Printed fromfjc.org.ua
ב"ה

Новини

У Львівському ВЕБФ "Хэсэд-Арье" для учасників "Денного центру" підготували цікаве та корисне дозвілля

У відвідувачів "Денного центру" час минув дуже швидко. Учасники з задоволенням прийняли участь в запропонованих заходах:

- покращили свій стан на майстер-класі з оздоровчої гімнастики;

- підняли настрій на "Театральних посиденьках" та 

- відволіклись від рутинного життя, погравши в настільні ігри.

 

На честь Рош Ходеш місяця Кіслев для вихованок дніпровського «Махона Хая-Мушка» провели яскравий захід.

Як і належить за єврейською традицією, на честь настання нового місяця Кіслев для вихованок «Махона Хая-Мушка» м.Дніпро пройшла святкова ранкова молитва. Особливо це важливо в рік «Акель», адже наша Сила в єдності і ніщо так не об'єднує, як спільна молитва.

Потім розпочалася святкова програма. Це було ціле світлове шоу, яке підготувала та провела амора Двора Нойман. Присутні переглянули підготовлене відео про історію Рош Ходеш місяця Кіслев, а також пограли у тематичну інтерактивну вікторину.

Свято вийшло барвистим і пізнавальним, всі отримали море позитиву та гарного настрою.

Фото:djc.com.ua

 

У Хесед Хана м.Кривий Ріг провели зустріч із талановитим членом єврейської громади - автором віршів та пісень

Кожен раз "Клуб цікавих зустрічей" у БО БФ "Хесед Хана"/ЕОЦ "Beit Graham" м.Кривий Ріг відбувається яскраво та емоційно. Цього разу учасники Клубу мали нагоду почути талановитого члена єврейської громади - Віктора Коваля. Надзвичайний чоловік, поет, бард, який сам пише слова і музику. Присутні почули відомі пісні, які підспівували, а також авторські пісні і були вражені їх неймовірним виконанням.

В перервах між піснями лунали авторські вірші, які також вразили усіх слухачів.

Членам єврейської громади так сподобався цей захід, що їм не хотілося відпускати виконавця. Вони просили ще та й ще виконати на "біс".

 

Жіночий клуб єврейської громади м.Одеса, незважаючи на темряву й холод, продовжує працювати

Жінки єврейської громади м.Одеса щомісяця збираються і святкують Рош Ходеш за накритим столом, із легкою і об'єднуючою програмою, розмовляючи і підбадьорюючи, зігрівати та освітлювати одна одну.

Якщо Ви також бажаєте взяти участь у зустрічах Жіночого клубу єврейської громади - потрібно зв'язатися за телефоном 050 728 0 770.

 

65 учасників у складі трьох делегацій з усієї України прибули до Ізраїлю у рамках освітніх програм MASHAV.

Про це повідомили на Facebook-сторінці посольства Ізраїлю в Україні.

Закладання системи реабілітації, робота з душевними травмами та створення безпечного освітнього середовища в умовах надзвичайної ситуації — ключові аспекти ізраїльського досвіду, котрий перейматимуть українські фахівці. 

Станом на сьогодні Ізраїль прийняв близько 150  спеціалістів, які вже імплементують набутий досвід та знання задля відновлення України.

 

Учасники Школи вихідного дня "Беяхад" м.Дніпро минулої неділі розпочали свою подорож сторінками єврейської історії

Учасники Школи вихідного дня "Беяхад", яка проходить в єврейському культурному центрі "Solomonika" м.Дніпро, минулої неділі розпочали свою подорож сторінками єврейської історії

Знайомство з історією та героями найсвітлішого та чудового свята Хануки та підготовка до святкування, дотримання законів, традицій проходитиме протягом усього місяця Кіслев. Цієї неділі учасники познайомилися з історією боротьби єврейського народу з грецькими загарбниками та звільнення Храму. Ця історія відгукнулася у серцях дітей настільки сильно, і так яскраво представилася картина героїчного опору непідготовлених людей, до величезної добре озброєної армії, посягнула на свободу і незалежність єврейського народу і Землі Ізраїлю, за можливість говорити своєю мовою, дотримуватися своїх традицій. І мимоволі кожен порівняв ту далеку історію із сьогоднішнім днем. Адже так само й Україна бореться з ворогами, які прийшли на її землю!

І обов'язково прийде день, коли вся країна святкуватиме перемогу над окупантами -  це свято матиме таку саму яскраву та світлу назву! А поки що готуватимемося до Хануки, і принесемо більше світла і добра в цей світ, запалюючи ханукальні свічки і вимовляючи благословення.

 

24 листопада відбувся вебінар, присвячений питанням історичної пам’яті про Голокост і Другу світову війну.

Онлайн-захід «Як поляки зберігають національну пам’ять: погляд із Освенцима» проводив Ігор Щупак - директор Українського інституту вивчення Голокосту "Ткума", директор Музею "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні" (м. Дніпро).

Під час вебінару говорили про страшний символ Голокосту – табір смерті Аушвіц-Біркенау, про ставлення поляків до історії та історичної пам’яті, зокрема, про Другу світову війну. Чому табір смерті Аушвіц не можна називати «Освенцим»? Як Польщі вдалося відстояти свою незалежність і успішний європейський шлях розвитку і яка роль у цьому належить політиці пам’яті та ролі держави? Що думають поляки про Україну та український народ у минулому та сьогодні, за умов Третьої світової війни, розв’язаної росією? Ці та інші питання перебували у фокусі уваги учасників заходу.

 

Дитячий волонтерський проєкт "Перах" ВЄБФ "Хесед-Ар'є" м.Львів дарує тепло у ці не прості часи

Адже халла, яку вчились готувати молоді учасники проєкту "Перах" є головним символом зустрічі Суботи, з якою привітали підопічних Хеседу.

0001.jpg 

Для вихованців дніпровської єшиви-ктани на честь Рош Ходеш Кисльов провели велику електронну гру

У Рош Ходеш місяця Кисльов для хлопчиків провели велику електронну гру, до якої вихованці почали готуватися заздалегідь. У період підготовки діти вивчали історію подій місяця Кисльов, свята та пам'ятні дати цього місяця.

Захід проводився у вигляді великої електронної настільної гри, в якій команди змагалися, хто першим дійде від «Севен Севенті» до будинку Ребе, паралельно відповідаючи на запитання у разі зупинки на ігровому полі.

Свято Рош Ходеша місяця Кисльов вийшло дуже веселим і пізнавальним, хлопчики з великим азартом змагалися і ділилися своїми знаннями.

Фото: djc.com.ua

1.jpg 

У стінах БО БФ "Хесед Хана"/ЕОЦ "Beit Graham" м.Кривий Ріг відбулася презентація книги

Цього тижня була презентована книга "Образ жизни - журналистика" криворізького журналіста і публіциста Олександра Степаненко. Ця книга присвячена видатному журналісту, поету, прозаїку Криворіжжя і видатному члену єврейської громади м.Кривий Ріг - Давиду Кану. 

Також на цій зустрічі у режимі онлайн змогли бути присутні учасники проєкту "Турботливий зв'язок".

Цікаво, пізнавально і дуже затишно члени єврейської громади провели цей день.

01.jpg 

У дитячому садочку "Хабад Ор-Авнер" м.Одеса відсвяткували новий місяць, Кисльов

Діти слухали історії про Любавицького Ребе, а також власноруч прикрасили повітряні кульки. Під кінець цього заходу діти станцювали радісний танець на честь початку місяця вогнів та Хануки, святкування якої припадає на цей місяць.

1.jpg 

У залі Культурного центру БФ"Хесед Шаарей Ціон" м. Одеса відбувся День відкритих дверей для ВПО

На зустріч були запрошені люди, які вимушено залишили свої будинки і опинилися у місті Одеса.

Керівник Культурного центру Ганна Розен познайомила всіх із роботою центру, з гуртками, клубами та студіями. На зустрічі танцювали, співали, читали вірші, показували сценки.

Ганна Розен розповіла про клуби, що знову відкрилися, - "Любителів опери" і "Знайомство з Одесою".

Наприкінці зустрічі слово взяла мешканка Херсона і сказала, що вони не переселенці, а біженці, бо переселяються за бажанням, а тікають від війни та погроз. Зі сльозами на очах вона подякувала за чуйність, турботу та теплоту, з якою біженців зустрічають в Одесі.

01.jpg 

Учасники недільної школи "Ніцанім" ВЄБФ "Хесед-Ар'є" м.Львів взяли участь у хореографічному конкурсі "Фольклорний Дивосвіт-22

Колектив школи, батьки та викладачі протягом кількох тижнів, незважаючи на об'єктивні перепони, напружено готувалися, зустрічались вечорами на репетиціях. І результатом плідної   праці стали перші місця у двох категоріях! Нагороди також здобули педагог з хореографії Світлана Леденцова та керівник недільної школи Валентина Огороднікова.

 

Чернігівці вшанували пам’ять євреїв, розстріляних нацистами у Березовому рову

У Чернігові вшанували пам’ять євреїв, розстріляних нацистами у Березовому рову у листопаді та грудні 1941 року. Тоді загинуло щонайменше 800 чоловік.

Вшанували пам’ять розстріляних у Березовому рову також представники міської влади та громадськості. Українці, які в Чернігові гинули сотнями від російських обстрілів, добре розуміють трагедію єврейського народу.

Людей, які пережили Голокост, нині залишилося небагато. В Чернігові їх проживають 22. В 1941-му вони ще були малими дітьми, і їх рятували від нацистів місцеві жителі. Бася Ройтберг, наприклад, під час Другої Світової перебувала в селі Озаринці на Вінниччині.

На меморіальній стелі, встановленій на місці злочину нацистів у Березовому рову, в радянські часи про розстріляних євреїв взагалі не згадувалося. Лише зі здобуттям Україною незалежності єврейська громада встановила тут додатково пам’ятний знак, а у 2021-му році меморіальний комплекс повністю реконструювали, і він набув свого остаточного охайного вигляду.

1.jpg 

Джерело

У Нью-Йорку проходить глобальний Форум Посланців Сьомого Любавічного Ребе – Кінус Шлухім 5783

Цими днями в Нью-Йорку відбувається Кінус – щорічна міжнародна конференція посланців Ребе.

У цій найважливішій у єврейському світі міжнародній події беруть участь понад 5000 посланців з усіх куточків світу. Також цей захід відвідали рабини з України.

Одним із центральних заходів Форуму Посланників стала спільна молитва на Оелі – місці поховання Шостого та Сьомого Любавічних Ребе – Йосифа-Іцхака та Менахема-Мендела Шнеєрсонів.

За традицією також провели церемонію групового фотографування, яка є важливою, невід'ємною частиною Форуму. Ця фотографія визнана найбільшою фотографією у світі.

За допомогою спеціальної технології вдалося зробити знімок, на якому відображено

близько 5 тисяч посланців Любавицького Ребе з усього світу.

Фото зроблено перед синагогою Ребе в Нью-Йорку на 770 Eastern Parkway.

Під час пандемії коронавірусу Кінус не проходив і відновив свою роботу минулого року. На торішньому фото посланці, дотримуючись запобіжних заходів, стояли на невеликій відстані один від одного, а цього року все було як у старі добрі часи.

 

В НВК "Хабад Ор-Авнер" м.Одеса пройшов методичний семінар "Інноваційні технології в школі".

Незважаючи на складну ситуацію в місті, сигнали повітряної тривоги, відключення світла,  в НВК "Хабад Ор-Авнер"  м.Одеса пройшов методичний семінар "Інноваційні технології в школі". 

Педагоги провели відкриті уроки, ділилися досвідом зі своїми колегами.

Вчителі школи кожного дня дарують дітям любов, позитив, підтримують в них вогник надії на повернення до мирного звичного життя та бажання вчитися.

01.jpg 

У Дніпрі учасниці проекту «Єврейський дім» розпочали вивчення книги «Цариця Субота»

Перше заняття за першим розділом книги «Цариця Субота», яке отримало назву «Тохем – Молоть», для єврейських жінок «Єврейський дім» провів рабин синагоги «Альтер Шил» реб Адам Смілянський. Даний освітній проект єврейської громади Дніпра спрямований на вивчення Тори, Танії, хасидута, законів та звичаїв єврейського народу і проходить під керівництвом ребецн Хани Каминецької.

 

 Більше фото: тут

У виданні "Полтавська хвиля" опублікували історію єврейської громади Полтави

11 листопада в онлайн-виданні "Полтавська хвиля" була опублікована стаття про історію єврейської громади м.Полтава. 

" Таке враження, що вся доля євреїв у Полтаві, а це щонайменше 130 років, написана на одному камені, що на меморіалі Скорботній матері. Важлива впливова частина суспільства враз зникла з терен міста так само несподівано, як і з’явилась.

Документів про проживання євреїв у Полтаві до 1802 р не було виявлено. Основна маса єврейського населення Європи проживала у Німеччині та Польщі, куди вони тікали з Західної Європи від антисемітизму.

Але відомо, що окремі євреї у Полтаві служили в козацькому війську і обіймали в ньому командні посади. Наприклад, полтавський полковник Герцик, що мав зв’язки з Пилипом Орликом та Мазепою, був євреєм.

Росіяни дискримінували євреїв, це була справжня антисемітська держава. Російські купці звинувачували євреїв у «підриві торгівлі», бо не витримували з ними конкуренцію. Тому влада забороняла євреям в’їзд до країни.

Зараз у Полтаві лишилося багато згадок про єврейську громаду.

Зірка Давида на одному зі старих особняків про існування єврейської громади говорить найпромовистіше.

Також є найголовніша єврейська пам’ятка — колишня Хоральна синагога, яка пам'ятає не одну пожежу. За радянських часів вона була клубом, а нині відома як філармонія. 

У 1850 році збудували Першу кам’яну синагогу Полтави. Згодом на сусідніх ділянках з'явились власне Хоральна синагога, Будинок Рабина та синагога Міснагдім, яка не збереглася. Відтоді Першу кам’яну синагогу використовували як молитовний будинок, школу та для інших конфесійних потреб. Були ще синагоги. Наприклад, Солдатська і Хабатська на вулиці Поштамтській, (зараз Чорновола). "

Повна версія статті

Волонтери ЄОЦ "Мазаль Тов"м.Запоріжжя намагаються допомогти кожному, хто звернувся.

З жовтня у Запоріжжі триває підвищена інтенсивність обстрілів. Багато житлових будівель та об’єктів інфраструктури зруйновані. Оскільки першочерговим завданням залишається безпека учасників, співробітники ЄОЦ “МазальТов” консультують членів громади з питань евакуації, отримання допомоги, проводять щотижневі супервізії. Також, у м. Трускавець знаходиться 30% волонтерів “Твори добро, Україно”, включаючи тих, хто був поранений або постраждав від обстрілів. Знаходячись у безпечному місці, вони можуть й надалі продовжувати свою діяльність, допомагати тим людям, які евакуювалися, і тим, хто залишився в Запоріжжі.

Але головне те, що Запорізька єврейська громада продовжує жити, незважаючи на всі перешкоди. Клуби ЄОЦ “Мазаль Тов” продовжують працювати і приносити позитивні емоції своїм учасникам. Співробітники центру надають клієнтам інформаційну та емоційну підтримку, волонтери оперативно обробляють запити та надають необхідну гуманітарну допомогу.

Серед отримувачів: люди з інвалідністю, багатодітні родини, люди похилого віку, одинокі батьки, переселенці з окупованих територій.

 

Єврейська громада Херсона отримала гуманітарну допомогу!

Напередодні Федерація єврейських громад України направила гуманітарний вантаж до щойно звільненого міста Херсон, а вже сьогодні Єврейська громада його отримала та найближчим часом почне видавати вкрай важливу допомогу.

 photo_2022-11-15_20-05-17.jpg

Волонтери проекту "Клубок добра" БО "Хесед Хаїм" м.Суми в'яжуть для ЗСУ теплі шкарпетки

Волонтерський проект "Клубок добра" БО "Сумський єврейський фонд Хесед Хаїм" продовжує працювати і волонтери тепер допомагають солдатам - в'яжуть для них теплі шкарпетки. До перемоги разом!

31680574_n.jpg 

У Львівському ВЄБФ "Хэсэд-Арье" відбувся «Всесвітній День Єврейських Знань»

13 листопада у Львівському Хеседі відбувся «Всесвітній День Єврейських Знань». Тема заходу: «Втрачено VS Відроджено».

Головними цінностями щорічного «Всесвітнього Дня Єврейських Знань» є зміцнення єврейської єдності, духовне збагачення особистості шляхом розширення індивідуальних єврейських знань, а також можливість взаємного обміну унікальним досвідом.

Учасники говорили про відродження єврейських пам’яток Львівщини та мови іврит. Завідуюча бібліотекою Ольга Фадєєва презентувала путівник «Єврейські адреси України», а керівник музею Ольга Лідовська провела екскурсію музеєм «Слідами галицьких євреїв». Пісні та молитви івритом виконували учениці недільної школи «Ніцанім»,а нігуни та пісні ідишем - ансамбль «Шейне Мейделах».

1.jpg 

В єврейській громаді м.Кам'янське провези заходи з нагоди 162-ї річниці від дня народження Ребе Рашаба

14 листопада 2022 року (20 Хешвана 5783) у благодійному центрі "Бейт Барух" синагозі "Бейт Реувен" міста Кам'янського були проведені заходи, присвячені Дню народження  П'ятого Любавічного Ребе, рабі Шолом-Дов-Бера, відомого також як Ребе Рашаб, на яких були присутні учні НВК "Ор-Авнер" та чоловіки програми "Золотий вік".

1.jpg 

У єврейській громаді Підгородного пройшла зустріч напередодні 20 хешвана

 

У громаді «Бней Ноах» Підгородного, завдяки допомозі та підтримці єврейської громади Дніпра, відбулася зустріч напередодні 20 хешвана – дня, коли виповнюється 162 роки від дня народження П'ятого Любавічного Ребе, раби Шолом-Дов-Бера.

Спочатку провели регулярний урок з тижневого розділу Тори і Танії, рабин єврейської громади Підгородного реб Залман Шикула допоміг покласти тфілін чоловікам, поговорили про місяць Мар-хешван, а також про життя, діяльність великого праведника Шолом-Дов-Бера і значенні цього дня для всього єврейського народу.

 

1.jpg 

Більше фото: тут 

Ізраїль продовжує підтримувати Україну!

• Щодня волонтерами постачається вода та пакетована їжа для жителів міст і сіл деокупованих районів Херсонщини та Миколаївщини. 

• За кілька днів ITC - Israel Trauma Coalition прийматиме делегацію українських психологів в Ізраїлі у рамках навчальної програми MASHAV «Психосоціальна підтримка захисників та захисниць і їхніх родин». За період війни вже п‘ять делегацій з усієї України успішно пройшли тренінги від МАШАВ. 

• Триває активна підготовка до Polish Ukrainian Israeli Tech Summit 2022 стосовно повоєнного відновлення України, котрий відбудеться у Варшаві 14 грудня.

1.jpg 

У Дніпрі пройшов жіночий захід на честь дня 20 хешвану та року Акгель

Захід для єврейських жінок з нагоди 162-ї річниці від дня народження П'ятого Любавічного Ребе, рабі Шолом-Дов-Бера, відомого також як Ребе Рашаб пройшов завдяки ініціативі «Dnipro Jewish Community Women's Organization», за підтримки єврейської громади Дніпра, а також організації «Жіноча мудрість» від «Колель Тора» в «Арт-Галереї» центру «Менора».

Жінки переглянули документальний фільм про життя П'ятого Любавічного Ребе, пройшли захоплюючу інтерактивну вікторину, присвячену Ребе Рашабу, його життю та аспектам діяльності.

Особливим гостем жіночої зустрічі став рабин Мойше Лейб Вебер, один із керівників міжнародного освітнього проекту «Колель Тора».

Ребецн Шашанна Вебер розповіла про те, що 5783 рік називають роком «Акгель» – роком всенародного об'єднання, і що поки існував Храм, один раз на сім років увесь народ Ізраїлю об'єднувався і збирався разом, щоб зміцнитися у дотриманні Тори та заповідей.

Зустріч пройшла з величезною радістю та великим натхненням, в атмосфері справжнього ідішкайта.

1.jpg 

 Більше фото: тут

Федерація єврейських громад України відправила гуманітарну допомогу Єврейській громаді Херсона!

Сьогодні Федерація єврейських громад України відправила вантажівку з наборами: 

  • 5 тон базових продуктів
  • набори з побутовою хімією та предметами гігієни 
  • питна вода
  •  пальне

Ви теж можете долучитися до допомоги тим, хто перебував в окупації: 

 1.jpg 

 Більше фото: тут

У «Хесед Хана» м. Кривий Ріг провели зустріч із видатним письменником

10 листопада у стінах БО БФ "Хесед Хана"/ЕОЦ "Beit Graham" м.Кривий Ріг талановитий і відомий письменник Лін Володимир Миколайович, який досліджує та збирає матеріали протягом багатьох років, презентував свої нові твори.

Це унікальні видання про видатних та відомих євреїв, які зробили вагомий внесок в науку та мистецтво. Архітектори, скульптори, медики, художники, поети, актори та режисери - ці люди залишили слід в історії та увіковічили свої імена.

Також серед нових видань є збірник віршів відомого у Кривому Розі поета Юрія Камінського. Ці вірші із серії "Вибране".

Учасникам Клубу дуже сподобалась зустріч, сповнена корисною інформацією та маловідомими фактами.

1.jpg 

Посольство Ізраїлю в Україні та MASHAV продовжують доставляти питну воду до найбільш уражених війною регіонів.

Дякуючи спільній роботі посольству Ізраїлю в Україні та MASHAV (ізраїльське Агентство з міжнародного співробітництва з метою розвитку при Міністерстві закордонних справ) була організована допомога для мешканців деокупованих територій Харківської та Миколаївської областей.  

Цю новину опублікував посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський у Twitter.

Обʼєднанні зусилля небайдужих - запорука Перемоги!

1.jpg 

У ВПУ №7 м. Кременчука проводять модернізацію шкільного музею Голокосту

Команда Rememberus. org, яка з 2013 року займається просвітництвом на тему Голокосту, продовжили роботу над оновленням музею Голокосту у Вищому професійному училищі №7 м.Кременчук та значно розширили експозицію, використавши весь хол. 

Встановлено нову фотовиставку, яка показує непереможність українського народу. Вибрані фотографії підкреслюють схожість нацизму (1933-1945) та расизму (2022).

До облаштування фотовиставки підключились не лише члени команди, а й учні з вчителями, які допомогли закінчити роботу лише один день.

Тепер усі з нетерпінням чекають на остаточне завершення роботи з облаштування музею та найважливіших уроків, які кожен із відвідувачів зможе здобути.

001.jpg 

Учасники JBBBS м.Дніпро відвідали концертну програму у філармонії

Учасники активної та популярної програми єврейської громади Дніпра «Старший брат/Старша сестра» відвідали концертну програму у Дніпровській філармонії імені Леоніда Когана.

Художник пісочної анімації під неймовірно прекрасну музику у виконанні симфонічного оркестру та розповіді ведучої, майстерно відтворив історію про Микиту Кожум’яку, який звільнив українську землю від лиха великого – страшного Змія. Картинка до картинки плавно перетікали одна в іншу, створюючи атмосферу живого протистояння.

Родина JВВВS радісно аплодувала та дякувала усім на сцені за їхню любов до мистецтва та неймовірно прекрасне виконання музичних номерів.

1.jpg 

Гра Королів – у Чернігівському єврейському центрі.

Чому шахи – єврейська гра?

«Людина знаходить у своїй душі здатність творити зло, або відмовитися від нього, використовуючи ті заходи, які йому доступні.

Мудра людина виявляє цю здатність, старанно працюючи, щоб реалізувати свій Б-гом даний потенціал: будь-які перешкоди, які здаються на нашому шляху, є випробуваннями, покликаними зміцнити і вдосконалити нас », - Рабі Леві.

Необхідна розумова енергія подібна до тієї, яка потрібна, щоб досягти успіху в шахах: «З цієї причини слабка розумом людина не може перемогти сильну людину в грі в шахи.

Не можна стверджувати, що удача чи невдача є чинниками на шахівниці, як можна було б сказати про реальну війну між двома королями. Це відбувається тому, що всі причини (для перемоги) у шахах знаходяться усередині людини. Тому мудрий гравець виграє, постійно застосовуючи ці причини…»

У житті, як і в шахах, дуже важливо мудро вибирати свій план дій. (Кузарі 5:20,52)

 

Житомирський приватний ліцей "Ор Авнер" зібрав допомогу для мешканців міста Куп'янськ

Спільними зусиллями житомирський приватний ліцей "Ор Авнер" зібрав допомогу для мешканців дружнього міста Куп'янськ, яке було під окупацією. 

Єврейська громада Житомира дякує за допомогу директору приватного ліцею "Ор Авнер" Анні Степанській, викладачам, учням та батькам.

 

Незважаючи на воєнний стан, єврейський університет «Хабад-Одесса» продовжує свою роботу.

В університеті проходять заняття з кримінального та господарського права, з цивільного процесу, які ведуть викладачі юридичного факультету.

У групах, які вивчають іноземні мови, викладають основи філософії, основи перекладознавства, лексику англійської мови, німецьку мову.

У групах економічного відділення читається бухгалтерський облік, гроші кредит, захист прав споживачів.  

У групах кібербезпеки працюють викладачі, які дають ази та основи кібербезпеки.

Заняття проводяться онлайн для груп, які перебувають у Берліні, і офлайн для студентів, які перебувають в Одесі.

01.jpg

У місті Освенцим провели міжнародний симпозіум, присвячений пам'яті жертв, загиблих у роки нацистської окупації.

Щороку в ці дні у світі вшановують пам'ять жертв «Кришталевої ночі» та Голокосту. Делегація EJA, в яку ввійшли європейські лідери, міністри, парламентарії вшанували в Освенцимі, де був розташований "табір смерті", жертв, які загинули від рук нацистів. Представником Федерації єврейських громад України виступив заступник Голови Федерації - рабин Рафаель Рутман.

Роберта Метсола, Голова Європейського парламенту, відзначила: « - Ми повинні боротися з пропагандою та наративом, що стосується антисемітизму», а Олівер Варгеї, Єврокомісар з питань розширення і сусідства, додав, що:  « - Нам потрібна не тільки стратегія проти антисемітизму, нам потрібні дії, щоб повернути юдаїзм в Європу.»

За даними музею Аушвіц-Біркенау у таборі загинули 1,1 млн людей, 90% з них були євреями.

Захід проходив у річницю Кришталевої ночі, коли в ніч з 9 на 10 листопада 1938 року пройшли єврейські погроми – нацисти вривалися в будинки, магазини євреїв, синагоги – руйнували їх: били шибки, трощили меблі, підпалювали.

В завершенні заходу був проведений "Gala Dinner " та Симпозіум з нагородженням премією короля Давида від Європейської єврейської асоціації (EJA) на знак визнання її підтримки єврейської громади у Європі.

1.jpeg 

Більше фото: тут 

Цього тижня рабин Житомира Шломо Вільгельм прикріпив багато мезуз у єврейських будинках

Мезуза - свиток пергаменту, що прикріплюється до одвірка дверей в єврейському будинку, який містить частину тексту «Шма». Це виконання заповіді Тори: "І напиши їх (слова Вс-вишнього) на одвірках дому твого".

Цього тижня рабин Житомира Шломо Вільгельм прикріпив багато мезуз у єврейських будинках і тим самим допоміг євреям бути ближчими до Вс-вишнього.

01.jpg 

У синагозі «Альтер Шил» м.Дніпро тепер свій рабин – реб Адам Смілянський

В історичній синагозі на Коцюбинського, відомої як «Альтер Шил» (на ідиш – «Стара синагога»), та соціальному центрі «Добре Майбутнє», який працює за підтримки єврейської громади Дніпра, тепер є свій рабин – реб Адам Смілянський.

«Історія синагога «Альтер Шил» починається з кінця XIX століття і вона, як відомо, була єдиною діючою в місті, починаючи з кінця 20-х років минулого століття до повернення Центральної синагоги «Золота Роза», – розповів рабин Адам Смілянський, – у наш непростий час громада на чолі з рабином Шмуелем Камінецьким вирішила, що необхідно відродити духовне життя в цьому історичному місці для всіх євреїв нашого міста.

Зараз у нас щодня проходить ранкова молитва Шахаріт, потім прихожани синагоги «Альтер Шил» залишаються на урок з тижневого розділу Тори та для щоденного читання Тегілім. Найближчим часом, з Б-жою допомогою, цей зал буде повний на всіх молитвах, які проходять в Шабат. І мені здається, це дуже важливо – наповнити душі прихожан та учасників програм соціального центру «Добре Майбутнє» світлом Святої Суботи».

На території синагоги на Коцюбинського також працює центр соціальної адаптації та реабілітації Благодійного фонду «Добре Майбутнє», який покликаний допомагати у реабілітації євреїв, які звільнилися з місць ув'язнення, а також соціальній підтримці учасників інших програм.

Фото: djc.com.ua

11.jpg 

В урочищі «Сосенки» у Рівному відбулася пам'ятна церемонія, присвячена 81-й річниці від дня страшної події

6-7 листопада 1941 року на Рівненщині сталася одна із найстрашніших трагедій — масове знищення євреїв в урочищі Сосенки неподалік Рівного. За різними джерелами, тими днями саме тут гітлерівці вбили від 17,5 до 21 тисячі євреїв.

Біля меморіалу в урочищі «Сосенки» у Рівному відбулася пам'ятна церемонія, присвячена 81-й річниці від дня страшної події — масового розстрілу євреїв.

Жителі Рівного, представники міської та обласної адміністрацій, представники місцевої єврейської громади зібралися біля меморіалу, щоб згадати загиблих та покласти квіти та камінці (за єврейською традицією) до пам'ятника жертвам.

Серед учасників пам'ятного мітингу були й представники єврейських громад із районів області. Біля меморіалу зібралася велика кількість людей, які дізналися більше про той день та вшанували пам'ять загиблих. 81 рік тому сталася ця трагедія, але після того як шанують пам'ять про загиблих зараз, як натхненно діти читають вірші, як сльози горя з'являються на щоках предків загиблих - зрозуміло, ніколи не забудеться жах того, що сталося! Особливо це сприймається боляче і страшно, на тлі того, що зараз відбувається на нашій Батьківщині… коли агресивний сусід вирішив захопити наші землі та знищити Україну як незалежну державу та українців за те, що вони українці.

1.jpg 

Єврейська громада Кривого Рогу продовжує допомагати ВПО

Неможливо описати словами, наскільки важливо бачити усміхнені обличчя людей та чути дитячий сміх. 

4 листопада волонтери єврейської громади м.Кривий Ріг навідались до центру внутрішньо переміщених осіб у Кривому Розі та надали там важливу допомогу: спечений власноруч хліб та солодощі для дітей. В свою чергу, волонтери отримали позитивні емоції від вдячності та заряду дітей.

313419196_n.jpg 

У колишньому концтаборі Освенцим (Польща) відбулася церемонія вшанування пам'яті загиблих у роки нацистської окупації.

7 листопада, делегація з європейських міністрів, парламентаріїв та дипломатів з усієї Європи відвідали Освенцим, у якому загинуло 1,1 млн людей, з яких близько мільйона були євреями.

Незважаючи на війну в Україні, заступник Голови Федерації єврейських громад України – рабин Рафаель Рутман, побував у нацистському таборі смерті Аушвіц-Біркенау, щоб вшанувати пам'ять тих, хто загинув тут у роки нацистської окупації.

Організатором заходу виступила Європейська єврейська асоціація (EJA).

Під час пам'ятної церемонії прозвучала єврейська поминальна молитва Кадіш, присутні вшанували пам'ять загиблих та поклали квіти.

1.jpg 

Більше фото: тут 

До Дня працівників соціальної сфери України БЄФ "Хесед Естер" м. Чернігів створили новий проект "Райдуга Добра"

Працівники програми "Догляд на дому" - це саме ті співробітники БЄФ "Хасде Естер", які найближче спілкуються з клієнтами Хеседа і від яких іноді безпосередньо залежить і фізичний стан, і умови життя самотніх маломобільних людей похилого віку, якими опікується Хесед. 

Але не тільки про матеріальний добробут дбають патронажні працівники, адже їх доброта, тепло та милосердя дарують клієнтам і безцінну психологічну підтримку. Створений до Дня працівників соціальної сфери України новий проект "Райдуга Добра" демонструє яскраву емоційну спорідненість патронажних працівників та їх клієнтів: обираючи разом спільний колір веселки для свого вбрання, вони показують, наскільки багато спільного в життєвих цінностях та пріоритетах: червоний - це кохання та життя; помаранчевий - позитивна енергія та креативність; жовтий - радість та натхнення; зелений - життєва сила та оновлення; блакитний - щирість та інтелект; синій - гармонія та духовний спокій; фіолетовий - прагнення миру та внутрішньої рівноваги. Звичайно, є й безліч інших тлумачень значення райдужних кольорів, але всі вони разом символізують Добро та Надію.

"Райдуга Добра" символізує ту турботу, яку несуть соціальні працівники всім, хто цього потребує, та щиру надію на мирне та щасливе майбутнє!

1.jpg 

Члени єврейської громади м.Рівне привели до ладу єврейські цвинтарі області

Цвинтар поряд з синагогою найважливіші складові єврейської громади, часто єдині свідки існування єврейських «містечок».

На жаль у Рівненській області, багато таких цвинтарів у занедбаному стані. І завжди, коли знаходяться ентузіасти привести їх у належний лад – це викликає повагу.

Родина Антонових, які під час бойових дій у їхньому рідному краї Сєвєродонецьку, рятуючись переїхали до Дубнівського району, почала жити недалеко від села Варковичі. Під час обстеження території, виявили занедбаний єврейський цвинтар, звернулися до голови єврейської громади Рівного – Фраєрмана Герша Гершевича.

Фраєрман зв'язався з селищною радою, отримавши усний дозвіл на роботи на тій ділянці землі. Подальші впорядкування могил та пам'ятного знаку вже відбувалися за сприяння Rivne Volunteer Community. З їхньою допомогою куплено необхідний для роботи інструмент, матеріали для фарбування.

Так само в місті Здолбунів, Рівненської області, є на околиці міста невеликий єврейський цвинтар, який поріс травою і потребує догляду. Воїн, учасник бойових дій Валерій Плюссер із братом Володимиром, а також Ігор Алканов, організовували прибирання, покос трави та інші роботи на цвинтарі.

Гідні та сильні люди допомагають зберегти історію, без якої неможливе майбутнє. За участю єврейської громади м.Рівне, всі єврейські цвинтарі області, відстежуються та приводяться до ладу. Громада дуже розраховує на допомогу небайдужих людей у  відновленні цвинтарів.

 

Учасники проекту "Крила Доброти" Миколаївської волонтерської спільноти НОЕК зустріли Шабат онлайн

У єврейській громаді Миколаєва провели Шабат онлайн з волонтерами Mykolayiv Noek Volunteer Community проекту "Крила Доброти" та їх підопічними за тижневим розділом "Лех - Леха".

Шабат – це час святості, який дано, щоб забути про буденні турботи, відкласти телефони убік і присвятити себе духовній роботі та спілкуванню з близькими.

0001.jpg 

Учасники "Денного Центру" Шосткинської єврейської громади зв'язали шкарпетки для ЗСУ

Протягом двух місяців у Шосткинскій єврейській громаді проходять зустрічі учасників "Денного Центру", на яких проводять різноманітні творчі заходи. Цього разу Денний центр займався в'язанням шкарпеток для українських воїнів. Кожна така зустріч це крок до перемоги.

Разом ми сильні!

1.jpg 

Розширюється географія ізраїльських лікарень, куди прибувають на лікування українські захисники.

2 листопада 2022 року Посол України Євген Корнійчук відвідав медичний центр "Барзілай" (м. Ашкелон), де днями розпочали курс лікування та реабілітації військовослужбовці Збройних сил України, які зазнали важких поранень внаслідок російської збройної агресії проти України. 

З керівництвом медичного центру і його реабілітаційного відділення обговорено, зокрема, можливість перейняття українськими фахівцями накопиченого досвіду ізраїльських партнерів на напрямі протезування і реабілітації.

 

Діти Білоцерківської єврейської громади зібрали і передали кошти для ЗСУ

2 листопада до Білоцерківської єврейської громади завітав український рок-гурт KOZAK SYSTEM, який постійно представляє Сучасну Україну на європейських та світових музичних фестивалях, а також проводить благодійні концерти в підтримку захисників України. 

Діти єврейської громади зібрали та передали у скриньку майже 3000 гривень, а також малюнки - для підтримки бойового духу славетних ЗСУ. 

Разом переможемо!

 

Волонтери із м.Львів провели майстер-клас, який є початком проекту з благоустрою дворика ВЄБФ "Хесед Ар'є"

Волонтери Lviv Volunteer Center разом з "Файна Мозаїка"  провели майстер-клас, який є початком проекту з благоустрою внутрішнього дворика ВЄБФ "Хесед Ар'є" м.Львів.

Більшість волонтерів  вперше познайомились із мозаїкою. Вони освоювали нові навички та прийоми мозаїчного мистецтва.

Адже мозаїка - це унікальний арт-релакс, можливість для волонтера відволіктися від власних проблем та внутрішнього вигоряння, допомогти собі і іншим відновити сили та душевний спокій.

 

Для мешканців міста Дніпро та переселенців провели екскурсію по містам Єврейського Катеринославу

30 жовтня сімейна служба Єврейського культурного центру "Solomonika" разом з проектом «Jewish Family» ініціювали екскурсію по містам Єврейського Катеринославу.

Група складалася з тих хто є мешканцями міста, і тих хто знайшов прихисток в зв зв’язку з воєнними діями в країні.  Екскурсія відкривала несподівані факти, була пізнавальною для всіх. Учасники заходу пройшлися вулицями: Європейська, Глінки, Шолом - Алейхема.  Цікаво, що в 19 сторіччі приблизно третина населення Катеринослава складали євреї, а на сьогодні місто Дніпро має найбільшу єврейську громаду в Україні.  

Більше 100 років тому в місті діяли близько 40 синагог, на сьогодні залишилося лише три, але кожна з них має відоме ім'я та захоплює своєю історією.

Наприкінці зустрічі група опинилася поряд з найбільшим в Європі, а може й у всьому світі Єврейським діловим центром - Менора.

1.jpg 

Рабин Вишедські закликав згуртуватися у прийнятті добрих рішень заради підйому душі Йоеля Давида

Минулого тижня всі були шоковані жахливою трагедією, яка стала у сім’ї рабина лівого берегу Києва рабина Даніеля та ребецін Нехами Ленау. 

Трагічно в автокатастрофі загинув їх син Йоель Давід. 

Вчора , 31 жовтня, відбулася спеціальна зустріч на підтримку сім’ї Ленау. 

Рабин Пінхас Вишедські, лідер єврейської громади KEDEM Kyiv Jewish community м.Київ, виступив там з промовою та передав щирі співчуття від усіх єврейських громад міста Києва. Рабин Вишедські закликав згуртуватися у прийнятті добрих рішень заради підйому душі Йоеля Давида, одним з варіантів котрих  є допомога вимушеним українським біженцям. 

Висловлюємо глибокі співчуття рабину Даніелю Ленау, його дружині Нехамі та всій родині Ленау з приводу трагічної загибелі їхнього сина Йоеля Давида Ленау. 

Не зволікайте та прийміть бодай одне добре рішення на себе заради підйому душі хлопчика! 

Барух Даян гаЕмет!

1.jpg 

Волонтери Роменського волонтерського центру створили 9 теплих та м'якеньких пледів для зігріву дітей в бомбосховищі

Волонтерский проект "Клубок добра" БО"Сумський єврейський фонд Хесед Хаїм" вдячні за турботу та підтримку дітей, адже для школярів школи номер 4 м.Суми, а саме для зігріву дітей в бомбосховищі, волонтери Роменського волонтерського центру створили та передали 9 теплих та м'якеньких пледів.

 

Для найменших членів єврейської громади Дніпра пройшло заняття, присвячене тижневому розділу «Ноах»

Вихованцям дошкільного освітнього центру «Бейт Циндліхт» м.Дніпро проводять заняття з тижневого розділу Тори, відповідно до вікових особливостей – це і спеціально підготовлена   гра на тему даного тижневого розділу «Ноах», і майстер-клас, на якому кожна дитина змогла своїми руками зробити аплікацію, і, звичайно ж, найцікавіше для малюків – їм було показано невелику лялькову виставу, підготовлену самотужки.

Малюків з раннього дитинства прагнуть виховувати відповідно до єврейської традиції і в дусі ідішкайт, тому багато уваги у виховному процесі приділяється єврейським законам, традиціям та святам.

Фото: djc.com.ua

 

Капітан ЗСУ Геннадій Міхель загинув, захищаючи Україну під Куп'янськом (Харківська область).

Батьки капітана ЗСУ Геннадія Міхеля іммігрували до Ізраїлю, але він наполягав на тому, щоб вступити до лав ЗСУ та захищати Україну від російської армії.

29 жовтня він загинув, коли машина, в якій він їхав, підірвалася на міні під Куп'янськом у Харківській області, а його друга було тяжко поранено.

"Йому дали знак героїзму, але це не поверне мені мого єдиного сина", - сказав його батько у сльозах.

Геннадій Міхель мав свідоцтво на репатріацію, він уже отримав посвідчення особи і навіть забронював квиток на рейс до Ізраїлю. Але тут розпочалася війна і його призвали захищати Україну.

За сприяння рабина української армії Гіллеля Коена тіло Геннадія буде перевезене на церемонію прощання до Черкас, а звідти через Київ до Ізраїлю.

Джерело

 

Білоцерківська єврейська громада веде активну діяльність в підтримці ЗСУ

Єврейська громада м.Біла Церква передала гроші з продажу кіп, разом з щирими побажаннями бійцям, на утеплювання ЗСУ.

Члени громади відшили кіпи з українською та єврейською символікою, усі зібрані кошти з продажу яких планували витратити на закупівлю термобілизни для захисників України. 

Проте було прийняте рішення основну частину грошей перерахувати на допомогу бійцю, що приїхав до Києва на перепротезування ноги і повинен був згодом повернутися до гарячих точок. 

Про це повідомила на своїй сторінці в Facebook Нателла Андрющенко - голова єврейської громади м.Біла Церква.

Із зібраних грошей - 10000 грн було передано Білоцерківській волонтерській групі на спальники. Термобілизна була також закуплена та наразі прямує до України з Німеччини.

1.jpg 

Ищите старые сообщения? Найдите на полях меню "Архив".