврейських громад України «Свято в кожен дім – Ханука»

Незважаючи на сигнали повітряних тривог, відсутність електроенергії та всі перешкоди - Федерація єврейських громад України продовжує збирати та відправляти святкові набори до єврейських громад, щоб світло Хануки осяяло кожен єврейський дім.

Єврейські громади м.Полтава та м.Кременчук отримали набори до свята світла - Хануки.

У цей важкий час люди як ніколи відкриті, і тому ми маємо можливість розширити наші громади, наближаючи все більше євреїв до виконання заповідей.

1.jpg 

Більше фото: тут 

Федерація єврейських громад України доставила гуманітарну допомогу у м.Переяслав, Київської області

 

До єврейської громади м.Переяслав надійшла гуманітарна допомога від ФЄГУ для нужденних, а також для внутрішньо переміщених осіб, адже чимало жителів східних областей України через бойові дії та повністю знищену інфраструктуру зараз потребують особливої підтримки.

" - Добрі справи не залишаються непоміченими – вони як маяки світять тим, хто чекає допомоги. Упевнена, що Ваш приклад показовий і для інших благодійників. Надаючи допомогу в цей нелегкий для всіх нас час, Ви даруєте не просто матеріальні цінності, а даєте надію, що разом ми подолаємо будь-які негаразди" - написала голова єврейської громади м.Переяслав Кучеренко Ірина.

 

1.jpg 

Більше фото: тут 

У Кропивницькому скоїли акт вандалізму

У м.Кропивницький було зафіксовано акт вандалізму стосовно єврейської спадщини. Про це повідомив рабин Дан Закута на своїй сторінці у Facebook.

Інцидент стався уночі 11 грудня. Невідомі розбили скло у вікні синагоги, яка належить до видатної спадщини архітектурної школи еклектики в Україні. Наразі проводяться оперативно-розшукові заходи та встановлення осіб зловмисників.

Кропивницька Велика хоральна синагога є культовою спорудою та величною міською історико-архітектурною пам'яткою в еклектичному стилі. Нині це значний міський осередок єврейської культури, релігії та благодійництва.

 

Федерація єврейських громад України продовжує підтримувати українських військових.

ФЄГУ постійно працює над тим, щоб підтримувати ВСУ - тих, хто перебуває у зоні активних бойових дій, хто ризикує власним життям за для того, щоб кожен з нас зміг прокинутись зранку в Україні.

На потреби військових ФЄГУ закупила і передала необхідні ліки, що мають рятувати життя і здоров’я українських захисників. Також передані продуктові набори та смаколики.

Ось так, крок за кроком, Федерація єврейських громад України разом з усіма небайдужими робить все можливе, щоб наблизити перемогу. Ви також можете долучитись до допомоги - перейшовши за посиланням.

1.jpg 

Більше фото: тут 

Світло свободи перемагає темряву!

В умовах повномасштабної війни, яка триває майже 300 днів, Федерація Єврейских громад України готує країну до найсвітлішого свята року - Хануки.

Як влучно висловився Голова ради ФЄГУ рабин Меїр Цві Стамблер: «Це свято надії та обіцянка світлого майбутнього. Ханука — це передусім про фантастичне вміння об’єднуватися для боротьби з темрявою, що є надзвичайно важливим сьогодні в Україні, у часи протистояння». 

У величезному складсько-логістичному розподільчому центрі проходить активна підготовка до свята. Понад 47 000 святкових наборів відправляються по всій Україні, включно зі звільненими містами. Щодня десятки вантажівок вирушають виконувати нашу мету – доставити чудо Хануки в кожен єврейський дім.

Незважаючи на відсутність електроенергії та всі перешкоди, ми працюємо не покладаючи рук, щоб тисячі єврейських сімей у всіх куточках України отримали святкові набори, з ханукальною менорою, друкованою продукцією, сімейними іграми-головоломками та солодощами до свята.

photo_2022-12-11_20-31-40 (6).jpg 

Більше фото: тут 

В єврейській громаді м.Кам'янське пройшли заходи присвячені 94-й річниці Весілля Любавичського Ребе та Ребенцн Хаї Мушки.

7-8 грудня 2022 року (13-14 Кіслева 5783) у благодійному центрі "Бейт Барух" та синагозі "Бейт Реувен" (м. Кам'янське) пройшли урочисті заходи для учнів НВК «Ор-Авнер», чоловіків та жінок «Золотого віку», освітнього проекту «Колель Тора для жінок», присвячені 94-й річниці Весілля Любавичського Ребе та Ребенцн Хаї Мушки.

001.jpg 

Більше фото: тут

Студентки університету "Хабад Одеса" провели фарбренген, приурочений весіллю Ребе і Ребецен

 

14 Кіслева відбулася важлива подія - весілля Ребе і Ребецен. На згадку про це студентки університету "Хабад Одеса" провели фарбренген, на якому було порушено важливу для будь-якої єврейської дівчини тему: "Хто я? Кого я хочу знайти? Які цінності я візьму з собою?".

Тут дівчатам було презентовано презентацію, що допомагає побачити шляхи пошуку відповідей на ці хвилюючі запитання. А на підбиття підсумків цього вечора, кожна змогла приготувати свою "кіс-сумочку", до якої й "поклали" ті цінності, які студентки хочуть узяти з собою в життя. Звісно, це всього лише сумочка, але зате кожна зрозуміла, що цінності в житті - це зв'язок із Вс-вишнім, зв'язок із собою, зв'язок із другою половиною.

А щоб точно бути впевненою в цьому, потрібно підкріпити це вдячністю і молитвою.

1.jpg 

Більше фото: тут 

 

Федерація єврейських громад України продовжує допомагати дітям

У такий складний для країни час неймовірна кількість звичайних людей, які тепер вже стали волонтерами ФЄГУ, прийшли на допомогу нужденним, жертвуючи вільним часом, сім’єю, грошима і навіть життям. Вони є там, де потребують їхньої допомоги. 

З нагоди Міжнародного дня волонтера Федерація єврейських громад України передала понад 1000 упаковок підгузків для дітей, ліки та продуктові набори до Комунального Закладу "Дніпропетровського дитячого будинку-інтернату Дніпропетровської обласної ради", а також для дітей з особливими потребами, колонії-інтернату №34.

Для внутрішньо переміщених осіб була здійснена адресна доставка по містах України. 

Ви також можете долучитись до допомоги, адже завдяки кожному такому внеску волонтери ФЄГУ мають змогу допомагати тим, хто опинився в скруті, збирати та перевозити гуманітарні вантажі, ліки і продуктові набори.

 

Захищаючи Україну, на фронті загинув 21-річний єврейський хлопець з Дніпра Владислав Шеїн

 

З перших днів повномасштабної війни пішов добровольцем на фронт, де віддав життя за незалежність та свободу України.

Навчався в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого. У Дніпрі він був відомим як талановитий дзюдоїст. Займався цим видом спорту ще з 6 років. Неодноразово виборював нагороди чемпіонатів Дніпропетровської області та всеукраїнських турнірів.

Ціною непоправних втрат ми відстоюємо незалежність та цілісність України.

Вічна пам’ять герою!

 

 318082246_n.jpg

Більше фото: тут 

Федерація єврейських громад України доставила у Херсон гуманітарний вантаж

11 листопада українські захисники звільнили місто Херсон і вже на другий день після визволення Федерація єврейських громад України доставила гуманітарну допомогу для членів єврейської громади міста.

Члени громади, які перебували під російською окупацією з 1 березня, з безмежною радістю приймали гуманітарну допомогу - 5 тон базових продуктів, набори з побутовою хімією та предметами гігієни, питну воду та пальне.

Під час окупації товари в місті були россійські, а цінник на них - завищений в декілька разів. Люди виживали як могли. Жителі міста мали високу потребу в продуктах харчування, медикаментах та засобах гігієни. Багато людей просто залишились без грошей - вони не мали змоги працювати, не отримували пенсії. Дуже багатьом людям просто не було чого їсти. Вони із величезною вдячністю брали в руки цей повний пакунок продуктів, засобів гігієни, питну воду - допомогу, яка наразі так їм необхідна.

1.jpeg 

Більше фото: тут 

Федерація єврейських громад України напередодні свята Ханука запускає всеукраїнський проект-флешмоб "Світло наших сердець".

Нашими непідкореними серцями, наповненими світлом і любов'ю, ми маємо показати всьому світу як ми боремося зі злом та агресією, спрямованою на нас. 

Будь ласка, надсилайте відео-історії свого особистого протистояння в умовах  війни, в умовах життя без тепла та світла на наші платформи у Фейсбук та Інстаграм або на наш email: [email protected] щоб весь світ зміг побачити нашу боротьбу та нашу незламність заради майбутнього. 

І завдяки вашим маленьким історіям ми зможемо об’єднати кожен крихітний промінь світла у величезний вогонь, та розігнати всю темряву.

photo_2022-12-06_12-42-16.jpg 

Федерація єврейських громад України, незважаючи на складні часи, продовжує нести свою святу місію – допомогу нужденним.

З нагоди Міжнародного дня волонтера, ФЄГУ надала понад 4000 упаковок підгузків для дорослих, для підопічних «Хесед Менахем» м. Дніпро та Будинку для людей похилого віку «Бейт Барух».

 

 

Також була здійснена адресна доставка до малих міст України для нужденних і тимчасово переміщених громадян.

 1.jpg

 

Федерація єврейських громад України розпочала підготовку до Хануки!

У рамках підготовки до свята світла – Хануки, Федерацією встановлюються вітальні білборди у всіх великих містах України спільно з єврейськими громадами.

Перші вітальні білборди вже встановлені у деяких містах України.

Нехай буде більше світла та радості, адже світло кожної менори освічує наш світ!

01.jpeg 

Спеціально до йорцайту Другого Ребе Хабаду (Міттлер Ребе) було завершено ремонт синагоги біля його могили в місті Ніжин.

 

4 грудня відбулась урочиста церемонія відкриття синагоги в місті Ніжин, в якій взяв участь голова Федерації Єврейських Громад України - рабин Меїр Стамблер.

Відновленням синагоги керував рабин Шнеор Залман Дайч, посланець і відповідальний за святі місця в Гадячі та Ніжині. Не зважаючи на війну та тяжке становище в країні, ремонт було завершено вчасно.

Минулого Шабату, в йорцайт Міттлер Ребе, близько 30 євреїв з Ніжину та околиць залишилися, щоб провести цей день біля ціюну святого праведника, а рабин Шнеор Дайч потурбувався, щоб цей Шаббат минув для них належним чином.

 

0001.jpg 

Більше фото: тут 

Голова ради ФЄОУ Меїр Стамблер дав інтерв'ю виданню "Jewish Report" - виданню єврейської громади Південної Африки.

Оскільки російське вторгнення в Україну розтяглося на дев'ять місяців, жителі країни зіткнулися з ще болісними проблемами: суворими зимовими місяцями з відсутністю електрики, опалення, теплого одягу, нестачею води та жахливими умовами.

Єврейські громади України зараз переживають дуже важкий час.

«Це часи, які ми ніколи не думали, що побачимо. Пройти через таке нещастя це неймовірно! В Україні досі мешкають сотні тисяч євреїв. Зараз -2 за Цельсієм, але може доходити до -20 за Цельсієм. Останні два тижні були дні без води та електрики.

У Шабат ми були в синагозі і почули вибухи від двох ракет. У нас були часи відключень електроенергії, мобільного зв'язку, газу. Люди помирають. Світ не розуміє, що це війна проти людей. Це справжній терор».

«На початку війни ФЄГУ вдалося допомогти більш ніж 30 000 євреїв евакуюватися з країни. Ми відкрили табори для біженців у всій Європі. У нас ще відкритий великий табір в Угорщині. Багато євреїв переїхали до Ізраїлю». — каже рабин Меїр Цві Стамблер в інтерв'ю кореспондентові SA Jewish Report. Рабин, незважаючи на небезпеку та військові дії, залишився в Україні, бо «я посланник Любавичського Ребе та голова єврейської громади України і відчуваю відповідальність.»

ФЄГУ продовжує допомагати ще 33 000 сімей у 298 населених пунктах по всій Україні, надаючи продукти та гігієнічні набори з початку вторгнення. Тепер «ми боремося з часом, намагаючись отримати якнайбільше коштів, щоб привезти генератори, батареї, обігрівачі, теплий одяг та ковдри», — каже рабин Стамблер.

 

Повна версія інтерв'ю

ФЕОУ надала електромобілі еврейським громадам для здійснення допомоги нужденним

У цей складний час кожному з нас потрібна підтримка. Федерація єврейських громад України надала електромобілі еврейській громаді Лівого берега м.Київ, щоб організувати доставку гарячих обідів, які Рабин Моті Левенхарц готує та доставляє додому нужденним.

Спільними зусиллями ми можемо простягнути руку допомоги ще більшій кількості людей і принести в будинок не просто обід – а й душевне тепло, посмішку та підтримку.

Тільки турбота про ближнього допомагає не опускати рук і вірити у краще!

01.jpeg 

 Більше фото: тут

В єврейській громаді міста Хмельницького діти приборкували стихію вогню

У неділю в єврейській громаді міста Хмельницького була дуже насичена програма. Учасники програми JFuture потрапили на ту частину загадкового острову, на якій панує стихія вогню. Діти послухали дуже повчальну історію, побули у залі суду і допомогли розкрити справу, обговорили важливість міцви "цдака", а також оформили таку важливу скарбничку для себе. На кулінарному майстер-класі вони перевтілились у кондитерів та приготували дуже смачні цукерки-монетки. 

На заняттях напрямку J-steam діти власними руками зробили модель Землі і подивилися, що ховається під земною корою! А ще провели дослід, де із підручних матеріалів зробили "лаву-лампу" i милувалися бульбашками, які переміщувались в хаотичному порядку.

 

Білоцерківська єврейська громада веде активну діяльність в підтримці ЗСУ

Єврейська громада м.Біла Церква передала гроші з продажу кіп, разом з щирими побажаннями бійцям, на утеплювання ЗСУ.

Члени громади відшили кіпи з українською та єврейською символікою, усі зібрані кошти з продажу яких планували витратити на закупівлю термобілизни для захисників України. 

Проте було прийняте рішення основну частину грошей перерахувати на допомогу бійцю, що приїхав до Києва на перепротезування ноги і повинен був згодом повернутися до гарячих точок. 

Про це повідомила на своїй сторінці в Facebook Нателла Андрющенко - голова єврейської громади м.Біла Церква.

Із зібраних грошей - 10000 грн було передано Білоцерківській волонтерській групі на спальники. Термобілизна була також закуплена та наразі прямує до України з Німеччини.

 

Ищите старые сообщения? Найдите на полях меню "Архив".